St. Martinusprijs Juniors

UCI Junior, Stage race, 4th stage, 6th July 2024, Belgium

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Larsson Linus Willebrord Wil Vooruit Juniors 02:45:08
02 Gilicki Jakub JEGG-DJR Academy U19 + 02
03 Soetaert Mattijs WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02
04 Scheldeman Xander WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02
05 Haverdings Floris JEGG-DJR Academy U19 + 02
06 Hermans Cas Crabbé-Dstny Juniors + 02
07 Lyzwa Bartosz Poland + 02
08 Vrij Thijs Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02
09 Ben-Ari Roi Velo Club Israel + 02
10 De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 02
11 Grindley Seb Fensham Howes Junior Race Team + 02
12 Bak Tristan Bruun Team Bach Advokater - Giant Store + 02
13 Gardner Alistair trainSharp Development team + 02
14 Boden Rune Rudyco Cycling Team + 02
15 Bertels Witse Van Moer Logistics Cycling Team + 02
16 Heirbrant Victor KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 11
17 Coryn Lukas WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 14
18 Dainty Harrison Fensham Howes Junior Race Team + 31
19 De Roovere Lenn Crabbé-Dstny Juniors + 36
20 Van Der Looij Yintse Isorex Cycling Team + 36
21 Mientki Kacper Poland + 39
22 Bauwens Siebe Isorex Cycling Team + 39
23 Weyts Louis Van Moer Logistics Cycling Team + 39
24 Philipps Daniel trainSharp Development team + 39
25 Geboers Fenne GMS CT Glabbeek + 39
26 Dekien Miel Mix Antwerp/Air College + 39
27 Kempeneers Jarne Crabbé-Dstny Juniors + 39
28 Mertens Anton KZLWC- Davo + 39
29 Feyaerts Thor Crabbé-Dstny Juniors + 39
30 Richert Luke Team Stadler Niedersachsen + 39
31 Vugts Bram WV Schijndel Juniors + 39
32 Bush Toby Fensham Howes Junior Race Team + 39
33 Arentsen Cas Sport en Moedig Genk U19 + 39
34 Hedeås Victor Svealand Cycling Team U19 + 39
35 De Naeyer Siebe Rudyco Cycling Team + 39
36 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team + 39
37 Verbruggen Ties WV Schijndel Juniors + 39
38 Jacobs Ieben WAC Team + 39
39 Langbeen Ludovic Mix Antwerp/Air College + 39
40 Boeyen Jelle GMS CT Glabbeek + 39
41 van Heeswijk Bas WV Schijndel Juniors + 39
42 Marvig Oskar Svealand Cycling Team U19 + 39
43 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team + 39
44 de Zee Lau Team Bach Advokater - Giant Store + 39
45 Bednarek Luca Fensham Howes Junior Race Team + 39
46 Verdonschot-Van Elsen Reyn Sport en Moedig Genk U19 + 39
47 Edwards Jack Rudyco Cycling Team + 39
48 Kierejewski Igor Poland + 39
49 Mettepenningen Arne Van Moer Logistics Cycling Team + 39
50 Hansen Tristan Team Bach Advokater - Giant Store + 39
51 Pleysier Berten WAC Team + 39
52 Lankamp Daan Sport en Moedig Genk U19 + 39
53 Malchi Itamar Velo Club Israel + 39
54 Abramek Jakub Velotalent Cycling Team + 39
55 Wijckmans Sebbe Van Mossel Heist CT U19 + 39
56 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 39
57 Geysels Timo Van Mossel Heist CT U19 + 39
58 de Roos Ben Regio Team Zuid Nederland + 39
59 Sorbian Maciej Poland + 39
60 Ciborowski Nataniel Poland + 39
61 Kozycak Marcel Velotalent Cycling Team + 39
62 Agricola Danijel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 39
63 Mortele Siebe WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 39
64 Larsen Alexander Nørskov Team Bach Advokater - Giant Store + 39
65 Nihlen Alfred Svealand Cycling Team U19 + 39
66 Hens Mateo GMS CT Glabbeek + 39
67 Gumienny Matthis KZLWC- Davo + 39
68 Langendoen Lars Regio Team Zuid Nederland + 39
69 Vansteenkiste Maxime GMS CT Glabbeek + 39
70 Dawson Oliver Fensham Howes Junior Race Team + 39
71 Goold Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 39
72 Plancqueel Menno Van Mossel Heist CT U19 + 39
73 Maes Fabian WAC Team + 39
74 Symm Matthew WAC Team + 39
75 Hermans Stef Van Mossel Heist CT U19 + 39
76 Cnudde Louis Van Mossel Heist CT U19 + 39
77 van Wijgerden Sven WV Schijndel Juniors + 39
78 Krzyskow Dominik JEGG-DJR Academy U19 + 39
79 Strzelecki Michal Velotalent Cycling Team + 39
80 Joosten Sven Regio Team Zuid Nederland + 39
81 Deckers Toon WAC Team + 39
82 Dries Tjalle WAC Team + 39
83 Van Herck Alec Crabbé-Dstny Juniors + 39
84 Wissink Luka JEGG-DJR Academy U19 + 39
85 Vandevorst Nio Crabbé-Dstny Juniors + 39
86 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 + 39
87 Smith Nathan Fensham Howes Junior Race Team + 39
88 Svarstad Emil Glåmdal SK Junior + 39
89 Ampoorter Yoran WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 39
90 Muth Noah Mattis Team Stadler Niedersachsen + 39
91 D'hooghe Nicolas Isorex Cycling Team + 39
92 Savat Milan WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 39
93 Gheselle Warre Isorex Cycling Team + 39
94 Hanegraaf Niels WV Schijndel Juniors + 39
95 Reinhold Vilgot Willebrord Wil Vooruit Juniors + 39
96 Van Arwegen Jarne Mix Antwerp/Air College + 39
97 Neven Michiel Sport en Moedig Genk U19 + 39
98 Sirianni Xavier KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 39
99 Skjolden Sondre Elias Glåmdal SK Junior + 39
100 de Haan Merijn JEGG-DJR Academy U19 + 39
101 Golonko Ignacy Poland + 39
102 Vaes Yaro Sport en Moedig Genk U19 + 46
103 Geurts Liam Sport en Moedig Genk U19 + 52
104 Dahler Thijs WV Schijndel Juniors + 01:24
105 Ferket Sooi Mix Antwerp/Air College + 01:32
106 Grypdon Matteo Isorex Cycling Team + 01:34
107 Rorich Liam KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 01:34
108 Hellebuyck Gaetan Mix Antwerp/Air College + 01:50
109 Berg Håkon Lærum Glåmdal SK Junior + 02:01
110 Chittka Jan Martin Team Stadler Niedersachsen + 02:03
111 De Luca Teodor Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:13
112 Naveh Roi Velo Club Israel + 02:41
113 Mathijs Siemen KZLWC- Davo + 02:50
114 Unruh Mirko Team Stadler Niedersachsen + 02:58
115 Oma Eskil Glåmdal SK Junior + 03:10
116 Wrona Szymon Velotalent Cycling Team + 05:12
117 De Lee Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 05:12
118 König Ben Team Stadler Niedersachsen + 05:36
119 Lüdemann Leonard-Luca Team Stadler Niedersachsen + 05:36
120 Tielens Zander Rudyco Cycling Team + 07:06
121 van der Staal Rinz Regio Team Zuid Nederland + 07:26
DNS Weber Gino Regio Team Zuid Nederland
DNF Dhondt Tibo KVC Meetjesland Knesselaere U19
DNF Jessen Møller William Team Bach Advokater - Giant Store
DNF Verduijn Sven Regio Team Zuid Nederland
DNF Mathei Flor GMS CT Glabbeek
Pos Rider Team Time
01 - Hermans Cas Crabbé-Dstny Juniors 06:10:41
02 - Grindley Seb Fensham Howes Junior Race Team + 20
03 - Boden Rune Rudyco Cycling Team + 31
04 2 Vrij Thijs Willebrord Wil Vooruit Juniors + 54
05 9 Larsson Linus Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:05
06 6 Scheldeman Xander WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:07
07 3 Vandevorst Nio Crabbé-Dstny Juniors + 01:21
08 3 Krzyskow Dominik JEGG-DJR Academy U19 + 01:26
09 7 Gilicki Jakub JEGG-DJR Academy U19 + 01:27
10 3 Van Herck Alec Crabbé-Dstny Juniors + 01:33
11 6 Haverdings Floris JEGG-DJR Academy U19 + 01:36
12 3 De Roovere Lenn Crabbé-Dstny Juniors + 01:39
13 5 Mientki Kacper Poland + 01:40
14 4 Kempeneers Jarne Crabbé-Dstny Juniors + 01:45
15 4 Wissink Luka JEGG-DJR Academy U19 + 01:47
16 3 Goold Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:48
17 6 Bertels Witse Van Moer Logistics Cycling Team + 02:00
18 3 Agricola Danijel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:06
19 1 Dawson Oliver Fensham Howes Junior Race Team + 02:21
20 - Bush Toby Fensham Howes Junior Race Team + 02:23
21 8 Coryn Lukas WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:25
22 1 Feyaerts Thor Crabbé-Dstny Juniors + 02:27
23 1 Mortele Siebe WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:31
24 - Bednarek Luca Fensham Howes Junior Race Team + 02:37
25 - Ciborowski Nataniel Poland + 02:37
26 1 Golonko Ignacy Poland + 02:48
27 1 Kierejewski Igor Poland + 02:50
28 2 Joosten Sven Regio Team Zuid Nederland + 02:51
29 2 Strzelecki Michal Velotalent Cycling Team + 02:56
30 13 Bak Tristan Bruun Team Bach Advokater - Giant Store + 02:58
31 1 van Heeswijk Bas WV Schijndel Juniors + 02:58
32 14 De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 03:01
33 - de Roos Ben Regio Team Zuid Nederland + 03:02
34 - Vugts Bram WV Schijndel Juniors + 03:09
35 - Svarstad Emil Glåmdal SK Junior + 03:12
36 - Skjolden Sondre Elias Glåmdal SK Junior + 03:12
37 - Abramek Jakub Velotalent Cycling Team + 03:16
38 - Jacobs Ieben WAC Team + 03:18
39 18 Lyzwa Bartosz Poland + 03:20
40 1 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team + 03:24
41 - Boeyen Jelle GMS CT Glabbeek + 03:27
42 - Maes Fabian WAC Team + 03:34
43 1 de Zee Lau Team Bach Advokater - Giant Store + 03:35
44 1 D'hooghe Nicolas Isorex Cycling Team + 03:37
45 2 Cnudde Louis Van Mossel Heist CT U19 + 03:40
46 2 Symm Matthew WAC Team + 03:42
47 2 Vansteenkiste Maxime GMS CT Glabbeek + 03:43
48 2 Verbruggen Ties WV Schijndel Juniors + 03:43
49 2 Mettepenningen Arne Van Moer Logistics Cycling Team + 03:47
50 2 Plancqueel Menno Van Mossel Heist CT U19 + 03:49
51 3 Langendoen Lars Regio Team Zuid Nederland + 03:49
52 3 Geboers Fenne GMS CT Glabbeek + 03:55
53 6 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 03:58
54 6 Weyts Louis Van Moer Logistics Cycling Team + 03:59
55 6 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 + 04:00
56 6 Lankamp Daan Sport en Moedig Genk U19 + 04:03
57 18 Heirbrant Victor KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 04:03
58 5 Arentsen Cas Sport en Moedig Genk U19 + 04:07
59 5 Hansen Tristan Team Bach Advokater - Giant Store + 04:07
60 5 Geysels Timo Van Mossel Heist CT U19 + 04:10
61 35 De Luca Teodor Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:18
62 5 Wijckmans Sebbe Van Mossel Heist CT U19 + 04:18
63 5 Dekien Miel Mix Antwerp/Air College + 04:19
64 23 Soetaert Mattijs WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 04:23
65 4 Bauwens Siebe Isorex Cycling Team + 04:25
66 6 Van Der Looij Yintse Isorex Cycling Team + 04:27
67 3 Kozycak Marcel Velotalent Cycling Team + 04:27
68 3 Gumienny Matthis KZLWC- Davo + 04:27
69 4 Marvig Oskar Svealand Cycling Team U19 + 04:30
70 6 Hens Mateo GMS CT Glabbeek + 04:32
71 12 Dainty Harrison Fensham Howes Junior Race Team + 04:43
72 6 van Wijgerden Sven WV Schijndel Juniors + 04:44
73 8 Savat Milan WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 04:50
74 8 Dries Tjalle WAC Team + 04:50
75 2 Geurts Liam Sport en Moedig Genk U19 + 04:51
76 4 Vaes Yaro Sport en Moedig Genk U19 + 04:57
77 9 Sirianni Xavier KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 05:01
78 10 Smith Nathan Fensham Howes Junior Race Team + 05:05
79 12 Hanegraaf Niels WV Schijndel Juniors + 05:18
80 22 Berg Håkon Lærum Glåmdal SK Junior + 05:19
81 12 Ampoorter Yoran WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 05:21
82 12 Hermans Stef Van Mossel Heist CT U19 + 05:21
83 13 Mertens Anton KZLWC- Davo + 05:29
84 11 Van Arwegen Jarne Mix Antwerp/Air College + 05:29
85 12 de Haan Merijn JEGG-DJR Academy U19 + 05:30
86 12 Richert Luke Team Stadler Niedersachsen + 05:35
87 12 Reinhold Vilgot Willebrord Wil Vooruit Juniors + 05:41
88 14 Hellebuyck Gaetan Mix Antwerp/Air College + 05:42
89 11 Sorbian Maciej Poland + 05:43
90 11 Grypdon Matteo Isorex Cycling Team + 05:44
91 10 Gheselle Warre Isorex Cycling Team + 05:48
92 2 Dahler Thijs WV Schijndel Juniors + 05:57
93 11 Malchi Itamar Velo Club Israel + 06:01
94 17 Ben-Ari Roi Velo Club Israel + 06:05
95 39 Unruh Mirko Team Stadler Niedersachsen + 06:15
96 9 Philipps Daniel trainSharp Development team + 06:19
97 9 Neven Michiel Sport en Moedig Genk U19 + 06:28
98 9 Verdonschot-Van Elsen Reyn Sport en Moedig Genk U19 + 06:28
99 9 Hedeås Victor Svealand Cycling Team U19 + 06:34
100 9 Pleysier Berten WAC Team + 06:37
101 1 Ferket Sooi Mix Antwerp/Air College + 06:43
102 10 Nihlen Alfred Svealand Cycling Team U19 + 06:43
103 - Chittka Jan Martin Team Stadler Niedersachsen + 07:16
104 10 Muth Noah Mattis Team Stadler Niedersachsen + 07:25
105 10 De Naeyer Siebe Rudyco Cycling Team + 07:28
106 17 Oma Eskil Glåmdal SK Junior + 07:40
107 13 Gardner Alistair trainSharp Development team + 07:50
108 55 Wrona Szymon Velotalent Cycling Team + 08:22
109 10 Langbeen Ludovic Mix Antwerp/Air College + 08:22
110 11 Edwards Jack Rudyco Cycling Team + 08:37
111 6 Rorich Liam KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 08:38
112 93 Tielens Zander Rudyco Cycling Team + 08:50
113 10 Deckers Toon WAC Team + 08:52
114 10 Larsen Alexander Nørskov Team Bach Advokater - Giant Store + 09:03
115 10 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team + 09:25
116 31 De Lee Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 09:32
117 1 Mathijs Siemen KZLWC- Davo + 09:41
118 34 König Ben Team Stadler Niedersachsen + 09:54
119 1 Naveh Roi Velo Club Israel + 10:16
120 2 van der Staal Rinz Regio Team Zuid Nederland + 15:29
121 5 Lüdemann Leonard-Luca Team Stadler Niedersachsen + 17:11
Pos Rider Team Time
01 Boden Rune Rudyco Cycling Team 06:11:12
02 Van Herck Alec Crabbé-Dstny Juniors + 01:02
03 Kempeneers Jarne Crabbé-Dstny Juniors + 01:14
04 Goold Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:17
05 Bertels Witse Van Moer Logistics Cycling Team + 01:29
06 Coryn Lukas WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:54
07 Feyaerts Thor Crabbé-Dstny Juniors + 01:56
08 Bednarek Luca Fensham Howes Junior Race Team + 02:06
09 Ciborowski Nataniel Poland + 02:06
10 Golonko Ignacy Poland + 02:17
11 van Heeswijk Bas WV Schijndel Juniors + 02:27
12 De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 02:30
13 de Roos Ben Regio Team Zuid Nederland + 02:31
14 Abramek Jakub Velotalent Cycling Team + 02:45
15 Lyzwa Bartosz Poland + 02:49
16 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team + 02:53
17 Vansteenkiste Maxime GMS CT Glabbeek + 03:12
18 Verbruggen Ties WV Schijndel Juniors + 03:12
19 Plancqueel Menno Van Mossel Heist CT U19 + 03:18
20 Langendoen Lars Regio Team Zuid Nederland + 03:18
21 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 03:27
22 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 + 03:29
23 Arentsen Cas Sport en Moedig Genk U19 + 03:36
24 Hansen Tristan Team Bach Advokater - Giant Store + 03:36
25 Geysels Timo Van Mossel Heist CT U19 + 03:39
26 Wijckmans Sebbe Van Mossel Heist CT U19 + 03:47
27 Soetaert Mattijs WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 03:52
28 Hens Mateo GMS CT Glabbeek + 04:01
29 Dainty Harrison Fensham Howes Junior Race Team + 04:12
30 Savat Milan WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 04:19
31 Geurts Liam Sport en Moedig Genk U19 + 04:20
32 Ampoorter Yoran WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 04:50
33 Van Arwegen Jarne Mix Antwerp/Air College + 04:58
34 de Haan Merijn JEGG-DJR Academy U19 + 04:59
35 Reinhold Vilgot Willebrord Wil Vooruit Juniors + 05:10
36 Grypdon Matteo Isorex Cycling Team + 05:13
37 Philipps Daniel trainSharp Development team + 05:48
38 Neven Michiel Sport en Moedig Genk U19 + 05:57
39 Ferket Sooi Mix Antwerp/Air College + 06:12
40 Nihlen Alfred Svealand Cycling Team U19 + 06:12
41 De Naeyer Siebe Rudyco Cycling Team + 06:57
42 Wrona Szymon Velotalent Cycling Team + 07:51
43 Edwards Jack Rudyco Cycling Team + 08:06
44 Rorich Liam KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 08:07
45 Larsen Alexander Nørskov Team Bach Advokater - Giant Store + 08:32
46 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team + 08:54
47 De Lee Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 09:01
48 Mathijs Siemen KZLWC- Davo + 09:10
49 König Ben Team Stadler Niedersachsen + 09:23
50 Naveh Roi Velo Club Israel + 09:45
51 van der Staal Rinz Regio Team Zuid Nederland + 14:58
Pos Rider Team Points
01 Grindley Seb Fensham Howes Junior Race Team 65
02 Vrij Thijs Willebrord Wil Vooruit Juniors 46
03 Hermans Cas Crabbé-Dstny Juniors 45
04 Larsson Linus Willebrord Wil Vooruit Juniors 39
05 Scheldeman Xander WP de Molenspurters Meulebeke U19 39
06 Krzyskow Dominik JEGG-DJR Academy U19 33
07 Mientki Kacper Poland 32
08 Lyzwa Bartosz Poland 26
09 Gilicki Jakub JEGG-DJR Academy U19 25
10 De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team 24
11 Vandevorst Nio Crabbé-Dstny Juniors 22
12 Bertels Witse Van Moer Logistics Cycling Team 22
13 Boden Rune Rudyco Cycling Team 21
14 De Roovere Lenn Crabbé-Dstny Juniors 21
15 Soetaert Mattijs WP de Molenspurters Meulebeke U19 21
16 Hanegraaf Niels WV Schijndel Juniors 21
17 Gardner Alistair trainSharp Development team 21
18 Haverdings Floris JEGG-DJR Academy U19 16
19 Marvig Oskar Svealand Cycling Team U19 15
20 Dainty Harrison Fensham Howes Junior Race Team 13
21 Ben-Ari Roi Velo Club Israel 12
22 Van Herck Alec Crabbé-Dstny Juniors 11
23 Agricola Danijel Willebrord Wil Vooruit Juniors 11
24 Wissink Luka JEGG-DJR Academy U19 9
25 Bak Tristan Bruun Team Bach Advokater - Giant Store 9
26 Mathijs Siemen KZLWC- Davo 9
27 Bauwens Siebe Isorex Cycling Team 8
28 Skjolden Sondre Elias Glåmdal SK Junior 7
29 Strzelecki Michal Velotalent Cycling Team 6
30 Mettepenningen Arne Van Moer Logistics Cycling Team 6
31 Sorbian Maciej Poland 6
32 Goold Max Willebrord Wil Vooruit Juniors 5
33 Heirbrant Victor KVC Meetjesland Knesselaere U19 5
34 Coryn Lukas WP de Molenspurters Meulebeke U19 4
35 Dekien Miel Mix Antwerp/Air College 4
36 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team 4
37 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team 3
38 D'hooghe Nicolas Isorex Cycling Team 2
39 Jacobs Ieben WAC Team 1
40 Van Der Looij Yintse Isorex Cycling Team 1
Pos Team Time
01 Crabbé-Dstny Juniors 17:45:26
02 JEGG-DJR Academy U19 + 46
03 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 50
04 Rudyco Cycling Team + 01:07
05 Poland + 01:17
06 Fensham Howes Junior Race Team + 01:21
07 WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:23
08 Van Moer Logistics Cycling Team + 03:04
09 Velotalent Cycling Team + 04:11
10 Isorex Cycling Team + 04:19
11 Regio Team Zuid Nederland + 04:28
12 Team Bach Advokater - Giant Store + 04:31
13 WV Schijndel Juniors + 04:36
14 GMS CT Glabbeek + 05:00
15 Svealand Cycling Team U19 + 05:03
16 Van Mossel Heist CT U19 + 05:40
17 WAC Team + 05:46
18 Glåmdal SK Junior + 05:48
19 Sport en Moedig Genk U19 + 06:20
20 Team Stadler Niedersachsen + 06:33
21 Mix Antwerp/Air College + 06:36
22 KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 07:08
23 KZLWC- Davo + 10:00
24 Velo Club Israel + 11:43

Information