St. Martinusprijs Juniors

UCI Junior, Stage race, 1st stage, 4th July 2024, Belgium

Stage GC Youth Team

Pos Time
01 Rudyco Cycling Team 24:35
Vanslembrouck Corneel Boden Rune (00) Tielens Zander (00) De Naeyer Siebe (05:49) Baeck Lowie (06:18) Edwards Jack (06:35)
02 Crabbé-Dstny Juniors + 01
Hermans Cas Vandevorst Nio Kempeneers Jarne Van Herck Alec (+ 15) De Roovere Lenn (+ 15) Feyaerts Thor (+ 25)
03 Fensham Howes Junior Race Team + 17
Grindley Seb Bednarek Luca Bush Toby Dawson Oliver (+ 23) Smith Nathan (+ 03:07) Dainty Harrison (+ 03:07)
04 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 19
Goold Max Agricola Danijel Vrij Thijs Larsson Linus (+ 20) De Luca Teodor (+ 48) Reinhold Vilgot (+ 03:47)
05 JEGG-DJR Academy U19 + 24
Krzyskow Dominik Wissink Luka Haverdings Floris Gilicki Jakub Fitzgerald Max (+ 02:58) de Haan Merijn (+ 03:25)
06 Poland + 39
Mientki Kacper Kierejewski Igor Ciborowski Nataniel Golonko Ignacy Lyzwa Bartosz (+ 02:45) Sorbian Maciej (+ 04:14)
07 WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 48
Scheldeman Xander Savat Milan Mortele Siebe Coryn Lukas Ampoorter Yoran (+ 02:41) Soetaert Mattijs (+ 02:41)
08 Regio Team Zuid Nederland + 01:02
Weber Gino Joosten Sven Langendoen Lars de Roos Ben Verduijn Sven (+ 01:03) van der Staal Rinz (+ 06:06)
09 WAC Team + 01:07
Maes Fabian Symm Matthew Jacobs Ieben Dries Tjalle (+ 01:51) Pleysier Berten (+ 04:04) Deckers Toon (+ 05:10)
10 WV Schijndel Juniors + 01:17
Vugts Bram van Heeswijk Bas Hanegraaf Niels Verbruggen Ties van Wijgerden Sven (+ 01:47) Dahler Thijs (+ 02:36)
11 Velotalent Cycling Team + 01:19
Strzelecki Michal Abramek Jakub Chudy Kacper Wrona Szymon (+ 01:23) Kozycak Marcel (+ 02:25) Stryjewski Piotr (+ 05:15)
12 Glåmdal SK Junior + 01:24
Svarstad Emil Skjolden Sondre Elias Hermansen Elias Gran Berg Håkon Lærum (+ 01:37) Oma Eskil (+ 02:42)
13 Van Moer Logistics Cycling Team + 01:29
De Zutter Toon Bertels Witse Mettepenningen Arne Weyts Louis (+ 01:54) De Lee Toon (+ 01:59) Van Lierop Mats (+ 03:34)
14 trainSharp Development team + 01:39
Souquet Kyan Gardner Alistair Augsburger Freddy Philipps Daniel (+ 04:06)
15 Van Mossel Heist CT U19 + 01:42
Cnudde Louis Wijckmans Sebbe Plancqueel Menno Geysels Timo (+ 01:44) Hermans Stef (+ 02:34) Roeymans Simon (+ 03:31)
16 Sport en Moedig Genk U19 + 01:43
Geurts Liam Vaes Yaro Lankamp Daan Arentsen Cas Verdonschot-Van Elsen Reyn (+ 03:41) Neven Michiel (+ 03:41)
17 Isorex Cycling Team + 01:45
De Jonghe Lucas D'hooghe Nicolas Bauwens Siebe Grypdon Matteo Van Der Looij Yintse (+ 02:51) Gheselle Warre (+ 02:52)
18 GMS CT Glabbeek + 01:46
Geboers Fenne Boeyen Jelle Hens Mateo Vermaelen Dario Vansteenkiste Maxime Mathei Flor (+ 03:31)
19 Team Bach Advokater - Giant Store + 01:48
de Zee Lau Bak Tristan Bruun Hansen Tristan Jessen Møller William (+ 04:00) Touborg Heydenreich Oliver (+ 05:37) Larsen Alexander Nørskov (+ 06:36)
20 Team Stadler Niedersachsen + 01:57
Lüdemann Leonard-Luca König Ben Unruh Mirko Chittka Jan Martin (+ 03:29) Richert Luke (+ 03:29) Muth Noah Mattis (+ 04:27)
21 Svealand Cycling Team U19 + 02:05
Marvig Oskar Ekman Vilmer Pantzare Filip Kleibrant Wilmer (+ 02:06) Hedeås Victor (+ 03:47) Nihlen Alfred (+ 04:59)
22 Mix Antwerp/Air College + 02:10
Dekien Miel Hellebuyck Gaetan Van Arwegen Jarne Langbeen Ludovic (+ 05:53) Marter Drew (+ 06:22) Ferket Sooi (+ 02:40)
23 KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 02:16
Dhondt Tibo Geldard Sam Heirbrant Victor Sirianni Xavier Rorich Liam (+ 04:57) Dedeckel Maxim (+ 05:18)
24 KZLWC- Davo + 02:23
Mertens Anton Gumienny Matthis Jacobs Xander Mathijs Siemen (+ 04:41) Sprangers Diede (+ 05:34) Neven Jenz (+ 05:34)
25 Velo Club Israel + 03:13
Ben-Ari Roi Malchi Itamar Batat Nizan Leybo Yuval (+ 04:30) Naveh Roi (+ 04:53)
DNS Glåmdal SK Junior
Rysletten-Solvoll Nikolai
Pos Rider Team Time
01 Vanslembrouck Corneel Rudyco Cycling Team 24:35
02 Boden Rune Rudyco Cycling Team + 00
03 Tielens Zander Rudyco Cycling Team + 00
04 Hermans Cas Crabbé-Dstny Juniors + 01
05 Vandevorst Nio Crabbé-Dstny Juniors + 01
06 Kempeneers Jarne Crabbé-Dstny Juniors + 01
07 Van Herck Alec Crabbé-Dstny Juniors + 15
08 De Roovere Lenn Crabbé-Dstny Juniors + 15
09 Grindley Seb Fensham Howes Junior Race Team + 17
10 Bednarek Luca Fensham Howes Junior Race Team + 17
11 Bush Toby Fensham Howes Junior Race Team + 17
12 Goold Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 19
13 Agricola Danijel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 19
14 Vrij Thijs Willebrord Wil Vooruit Juniors + 19
15 Larsson Linus Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20
16 Dawson Oliver Fensham Howes Junior Race Team + 23
17 Krzyskow Dominik JEGG-DJR Academy U19 + 24
18 Wissink Luka JEGG-DJR Academy U19 + 24
19 Haverdings Floris JEGG-DJR Academy U19 + 24
20 Gilicki Jakub JEGG-DJR Academy U19 + 24
21 Feyaerts Thor Crabbé-Dstny Juniors + 25
22 Mientki Kacper Poland + 39
23 Kierejewski Igor Poland + 39
24 Ciborowski Nataniel Poland + 39
25 Golonko Ignacy Poland + 39
26 Scheldeman Xander WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 48
27 Savat Milan WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 48
28 Mortele Siebe WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 48
29 Coryn Lukas WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 48
30 De Luca Teodor Willebrord Wil Vooruit Juniors + 48
31 Weber Gino Regio Team Zuid Nederland + 01:02
32 Joosten Sven Regio Team Zuid Nederland + 01:02
33 Langendoen Lars Regio Team Zuid Nederland + 01:02
34 de Roos Ben Regio Team Zuid Nederland + 01:02
35 Verduijn Sven Regio Team Zuid Nederland + 01:03
36 Maes Fabian WAC Team + 01:07
37 Symm Matthew WAC Team + 01:07
38 Jacobs Ieben WAC Team + 01:07
39 Vugts Bram WV Schijndel Juniors + 01:17
40 van Heeswijk Bas WV Schijndel Juniors + 01:17
41 Hanegraaf Niels WV Schijndel Juniors + 01:17
42 Verbruggen Ties WV Schijndel Juniors + 01:17
43 Strzelecki Michal Velotalent Cycling Team + 01:19
44 Abramek Jakub Velotalent Cycling Team + 01:19
45 Chudy Kacper Velotalent Cycling Team + 01:19
46 Wrona Szymon Velotalent Cycling Team + 01:23
47 Svarstad Emil Glåmdal SK Junior + 01:24
48 Skjolden Sondre Elias Glåmdal SK Junior + 01:24
49 Hermansen Elias Gran Glåmdal SK Junior + 01:24
50 De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 01:29
51 Bertels Witse Van Moer Logistics Cycling Team + 01:29
52 Mettepenningen Arne Van Moer Logistics Cycling Team + 01:29
53 Berg Håkon Lærum Glåmdal SK Junior + 01:37
54 Souquet Kyan trainSharp Development team + 01:39
55 Gardner Alistair trainSharp Development team + 01:39
56 Augsburger Freddy trainSharp Development team + 01:39
57 Cnudde Louis Van Mossel Heist CT U19 + 01:42
58 Wijckmans Sebbe Van Mossel Heist CT U19 + 01:42
59 Plancqueel Menno Van Mossel Heist CT U19 + 01:42
60 Geurts Liam Sport en Moedig Genk U19 + 01:43
61 Vaes Yaro Sport en Moedig Genk U19 + 01:43
62 Lankamp Daan Sport en Moedig Genk U19 + 01:43
63 Arentsen Cas Sport en Moedig Genk U19 + 01:43
64 Geysels Timo Van Mossel Heist CT U19 + 01:44
65 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team + 01:45
66 D'hooghe Nicolas Isorex Cycling Team + 01:45
67 Bauwens Siebe Isorex Cycling Team + 01:45
68 Grypdon Matteo Isorex Cycling Team + 01:45
69 Geboers Fenne GMS CT Glabbeek + 01:46
70 Boeyen Jelle GMS CT Glabbeek + 01:46
71 Hens Mateo GMS CT Glabbeek + 01:46
72 Vermaelen Dario GMS CT Glabbeek + 01:46
73 Vansteenkiste Maxime GMS CT Glabbeek + 01:46
74 van Wijgerden Sven WV Schijndel Juniors + 01:47
75 de Zee Lau Team Bach Advokater - Giant Store + 01:48
76 Bak Tristan Bruun Team Bach Advokater - Giant Store + 01:48
77 Hansen Tristan Team Bach Advokater - Giant Store + 01:48
78 Dries Tjalle WAC Team + 01:51
79 Weyts Louis Van Moer Logistics Cycling Team + 01:54
80 Lüdemann Leonard-Luca Team Stadler Niedersachsen + 01:57
81 König Ben Team Stadler Niedersachsen + 01:57
82 Unruh Mirko Team Stadler Niedersachsen + 01:57
83 De Lee Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 01:59
84 Marvig Oskar Svealand Cycling Team U19 + 02:05
85 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 + 02:05
86 Pantzare Filip Svealand Cycling Team U19 + 02:05
87 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 02:06
88 Dekien Miel Mix Antwerp/Air College + 02:10
89 Hellebuyck Gaetan Mix Antwerp/Air College + 02:10
90 Van Arwegen Jarne Mix Antwerp/Air College + 02:10
91 Dhondt Tibo KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 02:16
92 Geldard Sam KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 02:16
93 Heirbrant Victor KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 02:16
94 Sirianni Xavier KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 02:16
95 Mertens Anton KZLWC- Davo + 02:23
96 Gumienny Matthis KZLWC- Davo + 02:23
97 Jacobs Xander KZLWC- Davo + 02:23
98 Kozycak Marcel Velotalent Cycling Team + 02:25
99 Hermans Stef Van Mossel Heist CT U19 + 02:34
100 Dahler Thijs WV Schijndel Juniors + 02:36
101 Ferket Sooi Mix Antwerp/Air College + 02:40
103 Soetaert Mattijs WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:41
103 Ampoorter Yoran WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:41
104 Oma Eskil Glåmdal SK Junior + 02:42
105 Lyzwa Bartosz Poland + 02:45
106 Van Der Looij Yintse Isorex Cycling Team + 02:51
107 Gheselle Warre Isorex Cycling Team + 02:52
108 Fitzgerald Max JEGG-DJR Academy U19 + 02:58
109 Smith Nathan Fensham Howes Junior Race Team + 03:07
110 Dainty Harrison Fensham Howes Junior Race Team + 03:07
111 Ben-Ari Roi Velo Club Israel + 03:13
112 Malchi Itamar Velo Club Israel + 03:13
113 Batat Nizan Velo Club Israel + 03:13
114 de Haan Merijn JEGG-DJR Academy U19 + 03:25
115 Chittka Jan Martin Team Stadler Niedersachsen + 03:29
116 Richert Luke Team Stadler Niedersachsen + 03:29
117 Roeymans Simon Van Mossel Heist CT U19 + 03:31
118 Mathei Flor GMS CT Glabbeek + 03:31
119 Van Lierop Mats Van Moer Logistics Cycling Team + 03:34
120 Verdonschot-Van Elsen Reyn Sport en Moedig Genk U19 + 03:41
121 Neven Michiel Sport en Moedig Genk U19 + 03:41
122 Reinhold Vilgot Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:47
123 Hedeås Victor Svealand Cycling Team U19 + 03:47
124 Jessen Møller William Team Bach Advokater - Giant Store + 04:00
125 Pleysier Berten WAC Team + 04:04
126 Philipps Daniel trainSharp Development team + 04:06
127 Sorbian Maciej Poland + 04:14
128 Muth Noah Mattis Team Stadler Niedersachsen + 04:27
129 Leybo Yuval Velo Club Israel + 04:30
130 Mathijs Siemen KZLWC- Davo + 04:41
131 Naveh Roi Velo Club Israel + 04:53
132 Rorich Liam KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 04:57
133 Nihlen Alfred Svealand Cycling Team U19 + 04:59
134 Deckers Toon WAC Team + 05:10
135 Stryjewski Piotr Velotalent Cycling Team + 05:15
136 Dedeckel Maxim KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 05:18
137 Sprangers Diede KZLWC- Davo + 05:34
138 Neven Jenz KZLWC- Davo + 05:34
139 Touborg Heydenreich Oliver Team Bach Advokater - Giant Store + 05:37
140 De Naeyer Siebe Rudyco Cycling Team + 05:49
141 Langbeen Ludovic Mix Antwerp/Air College + 05:53
142 van der Staal Rinz Regio Team Zuid Nederland + 06:06
143 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team + 06:18
144 Marter Drew Mix Antwerp/Air College + 06:22
145 Edwards Jack Rudyco Cycling Team + 06:35
146 Larsen Alexander Nørskov Team Bach Advokater - Giant Store + 06:36
Pos Rider Team Time
01 Boden Rune Rudyco Cycling Team 00:24:35
02 Kempeneers Jarne Crabbé-Dstny Juniors + 01
03 Van Herck Alec Crabbé-Dstny Juniors + 15
04 Bednarek Luca Fensham Howes Junior Race Team + 17
05 Goold Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 19
06 Feyaerts Thor Crabbé-Dstny Juniors + 25
07 Ciborowski Nataniel Poland + 39
08 Golonko Ignacy Poland + 39
09 Savat Milan WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 48
10 Coryn Lukas WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 48
11 Langendoen Lars Regio Team Zuid Nederland + 01:02
12 de Roos Ben Regio Team Zuid Nederland + 01:02
13 Verduijn Sven Regio Team Zuid Nederland + 01:03
14 van Heeswijk Bas WV Schijndel Juniors + 01:17
15 Verbruggen Ties WV Schijndel Juniors + 01:17
16 Abramek Jakub Velotalent Cycling Team + 01:19
17 Chudy Kacper Velotalent Cycling Team + 01:19
18 Wrona Szymon Velotalent Cycling Team + 01:23
19 Hermansen Elias Gran Glåmdal SK Junior + 01:24
20 De Zutter Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 01:29
21 Bertels Witse Van Moer Logistics Cycling Team + 01:29
22 Augsburger Freddy trainSharp Development team + 01:39
23 Wijckmans Sebbe Van Mossel Heist CT U19 + 01:42
24 Plancqueel Menno Van Mossel Heist CT U19 + 01:42
25 Geurts Liam Sport en Moedig Genk U19 + 01:43
26 Arentsen Cas Sport en Moedig Genk U19 + 01:43
27 Geysels Timo Van Mossel Heist CT U19 + 01:44
28 De Jonghe Lucas Isorex Cycling Team + 01:45
29 Grypdon Matteo Isorex Cycling Team + 01:45
30 Hens Mateo GMS CT Glabbeek + 01:46
31 Vermaelen Dario GMS CT Glabbeek + 01:46
32 Vansteenkiste Maxime GMS CT Glabbeek + 01:46
33 Hansen Tristan Team Bach Advokater - Giant Store + 01:48
34 König Ben Team Stadler Niedersachsen + 01:57
35 De Lee Toon Van Moer Logistics Cycling Team + 01:59
36 Ekman Vilmer Svealand Cycling Team U19 + 02:05
37 Pantzare Filip Svealand Cycling Team U19 + 02:05
38 Kleibrant Wilmer Svealand Cycling Team U19 + 02:06
39 Van Arwegen Jarne Mix Antwerp/Air College + 02:10
40 Ferket Sooi Mix Antwerp/Air College + 02:40
41 Soetaert Mattijs WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:41
42 Ampoorter Yoran WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:41
43 Lyzwa Bartosz Poland + 02:45
44 Fitzgerald Max JEGG-DJR Academy U19 + 02:58
45 Dainty Harrison Fensham Howes Junior Race Team + 03:07
46 Batat Nizan Velo Club Israel + 03:13
47 de Haan Merijn JEGG-DJR Academy U19 + 03:25
48 Roeymans Simon Van Mossel Heist CT U19 + 03:31
49 Mathei Flor GMS CT Glabbeek + 03:31
50 Neven Michiel Sport en Moedig Genk U19 + 03:41
51 Reinhold Vilgot Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:47
52 Jessen Møller William Team Bach Advokater - Giant Store + 04:00
53 Philipps Daniel trainSharp Development team + 04:06
54 Leybo Yuval Velo Club Israel + 04:30
55 Mathijs Siemen KZLWC- Davo + 04:41
56 Naveh Roi Velo Club Israel + 04:53
57 Rorich Liam KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 04:57
58 Nihlen Alfred Svealand Cycling Team U19 + 04:59
59 Stryjewski Piotr Velotalent Cycling Team + 05:15
60 Dedeckel Maxim KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 05:18
61 Sprangers Diede KZLWC- Davo + 05:34
62 Neven Jenz KZLWC- Davo + 05:34
63 Touborg Heydenreich Oliver Team Bach Advokater - Giant Store + 05:37
64 De Naeyer Siebe Rudyco Cycling Team + 05:49
65 van der Staal Rinz Regio Team Zuid Nederland + 06:06
66 Baeck Lowie Rudyco Cycling Team + 06:18
67 Marter Drew Mix Antwerp/Air College + 06:22
68 Edwards Jack Rudyco Cycling Team + 06:35
69 Larsen Alexander Nørskov Team Bach Advokater - Giant Store + 06:36
Pos Team Time
01 Rudyco Cycling Team 00:24:35
02 Crabbé-Dstny Juniors + 01
03 Fensham Howes Junior Race Team + 17
04 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 19
05 JEGG-DJR Academy U19 + 24
06 Poland + 39
07 WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 48
08 Regio Team Zuid Nederland + 01:02
09 WAC Team + 01:07
10 WV Schijndel Juniors + 01:17
11 Velotalent Cycling Team + 01:19
12 Glåmdal SK Junior + 01:24
13 Van Moer Logistics Cycling Team + 01:29
14 trainSharp Development team + 01:39
15 Van Mossel Heist CT U19 + 01:42
16 Sport en Moedig Genk U19 + 01:43
17 Isorex Cycling Team + 01:45
18 GMS CT Glabbeek + 01:46
19 Team Bach Advokater - Giant Store + 01:48
20 Team Stadler Niedersachsen + 01:57
21 Svealand Cycling Team U19 + 02:05
22 Mix Antwerp/Air College + 02:10
23 KVC Meetjesland Knesselaere U19 + 02:16
24 KZLWC- Davo + 02:23
25 Velo Club Israel + 03:13

Information