St. Martinusprijs Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior 02:45:18
02 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 00
03 Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19 + 00
04 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 20
05 Lawrence Isaac JRC Interflon RT + 20
06 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 20
07 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 20
08 Harkins Girts Latvia + 20
09 De Jong Olivier KZLWC- Davo + 20
10 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 20
11 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 20
12 Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team + 20
13 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 20
14 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 20
15 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 20
16 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 20
17 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 20
18 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 20
19 Drabble Peter WAC Team + 20
20 Devisch Lennert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 20
21 Rademaker Franck Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 20
22 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 20
23 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 20
24 Mitt Virgo Estonia + 20
25 Vercammen Seppe VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 20
26 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 20
27 Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team + 20
28 Kurits Karl Estonia + 20
29 Grönlund Nicolas WAC Team + 20
30 de Vos Mees Regio Zuid Nederland + 20
31 Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 20
32 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 20
33 Weekers Pepijn KZLWC- Davo + 20
34 Baeten Rube WAC Team + 20
35 Van Den Branden Rune Van Moer Logistics Cycling Team + 20
36 Clauw Arthur Acrog-Tormans BC U19 + 20
37 Davidson Conal Spokes Racing Team U19 + 20
38 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 20
39 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 20
40 Jurriaans Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20
41 Hornman Thomas Regio Zuid Nederland + 20
42 Berton Storm Van Moer Logistics Cycling Team + 20
43 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 20
44 Mathieu Seppe Sport en Steun-Leopoldsburg + 20
45 Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 20
46 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20
47 Kortes Thijs Van Mossel Heist CT U19 + 20
48 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 20
49 Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 20
50 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 20
51 Lernout Seppe CT Luc Wallays-Jonge Renners + 20
52 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 20
53 Van Zuidam Bas Regio Zuid Nederland + 20
54 Huion Thibo Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 20
55 Puuorg Johann Mattias Estonia + 20
56 Piccin-White William JRC Interflon RT + 20
57 Fransen Pim WV Westland Wil Vooruit U19 + 20
58 Guettari Sofiane Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 20
59 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 20
60 Van Gogh Xander WAC Team + 20
61 Everaert Seppe Kon.Vc.t Meetjesland + 20
62 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 20
63 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 20
64 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 20
65 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 20
66 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20
67 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20
68 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 20
69 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 20
70 Goos Cas Kon.Vc.t Meetjesland + 20
71 Vandenbossche Warre Kon.Vc.t Meetjesland + 20
72 Reinfelds Rihards Latvia + 20
73 van den Eijnden Daan Regio Zuid Nederland + 20
74 Van Schie Thijs WV Westland Wil Vooruit U19 + 20
75 Belajevs Rodrigo Latvia + 20
76 Bauwens Senne Acrog-Tormans BC U19 + 20
77 Kuschla Silas WAC Team + 20
78 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 20
79 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 20
80 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 20
81 Fauville Tim Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 20
82 Neerinckx Xian Van Moer Logistics Cycling Team + 20
83 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 20
84 Baillie Alasdair Spokes Racing Team U19 + 20
85 Christiansen Phillip Tscherning Cycling Academy + 20
86 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 20
87 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 20
88 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 20
89 Saul Evar Estonia + 20
90 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 20
91 Swennen Tijl KZLWC- Davo + 20
92 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 20
93 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 20
94 Clerx Ferre Van Mossel Heist CT U19 + 20
95 Van Lommel Lennert Van Moer Logistics Cycling Team + 20
96 Bosmans Robbe KZLWC- Davo + 20
97 Curtis-Roberts Cai JRC Interflon RT + 20
98 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 20
99 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 20
100 Goelen Dre Sport en Steun-Leopoldsburg + 20
101 van Tintelen Miguel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20
102 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 20
103 Vandenbossche Wout Kon.Vc.t Meetjesland + 20
104 Bassle Arno Kon.Vc.t Meetjesland + 20
105 Bartelet David Jegg-DJR Academy U19 + 20
106 Daniels Stef Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 20
107 Vanhoudt Yenthe Sport en Steun-Leopoldsburg + 20
108 Noël Louca Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 20
109 Groven Thibaud KZLWC- Davo + 20
110 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:00
111 Vandenbussche Loic VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 20
112 Stelps Mikus Rudolfs Latvia + 01:34
113 Deroo Simon Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 01:34
114 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 01:34
DNS Jamieson Mathew VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Lenzius Martti Estonia
DNF Geysen Siebe KZLWC- Davo
DNF Winckelmans Niels Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
Pos Rider Team Time
1 - Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team 08:59:37
2 - Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 24
3 - Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 33
4 - Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 44
5 - Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 57
6 13 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 57
7 1 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 59
8 13 Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19 + 01:04
9 2 Kurits Karl Estonia + 01:07
10 2 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 01:10
11 2 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:12
12 2 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 01:13
13 2 Grönlund Nicolas WAC Team + 01:13
14 2 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 01:14
15 2 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 01:17
16 2 Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team + 01:17
17 2 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 01:18
18 2 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:18
19 2 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 01:21
20 2 Van Den Branden Rune Van Moer Logistics Cycling Team + 01:22
21 1 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 01:27
22 - van den Eijnden Daan Regio Zuid Nederland + 01:28
23 - Jurriaans Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:33
24 - van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 01:38
25 - Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:39
26 - Fransen Pim WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:46
27 - Van Gogh Xander WAC Team + 01:46
28 - Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:48
29 1 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 01:52
30 1 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 01:52
31 3 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:56
32 3 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:56
33 3 Puuorg Johann Mattias Estonia + 01:57
34 3 Baeten Rube WAC Team + 01:59
35 3 Mitt Virgo Estonia + 02:02
36 3 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 02:02
37 3 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:03
38 3 De Jong Olivier KZLWC- Davo + 02:04
39 3 Devisch Lennert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:04
40 3 Vercammen Seppe VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:06
41 3 Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 02:11
42 3 Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team + 02:11
43 3 Goelen Dre Sport en Steun-Leopoldsburg + 02:13
44 3 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:15
45 3 Kortes Thijs Van Mossel Heist CT U19 + 02:15
46 3 Van Zuidam Bas Regio Zuid Nederland + 02:16
47 3 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 02:17
48 3 de Vos Mees Regio Zuid Nederland + 02:18
49 3 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:19
50 3 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 02:20
51 3 Swennen Tijl KZLWC- Davo + 02:23
52 3 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 02:24
53 3 Christiansen Phillip Tscherning Cycling Academy + 02:25
54 25 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:28
55 2 Bosmans Robbe KZLWC- Davo + 02:29
56 3 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 02:32
57 3 Lawrence Isaac JRC Interflon RT + 02:33
58 3 Daniels Stef Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:35
59 3 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:36
60 3 van Tintelen Miguel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:37
61 3 Rademaker Franck Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:37
62 3 Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:40
63 3 Clauw Arthur Acrog-Tormans BC U19 + 02:42
64 3 Huion Thibo Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 02:43
65 3 Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:48
66 3 Van Lommel Lennert Van Moer Logistics Cycling Team + 02:48
67 3 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 03:00
68 36 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 03:08
69 2 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 03:08
70 2 Harkins Girts Latvia + 03:10
71 2 Davidson Conal Spokes Racing Team U19 + 03:11
72 2 Kuschla Silas WAC Team + 03:14
73 2 Noël Louca Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 03:14
74 2 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 03:17
75 2 Fauville Tim Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 03:18
76 2 Drabble Peter WAC Team + 03:19
77 2 Curtis-Roberts Cai JRC Interflon RT + 03:19
78 2 Belajevs Rodrigo Latvia + 03:20
79 2 Vandenbossche Wout Kon.Vc.t Meetjesland + 03:21
80 2 Vanhoudt Yenthe Sport en Steun-Leopoldsburg + 03:22
81 2 Guettari Sofiane Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 03:30
82 2 Reinfelds Rihards Latvia + 03:36
83 2 Piccin-White William JRC Interflon RT + 03:39
84 2 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 03:39
85 3 Saul Evar Estonia + 03:50
86 3 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 03:50
87 3 Weekers Pepijn KZLWC- Davo + 03:51
88 3 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 03:53
89 3 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:53
90 4 Bassle Arno Kon.Vc.t Meetjesland + 03:57
91 4 Lernout Seppe CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:58
92 4 Hornman Thomas Regio Zuid Nederland + 04:06
93 4 Vandenbossche Warre Kon.Vc.t Meetjesland + 04:11
94 4 Bauwens Senne Acrog-Tormans BC U19 + 04:12
95 4 Everaert Seppe Kon.Vc.t Meetjesland + 04:14
96 4 Berton Storm Van Moer Logistics Cycling Team + 04:15
97 12 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 04:22
98 3 Goos Cas Kon.Vc.t Meetjesland + 04:26
99 3 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 04:26
100 3 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 04:28
101 3 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 04:31
102 4 Neerinckx Xian Van Moer Logistics Cycling Team + 04:36
103 4 Vandenbussche Loic VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 04:40
104 4 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 04:43
105 5 Clerx Ferre Van Mossel Heist CT U19 + 05:21
106 5 Bartelet David Jegg-DJR Academy U19 + 05:23
107 2 Stelps Mikus Rudolfs Latvia + 05:49
108 5 Mathieu Seppe Sport en Steun-Leopoldsburg + 06:01
109 3 Deroo Simon Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 06:39
110 4 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 08:02
111 4 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 08:24
112 4 Groven Thibaud KZLWC- Davo + 08:26
113 4 Van Schie Thijs WV Westland Wil Vooruit U19 + 08:49
114 4 Baillie Alasdair Spokes Racing Team U19 + 15:25
Pos Rider Team Time
01 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team 08:59:37
02 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 57
03 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 57
04 Kurits Karl Estonia + 01:07
05 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 01:13
06 Grönlund Nicolas WAC Team + 01:13
07 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 01:18
08 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:18
09 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 01:21
10 Jurriaans Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:33
11 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:48
12 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 01:52
13 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:56
14 Mitt Virgo Estonia + 02:02
15 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 02:02
16 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:03
17 Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 02:11
18 Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team + 02:11
19 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:15
20 Van Zuidam Bas Regio Zuid Nederland + 02:16
21 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 02:17
22 de Vos Mees Regio Zuid Nederland + 02:18
23 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 02:20
24 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 02:24
25 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:28
26 Daniels Stef Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:35
27 Clauw Arthur Acrog-Tormans BC U19 + 02:42
28 Huion Thibo Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 02:43
29 Van Lommel Lennert Van Moer Logistics Cycling Team + 02:48
30 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 03:00
31 Harkins Girts Latvia + 03:10
32 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 03:17
33 Fauville Tim Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 03:18
34 Drabble Peter WAC Team + 03:19
35 Curtis-Roberts Cai JRC Interflon RT + 03:19
36 Saul Evar Estonia + 03:50
37 Weekers Pepijn KZLWC- Davo + 03:51
38 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 03:53
39 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:53
40 Bassle Arno Kon.Vc.t Meetjesland + 03:57
41 Vandenbossche Warre Kon.Vc.t Meetjesland + 04:11
42 Berton Storm Van Moer Logistics Cycling Team + 04:15
43 Goos Cas Kon.Vc.t Meetjesland + 04:26
44 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 04:31
45 Neerinckx Xian Van Moer Logistics Cycling Team + 04:36
46 Clerx Ferre Van Mossel Heist CT U19 + 05:21
47 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 08:24
48 Groven Thibaud KZLWC- Davo + 08:26
49 Baillie Alasdair Spokes Racing Team U19 + 15:25
Pos Rider Team Points
01 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 69
02 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team 50
03 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg 45
04 Kurits Karl Estonia 41
05 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior 40
06 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior 39
07 Grönlund Nicolas WAC Team 31
08 Lawrence Isaac JRC Interflon RT 30
09 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team 30
10 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team 28
11 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 28
12 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 28
13 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 28
14 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors 25
15 Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team 25
16 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 25
17 van den Eijnden Daan Regio Zuid Nederland 23
18 Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19 21
19 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 20
20 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 19
21 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 18
22 Harkins Girts Latvia 18
23 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior 18
24 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 16
25 Van Den Branden Rune Van Moer Logistics Cycling Team 15
26 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team 13
27 Bosmans Robbe KZLWC- Davo 13
28 De Jong Olivier KZLWC- Davo 12
29 Devisch Lennert CT Luc Wallays-Jonge Renners 11
30 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 11
31 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors 10
32 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners 10
33 Mitt Virgo Estonia 9
34 Drabble Peter WAC Team 9
35 Stelps Mikus Rudolfs Latvia 9
36 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior 8
37 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior 7
38 Fransen Pim WV Westland Wil Vooruit U19 7
39 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 6
40 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners 6
41 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 5
42 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 4
43 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen 4
44 Lowth William Tscherning Cycling Academy 4
45 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 3
46 Vercammen Seppe VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 2
47 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 1
48 Kortes Thijs Van Mossel Heist CT U19 1

Information