St. Martinusprijs Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 02:44:35
02 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
03 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 00
04 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 00
05 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 00
06 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 00
07 Lawrence Isaac JRC Interflon RT + 00
08 Bosmans Robbe KZLWC- Davo + 00
09 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 00
10 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
11 Devisch Lennert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
12 Mitt Virgo Estonia + 00
13 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 00
14 Drabble Peter WAC Team + 00
15 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
16 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 00
17 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 00
18 Van Den Branden Rune Van Moer Logistics Cycling Team + 00
19 Vercammen Seppe VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 00
20 Kortes Thijs Van Mossel Heist CT U19 + 00
21 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
22 Bauwens Senne Acrog-Tormans BC U19 + 00
23 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 00
24 Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team + 00
25 Van Schie Thijs WV Westland Wil Vooruit U19 + 00
26 Vanhoudt Yenthe Sport en Steun-Leopoldsburg + 00
27 Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19 + 00
28 Stelps Mikus Rudolfs Latvia + 00
29 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 00
30 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 00
31 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 00
32 Van Gogh Xander WAC Team + 00
33 Weekers Pepijn KZLWC- Davo + 00
34 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
35 Van Zuidam Bas Regio Zuid Nederland + 00
36 de Vos Mees Regio Zuid Nederland + 00
37 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 00
38 van den Eijnden Daan Regio Zuid Nederland + 00
39 Davidson Conal Spokes Racing Team U19 + 00
40 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 00
41 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 00
42 Christiansen Phillip Tscherning Cycling Academy + 00
43 Fransen Pim WV Westland Wil Vooruit U19 + 00
44 Clauw Arthur Acrog-Tormans BC U19 + 00
45 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 00
46 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
47 Hornman Thomas Regio Zuid Nederland + 00
48 Jurriaans Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
49 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 00
50 Everaert Seppe Kon.Vc.t Meetjesland + 00
51 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 00
52 Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 00
53 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 00
54 Guettari Sofiane Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 00
55 Belajevs Rodrigo Latvia + 00
56 Piccin-White William JRC Interflon RT + 00
57 Clerx Ferre Van Mossel Heist CT U19 + 00
58 Puuorg Johann Mattias Estonia + 00
59 Bassle Arno Kon.Vc.t Meetjesland + 00
60 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 00
61 Baeten Rube WAC Team + 00
62 Van Lommel Lennert Van Moer Logistics Cycling Team + 00
63 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
64 Kuschla Silas WAC Team + 00
65 Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team + 00
66 De Jong Olivier KZLWC- Davo + 00
67 Vandenbossche Wout Kon.Vc.t Meetjesland + 00
68 Fauville Tim Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
69 Goos Cas Kon.Vc.t Meetjesland + 00
70 Neerinckx Xian Van Moer Logistics Cycling Team + 00
71 Vandenbussche Loic VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 00
72 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 00
73 Swennen Tijl KZLWC- Davo + 00
74 Harkins Girts Latvia + 00
75 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 00
76 Goelen Dre Sport en Steun-Leopoldsburg + 00
77 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 00
78 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 00
79 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 00
80 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 00
81 van Tintelen Miguel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
82 Curtis-Roberts Cai JRC Interflon RT + 00
83 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 00
84 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 00
85 Vandenbossche Warre Kon.Vc.t Meetjesland + 00
86 Rademaker Franck Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
87 Lernout Seppe CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
88 Bartelet David Jegg-DJR Academy U19 + 00
89 Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 00
90 Baillie Alasdair Spokes Racing Team U19 + 00
91 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 00
92 Winckelmans Niels Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 00
93 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
94 Geysen Siebe KZLWC- Davo + 00
95 Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
96 Reinfelds Rihards Latvia + 00
97 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 00
98 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
99 Daniels Stef Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
100 Aduson Gabriel Helmut Estonia + 00
101 Van Gelder Rube WAC Team + 00
102 Groven Thibaud KZLWC- Davo + 01:28
103 Saul Evar Estonia + 01:34
104 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 00
105 Deroo Simon Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 00
106 Huion Thibo Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 00
107 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 00
108 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 00
109 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
110 Jamieson Mathew VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 00
111 Grönlund Nicolas WAC Team + 00
112 Kurits Karl Estonia + 00
113 Lenzius Martti Estonia + 00
114 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
115 Mathieu Seppe Sport en Steun-Leopoldsburg + 00
116 Noël Louca Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 00
117 Berton Storm Van Moer Logistics Cycling Team + 00
118 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 00
119 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 00
120 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 05:09
121 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 05:40
122 Granberg Sander Regio Zuid Nederland + 00
DNS Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNS Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNS Baert Mathis VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNS Humber-Kelly Dylan JRC Interflon RT
DNF Legeai Alban Team Stadler Niedersachsen
DNF Brands Leandro Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Vazdikis Toms Latvia
DNF Honcoop Stijn Regio Zuid Nederland
Pos Rider Team Time
1 - De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team 05:59:25
2 - Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 13
3 - Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 19
4 - Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 19
5 - Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 20
6 4 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 34
7 - van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 41
8 - Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 41
9 3 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 41
10 1 Jurriaans Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 41
11 1 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 44
12 1 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 44
13 2 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 44
14 - Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 44
15 - Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 48
16 1 Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19 + 48
17 1 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 48
18 - Kurits Karl Estonia + 49
19 - De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 51
20 - Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 52
21 1 Aduson Gabriel Helmut Estonia + 59
22 1 Lenzius Martti Estonia + 59
23 9 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 01:01
24 1 Mitt Virgo Estonia + 01:04
25 1 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 01:04
26 1 Van Gogh Xander WAC Team + 01:04
27 4 Grönlund Nicolas WAC Team + 01:04
28 4 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 01:04
29 1 Baeten Rube WAC Team + 01:04
30 2 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 01:04
31 - Puuorg Johann Mattias Estonia + 01:04
32 1 Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team + 01:05
33 2 Van Den Branden Rune Van Moer Logistics Cycling Team + 01:05
34 - Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team + 01:05
35 2 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:06
36 2 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:06
37 1 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:06
38 1 Clauw Arthur Acrog-Tormans BC U19 + 01:07
39 1 Devisch Lennert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:08
40 2 Fransen Pim WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:10
41 - Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:10
42 1 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 01:15
43 2 Kortes Thijs Van Mossel Heist CT U19 + 01:16
44 - Granberg Sander Regio Zuid Nederland + 01:16
45 12 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:17
46 - van den Eijnden Daan Regio Zuid Nederland + 01:17
47 - de Vos Mees Regio Zuid Nederland + 01:17
48 - Van Zuidam Bas Regio Zuid Nederland + 01:17
49 3 Bosmans Robbe KZLWC- Davo + 01:19
50 - De Jong Olivier KZLWC- Davo + 01:19
51 - Swennen Tijl KZLWC- Davo + 01:19
52 3 Geysen Siebe KZLWC- Davo + 01:19
53 - van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:20
54 - Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:21
55 3 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:23
56 3 Rademaker Franck Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:23
57 3 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:23
58 3 Daniels Stef Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:23
59 3 Kuschla Silas WAC Team + 01:25
60 5 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 01:26
61 2 Fauville Tim Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:26
62 4 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 01:26
63 1 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 01:26
64 3 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 01:26
65 3 Vercammen Seppe VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:29
66 5 Van Lommel Lennert Van Moer Logistics Cycling Team + 01:29
67 3 Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:29
68 1 Jamieson Mathew VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:29
69 3 Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:32
70 3 van Tintelen Miguel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:32
71 3 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:34
72 4 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 01:34
73 2 Goelen Dre Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:34
74 3 Christiansen Phillip Tscherning Cycling Academy + 01:36
75 3 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 01:36
76 3 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 01:41
77 3 Van Gelder Rube WAC Team + 01:43
78 6 Harkins Girts Latvia + 01:48
79 3 Guettari Sofiane Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 01:49
80 1 Huion Thibo Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 01:49
81 2 Winckelmans Niels Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 01:49
82 3 Belajevs Rodrigo Latvia + 01:50
83 3 Davidson Conal Spokes Racing Team U19 + 01:55
84 3 Piccin-White William JRC Interflon RT + 01:55
85 4 Curtis-Roberts Cai JRC Interflon RT + 01:55
86 5 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 02:01
87 5 Bassle Arno Kon.Vc.t Meetjesland + 02:01
88 7 Everaert Seppe Kon.Vc.t Meetjesland + 02:01
89 4 Vandenbossche Wout Kon.Vc.t Meetjesland + 02:01
90 4 Vandenbossche Warre Kon.Vc.t Meetjesland + 02:01
91 5 Goos Cas Kon.Vc.t Meetjesland + 02:01
92 5 Lawrence Isaac JRC Interflon RT + 02:02
93 5 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 02:03
94 5 Weekers Pepijn KZLWC- Davo + 02:06
95 5 Noël Louca Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 02:07
96 5 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 02:15
97 6 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 02:19
98 6 Lernout Seppe CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:22
99 6 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:28
100 6 Berton Storm Van Moer Logistics Cycling Team + 02:36
101 7 Neerinckx Xian Van Moer Logistics Cycling Team + 02:38
102 7 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 02:38
103 74 Saul Evar Estonia + 02:38
104 6 Hornman Thomas Regio Zuid Nederland + 02:39
105 6 Drabble Peter WAC Team + 02:40
106 6 Reinfelds Rihards Latvia + 02:41
107 6 Vanhoudt Yenthe Sport en Steun-Leopoldsburg + 02:44
108 7 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 02:54
109 7 Stelps Mikus Rudolfs Latvia + 02:59
110 7 Deroo Simon Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 03:02
111 7 Vandenbussche Loic VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 03:08
112 9 Bauwens Senne Acrog-Tormans BC U19 + 03:13
113 6 Clerx Ferre Van Mossel Heist CT U19 + 03:13
114 6 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 03:13
115 7 Bartelet David Jegg-DJR Academy U19 + 03:32
116 7 Mathieu Seppe Sport en Steun-Leopoldsburg + 03:35
117 8 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 04:23
118 6 Groven Thibaud KZLWC- Davo + 05:49
119 31 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 07:04
120 6 Van Schie Thijs WV Westland Wil Vooruit U19 + 07:35
121 19 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 07:58
122 8 Baillie Alasdair Spokes Racing Team U19 + 11:13
Pos Rider Team Time
01 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team 05:59:25
02 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 13
03 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 19
04 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 34
05 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 41
06 Jurriaans Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 41
07 Kurits Karl Estonia + 49
08 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 51
09 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 52
10 Aduson Gabriel Helmut Estonia + 59
11 Lenzius Martti Estonia + 59
12 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 01:01
13 Mitt Virgo Estonia + 01:04
14 Grönlund Nicolas WAC Team + 01:04
15 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 01:04
16 Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team + 01:05
17 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:06
18 Clauw Arthur Acrog-Tormans BC U19 + 01:07
19 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:10
20 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 01:15
21 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:17
22 de Vos Mees Regio Zuid Nederland + 01:17
23 Van Zuidam Bas Regio Zuid Nederland + 01:17
24 Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:21
25 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:23
26 Daniels Stef Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:23
27 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 01:26
28 Fauville Tim Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:26
29 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 01:26
30 Van Lommel Lennert Van Moer Logistics Cycling Team + 01:29
31 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:34
32 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 01:34
33 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 01:36
34 Harkins Girts Latvia + 01:48
35 Huion Thibo Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 01:49
36 Curtis-Roberts Cai JRC Interflon RT + 01:55
37 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 02:01
38 Bassle Arno Kon.Vc.t Meetjesland + 02:01
39 Vandenbossche Warre Kon.Vc.t Meetjesland + 02:01
40 Goos Cas Kon.Vc.t Meetjesland + 02:01
41 Weekers Pepijn KZLWC- Davo + 02:06
42 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 02:15
43 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:28
44 Berton Storm Van Moer Logistics Cycling Team + 02:36
45 Neerinckx Xian Van Moer Logistics Cycling Team + 02:38
46 Saul Evar Estonia + 02:38
47 Drabble Peter WAC Team + 02:40
48 Clerx Ferre Van Mossel Heist CT U19 + 03:13
49 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 03:13
50 Groven Thibaud KZLWC- Davo + 05:49
51 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 07:04
52 Baillie Alasdair Spokes Racing Team U19 + 11:13
Pos Rider Team Points
01 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 51
02 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior 33
03 Kurits Karl Estonia 30
04 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg 29
05 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team 25
06 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 25
07 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team 20
08 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 18
09 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 18
10 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 16
11 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 16
12 Grönlund Nicolas WAC Team 15
13 Lawrence Isaac JRC Interflon RT 14
14 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 13
15 Bosmans Robbe KZLWC- Davo 13
16 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 12
17 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 11
18 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners 10
19 Devisch Lennert CT Luc Wallays-Jonge Renners 10
20 Mitt Virgo Estonia 9
21 Stelps Mikus Rudolfs Latvia 9
22 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior 8
23 van den Eijnden Daan Regio Zuid Nederland 8
24 Fransen Pim WV Westland Wil Vooruit U19 7
25 Drabble Peter WAC Team 7
26 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 6
27 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners 6
28 Harkins Girts Latvia 5
29 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen 4
30 Van Den Branden Rune Van Moer Logistics Cycling Team 3
31 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 3
32 Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team 2
33 Vercammen Seppe VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 2
34 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team 1
35 Kortes Thijs Van Mossel Heist CT U19 1

Information