St. Martinusprijs Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Kurits Karl Estonia 02:56:30
02 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 00
03 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 00
04 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 00
05 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 00
06 Grönlund Nicolas WAC Team + 00
07 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 00
08 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 00
09 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 00
10 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 00
11 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
12 Stelps Mikus Rudolfs Latvia + 00
13 van den Eijnden Daan Regio Zuid Nederland + 00
14 Fransen Pim WV Westland Wil Vooruit U19 + 00
15 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 00
16 Harkins Girts Latvia + 00
17 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 00
18 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 00
19 Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team + 00
20 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 00
21 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
22 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
23 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
24 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
25 Fauville Tim Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
26 Van Gelder Rube WAC Team + 00
27 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 00
28 Geysen Siebe KZLWC- Davo + 00
29 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
30 De Jong Olivier KZLWC- Davo + 00
31 Swennen Tijl KZLWC- Davo + 00
32 Granberg Sander Regio Zuid Nederland + 00
33 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
34 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 00
35 Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
36 Devisch Lennert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
37 Mitt Virgo Estonia + 00
38 Lawrence Isaac JRC Interflon RT + 00
39 Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team + 00
40 de Vos Mees Regio Zuid Nederland + 00
41 Christiansen Phillip Tscherning Cycling Academy + 00
42 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 00
43 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 00
44 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 00
45 Bosmans Robbe KZLWC- Davo + 00
46 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
47 Neerinckx Xian Van Moer Logistics Cycling Team + 00
48 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 00
49 Bassle Arno Kon.Vc.t Meetjesland + 00
50 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 00
51 Belajevs Rodrigo Latvia + 00
52 Vercammen Seppe VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 00
53 Van Gogh Xander WAC Team + 00
54 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 00
55 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 00
56 Lenzius Martti Estonia + 00
57 Weekers Pepijn KZLWC- Davo + 00
58 Aduson Gabriel Helmut Estonia + 00
59 Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 00
60 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 00
61 van Tintelen Miguel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
62 Van Den Branden Rune Van Moer Logistics Cycling Team + 00
63 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 00
64 Huion Thibo Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 00
65 Drabble Peter WAC Team + 00
66 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 00
67 Lernout Seppe CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
68 Saul Evar Estonia + 00
69 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
70 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 00
71 Davidson Conal Spokes Racing Team U19 + 00
72 Guettari Sofiane Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 00
73 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 00
74 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 00
75 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 00
76 Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
77 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 00
78 Vandenbossche Wout Kon.Vc.t Meetjesland + 00
79 Deroo Simon Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 00
80 Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19 + 00
81 Vandenbossche Warre Kon.Vc.t Meetjesland + 00
82 Everaert Seppe Kon.Vc.t Meetjesland + 00
83 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 00
84 Winckelmans Niels Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 00
85 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 00
86 Rademaker Franck Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
87 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
88 Van Zuidam Bas Regio Zuid Nederland + 00
89 Baeten Rube WAC Team + 00
90 Goelen Dre Sport en Steun-Leopoldsburg + 00
91 Clerx Ferre Van Mossel Heist CT U19 + 00
92 Vanhoudt Yenthe Sport en Steun-Leopoldsburg + 00
93 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 00
94 Hornman Thomas Regio Zuid Nederland + 00
95 Piccin-White William JRC Interflon RT + 00
96 Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
97 Puuorg Johann Mattias Estonia + 00
98 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 00
99 Clauw Arthur Acrog-Tormans BC U19 + 00
100 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 00
101 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 00
102 Jurriaans Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
103 Legeai Alban Team Stadler Niedersachsen + 00
104 Jamieson Mathew VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 00
105 Goos Cas Kon.Vc.t Meetjesland + 00
106 Brands Leandro Sport en Steun-Leopoldsburg + 00
107 Curtis-Roberts Cai JRC Interflon RT + 00
108 Groven Thibaud KZLWC- Davo + 00
109 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 00
110 Berton Storm Van Moer Logistics Cycling Team + 00
111 Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 00
112 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 00
113 Daniels Stef Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 00
114 Noël Louca Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 18
115 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 00
116 Bartelet David Jegg-DJR Academy U19 + 20
117 Vandenbussche Loic VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 24
118 Van Lommel Lennert Van Moer Logistics Cycling Team + 24
119 Kortes Thijs Van Mossel Heist CT U19 + 24
120 Kuschla Silas WAC Team + 00
121 Mathieu Seppe Sport en Steun-Leopoldsburg + 51
122 Reinfelds Rihards Latvia + 51
123 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 01:02
124 Bauwens Senne Acrog-Tormans BC U19 + 01:33
125 Van Schie Thijs WV Westland Wil Vooruit U19 + 06:25
126 Vazdikis Toms Latvia + 07:08
127 Baert Mathis VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 07:15
128 Honcoop Stijn Regio Zuid Nederland + 07:30
129 Baillie Alasdair Spokes Racing Team U19 + 07:31
130 Humber-Kelly Dylan JRC Interflon RT + 00
DNF van Tol Sem WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Bemong Jules Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Rommes Mathias Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Priedolins Janis Latvia
DNF Bouma Jelle Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Gaffney Keir Spokes Racing Team U19
DNF Wisdish Thomas Spokes Racing Team U19
DNF Adam Cameron Spokes Racing Team U19
DNF Leroy Benjamin JRC Interflon RT
Pos Rider Team Time
1 - De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team 03:14:54
2 - Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 12
3 1 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 15
4 1 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 15
5 - Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 16
6 - Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 37
7 1 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 37
8 1 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 37
9 - Jurriaans Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 37
10 6 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 40
11 2 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 40
12 2 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 40
13 1 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 40
14 3 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 40
15 - Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 44
16 2 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 44
17 - Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19 + 44
18 4 Kurits Karl Estonia + 45
19 - De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 47
20 2 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 48
21 3 Lenzius Martti Estonia + 55
22 1 Aduson Gabriel Helmut Estonia + 55
23 3 Grönlund Nicolas WAC Team + 01:00
24 7 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 01:00
25 4 Mitt Virgo Estonia + 01:00
26 7 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 01:00
27 - Van Gogh Xander WAC Team + 01:00
28 4 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 01:00
29 1 Saul Evar Estonia + 01:00
30 5 Baeten Rube WAC Team + 01:00
31 3 Puuorg Johann Mattias Estonia + 01:00
32 6 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 01:01
33 2 Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team + 01:01
34 2 Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team + 01:01
35 1 Van Den Branden Rune Van Moer Logistics Cycling Team + 01:01
36 5 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:02
37 2 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:02
38 2 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:02
39 3 Clauw Arthur Acrog-Tormans BC U19 + 01:03
40 3 Devisch Lennert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:04
41 4 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:06
42 4 Fransen Pim WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:06
43 4 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 01:11
44 7 Granberg Sander Regio Zuid Nederland + 01:12
45 25 Kortes Thijs Van Mossel Heist CT U19 + 01:12
46 2 van den Eijnden Daan Regio Zuid Nederland + 01:13
47 2 de Vos Mees Regio Zuid Nederland + 01:13
48 2 Van Zuidam Bas Regio Zuid Nederland + 01:13
49 6 Geysen Siebe KZLWC- Davo + 01:15
50 4 De Jong Olivier KZLWC- Davo + 01:15
51 1 Swennen Tijl KZLWC- Davo + 01:15
52 1 Bosmans Robbe KZLWC- Davo + 01:15
53 3 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:16
54 4 Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:17
55 4 Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:17
56 1 Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:17
57 7 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:19
58 2 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:19
59 3 Rademaker Franck Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:19
60 1 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:19
61 2 Daniels Stef Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:19
62 3 Kuschla Silas WAC Team + 01:21
63 3 Fauville Tim Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:22
64 3 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 01:22
65 3 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 01:22
66 3 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 01:22
67 3 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 01:22
68 5 Vercammen Seppe VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:25
69 2 Jamieson Mathew VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:25
70 4 Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:25
71 34 Van Lommel Lennert Van Moer Logistics Cycling Team + 01:25
72 3 Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:28
73 3 van Tintelen Miguel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:28
74 4 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:30
75 2 Goelen Dre Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:30
76 8 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 01:32
77 5 Christiansen Phillip Tscherning Cycling Academy + 01:32
78 2 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 01:32
79 6 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 01:37
80 6 Van Gelder Rube WAC Team + 01:39
81 8 Huion Thibo Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 01:45
82 6 Guettari Sofiane Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 01:45
83 7 Winckelmans Niels Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 01:45
84 9 Harkins Girts Latvia + 01:46
85 7 Belajevs Rodrigo Latvia + 01:46
86 11 Davidson Conal Spokes Racing Team U19 + 01:51
87 13 Piccin-White William JRC Interflon RT + 01:51
88 7 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 01:51
89 12 Curtis-Roberts Cai JRC Interflon RT + 01:51
90 9 Humber-Kelly Dylan JRC Interflon RT + 01:51
91 16 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 01:57
92 11 Bassle Arno Kon.Vc.t Meetjesland + 01:57
93 13 Vandenbossche Wout Kon.Vc.t Meetjesland + 01:57
94 11 Vandenbossche Warre Kon.Vc.t Meetjesland + 01:57
95 9 Everaert Seppe Kon.Vc.t Meetjesland + 01:57
96 6 Goos Cas Kon.Vc.t Meetjesland + 01:57
97 11 Lawrence Isaac JRC Interflon RT + 01:58
98 11 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 01:59
99 11 Weekers Pepijn KZLWC- Davo + 02:02
100 13 Noël Louca Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 02:03
101 11 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 02:11
102 11 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 02:14
103 11 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 02:15
104 11 Lernout Seppe CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:18
105 12 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:24
106 12 Berton Storm Van Moer Logistics Cycling Team + 02:32
107 12 Legeai Alban Team Stadler Niedersachsen + 02:33
108 13 Neerinckx Xian Van Moer Logistics Cycling Team + 02:34
109 28 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 02:34
110 12 Hornman Thomas Regio Zuid Nederland + 02:35
111 12 Drabble Peter WAC Team + 02:37
112 21 Reinfelds Rihards Latvia + 02:37
113 14 Vanhoudt Yenthe Sport en Steun-Leopoldsburg + 02:40
114 12 Brands Leandro Sport en Steun-Leopoldsburg + 02:40
115 13 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 02:50
116 15 Stelps Mikus Rudolfs Latvia + 02:55
117 15 Deroo Simon Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 02:58
118 7 Vandenbussche Loic VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 03:04
119 15 Clerx Ferre Van Mossel Heist CT U19 + 03:09
120 15 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 03:09
121 38 Bauwens Senne Acrog-Tormans BC U19 + 03:09
122 11 Bartelet David Jegg-DJR Academy U19 + 03:28
123 1 Mathieu Seppe Sport en Steun-Leopoldsburg + 03:31
124 14 Groven Thibaud KZLWC- Davo + 04:17
125 14 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 04:19
126 82 Van Schie Thijs WV Westland Wil Vooruit U19 + 07:31
127 55 Baert Mathis VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 08:40
128 2 Vazdikis Toms Latvia + 10:02
129 9 Honcoop Stijn Regio Zuid Nederland + 10:04
130 6 Baillie Alasdair Spokes Racing Team U19 + 11:09
Pos Rider Team Time
01 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team 03:14:54
02 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 12
03 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 15
04 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 37
05 Jurriaans Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 37
06 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 40
07 Kurits Karl Estonia + 45
08 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 47
09 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 48
10 Lenzius Martti Estonia + 55
11 Aduson Gabriel Helmut Estonia + 55
12 Grönlund Nicolas WAC Team + 01:00
13 Mitt Virgo Estonia + 01:00
14 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 01:00
15 Saul Evar Estonia + 01:00
16 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 01:01
17 Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team + 01:01
18 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:02
19 Clauw Arthur Acrog-Tormans BC U19 + 01:03
20 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:06
21 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 01:11
22 de Vos Mees Regio Zuid Nederland + 01:13
23 Van Zuidam Bas Regio Zuid Nederland + 01:13
24 Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:17
25 Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:17
26 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:19
27 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:19
28 Daniels Stef Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:19
29 Fauville Tim Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:22
30 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 01:22
31 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 01:22
32 Van Lommel Lennert Van Moer Logistics Cycling Team + 01:25
33 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:30
34 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 01:32
35 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 01:32
36 Huion Thibo Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 01:45
37 Harkins Girts Latvia + 01:46
38 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 01:51
39 Curtis-Roberts Cai JRC Interflon RT + 01:51
40 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 01:57
41 Bassle Arno Kon.Vc.t Meetjesland + 01:57
42 Vandenbossche Warre Kon.Vc.t Meetjesland + 01:57
43 Goos Cas Kon.Vc.t Meetjesland + 01:57
44 Weekers Pepijn KZLWC- Davo + 02:02
45 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 02:11
46 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:24
47 Berton Storm Van Moer Logistics Cycling Team + 02:32
48 Legeai Alban Team Stadler Niedersachsen + 02:33
49 Neerinckx Xian Van Moer Logistics Cycling Team + 02:34
50 Drabble Peter WAC Team + 02:37
51 Brands Leandro Sport en Steun-Leopoldsburg + 02:40
52 Clerx Ferre Van Mossel Heist CT U19 + 03:09
53 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 03:09
54 Groven Thibaud KZLWC- Davo + 04:17
55 Honcoop Stijn Regio Zuid Nederland + 10:04
56 Baillie Alasdair Spokes Racing Team U19 + 11:09

Information