St. Martinusprijs Juniors - 2022

GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team 08:59:37
02 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 24
03 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 33
04 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 44
05 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 57
06 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 57
07 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 59
08 Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19 + 01:04
09 Kurits Karl Estonia + 01:07
10 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 01:10
11 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:12
12 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 01:13
13 Grönlund Nicolas WAC Team + 01:13
14 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 01:14
15 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 01:17
16 Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team + 01:17
17 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 01:18
18 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:18
19 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 01:21
20 Van Den Branden Rune Van Moer Logistics Cycling Team + 01:22
21 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 01:27
22 van den Eijnden Daan Regio Zuid Nederland + 01:28
23 Jurriaans Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:33
24 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 01:38
25 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:39
26 Fransen Pim WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:46
27 Van Gogh Xander WAC Team + 01:46
28 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:48
29 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 01:52
30 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 01:52
31 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:56
32 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:56
33 Puuorg Johann Mattias Estonia + 01:57
34 Baeten Rube WAC Team + 01:59
35 Mitt Virgo Estonia + 02:02
36 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 02:02
37 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:03
38 De Jong Olivier KZLWC- Davo + 02:04
39 Devisch Lennert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:04
40 Vercammen Seppe VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:06
41 Jørgensen Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 02:11
42 Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team + 02:11
43 Goelen Dre Sport en Steun-Leopoldsburg + 02:13
44 Geraerts Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:15
45 Kortes Thijs Van Mossel Heist CT U19 + 02:15
46 Van Zuidam Bas Regio Zuid Nederland + 02:16
47 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 02:17
48 de Vos Mees Regio Zuid Nederland + 02:18
49 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:19
50 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 02:20
51 Swennen Tijl KZLWC- Davo + 02:23
52 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 02:24
53 Christiansen Phillip Tscherning Cycling Academy + 02:25
54 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:28
55 Bosmans Robbe KZLWC- Davo + 02:29
56 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 02:32
57 Lawrence Isaac JRC Interflon RT + 02:33
58 Daniels Stef Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:35
59 van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:36
60 van Tintelen Miguel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:37
61 Rademaker Franck Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:37
62 Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:40
63 Clauw Arthur Acrog-Tormans BC U19 + 02:42
64 Huion Thibo Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 02:43
65 Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:48
66 Van Lommel Lennert Van Moer Logistics Cycling Team + 02:48
67 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 03:00
68 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 03:08
69 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 03:08
70 Harkins Girts Latvia + 03:10
71 Davidson Conal Spokes Racing Team U19 + 03:11
72 Kuschla Silas WAC Team + 03:14
73 Noël Louca Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 03:14
74 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 03:17
75 Fauville Tim Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 03:18
76 Drabble Peter WAC Team + 03:19
77 Curtis-Roberts Cai JRC Interflon RT + 03:19
78 Belajevs Rodrigo Latvia + 03:20
79 Vandenbossche Wout Kon.Vc.t Meetjesland + 03:21
80 Vanhoudt Yenthe Sport en Steun-Leopoldsburg + 03:22
81 Guettari Sofiane Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 03:30
82 Reinfelds Rihards Latvia + 03:36
83 Piccin-White William JRC Interflon RT + 03:39
84 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 03:39
85 Saul Evar Estonia + 03:50
86 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 03:50
87 Weekers Pepijn KZLWC- Davo + 03:51
88 De Neve Hannes Kon.Vc.t Meetjesland + 03:53
89 Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:53
90 Bassle Arno Kon.Vc.t Meetjesland + 03:57
91 Lernout Seppe CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:58
92 Hornman Thomas Regio Zuid Nederland + 04:06
93 Vandenbossche Warre Kon.Vc.t Meetjesland + 04:11
94 Bauwens Senne Acrog-Tormans BC U19 + 04:12
95 Everaert Seppe Kon.Vc.t Meetjesland + 04:14
96 Berton Storm Van Moer Logistics Cycling Team + 04:15
97 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 04:22
98 Goos Cas Kon.Vc.t Meetjesland + 04:26
99 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 04:26
100 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 04:28
101 Segers Rune Van Mossel Heist CT U19 + 04:31
102 Neerinckx Xian Van Moer Logistics Cycling Team + 04:36
103 Vandenbussche Loic VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 04:40
104 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 04:43
105 Clerx Ferre Van Mossel Heist CT U19 + 05:21
106 Bartelet David Jegg-DJR Academy U19 + 05:23
107 Stelps Mikus Rudolfs Latvia + 05:49
108 Mathieu Seppe Sport en Steun-Leopoldsburg + 06:01
109 Deroo Simon Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 06:39
110 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 08:02
111 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 08:24
112 Groven Thibaud KZLWC- Davo + 08:26
113 Van Schie Thijs WV Westland Wil Vooruit U19 + 08:49
114 Baillie Alasdair Spokes Racing Team U19 + 15:25
DNF Aduson Gabriel Helmut Estonia
DNF Lenzius Martti Estonia
DNF Priedolins Janis Latvia
DNF Vazdikis Toms Latvia
DNF Granberg Sander Regio Zuid Nederland
DNF Honcoop Stijn Regio Zuid Nederland
DNF De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Humber-Kelly Dylan JRC Interflon RT
DNF Leroy Benjamin JRC Interflon RT
DNF Geysen Siebe KZLWC- Davo
DNF Adam Cameron Spokes Racing Team U19
DNF Gaffney Keir Spokes Racing Team U19
DNF Wisdish Thomas Spokes Racing Team U19
DNF Bemong Jules Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Brands Leandro Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Legeai Alban Team Stadler Niedersachsen
DNF Baert Mathis VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Jamieson Mathew VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Van Gelder Rube WAC Team
DNF Rommes Mathias Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Winckelmans Niels Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Bouma Jelle Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF van Tol Sem WV Westland Wil Vooruit U19

Information