St. Martinusprijs Juniors - 2021

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Elmar Abma Willebrord Wil Vooruit Juniors 14:19
02 Stijn Degeest Acrog-Tormans BC U19 + 11
03 Mathis Avondts WAC Team + 16
04 Axel Källberg Willebrord Wil Vooruit Juniors + 23
05 Senne Thonnon Maes CT Glabbeek + 23
06 Yorben De Troyer Van Moer Logistics Cycling Team + 26
07 Max van der Meulen WV de Jonge Renner + 26
08 Roan Konings WV de Jonge Renner + 26
09 Milan Kuypers WAC Team + 28
10 Youp De Vos Willebrord Wil Vooruit Juniors + 31
11 Nicholas Goossens FlandersColor-Galloo Team + 32
12 Senne Willems Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 32
13 Milan De Meester Van Moer Logistics Cycling Team + 34
14 Senne Boeckx Sport en Steun-Leopoldsburg + 36
15 Senne Hulsmans Acrog-Tormans BC U19 + 36
16 Pierric Colin VC Ardennes + 36
17 Wout Geerinckx Sport en Steun-Leopoldsburg + 39
18 Joppe Heremans Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 39
19 Brecht Deprouw Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 40
20 Senne Goossens Acrog-Tormans BC U19 + 40
21 Vik Smulders WV de Jonge Renner + 42
22 Theo Lowie Crabbe Toitures - CC Chevigny + 43
23 Dario Van Der Heyden AA Drink Young Lions + 44
24 Jens Hendrickx Acrog-Tormans BC U19 + 44
25 Simon Van Elslander CT Luc Wallays-Jonge Renners + 45
26 Lars Blommaert Van Moer Logistics Cycling Team + 50
27 Seppe De Beuckeleer Maes CT Glabbeek + 55
28 Thijs Koops WV de Jonge Renner + 55
29 Kasper Van Gestel Acrog-Tormans BC U19 + 57
30 Pieter Van Waas WAC Team + 57
31 Thomas Lakeman Willebrord Wil Vooruit Juniors + 59
32 Brent Baert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:00
33 Jori Van De Sompel Maes CT Glabbeek + 01:01
34 Jelle van Genechten Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 01:01
35 Jani De Coster CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:02
36 Nathan Maeyaert Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 01:02
37 Yorick Slaets Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 01:03
38 Dre Goelen Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:04
39 Ilias Jordaens WAC Team + 01:08
40 Ferre Geeraerts Young Cycling Talent D & D U19 + 01:10
41 Marius Goossens Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 01:10
42 Lucas Laurent Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:11
43 Jasper Dekien FlandersColor-Galloo Team + 01:13
44 Yaurick Leenknegt CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:13
45 Xander Verhaegen Acrog-Tormans BC U19 + 01:13
46 Jonathan Kerkhofs WK Noord West Brabant + 01:14
47 Hugo Wertz VC Ardennes + 01:14
48 Romain Bauduin FlandersColor-Galloo Team + 01:15
49 Nino De Jong WV de Jonge Renner + 01:16
50 Rube Baeten WAC Team + 01:17
51 Robbe Smets Team Kempen + 01:19
52 Matteo Vereecke FlandersColor-Galloo Team + 01:22
53 Cas Van Den Berg Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 01:22
54 Victor Delbarge CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:26
55 Zeno Moonen Maes CT Glabbeek + 01:27
56 Milan Feys Kon.Vc.t Meetjesland - Knesselare + 01:27
57 Baptiste Snoeks Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 01:28
58 Tijs Van Den Bemt District Zuid-West Nederland + 01:29
59 Ruben Boeye Van Moer Logistics Cycling Team + 01:31
60 Andreas Van Den Broeck WK Noord West Brabant + 01:37
61 Mats Devry Maes CT Glabbeek + 01:38
62 Bart Liekens Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:38
63 Dennis De Haan District Zuid-West Nederland + 01:42
64 Daan Bostyn District Zuid-West Nederland + 01:45
65 Kaj Fretin KZLWC- Davo + 01:47
66 Mathieu Wulleman VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:49
67 Oscar Archambeau VC Ardennes + 01:51
68 Wannes Van Poucke Van Moer Logistics Cycling Team + 01:52
69 Thomas Szkandera FlandersColor-Galloo Team + 01:52
70 Mathieu Toussaint VC Ardennes + 01:56
71 Ian Vertommen Van Moer Logistics Cycling Team + 01:56
72 Ruben Fierens KZLWC- Davo + 01:57
73 Tor Van Thienen WK Noord West Brabant + 01:57
74 Casper Vos District Zuid-West Nederland + 02:01
75 Gilles Cap Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 02:07
76 Lucas Scherrens Kon.Vc.t Meetjesland - Knesselare + 02:07
77 Lois Paul Maes CT Glabbeek + 02:09
78 Hugo Druart Crabbe Toitures - CC Chevigny + 02:10
79 Yannis Collignon Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 02:11
80 Emiel Verschaeve VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:13
81 Sofiane Guettari Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 02:13
82 Justin Picoux Crabbe Toitures - CC Chevigny + 02:15
83 Xander Rigole VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:17
84 Arno Lempoels Young Cycling Talent D & D U19 + 02:19
85 Emile Moreels Kon.Vc.t Meetjesland - Knesselare + 02:37
86 Arthur Alexandre Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 02:37
87 Denzel Vandekerckhove VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:40
88 Brent Janssens Young Cycling Talent D & D U19 + 02:47
89 Thijs Kortes District Zuid-West Nederland + 03:19
DNF Marnix Van Den Oever WV de Jonge Renner
Information
Nation Belgium
Date 11th July
Where Kontich -> Kontich
What 2nd stage
Distance 11.1 km
Leader M.van der Meulen
Youth M.van der Meulen
Sprint S.Degeest
Other
Embed Results