St. Martinusprijs Juniors - 2015

GC Youth Points Mountain Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Honore Mikkel Team Kel-Berg Roskilde 08:54:21
02 De Pestel Sander Van Moer Group + 20
03 Jaspers Ward Kon. Balen B.C. + 41
04 Iserbyt Eli Young Telenet Fidea + 51
05 Nieuwpoort Jelle Monkeytown Cycling Team + 56
06 Tulner Rens Combinatie Zuid-Holland + 01:21
07 Lindquist Christian Ingemann Team Cycling Elite Copenhagen + 01:29
08 Schelling Ide Restore Cycling Team + 01:38
09 Driesen Yarne Young Telenet Fidea + 01:39
10 Van Deest Martijn WSV Emmen + 02:05
11 Delbaen Michael Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 02:14
12 Lembrechts Toon Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 02:15
13 Panis Thibaut Verandas Willems + 02:19
14 Therain Quentin Verandas Willems + 02:24
15 Lauk Karl Patrick Estonia + 02:24
16 Özgür Batuhan Turkey + 02:25
17 Willett Daniel Team Rokform + 02:30
18 De Winter Gordon Verandas Willems + 02:32
19 Gosink Stan WSV Emmen + 02:43
20 Mook Marco UCM Cyclingteam Barrhopoort + 02:47
21 Smets Gert Kalas Cycling Team + 02:58
22 Eekhoff Nils Wilton Cycling Team + 03:14
23 Mengoulas Alex Monkeytown Cycling Team + 03:21
24 Meeus Jordi Kon. Balen B.C. + 03:21
25 Schoonewille Jon WSV Emmen + 03:27
26 Van Sintmaartensdijk Daan Combinatie Zuid-Holland + 03:36
27 Rombouts Seppe Kon. Balen B.C. + 03:40
28 Dekkers Robin W.A.C. Team Hoboken + 03:45
29 Van Moer Brent Van Moer Group + 03:46
30 De Vries Rick Monkeytown Cycling Team + 03:48
31 Siebens Gianni Young Telenet Fidea + 03:49
32 Hänninen Jaakko Fincycling Team + 03:52
33 Mielke Anders Team Kel-Berg Roskilde + 04:08
34 Devos Han Kon. Balen B.C. + 04:10
35 Boele Niels Combinatie Zuid-Holland + 04:11
36 Paauwe Joris Wilton Cycling Team + 04:14
37 Weemaes Sasha Van Moer Group + 04:17
38 Dekker David Zuid West Nederland + 04:20
39 Einhorn Itamar Verandas Willems + 04:20
40 Reynders Jens Davo Cycling Team + 04:23
41 Louvet Louis Bourgogne Franche Comte + 04:28
42 Geerts Kenneth Sport en Moedig Genk + 04:35
43 Rijsdijk Tristan UCM Cyclingteam Barrhopoort + 04:37
44 Herregodts Rune Van Moer Group + 04:39
45 Van Schaeybroek Jonas Davo Cycling Team + 04:44
46 Houbben Adrien Verandas Willems + 04:47
47 Baude Arthur Verandas Willems + 04:53
48 Latte Raimo Estonia + 04:55
49 Quarterman Charles South East Cycling Team + 04:57
50 Johanson Kristjan Estonia + 05:02
51 Kiskonen Siim Estonia + 05:02
52 Volkers Jorn Zuid West Nederland + 05:05
53 Geijs Vince Zuid West Nederland + 05:15
54 Griemink Niels WSV Emmen + 05:17
55 Carter Thomas De Dijlespurters + 05:17
56 Bulley Lewis South East Cycling Team + 05:18
57 Debeaumarché Nicolas Bourgogne Franche Comte + 05:20
58 Cannings Cory De Dijlespurters + 05:24
59 Degrandcourt Hadrien Bourgogne Franche Comte + 05:30
60 Ruimgaard Yentil Westland Wil Vooruit + 05:33
61 Bidstrup Soren Team Cycling Elite Copenhagen + 05:38
62 Relanto Erik Fincycling Team + 05:38
63 Verdonk Brent Sport en Moedig Genk + 05:48
64 Amelinckx Stef Van Moer Group + 05:49
65 Damgaard Christian Team Cycling Elite Copenhagen + 05:50
66 Vejre Philip Christian Team Cycling Elite Copenhagen + 05:51
67 Loockx Lander Kalas Cycling Team + 05:53
68 Vandessel Djoerd UCM Cyclingteam Barrhopoort + 05:57
69 Lefeber Mathias Sport en Moedig Genk + 05:57
70 Szedelyi Tomas Kalas Cycling Team + 06:02
71 Engele Rienk Restore Cycling Team + 06:06
72 Van Hauwermeiren Michiel Van Moer Group + 06:06
73 Van Doninck Alec W.A.C. Team Hoboken + 06:08
74 Floren Wesley UCM Cyclingteam Barrhopoort + 06:09
75 Byloos Jeff Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 06:18
76 Theunis Bram Sport en Moedig Genk + 06:24
77 De Vos Lenn De Dijlespurters + 06:27
78 Knoppert Martijn Westland Wil Vooruit + 06:28
79 Keller Jesper Zuid West Nederland + 06:30
80 Van Den Bulck Pelle Kalas Cycling Team + 06:34
81 Yoshimoto Kenji Team Rokform + 06:35
82 Clerebout Sven Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 06:36
83 Dhore Alessio Young Telenet Fidea + 06:40
84 Vansteensel Mats W.A.C. Team Hoboken + 06:46
85 Stravers Jarri Combinatie Zuid-Holland + 06:51
86 Wijfje Tom Combinatie Zuid-Holland + 06:51
87 Stappers Dries DMC Cycling Team + 06:56
88 Terävä Simo Fincycling Team + 07:01
89 Van Nunspeet Mike Westland Wil Vooruit + 07:06
90 Van Malderen Bjorn Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 07:15
91 Jorna Gijs Wilton Cycling Team + 07:22
92 Anton Veber William Team Kel-Berg Roskilde + 07:34
93 Verheyen Thomas Kalas Cycling Team + 07:41
94 Vandermeer Laurens Davo Cycling Team + 07:51
95 Boersma Sietse Wilton Cycling Team + 07:51
96 Van Nierop Dion Combinatie Zuid-Holland + 08:04
97 Reisenbuk Erik Estonia + 08:05
98 Angonnet Romain Bourgogne Franche Comte + 08:14
99 Van Staeyen Maarten W.A.C. Team Hoboken + 08:24
100 Verstraelen Bert Sport en Moedig Genk + 08:30
101 Debeunne Cesar Junior Wambrechies + 08:42
102 Habert Axel Bourgogne Franche Comte + 08:47
103 Van Den Broek Floris Zuid West Nederland + 08:55
104 Roosen Glenn Kon. Balen B.C. + 09:00
105 Serneels Dieter DMC Cycling Team + 09:04
106 Prangel Kristo Estonia + 09:09
107 Konings Frits W.A.C. Team Hoboken + 09:49
108 Simon Quentin Bourgogne Franche Comte + 10:01
109 Breugelmans Michiel Koninklijke Edegem + 10:12
110 Egholm Jakob Team Kel-Berg Roskilde + 10:41
111 Knickman Bo Team Rokform + 11:06
112 Lefeber Cedric Sport en Moedig Genk + 11:47
113 Ozturk Faruk Turkey + 12:19
114 Dilek Halil Ibrahim Turkey + 12:50
115 Christiansen Matias Kjeldmark Team Kel-Berg Roskilde + 12:59
116 Lijnen Marnix Davo Cycling Team + 13:00
117 Michael Christodoulos Cyprus National Team + 13:16
118 Muis Jesse UCM Cyclingteam Barrhopoort + 13:20
119 Uusiperhe Jesse Fincycling Team + 14:21
120 Schelfout Wies Koninklijke Edegem + 14:35
121 Tiryaki Oguzhan Turkey + 14:57
122 Polykarpos Varellas Cyprus National Team + 17:33
123 Jones Harrison South East Cycling Team + 22:54
DNF Agrotis Alexandros Cyprus National Team
DNF Patsalosavvis Odysseas Cyprus National Team
DNF Bolle Maxim Davo Cycling Team
DNF Goolaerts Stijn Davo Cycling Team
DNF Domen Kasper De Dijlespurters
DNF Goelen Gert De Dijlespurters
DNF Ly Matthew De Dijlespurters
DNF Keloneva Aku Fincycling Team
DNF Deseure Hugo Junior Wambrechies
DNF Dondaine Brayan Junior Wambrechies
DNF Dumont Clement Junior Wambrechies
DNF Rosereau Adrien Junior Wambrechies
DNF Tornu Valentin Junior Wambrechies
DNF Verbeeck Glenn Kalas Cycling Team
DNF Beullens Cédric Kon. Balen B.C.
DNF Asselberghs Bjarne Koninklijke Edegem
DNF De Cock Matthieu Koninklijke Edegem
DNF Giart Pieter Koninklijke Edegem
DNF Jeurissen Sander Koninklijke Edegem
DNF Meijer Gijs Monkeytown Cycling Team
DNF Velt Marijn Monkeytown Cycling Team
DNF Wattez Danilo Monkeytown Cycling Team
DNF Georgi Etienne South East Cycling Team
DNF Hogg Robert South East Cycling Team
DNF Redfern Elliot South East Cycling Team
DNF Ljungdahl Jannik Team Cycling Elite Copenhagen
DNF Prodel Thor Morup Team Cycling Elite Copenhagen
DNF Norsgaard Mathias Team Kel-Berg Roskilde
DNF Eckles Bailey Team Rokform
DNF Marking Garrett Team Rokform
DNF McMullen Gabriel Team Rokform
DNF Eestermans Glenn W.A.C. Team Hoboken
DNF Kloese Justin WSV Emmen
DNF Niezing Stef WSV Emmen
DNF Crollet Yari Young Telenet Fidea
DNF Zebel Daan Zuid West Nederland
DNF Claessen Nick DMC Cycling Team
DNF Druyts Miquel DMC Cycling Team
DNF Gabriels Senne DMC Cycling Team
DNF Van den Borne Karel DMC Cycling Team
DNF Mesman Max Restore Cycling Team
DNF Overstegen Rutger Restore Cycling Team
DNF Kal Celalettin Turkey
DNF Turgut Onur Turkey
DNF Kooreman Damian UCM Cyclingteam Barrhopoort
DNF Duijvesteijn Jim Westland Wil Vooruit
DNF Van Der Meer Noah Westland Wil Vooruit
DNF Van Koppen Wessel Westland Wil Vooruit
DNF Moons Rik Wielerclub Steeds Vooraan Kontich
DNF Wildeboer Schut Melvin Wilton Cycling Team

Information