Vuelta a Guadalentin

Amateur, 3rd stage, 4th February 2024, Spain

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Perez Cesar Equipo Essax 03:45:16
02 Sancho Lamiel Jonas Huesca la Magia-Renault + 02
03 Gutiérrez Carlos Padrones Cortizo + 02
04 Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo + 02
05 González Tirado David Vigo-Rias Baixas + 04
06 Cano Perez Juan Diego Valverde Team-Ricardo Fuentes + 04
07 Lonsdale Jaspar Rostese Squadra Corse + 04
08 Diaz Alex Caja Rural-Alea + 04
09 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 04
10 Teruel Eloy Esetec-Ricardo Fuentes + 04
11 Moya Cano Miguel High Level-GSport + 04
12 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas + 04
13 Maestra Agudo Manuel Brocoli Mecánico-Sakata + 04
14 Cabedo Hernandez Marc Padrones Cortizo + 04
15 Fito Ricard Illes Balears-Arabay Team Elite + 09
16 Hernandez Martin Javier El Bicho - Prime Numbers + 13
17 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 13
18 Cardew Tristan EBS-Ciclos Oleka + 16
19 Canovas Cuadrado Antonio Brocoli Mecánico-Sakata + 17
20 Miralles Sendra Tomas Vigo-Rias Baixas + 19
21 Aimonetto Pietro Rostese Squadra Corse + 22
22 Fernandez Ramos Kevin Ulevel-Frutamine + 26
23 Kull Robin CLN Wiawis + 29
24 Granero Mario Brocar-Ale + 34
25 Towers Lucas Caja Rural-Alea + 37
26 Müller Jonas CLN Wiawis + 40
27 Serrano Castillo Sergio High Level-GSport + 40
28 Zafra Arenas David Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 40
29 Ripoll Lopez Andres High Level-GSport + 55
30 Silva Baeza Mario Illes Balears-Arabay Team Elite + 01:00
31 Zurita Ricardo High Level-GSport + 01:21
32 Garcia Guell Victor El Bicho - Prime Numbers + 01:34
33 Fuentes Antonio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 01:53
34 Diaz Tomas Dario Valverde Team-Ricardo Fuentes + 01:57
35 Sanchez Ruben Caja Rural-Alea + 02:09
36 Warren Ewan Brocar-Ale + 02:09
37 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 02:31
38 Cavia Daniel Padrones Cortizo + 02:31
39 Surinyach Casero Guillem Controlpack + 04:17
40 Gomez Diez Eduardo Brocoli Mecánico-Sakata + 04:29
41 Puig Ventura Roger Controlpack + 04:29
42 Rodriguez Cocera Felix Ulevel-Frutamine + 04:39
43 Santa-Barbara Daniel Huesca la Magia-Renault + 04:47
44 Rodriguez Tadeo Equipo Essax + 04:52
45 Lightfoot Owen Vigo-Rias Baixas + 04:53
46 Baviera Alejandro Ulevel-Frutamine + 04:56
47 Perez-Grueso Garcia Ruben Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 05:22
48 Garcia Villegas Alvaro Vigo-Rias Baixas + 05:27
49 Izquierdo Soriano Vicent Ulevel-Frutamine + 05:29
50 Molina Miguel Angel El Bicho - Prime Numbers + 05:36
51 Martinez Alonso Rafael Caja Rural-Alea + 05:36
52 Garcia Pedro Brocoli Mecánico-Sakata + 05:36
53 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 05:42
54 Domenech Callau Pau High Level-GSport + 06:15
55 Ortega Sanz Pablo High Level-GSport + 06:15
56 Naveira Visus Marc Huesca la Magia-Renault + 06:49
57 Diaz Rodriguez Mario Vigo-Rias Baixas + 06:52
58 Galindo Nicolas El Bicho - Prime Numbers + 06:55
59 Martinez Diego Salvador Equipo Essax + 07:00
60 Amir Shahar Illes Balears-Arabay Team Elite + 07:08
61 Murla Andreu Huesca la Magia-Renault + 07:14
62 Jolidon Cédric CLN Wiawis + 07:20
63 Soler Lopez Antonio Luis Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 07:22
64 Terreros Llopart Joan Controlpack + 07:22
65 Fernandez Grau Eric Controlpack + 07:26
66 Franco Simone Rostese Squadra Corse + 07:41
67 Ortega Leon Carlos Equipo Essax + 07:41
68 Juan Castellano Miguel Esetec-Ricardo Fuentes + 07:43
69 Perez Diaz Juan Jose Brocoli Mecánico-Sakata + 07:52
70 Andersons Maksimuss Controlpack + 08:47
71 Hernández Fernández David Brocoli Mecánico-Sakata + 09:01
72 Cepa Daniel Caja Rural-Alea + 09:47
73 Calabuig Estanislao Caja Rural-Alea + 09:47
74 Fajardo Toledo Adrian Equipo Essax + 13:24
75 Casetta Matteo Rostese Squadra Corse + 14:44
DNS Garcia Rabadan Jesus Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Prunera Macias Jofre EBS-Ciclos Oleka
DNF Garcia Roger EBS-Ciclos Oleka
DNF Garcia Castillo Alfonso EBS-Ciclos Oleka
DNF Tomas Campoy Axel EBS-Ciclos Oleka
DNF Medina Oriol EBS-Ciclos Oleka
DNF Strachan Hamish Controlpack
DNF Martinez Sanz Neo El Bicho - Prime Numbers
DNF Rimmaudo Lorenzo Rostese Squadra Corse
DNF Garcia Navarro Oscar Padrones Cortizo
DNF Accate Davide Rostese Squadra Corse
DNF Villaverde Joel Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Merenciano Lopez Alejandro Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Castellano Victor Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Jolidon Luca CLN Wiawis
DNF Sastre Yeray El Bicho - Prime Numbers
DNF Watson Callum Illes Balears-Arabay Team Elite
DNF Pou Algaba Joan Toni Illes Balears-Arabay Team Elite
DNF Tomas Josep Brocar-Ale
DNF Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale
DNF Moir Calum Brocar-Ale

Information