Vuelta a Guadalentin

Amateur, 2nd stage, 3rd February 2024, Spain

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo 03:25:08
02 Teruel Eloy Esetec-Ricardo Fuentes + 00
03 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 01
04 Cabedo Hernandez Marc Padrones Cortizo + 08
05 Gutiérrez Carlos Padrones Cortizo + 08
06 González Tirado David Vigo-Rias Baixas + 08
07 Cano Perez Juan Diego Valverde Team-Ricardo Fuentes + 08
08 Perez Cesar Equipo Essax + 08
09 Ortega Sanz Pablo High Level-GSport + 08
10 Moya Cano Miguel High Level-GSport + 11
11 Castellano Victor Esetec-Ricardo Fuentes + 11
12 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 11
13 Fajardo Toledo Adrian Equipo Essax + 31
14 Zurita Ricardo High Level-GSport + 34
15 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 34
16 Aimonetto Pietro Rostese Squadra Corse + 34
17 Fito Ricard Illes Balears-Arabay Team Elite + 34
18 Silva Baeza Mario Illes Balears-Arabay Team Elite + 34
19 Molina Miguel Angel El Bicho - Prime Numbers + 34
20 Serrano Castillo Sergio High Level-GSport + 34
21 Miralles Sendra Tomas Vigo-Rias Baixas + 34
22 Zafra Arenas David Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 34
23 Cavia Daniel Padrones Cortizo + 34
24 Lonsdale Jaspar Rostese Squadra Corse + 34
25 Diaz Tomas Dario Valverde Team-Ricardo Fuentes + 34
26 Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale + 34
27 Lightfoot Owen Vigo-Rias Baixas + 34
28 Diaz Alex Caja Rural-Alea + 34
29 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 34
30 Ripoll Lopez Andres High Level-GSport + 34
31 Hernandez Martin Javier El Bicho - Prime Numbers + 34
32 Sancho Lamiel Jonas Huesca la Magia-Renault + 34
33 Izquierdo Soriano Vicent Ulevel-Frutamine + 34
34 Rodriguez Cocera Felix Ulevel-Frutamine + 34
35 Granero Mario Brocar-Ale + 34
36 Maestra Agudo Manuel Brocoli Mecánico-Sakata + 34
37 Garcia Villegas Alvaro Vigo-Rias Baixas + 34
38 Garcia Pedro Brocoli Mecánico-Sakata + 34
39 Fuentes Antonio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 34
40 Villaverde Joel Esetec-Ricardo Fuentes + 34
41 Juan Castellano Miguel Esetec-Ricardo Fuentes + 34
42 Canovas Cuadrado Antonio Brocoli Mecánico-Sakata + 34
43 Towers Lucas Caja Rural-Alea + 34
44 Garcia Guell Victor El Bicho - Prime Numbers + 34
45 Cepa Daniel Caja Rural-Alea + 34
46 Sanchez Ruben Caja Rural-Alea + 34
47 Ortega Leon Carlos Equipo Essax + 34
48 Domenech Callau Pau High Level-GSport + 34
49 Garcia Rabadan Jesus Valverde Team-Ricardo Fuentes + 34
50 Cardew Tristan EBS-Ciclos Oleka + 34
51 Warren Ewan Brocar-Ale + 34
52 Martinez Alonso Rafael Caja Rural-Alea + 47
53 Calabuig Estanislao Caja Rural-Alea + 55
54 Fernandez Ramos Kevin Ulevel-Frutamine + 04:19
55 Andersons Maksimuss Controlpack + 07:10
56 Surinyach Casero Guillem Controlpack + 07:10
57 Fernandez Grau Eric Controlpack + 07:10
58 Franco Simone Rostese Squadra Corse + 07:10
59 Diaz Rodriguez Mario Vigo-Rias Baixas + 07:10
60 Terreros Llopart Joan Controlpack + 07:10
61 Garcia Navarro Oscar Padrones Cortizo + 07:10
62 Puig Ventura Roger Controlpack + 07:10
63 Müller Jonas CLN Wiawis + 07:10
64 Martinez Diego Salvador Equipo Essax + 07:10
65 Murla Andreu Huesca la Magia-Renault + 07:10
66 Jolidon Cédric CLN Wiawis + 07:10
67 Kull Robin CLN Wiawis + 07:10
68 Medina Oriol EBS-Ciclos Oleka + 07:10
69 Perez-Grueso Garcia Ruben Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 07:10
70 Santa-Barbara Daniel Huesca la Magia-Renault + 07:10
71 Rodriguez Tadeo Equipo Essax + 07:10
72 Baviera Alejandro Ulevel-Frutamine + 07:10
73 Amir Shahar Illes Balears-Arabay Team Elite + 07:10
74 Rimmaudo Lorenzo Rostese Squadra Corse + 07:10
75 Hernández Fernández David Brocoli Mecánico-Sakata + 07:10
76 Perez Diaz Juan Jose Brocoli Mecánico-Sakata + 07:10
77 Merenciano Lopez Alejandro Esetec-Ricardo Fuentes + 07:10
78 Strachan Hamish Controlpack + 07:10
79 Tomas Josep Brocar-Ale + 07:20
80 Tomas Campoy Axel EBS-Ciclos Oleka + 14:31
81 Pou Algaba Joan Toni Illes Balears-Arabay Team Elite + 14:31
82 Garcia Castillo Alfonso EBS-Ciclos Oleka + 14:31
83 Galindo Nicolas El Bicho - Prime Numbers + 14:31
84 Moir Calum Brocar-Ale + 14:31
85 Casetta Matteo Rostese Squadra Corse + 14:31
86 Prunera Macias Jofre EBS-Ciclos Oleka + 14:31
87 Naveira Visus Marc Huesca la Magia-Renault + 14:31
88 Gomez Diez Eduardo Brocoli Mecánico-Sakata + 14:31
89 Watson Callum Illes Balears-Arabay Team Elite + 14:31
90 Soler Lopez Antonio Luis Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 14:31
91 Accate Davide Rostese Squadra Corse + 14:31
92 Jolidon Luca CLN Wiawis + 14:31
93 Martinez Sanz Neo El Bicho - Prime Numbers + 14:31
94 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas + 14:31
95 Sastre Yeray El Bicho - Prime Numbers + 30:19
96 Garcia Roger EBS-Ciclos Oleka + 30:19
DNF Estelrich Mateu Equipo Essax
DNF Pons Sapena Miquel Ulevel-Frutamine
DNF Garzon Vilchez Lucas Illes Balears-Arabay Team Elite
DNF Gracia Luis Huesca la Magia-Renault

Information