Driedaagse Axel Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Sprint Combination Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW 01:53:04
02 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 00
03 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 00
04 Peters Marvin Oost-Nederland + 00
05 Michotte Niels AG2R Citroën U19 Team + 00
06 Shmidt Artem Hot Tubes Cycling + 00
07 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 00
08 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
09 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 00
10 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 00
11 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 00
12 Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
13 Baldacci Brandon Zappi Junior Race Team + 00
14 Sørbø Halvor Team Region Sør + 00
15 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 00
16 van Herwaarden Thom WV Schijndel U19 + 00
17 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 00
18 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 00
19 Lukes Jan Zuid-West Nederland + 00
20 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
21 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 00
22 Niemi Tomas-Casimir Cannibal Team + 00
23 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 00
24 Aus Aaron Cannibal Team + 00
25 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 00
26 Vortkamp Clemens Rose Team NRW + 00
27 Uptegrove Ed WV Schijndel U19 + 00
28 Noorloos Casper Zuid-West Nederland + 00
29 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 00
30 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 00
31 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 00
32 Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team + 00
33 Schmid Miro Switzerland + 00
34 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 00
35 Van Der Poel Tim WV Westland Wil Vooruit U19 + 00
36 Koning Stef Wielerzone Nederland + 00
37 Willemsen Justus Oost-Nederland + 00
38 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 00
39 de Vos Mees Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 00
40 de Hart Justin Gepla-Watersley R&D Road Team + 00
41 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 00
42 Granberg Sander Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 00
43 van der Linden Sjoerd WV Schijndel U19 + 00
44 Desmet Tyler Onder Ons Parike WZW + 00
45 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 00
46 Jochum Ben Rose Team NRW + 00
47 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 + 00
48 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 00
49 Jurriaans Daan Wielerzone Nederland + 00
50 Goossens Nicholas FlandersColor-Galloo Team + 00
51 Kessler Bruno Germany + 00
52 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 00
53 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen + 00
54 Leidert Louis Rose Team NRW + 00
55 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
56 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 00
57 Gaffney Keir Spokes Racing Team U19 + 00
58 Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team + 00
59 Lagrave Dorian Team 31 Jolly Cycles U19 + 00
60 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 00
61 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 00
62 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 00
63 De Moyer Kenay Acrog-Tormans BC U19 + 00
64 Vriezen Toinne Midden-Nederland + 00
65 Stien Sander Nistad Team Region Sør + 00
66 Tilgen Tarin Rose Team NRW + 00
67 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 00
68 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
69 Bower Lewis EFC - L&R - AGS U19 + 00
70 Kiers Anne Oost-Nederland + 00
71 Sandee Diego Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 00
72 Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 00
73 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 00
74 Vogt Jakob Germany + 00
75 Van Zuidam Bas Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 00
76 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 00
77 Dekien Jasper FlandersColor-Galloo Team + 00
78 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 00
79 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 00
80 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 00
81 August AJ Hot Tubes Cycling + 00
82 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 00
83 Smith Brockton Hot Tubes Cycling + 00
84 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 00
85 Bertels Jasper Van Moer Logistics Cycling Team + 00
86 Smith Will Zappi Junior Race Team + 00
87 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 00
88 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 00
89 Vandenbussche Loic VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 00
90 Parham Darren Hot Tubes Cycling + 00
91 Reibsch Jonas Germany + 00
92 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 00
93 Rokven Noel Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 00
94 Mulder Martijn Oost-Nederland + 00
95 De Vos Seppe Van Moer Logistics Cycling Team + 00
96 Borello Filippo GB Junior Team - Pool Cantu' + 00
97 Bengelsdorf Lui Germany + 00
98 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 00
99 Hooftman Ilan Van Moer Logistics Cycling Team + 27
100 Rottmann Jonathan-Malte Rose Team NRW + 31
101 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 42
102 van Oirschot Daan Zuid-West Nederland + 45
103 Lazzarin Federico GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:29
104 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:29
105 Heirbaut Toon Bert Containers - Doltcini + 01:42
106 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:31
107 Spijkstra Timo Wielerzone Nederland + 02:36
108 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 02:36
109 Poot Mats Switzerland + 02:36
110 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:36
111 Hutzezon Sam WPG Amsterdam U19 + 02:36
112 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 02:36
113 Raadgers Ravi Streetjump-ABLOC + 02:36
114 Verdonck Wies EFC - L&R - AGS U19 + 02:36
115 Derogee Mike WPG Amsterdam U19 + 02:36
116 Caruso Francesco Switzerland + 02:36
117 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 02:39
118 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 02:39
119 Kisters Chris WV Schijndel U19 + 02:39
120 Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:39
121 Van Duren Mees WPG Amsterdam U19 + 02:39
122 Nicolai Tygo WPG Amsterdam U19 + 02:39
123 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 02:39
124 van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 02:39
125 Balgenorth Noah Team Stadler Niedersachsen + 02:39
126 Lee Changseok WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:39
127 Van Gucht Yoran Avia-Rudyco Cycling Team + 02:39
128 Vouilloz Mathis Switzerland + 02:42
129 Rommelaere Iben Bert Containers - Doltcini + 02:42
130 van Gijsel Tycho Zuid-West Nederland + 02:42
131 Walter Filippo Switzerland + 02:42
132 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 02:42
133 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 02:42
134 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 02:42
135 Vijfvinkel Mika Zuid-Oost Nederland + 03:20
136 Moir Calum Zappi Junior Race Team + 03:23
137 Nakken Tobias Cannibal Team + 04:53
138 van den Eijnden Daan Zuid-West Nederland + 07:46
DNF Brinkman Niels Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Kortleve Bart Zuid-Oost Nederland
DNF Rønning Casper Cannibal Team
DNF Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Chamberlain Jude Zappi Junior Race Team
DNF Bouma Jelle Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Meijers Sal Streetjump-ABLOC
DNF de Jonge Sam WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW
DNF Pollen Sebastian Team Region Sør
DNF Kranenburg Joris Oost-Nederland
DNF Broere Gijs Midden-Nederland
DNF Grosso Matteo GB Junior Team - Pool Cantu'
DNF Baert Mathis VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Thomson Jamie Spokes Racing Team U19
DNF Gysland Sander Team Region Sør
DNF Segers Thorben Zuid-Oost Nederland
DNF Stephenson Tom EFC - L&R - AGS U19
DNF van Gent Christiaan Midden-Nederland
Pos Rider Team Time
1 - Michotte Niels AG2R Citroën U19 Team 04:25:15
2 - Shmidt Artem Hot Tubes Cycling + 20
3 - Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors + 24
4 - Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 30
5 - Bower Lewis EFC - L&R - AGS U19 + 30
6 - Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 34
7 - De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 37
8 - Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 38
9 - Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team + 40
10 - van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 43
11 - Lukes Jan Zuid-West Nederland + 45
12 1 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen + 50
13 1 August AJ Hot Tubes Cycling + 50
14 - Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 53
15 - Jochum Ben Rose Team NRW + 54
16 - Peters Marvin Oost-Nederland + 56
17 - Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 58
18 4 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:01
19 1 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 01:02
20 - Leidert Louis Rose Team NRW + 01:03
21 2 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 01:03
22 1 De Moyer Kenay Acrog-Tormans BC U19 + 01:04
23 2 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 01:04
24 1 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 01:04
25 1 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 01:07
26 - Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:09
27 - De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 01:12
28 - Granberg Sander Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 01:16
29 - Vriezen Toinne Midden-Nederland + 01:17
30 - Koning Stef Wielerzone Nederland + 01:18
31 - Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 01:20
32 1 Noorloos Casper Zuid-West Nederland + 01:24
33 2 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 01:25
34 3 Tilgen Tarin Rose Team NRW + 01:28
35 3 Bertels Jasper Van Moer Logistics Cycling Team + 01:29
36 3 Willemsen Justus Oost-Nederland + 01:31
37 3 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 01:31
38 3 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 01:36
39 4 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 01:38
40 4 Stien Sander Nistad Team Region Sør + 01:39
41 4 de Hart Justin Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:39
42 4 van Herwaarden Thom WV Schijndel U19 + 01:40
43 4 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 + 01:45
44 4 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 01:48
45 5 van der Linden Sjoerd WV Schijndel U19 + 01:54
46 5 Baldacci Brandon Zappi Junior Race Team + 01:54
47 6 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 02:10
48 7 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 02:13
49 7 Rokven Noel Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 02:15
50 7 Niemi Tomas-Casimir Cannibal Team + 02:16
51 7 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 02:19
52 7 Sandee Diego Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 02:24
53 7 Kessler Bruno Germany + 02:53
54 7 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:57
55 7 Smith Will Zappi Junior Race Team + 03:00
56 8 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 03:14
57 8 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 03:23
58 8 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:25
59 9 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 03:28
60 9 Van Der Poel Tim WV Westland Wil Vooruit U19 + 03:33
61 9 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 03:39
62 12 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 03:56
63 29 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 04:03
64 13 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:17
65 13 Sørbø Halvor Team Region Sør + 04:24
66 13 Dekien Jasper FlandersColor-Galloo Team + 04:28
67 6 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 04:35
68 7 Rottmann Jonathan-Malte Rose Team NRW + 04:39
69 11 Vortkamp Clemens Rose Team NRW + 04:41
70 38 Vijfvinkel Mika Zuid-Oost Nederland + 04:44
71 11 Parham Darren Hot Tubes Cycling + 05:09
72 12 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 05:11
73 12 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 05:13
74 13 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 05:26
75 13 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 05:27
76 13 Schmid Miro Switzerland + 05:30
77 13 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 05:31
78 13 Lagrave Dorian Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:32
79 13 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 05:32
80 13 Bengelsdorf Lui Germany + 05:34
81 5 Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team + 05:38
82 13 Desmet Tyler Onder Ons Parike WZW + 05:38
83 14 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:39
84 15 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 05:54
85 15 De Vos Seppe Van Moer Logistics Cycling Team + 05:56
86 19 Rommelaere Iben Bert Containers - Doltcini + 06:07
87 19 de Vos Mees Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 06:30
88 19 Van Zuidam Bas Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 06:31
89 19 Jurriaans Daan Wielerzone Nederland + 06:33
90 14 Van Gucht Yoran Avia-Rudyco Cycling Team + 06:50
91 39 Nakken Tobias Cannibal Team + 06:51
92 20 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 07:06
93 21 Moir Calum Zappi Junior Race Team + 07:06
94 2 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 07:07
95 14 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:15
96 18 Reibsch Jonas Germany + 07:42
97 18 Goossens Nicholas FlandersColor-Galloo Team + 07:49
98 18 Vogt Jakob Germany + 07:49
99 14 Hooftman Ilan Van Moer Logistics Cycling Team + 07:52
100 17 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 07:53
101 7 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 08:10
102 17 Mulder Martijn Oost-Nederland + 08:13
103 5 Van Duren Mees WPG Amsterdam U19 + 08:28
104 19 Vandenbussche Loic VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 08:40
105 19 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 08:43
106 3 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 08:54
107 21 Kiers Anne Oost-Nederland + 09:02
108 72 van den Eijnden Daan Zuid-West Nederland + 09:13
109 - van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 09:15
110 20 Smith Brockton Hot Tubes Cycling + 09:19
111 21 Aus Aaron Cannibal Team + 09:24
112 1 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 09:26
113 21 Gaffney Keir Spokes Racing Team U19 + 09:48
114 3 Verdonck Wies EFC - L&R - AGS U19 + 10:41
115 3 Vouilloz Mathis Switzerland + 10:50
116 17 Lazzarin Federico GB Junior Team - Pool Cantu' + 10:55
117 4 Spijkstra Timo Wielerzone Nederland + 10:56
118 4 Raadgers Ravi Streetjump-ABLOC + 11:00
119 22 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 11:01
120 5 Hutzezon Sam WPG Amsterdam U19 + 11:25
121 5 Kisters Chris WV Schijndel U19 + 11:34
122 5 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 11:39
123 6 Derogee Mike WPG Amsterdam U19 + 11:51
124 7 Balgenorth Noah Team Stadler Niedersachsen + 12:01
125 23 Uptegrove Ed WV Schijndel U19 + 12:16
126 9 Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 12:31
127 20 van Oirschot Daan Zuid-West Nederland + 12:41
128 9 Nicolai Tygo WPG Amsterdam U19 + 12:46
129 9 Caruso Francesco Switzerland + 12:57
130 9 Walter Filippo Switzerland + 13:26
131 9 Lee Changseok WV Westland Wil Vooruit U19 + 13:26
132 11 Poot Mats Switzerland + 14:01
133 12 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 14:06
134 10 van Gijsel Tycho Zuid-West Nederland + 14:08
135 14 Heirbaut Toon Bert Containers - Doltcini + 14:20
136 18 Borello Filippo GB Junior Team - Pool Cantu' + 16:31
137 15 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 17:06
138 15 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 18:37
Pos Rider Team Time
01 Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors 04:25:39
02 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 13
03 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 14
04 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 19
05 August AJ Hot Tubes Cycling + 26
06 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 37
07 Leidert Louis Rose Team NRW + 39
08 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 39
09 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 40
10 Vriezen Toinne Midden-Nederland + 53
11 van Herwaarden Thom WV Schijndel U19 + 01:16
12 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 + 01:21
13 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 01:24
14 van der Linden Sjoerd WV Schijndel U19 + 01:30
15 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 01:46
16 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 01:49
17 Sandee Diego Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 02:00
18 Kessler Bruno Germany + 02:29
19 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:33
20 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 02:59
21 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:01
22 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 03:04
23 Van Der Poel Tim WV Westland Wil Vooruit U19 + 03:09
24 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 03:32
25 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 03:39
26 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:53
27 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 04:11
28 Vijfvinkel Mika Zuid-Oost Nederland + 04:20
29 Parham Darren Hot Tubes Cycling + 04:45
30 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 04:47
31 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 04:49
32 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 05:07
33 Bengelsdorf Lui Germany + 05:10
34 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:15
35 De Vos Seppe Van Moer Logistics Cycling Team + 05:32
36 de Vos Mees Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 06:06
37 Van Zuidam Bas Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 06:07
38 Jurriaans Daan Wielerzone Nederland + 06:09
39 Moir Calum Zappi Junior Race Team + 06:42
40 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 06:43
41 Reibsch Jonas Germany + 07:18
42 Vogt Jakob Germany + 07:25
43 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 07:29
44 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:46
45 Mulder Martijn Oost-Nederland + 07:49
46 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 08:30
47 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 10:37
48 Kisters Chris WV Schijndel U19 + 11:10
49 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 11:15
50 Derogee Mike WPG Amsterdam U19 + 11:27
51 Uptegrove Ed WV Schijndel U19 + 11:52
52 Caruso Francesco Switzerland + 12:33
53 Walter Filippo Switzerland + 13:02
54 Lee Changseok WV Westland Wil Vooruit U19 + 13:02
55 Poot Mats Switzerland + 13:37
56 Heirbaut Toon Bert Containers - Doltcini + 13:56
57 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 16:42
Pos Rider Team Points
01 Michotte Niels AG2R Citroën U19 Team 52
02 Shmidt Artem Hot Tubes Cycling 49
03 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde 47
04 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team 28
05 Peters Marvin Oost-Nederland 28
06 Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors 27
07 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior 25
08 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini 23
09 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 23
10 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW 20
11 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' 19
12 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team 18
13 Bower Lewis EFC - L&R - AGS U19 17
14 Kessler Bruno Germany 16
15 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team 14
16 Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team 14
17 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 14
18 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 14
19 Smith Will Zappi Junior Race Team 13
20 Nakken Tobias Cannibal Team 13
21 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 10
22 Vijfvinkel Mika Zuid-Oost Nederland 10
23 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 9
24 Lukes Jan Zuid-West Nederland 9
25 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 9
26 Baldacci Brandon Zappi Junior Race Team 8
27 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors 8
28 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team 7
29 Sørbø Halvor Team Region Sør 7
30 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini 6
31 Smith Brockton Hot Tubes Cycling 6
32 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 5
33 van Herwaarden Thom WV Schijndel U19 5
34 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC 4
35 Balgenorth Noah Team Stadler Niedersachsen 4
36 August AJ Hot Tubes Cycling 3
37 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 3
38 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen 2
39 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team 2
40 Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team 2
41 Tilgen Tarin Rose Team NRW 1
42 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde 1
Pos Team Time
01 AG2R Citroën U19 Team 13:17:06
02 Avia-Rudyco Cycling Team + 01:36
03 Rose Team NRW + 01:58
04 Jegg-DJR Academy U19 + 02:22
05 Team Bach Advokater CEC Junior + 02:42
06 Acrog-Tormans BC U19 + 02:43
07 Zuid-West Nederland + 03:00
08 Streetjump-ABLOC + 04:08
09 Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 04:34
10 Hot Tubes Cycling + 04:34
11 Van Moer Logistics Cycling Team + 04:54
12 Bert Containers - Doltcini + 05:11
13 WV Westland Wil Vooruit U19 + 05:22
14 Team NPV - Carl Ras Roskilde + 05:38
15 EFC - L&R - AGS U19 + 05:57
16 Oost-Nederland + 06:50
17 Wielerzone Nederland + 07:10
18 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:27
19 Zappi Junior Race Team + 08:11
20 FlandersColor-Galloo Team + 09:12
21 WV Schijndel U19 + 11:08
22 Team 31 Jolly Cycles U19 + 11:53
23 Onder Ons Parike WZW + 13:31
24 Germany + 14:48
25 Cannibal Team + 15:55
26 GB Junior Team - Pool Cantu' + 16:16
27 Team Stadler Niedersachsen + 16:40
28 WPG Amsterdam U19 + 20:11
29 Switzerland + 27:50

Information