Right now: Transfers 2022 > 2023

Driedaagse Axel Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Sprint Combination Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Michotte Niels AG2R Citroën U19 Team 14:50
02 Shmidt Artem Hot Tubes Cycling + 16
03 Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors + 20
04 Bower Lewis EFC - L&R - AGS U19 + 26
05 Kessler Bruno Germany + 27
06 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 32
07 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 34
08 Smith Will Z Junior Cycling Team + 34
09 Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team + 35
10 Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team + 36
11 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 37
12 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 39
13 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 41
14 Lukes Jan Zuid-West Nederland + 41
15 Smith Brockton Hot Tubes Cycling + 42
16 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 43
17 Balgenorth Noah Team Stadler Niedersachsen + 45
18 August AJ Hot Tubes Cycling + 46
19 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen + 46
20 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 49
21 Jochum Ben Rose Team NRW + 50
22 Bengelsdorf Lui Germany + 51
23 Peters Marvin Oost-Nederland + 52
24 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 54
25 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 54
26 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 57
27 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 58
28 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 59
29 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 59
30 Leidert Louis Rose Team NRW + 59
31 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:01
32 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 01:02
33 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 01:03
34 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 01:03
35 De Moyer Kenay Acrog-Tormans BC U19 + 01:04
36 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:05
37 Reibsch Jonas Germany + 01:06
38 Parham Darren Hot Tubes Cycling + 01:06
39 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:08
40 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 01:08
41 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:08
42 Brinkman Niels Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:08
43 Willemsen Justus Oost-Nederland + 01:10
44 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 01:10
45 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 01:10
46 van den Eijnden Daan Zuid-West Nederland + 01:11
47 Granberg Sander Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 01:12
48 Vriezen Toinne Midden-Nederland + 01:13
49 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 01:13
49 Goossens Nicholas FlandersColor-Galloo Team + 01:13
51 Vogt Jakob Germany + 01:13
52 Koning Stef Wielerzone Nederland + 01:16
53 Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 01:16
54 Moir Calum Z Junior Cycling Team + 01:17
55 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:17
56 Rottmann Jonathan-Malte Rose Team NRW + 01:18
57 Kortleve Bart Zuid-Oost Nederland + 01:18
58 de Hart Justin Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:18
59 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 01:19
60 van Herwaarden Thom WV Schijndel U19 + 01:19
61 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:19
62 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:20
63 Vijfvinkel Mika Zuid-Oost Nederland + 01:20
64 Noorloos Casper Zuid-West Nederland + 01:20
65 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 01:20
66 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 01:21
67 Schmid Miro Switzerland + 01:23
68 Tilgen Tarin Rose Team NRW + 01:24
69 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 01:24
70 Bertels Jasper Van Moer Logistics Cycling Team + 01:25
71 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:25
72 Vouilloz Mathis Switzerland + 01:26
73 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 01:27
74 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 01:27
75 Rønning Casper Cannibal Team + 01:28
76 Lagrave Dorian Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:29
77 Verdonck Wies EFC - L&R - AGS U19 + 01:29
78 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 01:30
79 Desmet Tyler Onder Ons Parike WZW + 01:31
80 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:31
81 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 01:32
82 van der Linden Sjoerd WV Schijndel U19 + 01:33
83 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 01:34
84 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 01:34
85 Stien Sander Nistad Team Region Sør + 01:35
86 Sørbø Halvor Team Region Sør + 01:35
87 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:36
88 Mulder Martijn Oost-Nederland + 01:37
89 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 + 01:41
90 Van Duren Mees WPG Amsterdam U19 + 01:42
91 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 01:44
92 Chamberlain Jude Z Junior Cycling Team + 01:44
93 Spijkstra Timo Wielerzone Nederland + 01:44
94 Caruso Francesco Switzerland + 01:44
95 Van Gucht Yoran Avia-Rudyco Cycling Team + 01:45
96 Bouma Jelle Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:47
97 Raadgers Ravi Streetjump-ABLOC + 01:48
98 De Vos Seppe Van Moer Logistics Cycling Team + 01:49
99 Baldacci Brandon Z Junior Cycling Team + 01:50
100 Jurriaans Daan Wielerzone Nederland + 01:50
101 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 01:51
102 Vortkamp Clemens Rose Team NRW + 01:51
103 Meijers Sal Streetjump-ABLOC + 01:52
104 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:53
105 de Jonge Sam WV Westland Wil Vooruit U19 + 01:55
106 Nakken Tobias Cannibal Team + 01:56
107 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 01:58
108 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 01:58
109 Dekien Jasper FlandersColor-Galloo Team + 02:02
110 Vandenbussche Loic VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:04
111 Pollen Sebastian Team Region Sør + 02:04
112 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 02:05
113 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 02:06
114 Walter Filippo Switzerland + 02:07
115 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 02:07
116 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 02:09
117 Hutzezon Sam WPG Amsterdam U19 + 02:10
118 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 02:11
119 Rokven Noel Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 02:11
120 Niemi Tomas-Casimir Cannibal Team + 02:12
121 Lee Changseok WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:12
122 Kranenburg Joris Oost-Nederland + 02:12
123 Kisters Chris WV Schijndel U19 + 02:19
124 van Gijsel Tycho Zuid-West Nederland + 02:20
125 Poot Mats Switzerland + 02:20
126 Sandee Diego Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 02:20
127 Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:20
128 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 02:22
129 Kiers Anne Oost-Nederland + 02:23
130 Broere Gijs Midden-Nederland + 02:23
131 Van Zuidam Bas Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 02:24
132 Van Der Poel Tim WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:25
133 de Vos Mees Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 02:27
134 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 02:28
135 Rommelaere Iben Bert Containers - Doltcini + 02:29
136 van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 02:29
137 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 02:31
138 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 02:37
139 Borello Filippo GB Junior Team - Pool Cantu' + 02:39
140 Derogee Mike WPG Amsterdam U19 + 02:39
141 Lazzarin Federico GB Junior Team - Pool Cantu' + 02:40
142 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 02:44
143 Aus Aaron Cannibal Team + 02:45
144 van Oirschot Daan Zuid-West Nederland + 02:47
145 Grosso Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 02:48
146 Baert Mathis VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 02:55
147 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 02:58
148 Thomson Jamie Spokes Racing Team U19 + 02:59
149 Gysland Sander Team Region Sør + 02:59
150 Segers Thorben Zuid-Oost Nederland + 03:01
151 Gaffney Keir Spokes Racing Team U19 + 03:05
152 Hooftman Ilan Van Moer Logistics Cycling Team + 03:06
153 Nicolai Tygo WPG Amsterdam U19 + 03:28
154 Uptegrove Ed WV Schijndel U19 + 03:46
155 Heirbaut Toon Bert Containers - Doltcini + 04:01
156 Stephenson Tom EFC - L&R - AGS U19 + 04:07
157 van Gent Christiaan Midden-Nederland + 04:51
DNS Sandstad Halvor Utengen Team Region Sør
DNS Storm Theodor Team NPV - Carl Ras Roskilde
Pos Rider Team Time
1 4 Michotte Niels AG2R Citroën U19 Team 02:32:13
2 7 Shmidt Artem Hot Tubes Cycling + 18
3 35 Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors + 22
4 2 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde + 28
5 27 Bower Lewis EFC - L&R - AGS U19 + 28
6 5 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 32
7 4 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 35
8 20 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 36
9 11 Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team + 38
10 37 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 41
11 26 Lukes Jan Zuid-West Nederland + 43
12 32 August AJ Hot Tubes Cycling + 48
13 30 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen + 48
14 5 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 51
15 14 Jochum Ben Rose Team NRW + 52
16 4 Peters Marvin Oost-Nederland + 54
17 - Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 56
18 23 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 01:00
19 17 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 01:01
20 11 Leidert Louis Rose Team NRW + 01:01
21 17 De Moyer Kenay Acrog-Tormans BC U19 + 01:02
22 23 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 01:03
23 5 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 01:04
24 22 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 01:05
25 1 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 01:05
26 14 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:07
27 16 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 01:10
28 5 Granberg Sander Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 01:14
29 13 Vriezen Toinne Midden-Nederland + 01:15
30 24 Koning Stef Wielerzone Nederland + 01:16
31 17 Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 01:18
32 19 Vijfvinkel Mika Zuid-Oost Nederland + 01:22
33 9 Noorloos Casper Zuid-West Nederland + 01:22
34 18 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 01:22
35 1 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 01:23
36 18 van den Eijnden Daan Zuid-West Nederland + 01:25
37 15 Tilgen Tarin Rose Team NRW + 01:26
38 13 Bertels Jasper Van Moer Logistics Cycling Team + 01:27
39 18 Willemsen Justus Oost-Nederland + 01:29
40 19 Fjærli Fredrik Avia-Rudyco Cycling Team + 01:29
41 16 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 01:34
42 27 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 01:36
43 22 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 01:36
44 14 Stien Sander Nistad Team Region Sør + 01:37
45 16 de Hart Justin Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:37
46 10 van Herwaarden Thom WV Schijndel U19 + 01:38
47 37 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 + 01:43
48 4 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 01:46
49 - Chamberlain Jude Z Junior Cycling Team + 01:46
50 10 van der Linden Sjoerd WV Schijndel U19 + 01:52
51 12 Baldacci Brandon Z Junior Cycling Team + 01:52
52 45 Nakken Tobias Cannibal Team + 01:57
53 39 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 02:08
54 1 Meijers Sal Streetjump-ABLOC + 02:11
55 20 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 02:11
56 3 Rokven Noel Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 02:13
57 7 Niemi Tomas-Casimir Cannibal Team + 02:14
58 - Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 02:17
59 26 Sandee Diego Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 02:22
60 11 Kessler Bruno Germany + 02:51
61 3 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:55
62 10 Smith Will Z Junior Cycling Team + 02:58
63 36 Gysland Sander Team Region Sør + 03:01
64 2 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 03:18
65 4 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 03:21
66 2 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:23
67 4 Rommelaere Iben Bert Containers - Doltcini + 03:23
68 6 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 03:26
69 4 Van Der Poel Tim WV Westland Wil Vooruit U19 + 03:31
70 5 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 03:37
71 6 Brinkman Niels Gepla-Watersley R&D Road Team + 03:37
72 5 Moir Calum Z Junior Cycling Team + 03:41
73 3 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 03:51
74 2 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 03:54
75 4 Rottmann Jonathan-Malte Rose Team NRW + 04:06
76 3 Van Gucht Yoran Avia-Rudyco Cycling Team + 04:09
77 4 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 04:15
78 - Sørbø Halvor Team Region Sør + 04:22
79 5 Dekien Jasper FlandersColor-Galloo Team + 04:26
80 - Vortkamp Clemens Rose Team NRW + 04:39
81 1 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:42
82 2 Parham Darren Hot Tubes Cycling + 05:07
83 5 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 05:09
84 1 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 05:09
85 - Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 05:11
86 27 Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team + 05:16
87 10 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 05:24
88 16 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 05:25
89 4 Schmid Miro Switzerland + 05:28
90 6 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 05:29
91 5 Lagrave Dorian Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:30
92 8 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 05:30
93 18 Bengelsdorf Lui Germany + 05:32
94 3 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 05:32
95 1 Desmet Tyler Onder Ons Parike WZW + 05:36
96 12 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 05:36
97 8 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:37
98 - Van Duren Mees WPG Amsterdam U19 + 05:47
99 9 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 05:52
100 5 De Vos Seppe Van Moer Logistics Cycling Team + 05:54
101 14 Kortleve Bart Zuid-Oost Nederland + 05:59
102 10 Pollen Sebastian Team Region Sør + 06:05
103 4 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 06:10
104 3 Kranenburg Joris Oost-Nederland + 06:17
105 5 Bouma Jelle Willebrord Wil Vooruit Juniors + 06:28
106 19 de Vos Mees Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 06:28
107 4 Van Zuidam Bas Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 06:29
108 4 Jurriaans Daan Wielerzone Nederland + 06:31
109 4 van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 06:34
110 4 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 06:39
111 5 van Oord Rowan Jegg-DJR Academy U19 + 06:48
112 3 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 07:04
113 6 Hooftman Ilan Van Moer Logistics Cycling Team + 07:23
114 9 Reibsch Jonas Germany + 07:40
115 10 Goossens Nicholas FlandersColor-Galloo Team + 07:47
116 2 Vogt Jakob Germany + 07:47
117 4 Verdonck Wies EFC - L&R - AGS U19 + 08:03
118 13 Vouilloz Mathis Switzerland + 08:06
119 5 Mulder Martijn Oost-Nederland + 08:11
120 18 Stephenson Tom EFC - L&R - AGS U19 + 08:12
121 1 Spijkstra Timo Wielerzone Nederland + 08:18
122 3 Raadgers Ravi Streetjump-ABLOC + 08:22
123 3 Vandenbussche Loic VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 08:38
124 7 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 08:41
125 3 Hutzezon Sam WPG Amsterdam U19 + 08:47
126 10 Kisters Chris WV Schijndel U19 + 08:53
127 6 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 08:55
128 1 Kiers Anne Oost-Nederland + 09:00
129 9 Derogee Mike WPG Amsterdam U19 + 09:13
130 14 Smith Brockton Hot Tubes Cycling + 09:17
131 14 Balgenorth Noah Team Stadler Niedersachsen + 09:20
132 2 Aus Aaron Cannibal Team + 09:22
133 1 Lazzarin Federico GB Junior Team - Pool Cantu' + 09:24
134 2 Gaffney Keir Spokes Racing Team U19 + 09:46
135 - Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 09:50
136 4 Rønning Casper Cannibal Team + 10:03
137 8 Nicolai Tygo WPG Amsterdam U19 + 10:05
138 4 Caruso Francesco Switzerland + 10:19
139 2 Walter Filippo Switzerland + 10:42
140 2 Lee Changseok WV Westland Wil Vooruit U19 + 10:45
141 4 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 10:59
142 6 Broere Gijs Midden-Nederland + 11:11
143 6 Poot Mats Switzerland + 11:23
144 7 van Gijsel Tycho Zuid-West Nederland + 11:24
145 5 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 11:25
146 1 Baert Mathis VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 11:30
147 5 van Oirschot Daan Zuid-West Nederland + 11:54
148 12 Uptegrove Ed WV Schijndel U19 + 12:14
149 3 Heirbaut Toon Bert Containers - Doltcini + 12:36
150 11 van Gent Christiaan Midden-Nederland + 13:26
151 2 Segers Thorben Zuid-Oost Nederland + 13:56
152 2 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 14:28
153 2 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 15:56
154 2 Borello Filippo GB Junior Team - Pool Cantu' + 16:29
155 2 de Jonge Sam WV Westland Wil Vooruit U19 + 16:53
156 2 Thomson Jamie Spokes Racing Team U19 + 18:45
157 2 Grosso Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 19:15
Pos Rider Team Time
01 Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors 02:32:35
02 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 13
03 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team + 14
04 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 19
05 August AJ Hot Tubes Cycling + 26
06 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 39
07 Leidert Louis Rose Team NRW + 39
08 Fiorin Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 41
09 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini + 42
10 Vriezen Toinne Midden-Nederland + 53
11 Vijfvinkel Mika Zuid-Oost Nederland + 01:00
12 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 01:00
13 van Herwaarden Thom WV Schijndel U19 + 01:16
14 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 + 01:21
15 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 01:24
16 van der Linden Sjoerd WV Schijndel U19 + 01:30
17 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 + 01:46
18 Nuyens Wies Bert Containers - Doltcini + 01:49
19 Sandee Diego Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 02:00
20 Kessler Bruno Germany + 02:29
21 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 02:33
22 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 02:59
23 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:01
24 Corsus Yordi Bert Containers - Doltcini + 03:04
25 Van Der Poel Tim WV Westland Wil Vooruit U19 + 03:09
26 Brinkman Niels Gepla-Watersley R&D Road Team + 03:15
27 Moir Calum Z Junior Cycling Team + 03:19
28 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 03:29
29 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 03:32
30 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:53
31 Parham Darren Hot Tubes Cycling + 04:45
32 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 04:47
33 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 04:47
34 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 04:49
35 Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team + 05:07
36 Bengelsdorf Lui Germany + 05:10
37 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 05:10
38 Grimod Etienne GB Junior Team - Pool Cantu' + 05:14
39 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:15
40 De Vos Seppe Van Moer Logistics Cycling Team + 05:32
41 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 05:48
42 de Vos Mees Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 06:06
43 Van Zuidam Bas Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 06:07
44 Jurriaans Daan Wielerzone Nederland + 06:09
45 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 06:17
46 Reibsch Jonas Germany + 07:18
47 Vogt Jakob Germany + 07:25
48 Mulder Martijn Oost-Nederland + 07:49
49 Kisters Chris WV Schijndel U19 + 08:31
50 McConville Cormac Spokes Racing Team U19 + 08:33
51 Derogee Mike WPG Amsterdam U19 + 08:51
52 Caruso Francesco Switzerland + 09:57
53 Walter Filippo Switzerland + 10:20
54 Lee Changseok WV Westland Wil Vooruit U19 + 10:23
55 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 10:37
56 Broere Gijs Midden-Nederland + 10:49
57 Poot Mats Switzerland + 11:01
58 Uptegrove Ed WV Schijndel U19 + 11:52
59 Heirbaut Toon Bert Containers - Doltcini + 12:14
60 van Gent Christiaan Midden-Nederland + 13:04
61 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 14:06
62 Thomson Jamie Spokes Racing Team U19 + 18:23
63 Grosso Matteo GB Junior Team - Pool Cantu' + 18:53
Pos Rider Team Points
01 Michotte Niels AG2R Citroën U19 Team 36
02 Shmidt Artem Hot Tubes Cycling 34
03 Pedersen Henrik Team NPV - Carl Ras Roskilde 34
04 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team 28
05 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior 25
06 Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors 18
07 Bower Lewis EFC - L&R - AGS U19 17
08 Kessler Bruno Germany 16
09 Barhoumi Ilian AG2R Citroën U19 Team 14
10 Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team 14
11 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 14
12 Nakken Tobias Cannibal Team 13
13 Smith Will Z Junior Cycling Team 13
14 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 12
15 Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team 12
16 Peters Marvin Oost-Nederland 11
17 Vijfvinkel Mika Zuid-Oost Nederland 10
18 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 9
19 Van Den Abeele Thibo Acrog-Tormans BC U19 9
20 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior 8
21 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors 8
22 Lukes Jan Zuid-West Nederland 7
23 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team 7
24 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team 6
25 Smith Brockton Hot Tubes Cycling 6
26 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 5
27 Vandenberghe Viktor Bert Containers - Doltcini 5
28 Balgenorth Noah Team Stadler Niedersachsen 4
29 August AJ Hot Tubes Cycling 3
30 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen 2
31 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team 2
32 Tilgen Tarin Rose Team NRW 1
Pos Team Time
01 AG2R Citroën U19 Team 07:37:54
02 Avia-Rudyco Cycling Team + 01:36
03 Rose Team NRW + 01:58
04 Team Bach Advokater CEC Junior + 02:00
05 Zuid-West Nederland + 02:15
06 Jegg-DJR Academy U19 + 02:22
07 Acrog-Tormans BC U19 + 02:43
08 Streetjump-ABLOC + 04:08
09 Hot Tubes Cycling + 04:34
10 Zeeuws Vlaanderen/Middelkamp + 04:34
11 Z Junior Cycling Team + 04:48
12 Van Moer Logistics Cycling Team + 04:54
13 Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:56
14 Bert Containers - Doltcini + 05:11
15 WV Westland Wil Vooruit U19 + 05:22
16 Team NPV - Carl Ras Roskilde + 05:38
17 EFC - L&R - AGS U19 + 05:57
18 Oost-Nederland + 06:50
19 Team Region Sør + 06:50
20 Wielerzone Nederland + 07:10
21 FlandersColor-Galloo Team + 09:12
22 Gepla-Watersley R&D Road Team + 09:24
23 Cannibal Team + 11:02
24 WV Schijndel U19 + 11:08
25 Team 31 Jolly Cycles U19 + 11:53
26 Onder Ons Parike WZW + 13:31
27 Team Stadler Niedersachsen + 14:04
28 GB Junior Team - Pool Cantu' + 14:47
29 Germany + 14:48
30 WPG Amsterdam U19 + 14:59
31 Zuid-Oost Nederland + 20:02
32 Switzerland + 22:38
33 Midden-Nederland + 24:37
34 VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 28:43
35 Spokes Racing Team U19 + 36:11

Information