Driedaagse Axel Juniors - 2021

GC Youth Points Mountain Sprint Combination Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Shmidt Artem Hot Tubes Cycling 06:56:04
02 Tarling Joshua FlandersColor-Galloo Team + 29
03 Segaert Alec Gaverzicht-BE Okay U19 + 44
04 Grégoire Romain AG2R Citroën U19 Team + 01:02
05 Del Grosso Tibor Streetjump-Forte + 01:11
06 Ravnøy Johan NCF Region Sør + 01:16
07 Lightfoot Owen Z Junior Cycling Team + 01:18
08 Hansen Alexander Arnt Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:21
09 Konings Roan WV de Jonge Renner + 01:37
10 Harteel Jelle Gaverzicht-BE Okay U19 + 01:47
11 Schrag Daniel Germany + 01:51
12 De Schamphelaire Jonas Onder Ons Parike WZW + 02:03
13 Van Dyck Jan Gaverzicht-BE Okay U19 + 02:07
14 Graat Tijmen Streetjump-Forte + 02:11
15 Jochum Ben Rose Team NRW + 02:12
16 Lennartsson Hugo FlandersColor-Galloo Team + 02:18
17 De Meester Milan Van Moer Logistics Cycling Team + 02:19
18 Kramer Jesse Streetjump-Forte + 02:19
19 Rye-Johnsen Jon Team NTG + 02:24
20 Van Dorp Vincent Forte Wielerzone + 02:31
21 Koning Stef Forte Wielerzone + 02:40
22 De Jong Nino WV de Jonge Renner + 02:44
23 Maschke Malte Germany + 02:51
24 Eskedal Vetle NCF Region Sør + 02:57
25 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 02:59
26 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 03:10
27 Houlihan Ben Z Junior Cycling Team + 03:15
28 Larsson David FlandersColor-Galloo Team + 03:41
29 Delarue Max AG2R Citroën U19 Team + 03:44
30 Bent Adam Z Junior Cycling Team + 03:52
31 Van Vliet Michiel WV de Jonge Renner + 04:24
32 Vandendijck Rune Acrog-Tormans BC U19 + 04:43
33 Spiero Tamar WV Westland Wil Vooruit U19 + 04:44
34 Van Gorp Mat BK-Team Juniors + 05:11
35 Klaver Jente Willebrord Wil Vooruit Juniors + 05:19
36 Smith Brockton Hot Tubes Cycling + 05:35
37 Buiter Rindert Streetjump-Forte + 06:05
38 Kuypers Milan WAC Team + 06:08
39 Bisgaard Rasmus Bach Advokater - FRB Optik CEC Junior + 06:45
40 Hamminga Maarten Forte Wielerzone + 07:52
41 Mathiesen Phillip Team ABC Junior + 08:00
42 Willems Senne Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 08:32
43 Duba Maxime Streetjump-Forte + 08:47
44 Lonsdale Jaspar Bach Advokater - FRB Optik CEC Junior + 08:54
45 van Genechten Jelle Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 09:16
46 Rouffaer Lars Willebrord Wil Vooruit Juniors + 09:19
47 Hulsmans Senne Acrog-Tormans BC U19 + 09:36
48 Rottmann Jonathan-Malte Rose Team NRW + 09:40
49 Woets Mattanja District Oost Nederland + 09:50
50 Kraemer Léo AG2R Citroën U19 Team + 10:16
51 Mulder Sven WV de Jonge Renner + 10:53
52 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 10:56
53 Genzmer Kevin Germany + 10:57
54 Holla Sander Zuid-West Nederland + 11:01
55 Blæsbjerg Laurids Bach Advokater - FRB Optik CEC Junior + 11:09
56 Oosenburg Chris Amsterdam Racing Academy U19 + 11:37
57 Veerman Jannes District Oost Nederland + 11:42
58 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 11:44
59 Mosmuller Max Zuid-Oost Nederland + 11:52
60 Knaeps Lowie Acrog-Tormans BC U19 + 11:58
61 De Vos Yanick Zuid-Oost Nederland + 12:31
62 Remmerie Wout Gaverzicht-BE Okay U19 + 12:55
63 Teunissen Van Manen Rens WV Westland Wil Vooruit U19 + 15:54
DNF Buteijn Marick District Midden
DNF Dorussen Johan District Midden
DNF Meijers Sal District Midden
DNF Oord Spiek District Midden
DNF Stoffels Ole District Midden
DNF Averesch Lucas District Oost Nederland
DNF Funken Pim District Oost Nederland
DNF Spenkelink Mike District Oost Nederland
DNF Groeneveld Mark Forte Wielerzone
DNF Schelvis Nick Forte Wielerzone
DNF Boos Benjamin Germany
DNF Zippan Nicolas Germany
DNF Granberg Sander NCF Region Sør
DNF Pollen Sebastian NCF Region Sør
DNF Skår Emil NCF Region Sør
DNF Heeb Neil Switzerland
DNF Rey Tim Switzerland
DNF Tappeiner Pascal Switzerland
DNF Willemin Bastien Switzerland
DNF Wüthrich Emanuel Switzerland
DNF Alvestad Tobias Team NTG
DNF Aukland Oliver Team NTG
DNF Kvernbråten Adrian Team NTG
DNF Thorvaldsen Even Team NTG
DNF Bouma Jelle WSV Dec Peddelaars
DNF Brouwer Jordy WSV Dec Peddelaars
DNF De Gruijter Joren WSV Dec Peddelaars
DNF Doornbos Rick WSV Dec Peddelaars
DNF Nagengast Juul WSV Dec Peddelaars
DNF Louwerensen Tijn Zuid-Oost Nederland
DNF Stokkermans Joost Zuid-Oost Nederland
DNF Van De Spijker Yann Zuid-Oost Nederland
DNF Bjørnseth Charles Sebastian Zuid-West Nederland
DNF Kortes Thijs Zuid-West Nederland
DNF Rokven Noel Zuid-West Nederland
DNF Skretting Tobias Zuid-West Nederland
DNF Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19
DNF Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team
DNF Sanlaville Mathias AG2R Citroën U19 Team
DNF Hutzezon Sam Amsterdam Racing Academy U19
DNF Kroon Ivar Amsterdam Racing Academy U19
DNF Leeflang Yoël Amsterdam Racing Academy U19
DNF Van Duren Mees Amsterdam Racing Academy U19
DNF D'Hollander Luca Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team
DNF Sterck Joppe Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team
DNF Van Gucht Yoran Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team
DNF Lowth William Bach Advokater - FRB Optik CEC Junior
DNF Toftemark Lucas Bach Advokater - FRB Optik CEC Junior
DNF Pollaert Sven BK-Team Juniors
DNF Segers Thorben BK-Team Juniors
DNF Thoolen Juul BK-Team Juniors
DNF van Eijsden Bram BK-Team Juniors
DNF Eeckhout Sander FlandersColor-Galloo Team
DNF Szkandera Thomas FlandersColor-Galloo Team
DNF Delrue Maxim Gaverzicht-BE Okay U19
DNF Julien Matisse Hot Tubes Cycling
DNF Scuriatti Luca Hot Tubes Cycling
DNF Wienke Brooks Hot Tubes Cycling
DNF Balgenorth Noah LV Niedersachsen
DNF Geisbrecht Ole LV Niedersachsen
DNF Köbernik Tom LV Niedersachsen
DNF Lange Maximilian LV Niedersachsen
DNF Hezeman Stijn Merida Adelaar Development Team
DNF Kranenburg Joris Merida Adelaar Development Team
DNF Peters Marvin Merida Adelaar Development Team
DNF Van Der Wal Rik Merida Adelaar Development Team
DNF Willemsen Justus Merida Adelaar Development Team
DNF Beirlaen Jakov Onder Ons Parike WZW
DNF Cristofano Iyen Onder Ons Parike WZW
DNF Vandenbossche Joshua Onder Ons Parike WZW
DNF Dräger Julius Rose Team NRW
DNF Gehrke Paul Rose Team NRW
DNF Müller Tobias Rose Team NRW
DNF Arrieta Yan Luis Start Junior Cycling Team
DNF Campo Ignacio Start Junior Cycling Team
DNF Cruz Falcon Andre Start Junior Cycling Team
DNF Macias Cesar Start Junior Cycling Team
DNF Sanchez Jimenez Matias Start Junior Cycling Team
DNF Christoffersen Erik Team ABC Junior
DNF Davidsen Frederik Team ABC Junior
DNF Levring Tobias Team ABC Junior
DNF Egholm Kristian Team NPV - Carl Ras Roskilde
DNF Holm Albert Team NPV - Carl Ras Roskilde
DNF Svarre Tobias Team NPV - Carl Ras Roskilde
DNF Bertels Lennert Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Provost Quinten Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Baert Mathis VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Rigole Xander VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Van Achter Jelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Verschaeve Emiel VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Baeten Rube WAC Team
DNF Baeten Wiebe WAC Team
DNF Van Den Eede Borre WAC Team
DNF De Vos Youp Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Källberg Axel Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Koops Thijs WV de Jonge Renner
DNF de Jonge Sam WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Sla Jules WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Giddings Joshua Z Junior Cycling Team

Information