Front Races Teams Riders Ranking

Driedaagse Axel Juniors | 2019

Information Results StagesStartlist

Main page

Overall Youth Points Mountain Sprint Combination

Results

Pos Name Born Team Time
01 Quinn Simmons 2001USA 07:21:59
02 Hidde Van Veenendaal 2001De Jonge Renner + 01:58
03 Hannes Wilksch 2001Germany + 02:24
04 Michael Garrison 2001USA + 02:37
05 Lars Hohmann 2001De Jonge Renner + 02:48
06 Sten Verzijl 2001Team Wieleploeg Groot + 03:14
07 Hugo Toumire 2001 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 03:15
08 Magnus Sheffield 2002Hot Tubes + 03:23
09 Branko Huys 2001Avia Rudyco Janatrans + 03:29
10 Loe Van Belle 2002Streetjump - Forte + 03:31
11 Roel Van Sintmaartensdijk 2001Willebrord Wil Vooruit + 03:39
12 Koert Van Oosten 2002Acrog Pauwels Balen BC + 03:39
13 Tom Couzens 2001Zappi Juniors + 03:40
14 Thomas Mijnsbergen 2002Willebrord Wil Vooruit + 03:42
15 Olav Kooij 2001Willebrord Wil Vooruit + 03:45
16 Joris Kroon 2001Willebrord Wil Vooruit + 03:45
17 Tom Portsmouth 2001Spiderking Soenens + 03:51
18 Jared Scott 2002USA + 03:57
19 Marckus Njor 2001Team Borkop Cykler + 03:59
20 Robin Juel Skivild 2001Team Mascot Workwear + 04:02
21 Luke Lamperti 2002USA + 04:05
22 Tim Torn Teutenberg 2002Nordrhein-Westfalen + 04:09
23 Hugo Kars 2002Merida Adelaar DT + 04:09
24 Witse Meeusen 2001Callant-Doltcini + 04:10
25 Alex Vandenbulcke 2001Zannata - Galloo + 04:14
26 Ian Spenkelink 2001Oost Nederland + 04:18
27 Edoardo Coari 2001Lombardia + 04:18
28 Ben Squire 2001Onder Ons Parike WZW + 04:19
29 Lars Seldenthuis 2002Team Wieleploeg Groot + 04:20
30 Finley Newmark 2001Ridley Hermans DT + 04:22
31 Matthew Riccitello 2002USA + 04:22
32 Yorben Lauryssen 2002Callant-Doltcini + 04:22
33 Jasper Dejaegher 2001CT Vlaanderen + 04:25
34 Tim Neffgen 2002WAC Team + 04:29
35 Tijl De Decker 2001Zannata - Galloo + 04:35
36 Théo Thomas 2001 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 04:35
37 Tijs Verstappen 2001CT Vlaanderen + 04:48
38 Dries De Pooter 2002Acrog Pauwels Balen BC + 04:49
39 Veeti Vainio 2001Finland + 04:52
40 Jente Grootjans 2001WAC Team + 04:52
41 Roy Duijvesteijn 2001Team Wieleploeg Groot + 04:58
42 Ole Theiler 2002Nordrhein-Westfalen + 05:04
43 Miguel Ladang 2002CT Vlaanderen + 05:06
44 Quinten Buijs 2002Westland Wil Vooruit + 05:13
45 Rik Meeusen 2001WAC Team + 05:13
46 Felix Dierking 2002Radsport Niedersachsen + 05:17
47 Nicolas Rivard 2001Hot Tubes + 05:21
48 Enzo Paleni 2002 Van Rysel-AG2R La Mondiale + 05:25
49 Jaap Roelen 2002De Jonge Renner + 05:32
50 Niels Van De Gracht 2002Streetjump - Forte + 05:41
51 Thomas Gloag 2001Ridley Hermans DT + 05:51
52 Martin Tjøtta 2001Norway + 06:19
53 Tjipke Bosma 2002Forte Wierlerzone Nederland + 06:20
54 Adam Mitchell 2002Spokes RT + 06:31
55 Archie Ryan 2001Zappi Juniors + 07:54
56 Eli Husted 2002Hot Tubes + 08:05
57 Emil Schmidt 2001Team Mascot Workwear + 08:43
58 Thorolf Rønhede 2001Team Borkop Cykler + 08:55
59 Pim Ronhaar 2001Callant-Doltcini + 08:56
60 Rick Hezeman 2001Merida Adelaar DT + 09:07
61 Nick Carter 2002Hot Tubes + 09:14
62 Jamieson Blain 2001Zappi Juniors + 09:19
63 Twan Van Der Drift 2002Westland Wil Vooruit + 09:50
64 Sven Redmann 2001Radsport Niedersachsen + 10:54
65 Rowdy Reunis 2002Van Moer Logistics + 11:20
66 Joris Keller 2002Westland Wil Vooruit + 11:22
DNF Juul Maes 2002Acrog Pauwels Balen BC
DNF Pepijn Reinderink 2002Acrog Pauwels Balen BC
DNF Boris Romers 2002Acrog Pauwels Balen BC
DNF Wouter Hopmans 2001Avia Rudyco Janatrans
DNF Maxim Nonneman 2001Avia Rudyco Janatrans
DNF Alexander Teerlinck 2002Avia Rudyco Janatrans
DNF Sébastien Van Poppel 2001Avia Rudyco Janatrans
DNF Salvador Alvarado 2002Callant-Doltcini
DNF Luke Verburg 2001Callant-Doltcini
DNF Daan Stevens 2002CT Vlaanderen
DNF Jens Vanden Heede 2002CT Vlaanderen
DNF Ward De Schepper 2001De Jonge Renner
DNF Gianni Pavone 2001De Jonge Renner
DNF Jimi Aalto 2002Finland
DNF Oskari Kolehmainen 2002Finland
DNF Samuli Öhman 2001Finland
DNF Daan Schaasberg 2001Forte Wierlerzone Nederland
DNF Jans Tigelaar 2001Forte Wierlerzone Nederland
DNF Aldert Van der Veen 2001Forte Wierlerzone Nederland
DNF Stijn Van Lohuizen 2002Forte Wierlerzone Nederland
DNF Roman Duckert 2002Germany
DNF Nicolas Heinrich 2001Germany
DNF Moritz Kretschy 2002Germany
DNF Marten Schomburg 2001Germany
DNF Harrison White 2001Hot Tubes
DNF Federico Arioli 2001Lombardia
DNF Lorenzo Gobbo 2002Lombardia
DNF Luca Portigliatti 2002Lombardia
DNF Damiano Valerio 2002Lombardia
DNF Leon Ellerman 2002Merida Adelaar DT
DNF Jur Groot Koerkamp 2001Merida Adelaar DT
DNF Bram Leerkes 2002Merida Adelaar DT
DNF Melvin Drost 2001Midden Nederland
DNF Jens Pronk 2001Midden Nederland
DNF Sven Raats 2001Midden Nederland
DNF Werner Van Der Meer -Midden Nederland
DNF Xander Van Straten 2002Midden Nederland
DNF Alexander Aymans 2001Nordrhein-Westfalen
DNF Max Eissler 2002Nordrhein-Westfalen
DNF Erik Horsthemke 2002Nordrhein-Westfalen
DNF Ivar Dyngeland Vik 2002Norway
DNF Andreas Hjørnevik 2002Norway
DNF Marcus Korsnes 2001Norway
DNF Magnus Sørbø 2002Norway
DNF Brent Beeckman 2001Onder Ons Parike WZW
DNF Robbe De Weert 2001Onder Ons Parike WZW
DNF Yevgeny Van Olmen 2001Onder Ons Parike WZW
DNF Obie Vidts 2002Onder Ons Parike WZW
DNF Sammy Berkelder 2001Oost Nederland
DNF Steyn Lamberink 2001Oost Nederland
DNF Matthijs Varweg 2001Oost Nederland
DNF Tobias Buck-Gramcko 2001Radsport Niedersachsen
DNF Bosse Kahlstorf 2001Radsport Niedersachsen
DNF Matteo Oberteicher 2001Radsport Niedersachsen
DNF Lars Mengerink 2001Regio Ploeg Zuid Nederland
DNF Jurgen Mesu 2002Regio Ploeg Zuid Nederland
DNF Yoeri Slokkers 2001Regio Ploeg Zuid Nederland
DNF Xander Van Dijk 2001Regio Ploeg Zuid Nederland
DNF Erben Van Meer 2001Regio Ploeg Zuid Nederland
DNF Martijn Rasenberg 2001Ridley Hermans DT
DNF Tom Smeets 2001Ridley Hermans DT
DNF Beau Van Izerloo 2002Ridley Hermans DT
DNF Romy De Tant 2002Spiderking Soenens
DNF Angel Deckers 2002Spiderking Soenens
DNF Bodi Del Grosso 2001Spiderking Soenens
DNF Mathias Vandenborre 2001Spiderking Soenens
DNF Alexander Dent 2001Spokes RT
DNF Scott Howieson 2001Spokes RT
DNF Aaron King 2002Spokes RT
DNF Logan Maclean 2001Spokes RT
DNF Mark De Groot 2002Streetjump - Forte
DNF Philip Sijbrandi 2001Streetjump - Forte
DNF Wouter Van De Weerdhof 2002Streetjump - Forte
DNF Dominik Bieler 2001Switzerland
DNF Nicolo De Lisi 2001Switzerland
DNF Damien Fortis 2002Switzerland
DNF Lars Heiniger 2001Switzerland
DNF Jakob Klahre 2001Switzerland
DNF Tobias Juul 2002Team Borkop Cykler
DNF Magnus Rost 2001Team Borkop Cykler
DNF Nicholas Thorøe-Hansen 2001Team Borkop Cykler
DNF Anders Foldager 2001Team Mascot Workwear
DNF Sebastian Roer 2002Team Mascot Workwear
DNF Anders Toft Nielsen 2002Team Mascot Workwear
DNF Tristan Geleijn 2002Team Wieleploeg Groot
DNF Nick Van Dorp 2001Team Wieleploeg Groot
DNF Lode Bertels 2001Van Moer Logistics
DNF Brent Sandrie 2001Van Moer Logistics
DNF Lorenz Van De Wynkele 2001Van Moer Logistics
DNF Calvin Verbeeck 2001Van Moer Logistics
DNF Dries Avonds 2001WAC Team
DNF Berre Hermans 2001WAC Team
DNF Jardi Christiaan Van Der Lee 2001Westland Wil Vooruit
DNF Tim Van Der Voort 2002Westland Wil Vooruit
DNF Tristan Timmermans 2001Willebrord Wil Vooruit
DNF Jarno Dhondt 2002Zannata - Galloo
DNF Quinten Vandermeer 2001Zannata - Galloo
DNF Shay Donley 2001Zappi Juniors
DNF Angus Hawkins 2001Zappi Juniors
DNF Noah Cinjee -Zuid Holland
DNF Roy Hoogendoorn 2001Zuid Holland
DNF Elian Lagendijk 2002Zuid Holland
DNF Sjors Van Der Glas 2002Zuid Holland
DNF Rick Van Der Poel 2002Zuid Holland
DNF Kinley Bijl 2002Zuid Oost Nederland
DNF Jochem Crusio 2002Zuid Oost Nederland
DNF Pieter De Groof 2001Zuid Oost Nederland
DNF Joppe De Heij 2002Zuid Oost Nederland
DNF Noah Vreeswijk 2001Zuid Oost Nederland
DNF Florian Carpentier 2002 Van Rysel-AG2R La Mondiale
DNF Axel Huens 2001 Van Rysel-AG2R La Mondiale
Information
Nations Netherlands
Date May 24th-26th
CAT J-2.1