GC Youth Points Mountain Sprint
DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | Bissegger Stefan | Switzerland | 07:32:02 | |
02 | Mobach Jarno | Spie Douteloigne | + 10 | |
03 | Sweeny Harry | Spie Douteloigne | + 21 | |
04 | Wood Reece | Spokes Racing Team | + 30 | |
05 | Zijlaard Maikel | RWC Ahoy | + 39 | |
06 | Beard Cameron | USA | + 53 | |
07 | Schneiter Joab | Switzerland | + 01:05 | |
08 | Bok Willem | TWC Pijnenburg | + 01:05 | |
09 | Bulley Lewis | HMT JLT Condor | + 01:06 | |
10 | Hartley Adam | VCUK PH-Mas JR C.T. | + 01:10 | |
11 | Hjemsæter Olav | Norway | + 01:12 | |
12 | Van Bokhoven Ramon | TWC Pijnenburg | + 01:15 | |
13 | Mortensen Mattias | BH Fabinsport-Slagelse | + 01:17 | |
14 | Dekker David | Willebrord Wil Vooruit | + 01:19 | |
15 | Peli Flavio | Lombardi Region | + 01:21 | |
16 | van den Dool Jens | Comb. Zuid-Holland | + 01:22 | |
17 | Froidevaux Robin | Switzerland | + 01:24 | |
18 | van den Berg Marijn | Willebrord Wil Vooruit | + 01:32 | |
19 | Stites Tyler | USA | + 01:57 | |
20 | Meeus Jordi | Acrog Balen BC | + 02:04 | |
21 | Redfern Elliot | HMT JLT Condor | + 02:24 | |
22 | Meredith Charlie | Zappi Regional Team | + 02:28 | |
23 | Walls Matthew | Zappi Regional Team | + 02:30 | |
24 | Clauss Marc | Team Auto Eder Bayern | + 02:34 | |
25 | Winkler Nick | LV Baden | + 02:42 | |
26 | Rüssenberger Leon | Switzerland | + 02:44 | |
27 | Happke Luca Felix | Nordrhein Westfalen | + 03:09 | |
28 | Jensen Frederik | BH Fabinsport-Slagelse | + 03:13 | |
29 | Pastoor Gerco | W.S.V. Emmen | + 03:25 | |
30 | Holstad Ludvik | Spie Douteloigne | + 03:34 | |
31 | Fries Noah | LC Tetingen Skoda Losch | + 03:37 | |
32 | Hvideberg Jonas Iversby | Norway | + 03:40 | |
33 | Hoppezak Vincent | RWC Ahoy | + 03:46 | |
34 | Willett Daniel | USA | + 04:26 | |
35 | Clouse Evan | USA | + 04:40 | |
36 | Bloem Joren | District Oost | + 04:42 | |
37 | Birkemose Arne | Team Mascot Workwear | + 04:52 | |
38 | Blummel Robin | TWC Pijnenburg | + 05:25 | |
39 | Ketelaars Xavier | Willebrord Wil Vooruit | + 06:10 | |
40 | Rasch Jesper | Mix2 | + 06:27 | |
41 | Olde Meierink Lars | District Oost | + 06:39 | |
42 | Nelck Bram | Westland Wil Vooruit | + 06:57 | |
43 | Conter Ken | LC Tetingen Skoda Losch | + 07:38 | |
44 | Olsen Mikkel Beck | Team Mascot Workwear | + 07:42 | |
45 | Zeestraten Stef | RWC Ahoy | + 07:42 | |
46 | Ruimgaard Yentil | Westland Wil Vooruit | + 08:01 | |
47 | Juntunen Antti-Jussi | Skoda Fincycling | + 08:08 | |
48 | Mangertseder Matthias | Team Auto Eder Bayern | + 08:54 | |
DNF | Blommen Dennis | Acrog Balen BC | ||
DNF | De Jong Timo | Acrog Balen BC | ||
DNF | Mol Wesley | Acrog Balen BC | ||
DNF | Vandebeek Bjorn | Acrog Balen BC | ||
DNF | Berg Mads Schelde | BH Fabinsport-Slagelse | ||
DNF | Boel Oliver | BH Fabinsport-Slagelse | ||
DNF | Lisson Joakim | BH Fabinsport-Slagelse | ||
DNF | Mollerup Martin | BH Fabinsport-Slagelse | ||
DNF | Arnoux Corentin | Btwin U19 R.T. | ||
DNF | Boudat Nicolas | Btwin U19 R.T. | ||
DNF | Guégan Maël | Btwin U19 R.T. | ||
DNF | Helal Rayan | Btwin U19 R.T. | ||
DNF | Navarro Quentin | Btwin U19 R.T. | ||
DNF | Raugel Antoine | Btwin U19 R.T. | ||
DNF | Bahr Christian | Climcell Xtreme | ||
DNF | Christensen Mads Emil Gaardsvig | Climcell Xtreme | ||
DNF | Jensen Casper | Climcell Xtreme | ||
DNF | Jensen Rasmus Rauch | Climcell Xtreme | ||
DNF | Rosenmayerl Frederik | Climcell Xtreme | ||
DNF | Salby Alexander | Climcell Xtreme | ||
DNF | Boele Niels | Comb. Zuid-Holland | ||
DNF | De Groot Noah | Comb. Zuid-Holland | ||
DNF | Meeuwisse Melle | Comb. Zuid-Holland | ||
DNF | Scherpenzeel Jelle | Comb. Zuid-Holland | ||
DNF | van Capel Menno | Comb. Zuid-Holland | ||
DNF | Arendshorst Jelmer | District Oost | ||
DNF | De Bot Lars | District Oost | ||
DNF | Schulten Chiel | District Oost | ||
DNF | Van Benthem Patrick | District Oost | ||
DNF | Banzer Johannes | Germany | ||
DNF | Brückner Rico | Germany | ||
DNF | Brüser Karlo | Germany | ||
DNF | Groß Felix | Germany | ||
DNF | Münstermann Per Christian | Germany | ||
DNF | Pakalski Henrik | Germany | ||
DNF | Gray Rob | HMT JLT Condor | ||
DNF | Moses Alfie | HMT JLT Condor | ||
DNF | Peckover Ollie | HMT JLT Condor | ||
DNF | Williamson Max | HMT JLT Condor | ||
DNF | Brutsaert Bavo | LC Tetingen Skoda Losch | ||
DNF | Meyers Eric | LC Tetingen Skoda Losch | ||
DNF | Abenante Pasquale | Lombardi Region | ||
DNF | Ballabio Giacomo | Lombardi Region | ||
DNF | Colnaghi Luca | Lombardi Region | ||
DNF | Ferrari Davide | Lombardi Region | ||
DNF | Rastelli Luca | Lombardi Region | ||
DNF | Baldinger Lukas | LV Baden | ||
DNF | Classen Dennis | LV Baden | ||
DNF | Funk Timo | LV Baden | ||
DNF | Hechler Sebastian | LV Baden | ||
DNF | De Vries Rick | Mix2 | ||
DNF | Pluto Martin | Mix2 | ||
DNF | Reuvers Kevin | Mix2 | ||
DNF | Sitters Bart | Mix2 | ||
DNF | Tolhoek Ezra | Mix2 | ||
DNF | Andersson Gabriel | Motala AIF JR Team | ||
DNF | Eriksson Jacob | Motala AIF JR Team | ||
DNF | Jagerstal Niklas | Motala AIF JR Team | ||
DNF | Kvist Linus | Motala AIF JR Team | ||
DNF | Lord Samuel | Motala AIF JR Team | ||
DNF | Nisell Felix | Motala AIF JR Team | ||
DNF | Gießelmann Michel | Nordrhein Westfalen | ||
DNF | Hodapp Johannes | Nordrhein Westfalen | ||
DNF | Imbery Felix | Nordrhein Westfalen | ||
DNF | Schmitz Brune | Nordrhein Westfalen | ||
DNF | Tenbrock Constantin | Nordrhein Westfalen | ||
DNF | Heldahl Sebastian Dreyer | Norway | ||
DNF | Klevjer Kristian | Norway | ||
DNF | Rømuld Odin | Norway | ||
DNF | Svendsbø Emil | Norway | ||
DNF | Burczak Dawid | Poland | ||
DNF | Gieracki Patryk | Poland | ||
DNF | Jagiela Adam | Poland | ||
DNF | Jatczak Artur | Poland | ||
DNF | Szostka Pawel | Poland | ||
DNF | Wisniewski Kacper | Poland | ||
DNF | Celi Harm | RWC Ahoy | ||
DNF | Geleijnse Marco | RWC Ahoy | ||
DNF | Hogeweg Tom | RWC Ahoy | ||
DNF | Itkonen Jonne | Skoda Fincycling | ||
DNF | Maidre Oskar | Skoda Fincycling | ||
DNF | Stalde Aaron | Skoda Fincycling | ||
DNF | Taskinen Julius | Skoda Fincycling | ||
DNF | Uusiperhe Jesse | Skoda Fincycling | ||
DNF | Andersson Vincent | Spie Douteloigne | ||
DNF | Wold Marius | Spie Douteloigne | ||
DNF | Barnet Matthias | Spokes Racing Team | ||
DNF | Grant Martin | Spokes Racing Team | ||
DNF | Johnston Calum | Spokes Racing Team | ||
DNF | Macleod John | Spokes Racing Team | ||
DNF | Reilly Joe | Spokes Racing Team | ||
DNF | Aebi Antoine | Switzerland | ||
DNF | Döring Jonas | Switzerland | ||
DNF | Hauser Anton | Team Auto Eder Bayern | ||
DNF | Ortner Lukas | Team Auto Eder Bayern | ||
DNF | Sommer Aron | Team Auto Eder Bayern | ||
DNF | Strobel Julius | Team Auto Eder Bayern | ||
DNF | Aslak Lasse | Team Mascot Workwear | ||
DNF | Klinge Karl | Team Mascot Workwear | ||
DNF | Oerlemans Jorn | Team Mascot Workwear | ||
DNF | Olsen Jakob | Team Mascot Workwear | ||
DNF | Bugge Martin Urianstad | Team Region SØR | ||
DNF | Frøyland Jonatan | Team Region SØR | ||
DNF | Lunder Eirik | Team Region SØR | ||
DNF | Osaland Kristjan | Team Region SØR | ||
DNF | Svendsen Simon Nordahl | Team Region SØR | ||
DNF | Geijs Vince | TWC Pijnenburg | ||
DNF | Gruithuijzen Paul | TWC Pijnenburg | ||
DNF | Vorster Emri Gideon | TWC Pijnenburg | ||
DNF | Zueger Logan | USA | ||
DNF | Chandler Tom | VCUK PH-Mas JR C.T. | ||
DNF | Hardcastle Harry | VCUK PH-Mas JR C.T. | ||
DNF | Jenkins James | VCUK PH-Mas JR C.T. | ||
DNF | Quarterman Charlie | VCUK PH-Mas JR C.T. | ||
DNF | Scott Rob | VCUK PH-Mas JR C.T. | ||
DNF | Gosink Stan | W.S.V. Emmen | ||
DNF | Olsen Jesper | W.S.V. Emmen | ||
DNF | Oosterman Bram | W.S.V. Emmen | ||
DNF | Van Deest Martijn | W.S.V. Emmen | ||
DNF | Wattez Danilo | W.S.V. Emmen | ||
DNF | Beije Robin | w.v. De Jonge Renner | ||
DNF | Gort Niels | w.v. De Jonge Renner | ||
DNF | Manders Tom | w.v. De Jonge Renner | ||
DNF | Schoormans Rav | w.v. De Jonge Renner | ||
DNF | Van Dongen Ruben | w.v. De Jonge Renner | ||
DNF | Van Hout Maarten | w.v. De Jonge Renner | ||
DNF | Middelburg Freek | Westland Wil Vooruit | ||
DNF | Van Den Berg Carlo | Westland Wil Vooruit | ||
DNF | Van Koppen Wessel | Westland Wil Vooruit | ||
DNF | Haest Jasper | Willebrord Wil Vooruit | ||
DNF | Haest Kevin | Willebrord Wil Vooruit | ||
DNF | Keller Jesper | Willebrord Wil Vooruit | ||
DNF | Appelman Stefan | WPGA | ||
DNF | Mouris Teun | WPGA | ||
DNF | Steenhuis Pijke | WPGA | ||
DNF | Van Seijst Douwe | WPGA | ||
DNF | Veling Quinten | WPGA | ||
DNF | Zwaan Tom | WPGA | ||
DNF | Burnett Marcus | Zappi Regional Team | ||
DNF | Kibble Peter | Zappi Regional Team | ||
DNF | Paine Harry | Zappi Regional Team | ||
DNF | Roberts Joshua | Zappi Regional Team |