Durango-Durango - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Rooijakkers Pauliena CANYON//SRAM Racing 125 02:55:48
2 Ewers Veronica EF Education-TIBCO-SVB 85 + 15
3 Ludwig Cecilie Uttrup FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope 70 + 20
4 Moolman-Pasio Ashleigh Team SD Worx 60 + 01:20
5 Fisher-Black Niamh Team SD Worx 50 + 01:20
6 Paladin Soraya CANYON//SRAM Racing 40 + 01:40
7 Chabbey Elise CANYON//SRAM Racing 35 + 01:40
8 Bradbury Neve CANYON//SRAM Racing 30 + 01:40
9 Chapman Brodie FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope 25 + 01:40
10 Gill Nadine Michaela Sopela Women's Team 20 + 01:40
11 Shackley Anna Team SD Worx 15 + 01:40
12 Niewiadoma Katarzyna CANYON//SRAM Racing 10 + 01:45
13 Baril Olivia Valcar-Travel & Service 5 + 02:38
14 Quagliotto Nadia BePink 5 + 02:38
15 Guilman Victorie FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope 5 + 02:38
16 Blanco Calbet Yurani Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi 3 + 02:38
17 Doebel-Hickok Krista EF Education-TIBCO-SVB 3 + 02:38
18 Marturano Greta Top Girls Fassa Bortolo 3 + 02:38
19 Schweikart Aileen Bizkaia-Durango 3 + 03:17
20 Franco Natalia WCC Team 3 + 03:20
21 Biannic Aude Movistar Team 3 + 03:20
22 Borghesi Letizia EF Education-TIBCO-SVB 3 + 03:22
23 Hammes Kathrin EF Education-TIBCO-SVB 3 + 03:22
24 Mendez Melgarejo Irene Bizkaia-Durango 3 + 03:40
25 Stannard Elizabeth Valcar-Travel & Service 3 + 03:47
26 Asencio Laura Ceratizit-WNT Pro Cycling + 04:06
27 Vitillo Matilde BePink + 04:06
28 Carbonari Anastasia Valcar-Travel & Service + 04:06
29 Grangier India Stade Rochelais Charente Maritime + 04:06
30 Vigilia Alessia Top Girls Fassa Bortolo + 04:06
31 Piergiovanni Federica Valcar-Travel & Service + 04:06
32 Meneses Jessenia Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 04:06
33 Oyarbide Lourdes Movistar Team + 04:06
34 Nilsson Hanna Ceratizit-WNT Pro Cycling + 04:10
35 Brown Grace FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope + 04:10
36 Normand Adele Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac + 05:08
37 Ducuara Jennifer Tatiana Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 05:08
38 Gutierrez Sheyla Movistar Team + 05:08
39 Gilabert Vilaplana Ariana Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi + 06:38
40 Gonzalez Alicia Movistar Team + 08:06
41 Drummond Michaela BePink + 08:19
42 Harvey Mikayla CANYON//SRAM Racing + 08:19
43 Vallieres Mill Magdeleine EF Education-TIBCO-SVB + 08:29
44 Vigie Margaux Valcar-Travel & Service + 08:29
45 Liboreau Lucie Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac + 09:38
46 Gerefiel Selam Amha WCC Team + 09:51
47 Janse Van Rensburg Frances Stade Rochelais Charente Maritime + 10:34
48 Perez Conejero Susana Rio Miera-Cantabria Deporte + 11:16
49 Pirrone Elena Valcar-Travel & Service + 11:16
50 Rodriguez Gloria Movistar Team + 11:16
51 Larrarte Arteaga Eukene Bizkaia-Durango + 11:16
52 Fournier Roxane Team SD Worx + 11:16
53 Duval Eugénie FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope + 11:16
54 Borgli Stine FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope + 11:16
55 Savi Prisca BePink + 11:16
56 Basilico Valentina BePink + 11:16
57 Herrera Marin Estefania Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 11:16
58 Barrajon Perez Cristina Sopela Women's Team + 11:16
59 Ortiz Bonilla Emma Catalunya + 11:16
60 Banlles Santamaria Maria Sopela Women's Team + 11:16
61 Monticolo Iris Top Girls Fassa Bortolo + 11:16
62 Tonetti Cristina Top Girls Fassa Bortolo + 11:20
63 Guderzo Tatiana Top Girls Fassa Bortolo + 11:20
64 Gutierrez Sandra Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi + 12:30
65 Carrero Vasquez Liseth Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 12:49
66 Roxo Beatriz Rio Miera-Cantabria Deporte + 12:49
67 Martinez Andrea Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac + 12:49
68 Milette Laury Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac + 12:49
69 Eberle Lana Ceratizit-WNT Pro Cycling + 12:49
70 Tenorio Herrero Laura Rio Miera-Cantabria Deporte + 12:49
71 Beloki Arcelus Irantzu Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi + 12:49
72 Bariani Giorgia Top Girls Fassa Bortolo + 13:35
73 Lartitegi Ormazabal Amaia Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi + 13:53
74 Martin Martin Isabel Rio Miera-Cantabria Deporte + 13:53
OOT Marti Selles Laura Catalunya
OOT Torrell Recasens Raquel Catalunya
OOT Carrasco Villalba Paula Andrea Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
OOT Sanabria Ana Cristina Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
OOT Peloquin Josephine Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac
OOT Leonardo Alba Rio Miera-Cantabria Deporte
OOT Lebedz Dziyana WCC Team
OOT Tasane Elina WCC Team
DNS Smith Abi EF Education-TIBCO-SVB
DNF Escursell Valero Elisabet BePink
DNF Gonzalez Blanco Lucia Bizkaia-Durango
DNF Ruiz Sanchez Ingrid Catalunya
DNF Soldevilla Sanchez Andrea Catalunya
DNF Alonso Dominguez Sandra Ceratizit-WNT Pro Cycling
DNF Vieceli Lara Ceratizit-WNT Pro Cycling
DNF Gabilondo Olatz Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi
DNF Perez Andrea Rio Miera-Cantabria Deporte
DNF Amondarain Gaztanaga Naia Sopela Women's Team
DNF Ferreres Navarro Isabel Sopela Women's Team
DNF Abgrall Noémie Stade Rochelais Charente Maritime
DNF Eraud Séverine Stade Rochelais Charente Maritime
DNF Vollering Demi Team SD Worx
DNF Jandova Veronika WCC Team
DNF Le Roux Maude WCC Team

Information