DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | Karpenko Gleb | Estonia | 02:20:59 | |
02 | Poniatowski Daniel | SMS Swidnica | + 17 | |
03 | Soszka Jakub | SMS Zyrardow | + 17 | |
04 | Donaldson Robert | HMT Hospitals Giant CT | + 17 | |
05 | Kramarcik Pavol | Slovakia | + 17 | |
06 | Vanco Tobias | Slovakia | + 17 | |
07 | Nagy Simon | Slovakia | + 17 | |
08 | van Veenendaal Hidde | WV De Jonge Renner | + 17 | |
09 | Sliwka Daniel | ALKS Stal Grudziadz | + 17 | |
10 | Stelczyk Maciej | Dolny Slask | + 17 | |
11 | Lewandowski Radoslaw | Poland | + 17 | |
12 | Krauchanka Pavel | Minsk MGCOR | + 17 | |
13 | Krasts Alekss | Latvia | + 17 | |
14 | Norutis Zygimantas | Lithuania | + 17 | |
15 | Rutkowski Jakub | Copernicus CCC Team | + 17 | |
16 | Arrammach Kevin | WV De Jonge Renner | + 17 | |
17 | Andersons Roberts | Latvia | + 17 | |
18 | Azelis Eivilas | Lithuania | + 17 | |
19 | Bitinas Mantas | Lithuania | + 17 | |
20 | Mielczarek Milosz | SMS Swidnica | + 17 | |
21 | Gomozkov Artem | St Petersburg | + 17 | |
22 | Kopiwoda Dominik | Dolny Slask | + 17 | |
23 | Lootus Stefan | Estonia | + 17 | |
24 | De Kok Mathijs | WV De Jonge Renner | + 17 | |
25 | Janos Matyas | Czech Republic Track | + 17 | |
26 | Voltr Martin | Czech Republic Track | + 17 | |
27 | Marzec Adrian | Copernicus CCC Team | + 17 | |
28 | Smit Erwin | Forte Wierlerzone Nederland | + 17 | |
29 | Tacznyski Kamil | ALKS Stal Grudziadz | + 17 | |
30 | Chasovnikov Artem | St Petersburg | + 17 | |
31 | Kolasinac Admir | Serbia | + 17 | |
32 | Galka Michal | Poland | + 17 | |
33 | Lukovic David | Serbia | + 17 | |
34 | Rubenis Pauls | Latvia | + 17 | |
35 | Rutkowski Bartosz | SMS Torun | + 17 | |
36 | Matuzevicius Zygimantas | Lithuania | + 17 | |
37 | Krol Jakub | KLTC Konin | + 17 | |
38 | Kudravets Artsiom | Belarus | + 17 | |
39 | Westley Dylan | HMT Hospitals Giant CT | + 17 | |
40 | Piranishvili Avtandil | Georgia | + 17 | |
41 | Rzepka Robert | SMS Zyrardow | + 17 | |
42 | Merta Filip | Slovakia | + 17 | |
43 | Spang Christian | Team Mascot Workwear | + 17 | |
44 | Schmidt Emil | Team Mascot Workwear | + 17 | |
45 | Zommers Elvijs | Dobeles | + 17 | |
46 | Nocen Maciej | GKK Opty | + 17 | |
47 | Litvintsev Anton | Estonia | + 17 | |
48 | Smetaniuk Oleksandr | Ukraine | + 17 | |
49 | Haikovich Mikita | RGUOR | + 17 | |
50 | Dabski Patryk | GKK Opty | + 17 | |
51 | Viarshynin Yan | Belarus | + 17 | |
52 | Van der Veen Aldert | Forte Wierlerzone Nederland | + 17 | |
53 | Öhman Samuli | Finland | + 17 | |
54 | Wypych Adam | LKS Baszta Golczewo | + 17 | |
55 | Jovanov Stevan | Serbia | + 17 | |
56 | Rushby Max | HMT Hospitals Giant CT | + 17 | |
57 | Zaremba Tobiasz | Poland | + 17 | |
58 | Roer Sebastian | Team Mascot Workwear | + 17 | |
59 | Van Oorschot Robin | WV De Jonge Renner | + 17 | |
60 | Hil Maksim | RGUOR | + 17 | |
61 | Rostiashvili Saba | Georgia | + 17 | |
62 | Catovic Nermin | Serbia | + 17 | |
63 | Haines Alex | HMT Hospitals Giant CT | + 17 | |
64 | Kuderczak Dawid | Poland | + 17 | |
65 | Kawa Mikolaj | KLTC Konin | + 17 | |
66 | Wozniak Adam | Copernicus CCC Team | + 17 | |
67 | Trzesowski Konrad | KTK Kalisz | + 17 | |
68 | Potasznik Szymon | KTK Kalisz | + 17 | |
69 | Sztuba Kajetan | KK Tarnovia | + 17 | |
70 | Byczkowski Jakub | Dolny Slask | + 17 | |
71 | Grinkevich Mark | RGUOR | + 17 | |
72 | Khabazi Tornike | Georgia | + 17 | |
73 | Biernacki Filip | SMS Torun | + 17 | |
74 | Mandzik Pavel | Belarus | + 17 | |
75 | Kurits Joonas | Estonia | + 17 | |
76 | Kominek Lubos | Czech Republic Track | + 17 | |
77 | Van Den Bergh Stan | WV De Jonge Renner | + 17 | |
78 | Sikora David | Slovakia | + 17 | |
79 | Ponomar Andrii | Ukraine | + 17 | |
80 | Livs Gatis | Dobeles | + 17 | |
81 | Fratczak Radoslaw | Poland | + 17 | |
82 | Sinski Kacper | Copernicus CCC Team | + 17 | |
83 | Vainio Veeti | Finland | + 17 | |
84 | Jurasz Dawid | GKK Opty | + 17 | |
85 | Belniak Maciej | KK Tarnovia | + 17 | |
86 | Reh Antonin | Czech Republic Track | + 59 | |
87 | Mikutis Aivaras | Lithuania | + 17 | |
88 | Rybin Damir | Minsk MGCOR | + 01:08 | |
89 | Drobek Hubert | Kujawsko -Pomorskie | + 01:08 | |
90 | Sauchyts Uladzislau | Minsk MGCOR | + 01:08 | |
91 | Savchuk Ivan | Ukraine | + 01:08 | |
92 | Ivanov Pavel | St Petersburg | + 01:08 | |
93 | Movchan Andriyi | Ukraine | + 01:08 | |
94 | Tomulik Patryk | Dolny Slask | + 01:08 | |
95 | Troszok Bartosz | Slask | + 01:08 | |
96 | Kolodziejski Konrad | ALKS Stal Grudziadz | + 01:08 | |
97 | Dankbars Oskars | Dobeles | + 01:08 | |
98 | Kalinowski Michal | LKS Baszta Golczewo | + 01:08 | |
99 | Marachynski Maksim | Minsk MGCOR | + 01:08 | |
100 | Mamulashvili Valeri | Georgia | + 01:08 | |
101 | Siminski Kacper | KTK Kalisz | + 01:08 | |
102 | Malachowski Jakub | SMS Swidnica | + 01:08 | |
103 | Rees Oliver | HMT Hospitals Giant CT | + 01:08 | |
104 | Ciechanowski Radoslaw | LKS Baszta Golczewo | + 01:08 | |
105 | Mottus Marko Martti | Estonia | + 01:08 | |
106 | Kavaliou Kiryl | RGUOR | + 01:08 | |
107 | Jakimiuk Michal | Kujawsko -Pomorskie | + 01:19 | |
108 | Schaasberg Daan | Forte Wierlerzone Nederland | + 01:31 | |
109 | Binovskis Martins Bruno | Latvia | + 17 | |
110 | Prymakou Kiryl | Belarus | + 01:31 | |
111 | Ksiandzou Eduard | RGUOR | + 02:08 | |
112 | Ivanchanka Dzmitry | Belarus | + 02:08 | |
113 | Nomden Tycho | Forte Wierlerzone Nederland | + 17 | |
114 | Foldager Anders | Team Mascot Workwear | + 02:24 | |
115 | Bosma Tjipke | Forte Wierlerzone Nederland | + 17 | |
116 | Toul Daniel | Czech Republic Track | + 03:00 | |
117 | Smilga Karlis | Latvia | + 07:21 | |
118 | Leibmanis Aivis | Dobeles | + 07:21 | |
119 | Selis Janis | Dobeles | + 07:21 | |
120 | Markowski Michal | KLTC Konin | + 07:21 | |
121 | Malkiewicz Bartosz | ALKS Stal Grudziadz | + 07:21 | |
122 | Szymacha Kamil | LKS Baszta Golczewo | + 08:41 | |
123 | Nowacki Mikolaj | GKK Opty | + 08:46 | |
DNS | Grzenkowicz Maksymilian | SMS Torun | ||
DNF | Wisniewski Dawid | SMS Zyrardow | ||
DNF | Pietras Michal | SMS Zyrardow | ||
DNF | Luczek Oskar | Slask |
Pos | Rider | Team | Time | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | - | Donaldson Robert | HMT Hospitals Giant CT | 06:55:23 | |
2 | - | van Veenendaal Hidde | WV De Jonge Renner | + 14 | |
3 | - | Rutkowski Jakub | Copernicus CCC Team | + 20 | |
4 | - | Ponomar Andrii | Ukraine | + 31 | |
5 | - | Schmidt Emil | Team Mascot Workwear | + 37 | |
6 | - | Soszka Jakub | SMS Zyrardow | + 38 | |
7 | 1 | Krasts Alekss | Latvia | + 50 | |
8 | 1 | Kramarcik Pavol | Slovakia | + 51 | |
9 | - | Biernacki Filip | SMS Torun | + 52 | |
10 | - | Van Oorschot Robin | WV De Jonge Renner | + 01:41 | |
11 | - | Galka Michal | Poland | + 02:01 | |
12 | 1 | Marzec Adrian | Copernicus CCC Team | + 02:02 | |
13 | 1 | Zaremba Tobiasz | Poland | + 02:02 | |
14 | - | Rzepka Robert | SMS Zyrardow | + 03:24 | |
15 | 15 | Karpenko Gleb | Estonia | + 03:51 | |
16 | 1 | Rubenis Pauls | Latvia | + 04:02 | |
17 | 1 | Lewandowski Radoslaw | Poland | + 04:08 | |
18 | 1 | Rushby Max | HMT Hospitals Giant CT | + 04:18 | |
19 | 6 | Poniatowski Daniel | SMS Swidnica | + 04:18 | |
20 | 1 | Azelis Eivilas | Lithuania | + 04:24 | |
21 | 1 | Bitinas Mantas | Lithuania | + 04:24 | |
22 | 3 | Fratczak Radoslaw | Poland | + 04:24 | |
23 | 3 | Trzesowski Konrad | KTK Kalisz | + 04:24 | |
24 | 3 | Smit Erwin | Forte Wierlerzone Nederland | + 04:24 | |
25 | 3 | Kopiwoda Dominik | Dolny Slask | + 04:24 | |
26 | 2 | Mikutis Aivaras | Lithuania | + 04:24 | |
27 | 2 | Öhman Samuli | Finland | + 04:24 | |
28 | 2 | Vainio Veeti | Finland | + 04:24 | |
29 | 2 | De Kok Mathijs | WV De Jonge Renner | + 04:24 | |
30 | 2 | Grinkevich Mark | RGUOR | + 04:24 | |
31 | 3 | Haines Alex | HMT Hospitals Giant CT | + 04:30 | |
32 | 3 | Mandzik Pavel | Belarus | + 04:41 | |
33 | 4 | Andersons Roberts | Latvia | + 04:46 | |
34 | 4 | Dabski Patryk | GKK Opty | + 04:59 | |
35 | 2 | Rees Oliver | HMT Hospitals Giant CT | + 05:15 | |
36 | 3 | Norutis Zygimantas | Lithuania | + 05:21 | |
37 | 1 | Movchan Andriyi | Ukraine | + 05:37 | |
38 | 2 | Kurits Joonas | Estonia | + 05:46 | |
39 | 2 | Voltr Martin | Czech Republic Track | + 05:54 | |
40 | 2 | Lootus Stefan | Estonia | + 05:54 | |
41 | 2 | Roer Sebastian | Team Mascot Workwear | + 05:54 | |
42 | 2 | Kuderczak Dawid | Poland | + 05:54 | |
43 | 2 | Nocen Maciej | GKK Opty | + 06:13 | |
44 | 6 | Piranishvili Avtandil | Georgia | + 07:03 | |
45 | 3 | Mielczarek Milosz | SMS Swidnica | + 07:04 | |
46 | 1 | Smetaniuk Oleksandr | Ukraine | + 07:04 | |
47 | 2 | Wozniak Adam | Copernicus CCC Team | + 07:04 | |
48 | 4 | Litvintsev Anton | Estonia | + 08:59 | |
49 | 4 | Chasovnikov Artem | St Petersburg | + 09:01 | |
50 | 4 | Jovanov Stevan | Serbia | + 09:16 | |
51 | 4 | Haikovich Mikita | RGUOR | + 09:16 | |
52 | 6 | Jurasz Dawid | GKK Opty | + 09:16 | |
53 | 6 | Westley Dylan | HMT Hospitals Giant CT | + 09:18 | |
54 | 6 | Janos Matyas | Czech Republic Track | + 09:26 | |
55 | 7 | Potasznik Szymon | KTK Kalisz | + 09:29 | |
56 | 7 | Belniak Maciej | KK Tarnovia | + 09:38 | |
57 | 7 | Vanco Tobias | Slovakia | + 09:41 | |
58 | 7 | Stelczyk Maciej | Dolny Slask | + 09:41 | |
59 | 7 | Sliwka Daniel | ALKS Stal Grudziadz | + 09:41 | |
60 | 7 | Nagy Simon | Slovakia | + 09:41 | |
61 | 7 | Matuzevicius Zygimantas | Lithuania | + 09:41 | |
62 | 8 | Kolasinac Admir | Serbia | + 09:41 | |
63 | 9 | Tacznyski Kamil | ALKS Stal Grudziadz | + 09:41 | |
64 | 5 | Sztuba Kajetan | KK Tarnovia | + 09:41 | |
65 | 6 | Byczkowski Jakub | Dolny Slask | + 09:41 | |
66 | 12 | Van der Veen Aldert | Forte Wierlerzone Nederland | + 09:41 | |
67 | 13 | Viarshynin Yan | Belarus | + 09:41 | |
68 | 7 | Sinski Kacper | Copernicus CCC Team | + 09:41 | |
69 | 8 | Sikora David | Slovakia | + 09:41 | |
70 | 9 | Catovic Nermin | Serbia | + 09:41 | |
71 | 10 | Nomden Tycho | Forte Wierlerzone Nederland | + 09:41 | |
72 | 11 | Kominek Lubos | Czech Republic Track | + 09:41 | |
73 | 22 | Prymakou Kiryl | Belarus | + 09:48 | |
74 | 18 | Kavaliou Kiryl | RGUOR | + 10:07 | |
75 | 18 | Kalinowski Michal | LKS Baszta Golczewo | + 10:07 | |
76 | 15 | Kolodziejski Konrad | ALKS Stal Grudziadz | + 10:20 | |
77 | 8 | Hil Maksim | - | RGUOR | + 10:28 |
78 | 8 | Rostiashvili Saba | Georgia | + 10:28 | |
79 | 6 | Drobek Hubert | Kujawsko -Pomorskie | + 10:32 | |
80 | 4 | Dankbars Oskars | Dobeles | + 10:32 | |
81 | 7 | Malachowski Jakub | SMS Swidnica | + 10:32 | |
82 | 2 | Foldager Anders | Team Mascot Workwear | + 11:59 | |
83 | 4 | Ksiandzou Eduard | - | RGUOR | + 12:46 |
84 | 61 | Szymacha Kamil | LKS Baszta Golczewo | + 12:48 | |
85 | 3 | Khabazi Tornike | Georgia | + 12:50 | |
86 | 3 | Arrammach Kevin | WV De Jonge Renner | + 12:54 | |
87 | 3 | Krauchanka Pavel | Minsk MGCOR | + 12:54 | |
88 | 4 | Kawa Mikolaj | KLTC Konin | + 12:54 | |
89 | 2 | Van Den Bergh Stan | WV De Jonge Renner | + 12:54 | |
90 | 4 | Kudravets Artsiom | Belarus | + 12:54 | |
91 | 5 | Rutkowski Bartosz | - | SMS Torun | + 12:54 |
92 | 6 | Zommers Elvijs | Dobeles | + 12:54 | |
93 | 4 | Livs Gatis | Dobeles | + 12:54 | |
94 | 12 | Merta Filip | Slovakia | + 13:04 | |
95 | 10 | Reh Antonin | Czech Republic Track | + 13:42 | |
96 | 3 | Siminski Kacper | KTK Kalisz | + 13:45 | |
97 | 2 | Rybin Damir | - | Minsk MGCOR | + 13:45 |
98 | 1 | Troszok Bartosz | Slask | + 13:45 | |
99 | 1 | Mamulashvili Valeri | Georgia | + 13:45 | |
100 | 3 | Ivanov Pavel | St Petersburg | + 13:45 | |
101 | 1 | Ciechanowski Radoslaw | LKS Baszta Golczewo | + 13:45 | |
102 | 1 | Ivanchanka Dzmitry | Belarus | + 14:45 | |
103 | 7 | Sauchyts Uladzislau | Minsk MGCOR | + 17:44 | |
104 | 8 | Krol Jakub | - | KLTC Konin | + 18:22 |
105 | 9 | Lukovic David | Serbia | + 18:22 | |
106 | 5 | Bosma Tjipke | Forte Wierlerzone Nederland | + 18:22 | |
107 | 6 | Binovskis Martins Bruno | Latvia | + 18:22 | |
108 | 8 | Spang Christian | Team Mascot Workwear | + 18:27 | |
109 | 8 | Wypych Adam | - | LKS Baszta Golczewo | + 20:12 |
110 | 3 | Leibmanis Aivis | Dobeles | + 20:15 | |
111 | 10 | Marachynski Maksim | - | Minsk MGCOR | + 22:32 |
112 | 4 | Smilga Karlis | Latvia | + 22:43 | |
113 | 4 | Selis Janis | Dobeles | + 22:43 | |
114 | 10 | Gomozkov Artem | St Petersburg | + 22:48 | |
115 | 7 | Tomulik Patryk | - | Dolny Slask | + 23:09 |
116 | 7 | Savchuk Ivan | Ukraine | + 23:22 | |
117 | 1 | Toul Daniel | - | Czech Republic Track | + 23:49 |
118 | 3 | Markowski Michal | - | KLTC Konin | + 25:26 |
119 | 6 | Schaasberg Daan | Forte Wierlerzone Nederland | + 26:23 | |
120 | 6 | Mottus Marko Martti | - | Estonia | + 26:44 |
121 | 1 | Malkiewicz Bartosz | ALKS Stal Grudziadz | + 28:38 | |
122 | 3 | Nowacki Mikolaj | GKK Opty | + 29:49 | |
123 | 4 | Jakimiuk Michal | - | Kujawsko -Pomorskie | + 30:39 |
4th stage | 102.2 km
Świecie -> Świecie
J-2.1
R.Donaldson | Leader
R.Donaldson | Youth
R.Donaldson | Points
J.Soszka | Sprint