DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | van Veenendaal Hidde | WV De Jonge Renner | 01:16:35 | |
02 | Rubenis Pauls | Latvia | + 00 | |
03 | Litvintsev Anton | Estonia | + 00 | |
04 | Bilyi Maksym | Ukraine | + 00 | |
05 | Majewski Kacper | SMS Swidnica | + 00 | |
06 | Lewandowski Radoslaw | Poland | + 00 | |
07 | Chasovnikov Artem | St Petersburg | + 00 | |
08 | Schmidt Emil | Team Mascot Workwear | + 00 | |
09 | Janos Matyas | Czech Republic Track | + 00 | |
10 | Haines Alex | HMT Hospitals Giant CT | + 15 | |
11 | Stelczyk Maciej | Dolny Slask | + 15 | |
12 | Galka Michal | Poland | + 15 | |
13 | Wisniewski Dawid | SMS Zyrardow | + 15 | |
14 | Donaldson Robert | HMT Hospitals Giant CT | + 15 | |
15 | Fratczak Radoslaw | Poland | + 15 | |
16 | Rzepka Robert | SMS Zyrardow | + 15 | |
17 | Kurits Joonas | Estonia | + 15 | |
18 | Rushby Max | HMT Hospitals Giant CT | + 15 | |
19 | Foldager Anders | Team Mascot Workwear | + 15 | |
20 | Arrammach Kevin | WV De Jonge Renner | + 15 | |
21 | Kramarcik Pavol | Slovakia | + 15 | |
22 | Vanco Tobias | Slovakia | + 15 | |
23 | Sliwka Daniel | ALKS Stal Grudziadz | + 15 | |
24 | Belniak Maciej | KK Tarnovia | + 15 | |
25 | Jovanov Stevan | Serbia | + 15 | |
26 | Soszka Jakub | SMS Zyrardow | + 15 | |
27 | Wawrzacz Kacper | Slask | + 15 | |
28 | Krasts Alekss | Latvia | + 15 | |
29 | Nagy Simon | Slovakia | + 15 | |
30 | Öhman Samuli | Finland | + 15 | |
31 | Szymacha Kamil | LKS Baszta Golczewo | + 15 | |
32 | Bitinas Mantas | Lithuania | + 15 | |
33 | Trzesowski Konrad | KTK Kalisz | + 15 | |
34 | Voltr Martin | Czech Republic Track | + 15 | |
35 | Kazen Marcel | Slask | + 15 | |
36 | Azelis Eivilas | Lithuania | + 15 | |
37 | Lootus Stefan | Estonia | + 15 | |
38 | Khudyakov Ruslan | St Petersburg | + 15 | |
39 | Mikutis Aivaras | Lithuania | + 15 | |
40 | Leibmanis Aivis | Dobeles | + 15 | |
41 | Rutkowski Jakub | Copernicus CCC Team | + 15 | |
42 | Mielczarek Milosz | SMS Swidnica | + 15 | |
43 | Ponomar Andrii | Ukraine | + 15 | |
44 | Kolodziejski Konrad | ALKS Stal Grudziadz | + 15 | |
45 | Biernacki Filip | SMS Torun | + 15 | |
46 | Krol Jakub | KLTC Konin | + 15 | |
47 | Binovskis Martins Bruno | Latvia | + 15 | |
48 | Dabski Patryk | GKK Opty | + 15 | |
49 | Bosma Tjipke | Forte Wierlerzone Nederland | + 15 | |
50 | Zaremba Tobiasz | Poland | + 15 | |
51 | Andersons Roberts | Latvia | + 15 | |
52 | Lukovic David | Serbia | + 15 | |
53 | Van Den Bergh Stan | WV De Jonge Renner | + 15 | |
54 | Kopiwoda Dominik | Dolny Slask | + 15 | |
55 | Dankbars Oskars | Dobeles | + 15 | |
56 | Kolasinac Admir | Serbia | + 15 | |
57 | Malachowski Jakub | SMS Swidnica | + 15 | |
58 | Kawa Mikolaj | KLTC Konin | + 15 | |
59 | Norutis Zygimantas | Lithuania | + 15 | |
60 | Matuzevicius Zygimantas | Lithuania | + 15 | |
61 | Nocen Maciej | GKK Opty | + 15 | |
62 | Kiraga Radoslaw | SMS Zyrardow | + 15 | |
63 | Smetaniuk Oleksandr | Ukraine | + 15 | |
64 | Khabazi Tornike | Georgia | + 15 | |
65 | Marzec Adrian | Copernicus CCC Team | + 15 | |
66 | Kavaliou Kiryl | RGUOR | + 15 | |
67 | Krauchanka Pavel | Minsk MGCOR | + 15 | |
68 | Smilga Karlis | Latvia | + 15 | |
69 | Smit Erwin | Forte Wierlerzone Nederland | + 15 | |
70 | Spang Christian | Team Mascot Workwear | + 15 | |
71 | Drobek Hubert | Kujawsko -Pomorskie | + 15 | |
72 | Ortmann Szymon | Kujawsko -Pomorskie | + 15 | |
73 | Hil Maksim | RGUOR | + 15 | |
74 | Vainio Veeti | Finland | + 15 | |
75 | Karpenko Gleb | Estonia | + 15 | |
76 | Reh Antonin | Czech Republic Track | + 21 | |
77 | Westley Dylan | HMT Hospitals Giant CT | + 15 | |
78 | Mandzik Pavel | Belarus | + 15 | |
79 | Sinski Kacper | Copernicus CCC Team | + 15 | |
80 | Haikovich Mikita | RGUOR | + 15 | |
81 | Sztuba Kajetan | KK Tarnovia | + 15 | |
82 | Movchan Andriyi | Ukraine | + 15 | |
83 | Grinkevich Mark | RGUOR | + 15 | |
84 | Livs Gatis | Dobeles | + 15 | |
85 | Poniatowski Daniel | SMS Swidnica | + 15 | |
86 | Kudravets Artsiom | Belarus | + 15 | |
87 | Rutkowski Bartosz | SMS Torun | + 15 | |
88 | Viarshynin Yan | Belarus | + 15 | |
89 | Grzenkowicz Maksymilian | SMS Torun | + 15 | |
90 | Ivanchanka Dzmitry | Belarus | + 15 | |
91 | Tacznyski Kamil | ALKS Stal Grudziadz | + 15 | |
92 | Siminski Kacper | KTK Kalisz | + 15 | |
93 | Wozniak Adam | Copernicus CCC Team | + 15 | |
94 | Troszok Bartosz | Slask | + 15 | |
95 | Nomden Tycho | Forte Wierlerzone Nederland | + 15 | |
96 | Aalto Jimi | Finland | + 15 | |
97 | De Kok Mathijs | WV De Jonge Renner | + 15 | |
98 | Roer Sebastian | Team Mascot Workwear | + 15 | |
99 | Van der Veen Aldert | Forte Wierlerzone Nederland | + 15 | |
100 | Catovic Nermin | Serbia | + 15 | |
101 | Fenneberg Mads | Team Mascot Workwear | + 15 | |
102 | Jurasz Dawid | GKK Opty | + 15 | |
103 | Byczkowski Jakub | Dolny Slask | + 15 | |
104 | Mamulashvili Valeri | Georgia | + 15 | |
105 | Kuderczak Dawid | Poland | + 15 | |
106 | Kalinowski Michal | LKS Baszta Golczewo | + 15 | |
107 | Markowski Michal | KLTC Konin | + 15 | |
108 | Ciechanowski Radoslaw | LKS Baszta Golczewo | + 15 | |
109 | Rybin Damir | Minsk MGCOR | + 15 | |
110 | Kireyeu Fieder | Minsk MGCOR | + 15 | |
111 | Ivanov Pavel | St Petersburg | + 15 | |
112 | Potasznik Szymon | KTK Kalisz | + 15 | |
113 | Krysztofiak Jakub | Copernicus CCC Team | + 15 | |
114 | Van Oorschot Robin | WV De Jonge Renner | + 15 | |
115 | Chodan Wiktor | SMS Torun | + 15 | |
116 | Pluta Dawid | KLTC Konin | + 15 | |
117 | Kominek Lubos | Czech Republic Track | + 15 | |
118 | Zommers Elvijs | Dobeles | + 15 | |
119 | Prymakou Kiryl | Belarus | + 15 | |
120 | Toul Daniel | Czech Republic Track | + 15 | |
121 | Kolehmainen Oskari | Finland | + 15 | |
122 | Ksiandzou Eduard | RGUOR | + 15 | |
123 | Pietras Michal | SMS Zyrardow | + 15 | |
124 | Szary Jan | SMS Swidnica | + 15 | |
125 | Rees Oliver | HMT Hospitals Giant CT | + 15 | |
126 | Selis Janis | Dobeles | + 15 | |
127 | Sikora David | Slovakia | + 15 | |
128 | Jakimiuk Michal | Kujawsko -Pomorskie | + 15 | |
129 | Rostiashvili Saba | Georgia | + 15 | |
130 | Luczek Oskar | Slask | + 15 | |
131 | Wojtysiak Dawid | KTK Kalisz | + 15 | |
132 | Kucharczak Oskar | KK Tarnovia | + 15 | |
133 | Merta Filip | Slovakia | + 53 | |
134 | Tomulik Patryk | Dolny Slask | + 01:26 | |
135 | Sauchyts Uladzislau | Minsk MGCOR | + 01:29 | |
136 | Savchuk Ivan | Ukraine | + 01:47 | |
137 | Piranishvili Avtandil | Georgia | + 15 | |
138 | Wypych Adam | LKS Baszta Golczewo | + 02:25 | |
139 | Nowacki Mikolaj | GKK Opty | + 02:42 | |
140 | Balanev Danill | St Petersburg | + 15 | |
141 | Gomozkov Artem | St Petersburg | + 04:36 | |
142 | Mottus Marko Martti | Estonia | + 05:01 | |
143 | Marachynski Maksim | Minsk MGCOR | + 06:17 | |
144 | Schaasberg Daan | Forte Wierlerzone Nederland | + 06:30 | |
145 | Bylica Mateusz | Slask | + 06:30 | |
146 | Suszko Aleksander | SMS Torun | + 06:30 | |
147 | Potasnik Milosz | KTK Kalisz | + 08:00 | |
148 | Modzelewski Jan | KK Tarnovia | + 08:15 | |
149 | Malkiewicz Bartosz | ALKS Stal Grudziadz | + 08:55 | |
150 | Bogdanik Patryk | Dolny Slask | + 09:31 | |
151 | Arola Patrik | Finland | + 09:31 | |
DNF | Kubacki Sebastian | ALKS Stal Grudziadz | ||
DNF | Chudzinski Philip | Kujawsko -Pomorskie |
Pos | Rider | Team | Time | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | van Veenendaal Hidde | WV De Jonge Renner | 01:16:29 | ||
2 | Rubenis Pauls | Latvia | + 02 | ||
3 | Litvintsev Anton | Estonia | + 04 | ||
4 | Bilyi Maksym | Ukraine | + 06 | ||
5 | Majewski Kacper | SMS Swidnica | + 06 | ||
6 | Lewandowski Radoslaw | Poland | + 06 | ||
7 | Chasovnikov Artem | St Petersburg | + 06 | ||
8 | Schmidt Emil | Team Mascot Workwear | + 06 | ||
9 | Janos Matyas | Czech Republic Track | + 06 | ||
10 | Belniak Maciej | KK Tarnovia | + 18 | ||
11 | Kurits Joonas | Estonia | + 19 | ||
12 | Haines Alex | HMT Hospitals Giant CT | + 20 | ||
13 | Stelczyk Maciej | Dolny Slask | + 21 | ||
14 | Galka Michal | Poland | + 21 | ||
15 | Wisniewski Dawid | SMS Zyrardow | + 21 | ||
16 | Donaldson Robert | HMT Hospitals Giant CT | + 21 | ||
17 | Fratczak Radoslaw | Poland | + 21 | ||
18 | Rzepka Robert | SMS Zyrardow | + 21 | ||
19 | Rushby Max | HMT Hospitals Giant CT | + 21 | ||
20 | Foldager Anders | Team Mascot Workwear | + 21 | ||
21 | Arrammach Kevin | WV De Jonge Renner | + 21 | ||
22 | Kramarcik Pavol | Slovakia | + 21 | ||
23 | Vanco Tobias | Slovakia | + 21 | ||
24 | Sliwka Daniel | ALKS Stal Grudziadz | + 21 | ||
25 | Jovanov Stevan | Serbia | + 21 | ||
26 | Soszka Jakub | SMS Zyrardow | + 21 | ||
27 | Wawrzacz Kacper | Slask | + 21 | ||
28 | Krasts Alekss | Latvia | + 21 | ||
29 | Nagy Simon | Slovakia | + 21 | ||
30 | Öhman Samuli | Finland | + 21 | ||
31 | Szymacha Kamil | LKS Baszta Golczewo | + 21 | ||
32 | Bitinas Mantas | Lithuania | + 21 | ||
33 | Trzesowski Konrad | KTK Kalisz | + 21 | ||
34 | Voltr Martin | Czech Republic Track | + 21 | ||
35 | Kazen Marcel | - | Slask | + 21 | |
36 | Azelis Eivilas | Lithuania | + 21 | ||
37 | Lootus Stefan | Estonia | + 21 | ||
38 | Khudyakov Ruslan | St Petersburg | + 21 | ||
39 | Mikutis Aivaras | Lithuania | + 21 | ||
40 | Leibmanis Aivis | Dobeles | + 21 | ||
41 | Rutkowski Jakub | Copernicus CCC Team | + 21 | ||
42 | Mielczarek Milosz | SMS Swidnica | + 21 | ||
43 | Ponomar Andrii | Ukraine | + 21 | ||
44 | Kolodziejski Konrad | ALKS Stal Grudziadz | + 21 | ||
45 | Biernacki Filip | SMS Torun | + 21 | ||
46 | Krol Jakub | - | KLTC Konin | + 21 | |
47 | Binovskis Martins Bruno | Latvia | + 21 | ||
48 | Dabski Patryk | GKK Opty | + 21 | ||
49 | Bosma Tjipke | Forte Wierlerzone Nederland | + 21 | ||
50 | Zaremba Tobiasz | Poland | + 21 | ||
51 | Andersons Roberts | Latvia | + 21 | ||
52 | Lukovic David | Serbia | + 21 | ||
53 | Van Den Bergh Stan | WV De Jonge Renner | + 21 | ||
54 | Kopiwoda Dominik | Dolny Slask | + 21 | ||
55 | Dankbars Oskars | Dobeles | + 21 | ||
56 | Kolasinac Admir | Serbia | + 21 | ||
57 | Malachowski Jakub | SMS Swidnica | + 21 | ||
58 | Kawa Mikolaj | KLTC Konin | + 21 | ||
59 | Norutis Zygimantas | Lithuania | + 21 | ||
60 | Matuzevicius Zygimantas | Lithuania | + 21 | ||
61 | Nocen Maciej | GKK Opty | + 21 | ||
62 | Kiraga Radoslaw | SMS Zyrardow | + 21 | ||
63 | Smetaniuk Oleksandr | Ukraine | + 21 | ||
64 | Khabazi Tornike | Georgia | + 21 | ||
65 | Marzec Adrian | Copernicus CCC Team | + 21 | ||
66 | Kavaliou Kiryl | RGUOR | + 21 | ||
67 | Krauchanka Pavel | Minsk MGCOR | + 21 | ||
68 | Smilga Karlis | Latvia | + 21 | ||
69 | Smit Erwin | Forte Wierlerzone Nederland | + 21 | ||
70 | Spang Christian | Team Mascot Workwear | + 21 | ||
71 | Drobek Hubert | Kujawsko -Pomorskie | + 21 | ||
72 | Ortmann Szymon | - | Kujawsko -Pomorskie | + 21 | |
73 | Hil Maksim | - | RGUOR | + 21 | |
74 | Vainio Veeti | Finland | + 21 | ||
75 | Karpenko Gleb | Estonia | + 21 | ||
76 | Westley Dylan | HMT Hospitals Giant CT | + 21 | ||
77 | Mandzik Pavel | Belarus | + 21 | ||
78 | Sinski Kacper | Copernicus CCC Team | + 21 | ||
79 | Haikovich Mikita | RGUOR | + 21 | ||
80 | Sztuba Kajetan | KK Tarnovia | + 21 | ||
81 | Movchan Andriyi | Ukraine | + 21 | ||
82 | Grinkevich Mark | RGUOR | + 21 | ||
83 | Livs Gatis | Dobeles | + 21 | ||
84 | Poniatowski Daniel | SMS Swidnica | + 21 | ||
85 | Kudravets Artsiom | Belarus | + 21 | ||
86 | Rutkowski Bartosz | - | SMS Torun | + 21 | |
87 | Viarshynin Yan | Belarus | + 21 | ||
88 | Grzenkowicz Maksymilian | SMS Torun | + 21 | ||
89 | Ivanchanka Dzmitry | Belarus | + 21 | ||
90 | Tacznyski Kamil | ALKS Stal Grudziadz | + 21 | ||
91 | Siminski Kacper | KTK Kalisz | + 21 | ||
92 | Wozniak Adam | Copernicus CCC Team | + 21 | ||
93 | Troszok Bartosz | Slask | + 21 | ||
94 | Nomden Tycho | Forte Wierlerzone Nederland | + 21 | ||
95 | Aalto Jimi | Finland | + 21 | ||
96 | De Kok Mathijs | WV De Jonge Renner | + 21 | ||
97 | Roer Sebastian | Team Mascot Workwear | + 21 | ||
98 | Van der Veen Aldert | Forte Wierlerzone Nederland | + 21 | ||
99 | Catovic Nermin | Serbia | + 21 | ||
100 | Fenneberg Mads | Team Mascot Workwear | + 21 | ||
101 | Jurasz Dawid | GKK Opty | + 21 | ||
102 | Byczkowski Jakub | Dolny Slask | + 21 | ||
103 | Mamulashvili Valeri | Georgia | + 21 | ||
104 | Kuderczak Dawid | Poland | + 21 | ||
105 | Kalinowski Michal | LKS Baszta Golczewo | + 21 | ||
106 | Markowski Michal | - | KLTC Konin | + 21 | |
107 | Ciechanowski Radoslaw | LKS Baszta Golczewo | + 21 | ||
108 | Rybin Damir | - | Minsk MGCOR | + 21 | |
109 | Kireyeu Fieder | - | Minsk MGCOR | + 21 | |
110 | Ivanov Pavel | St Petersburg | + 21 | ||
111 | Potasznik Szymon | KTK Kalisz | + 21 | ||
112 | Krysztofiak Jakub | Copernicus CCC Team | + 21 | ||
113 | Van Oorschot Robin | WV De Jonge Renner | + 21 | ||
114 | Chodan Wiktor | SMS Torun | + 21 | ||
115 | Pluta Dawid | KLTC Konin | + 21 | ||
116 | Kominek Lubos | Czech Republic Track | + 21 | ||
117 | Zommers Elvijs | Dobeles | + 21 | ||
118 | Prymakou Kiryl | Belarus | + 21 | ||
119 | Toul Daniel | - | Czech Republic Track | + 21 | |
120 | Kolehmainen Oskari | Finland | + 21 | ||
121 | Ksiandzou Eduard | - | RGUOR | + 21 | |
122 | Pietras Michal | SMS Zyrardow | + 21 | ||
123 | Szary Jan | SMS Swidnica | + 21 | ||
124 | Rees Oliver | HMT Hospitals Giant CT | + 21 | ||
125 | Selis Janis | Dobeles | + 21 | ||
126 | Sikora David | Slovakia | + 21 | ||
127 | Jakimiuk Michal | - | Kujawsko -Pomorskie | + 21 | |
128 | Rostiashvili Saba | Georgia | + 21 | ||
129 | Luczek Oskar | - | Slask | + 21 | |
130 | Wojtysiak Dawid | - | KTK Kalisz | + 21 | |
131 | Kucharczak Oskar | - | KK Tarnovia | + 21 | |
132 | Piranishvili Avtandil | Georgia | + 21 | ||
133 | Balanev Danill | St Petersburg | + 21 | ||
134 | Reh Antonin | Czech Republic Track | + 27 | ||
135 | Merta Filip | Slovakia | + 59 | ||
136 | Tomulik Patryk | - | Dolny Slask | + 01:32 | |
137 | Sauchyts Uladzislau | Minsk MGCOR | + 01:35 | ||
138 | Savchuk Ivan | Ukraine | + 01:53 | ||
139 | Wypych Adam | - | LKS Baszta Golczewo | + 02:31 | |
140 | Nowacki Mikolaj | GKK Opty | + 02:48 | ||
141 | Gomozkov Artem | St Petersburg | + 04:42 | ||
142 | Mottus Marko Martti | - | Estonia | + 05:07 | |
143 | Marachynski Maksim | - | Minsk MGCOR | + 06:23 | |
144 | Schaasberg Daan | Forte Wierlerzone Nederland | + 06:36 | ||
145 | Bylica Mateusz | Slask | + 06:36 | ||
146 | Suszko Aleksander | - | SMS Torun | + 06:36 | |
147 | Potasnik Milosz | - | KTK Kalisz | + 08:06 | |
148 | Modzelewski Jan | KK Tarnovia | + 08:21 | ||
149 | Malkiewicz Bartosz | ALKS Stal Grudziadz | + 09:01 | ||
150 | Bogdanik Patryk | Dolny Slask | + 09:37 | ||
151 | Arola Patrik | Finland | + 09:37 |
1st stage | 58.0 km
Gruta -> Łasin
J-2.1
H.van Veenendaal | Leader
K.Majewski | Youth
H.van Veenendaal | Points
M.Belniak | Sprint