DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | Maciejuk Filip | Poland | 02:00:36 | |
02 | Mollerup Martin | Team Sweden Youth | + 45 | |
03 | Turner Ben | HMT JLT Condor | + 51 | |
04 | Proc Bartlomiej | KS Pogoń Mostostal | + 51 | |
05 | Juntunen Antti-Jussi | Skoda Fincycling | + 51 | |
06 | Walkowiak Kacper | Poland | + 51 | |
07 | Albanowski Kajetan | ALKS STAL Grudziądz | + 51 | |
08 | Wall Christoffer | Team Sweden Youth | + 51 | |
09 | Johansson Gustav | Team Sweden Youth | + 58 | |
10 | Wawrzyniak Karol | UKS Copernicus | + 51 | |
11 | Dakhnovskyi Kostiantyn | Ukraine | + 01:15 | |
12 | Ridehalgh Jamie | HMT JLT Condor | + 01:15 | |
13 | Pomaski Mateusz | GKK Opty-Mazowsze | + 01:15 | |
14 | Kordus Kamil | LKS Baszta Golczewo | + 01:15 | |
15 | Potekalo Nikolai | Olimpiiskii Rezerv | + 01:15 | |
16 | Scibior Jakub | ALKS STAL Grudziądz | + 01:15 | |
17 | Kamp Ryan | WV De Jonge Renner | + 01:15 | |
18 | Pakalski Henrik | Stevens Thüringen | + 01:15 | |
19 | Varhanovsky Jakub | Slovakia | + 01:15 | |
20 | Jakubiuk Mateusz | GKK Opty-Mazowsze | + 01:15 | |
21 | Kaminski Kamil | KS Pogoń Mostostal | + 01:15 | |
22 | Naumov Evgeny | Guor Shchelkovo | + 01:15 | |
23 | Konieczny Mikolaj | SMS Świdnica | + 01:15 | |
24 | Liska Daniel | Považie | + 01:15 | |
25 | Wojtowicz Dawid | Ziemia Lubuska | + 01:15 | |
26 | Shakotko Alexander | Olimpiiskii Rezerv | + 01:15 | |
27 | Zakharov Pavel | Olimpiiskii Rezerv | + 01:15 | |
28 | Kanaka Oleg | Ukraine | + 01:15 | |
29 | Zierenner Louis | Stevens Thüringen | + 01:15 | |
30 | Burczak Dawid | SMS Świdnica | + 01:15 | |
31 | Wangin Jakub | GKK Opty-Mazowsze | + 01:15 | |
32 | Migas Dawid | Ziemia Lubuska | + 01:15 | |
33 | Kulisch Erik | RSC Cottbus | + 01:15 | |
34 | Liska Andrej | Považie | + 01:15 | |
35 | Zubrickas Romas | Lithuania | + 01:15 | |
36 | Parashchak Yaroslav | Ukraine | + 01:15 | |
37 | Kabrhel Milan | Czech Republic | + 01:15 | |
38 | Shishmintcev Roman | Guor Shchelkovo | + 01:15 | |
39 | Masiulis Denas | Lithuania | + 01:15 | |
40 | Marchuk Dzianis | Belarus | + 01:15 | |
41 | Hotson Kieran | HMT JLT Condor | + 01:15 | |
42 | White Charlie | HMT JLT Condor | + 01:15 | |
43 | Banzer Johannes | Stevens Thüringen | + 01:15 | |
44 | Vikylov Evgeny | Guor Shchelkovo | + 01:15 | |
45 | Torrie Timothy | HMT JLT Condor | + 01:15 | |
46 | Tseretli Tamaz | Georgia | + 01:15 | |
47 | Andersson Andreas | Team Sweden Youth | + 01:15 | |
48 | Vavrek Dusan | Czech Republic | + 01:15 | |
49 | Thiede Mike | RSC Cottbus | + 01:15 | |
50 | Mierzynski Piotr | LKS Baszta Golczewo | + 01:15 | |
51 | Nocen Adam | KS Pogoń Mostostal | + 01:15 | |
52 | Kelemen Petr | Czech Republic | + 01:15 | |
53 | Kwiatek Cezary | KK Tarnovia Tarnowo | + 01:15 | |
54 | Taebling Paul | RSC Cottbus | + 01:15 | |
55 | Zablocki Bartlomiej | KS Pogoń Mostostal | + 01:15 | |
56 | Orlov Ivan | Azerbaijan | + 01:15 | |
57 | Janus Pavol | Slovakia | + 01:15 | |
58 | Richter Elias | Stevens Thüringen | + 01:15 | |
59 | Ganko Antoni | UKS Copernicus | + 01:15 | |
60 | Dik Calvin | RSC Cottbus | + 01:15 | |
61 | Stepanov Andrei | Guor Shchelkovo | + 01:15 | |
62 | Raducki Maciej | LKS Baszta Golczewo | + 01:15 | |
63 | Vater Erik | RSC Cottbus | + 01:15 | |
64 | Tsimoshyk Uladzislai | Belarus | + 01:15 | |
65 | Mew Jensen Georg | HMT JLT Condor | + 01:15 | |
66 | Nikiel Aleksander | UKS Copernicus | + 01:15 | |
67 | Taskinen Julius | Skoda Fincycling | + 01:15 | |
68 | Shiraliyev Karim | Azerbaijan | + 01:15 | |
69 | Kwiatkowski Maciej | Poland | + 01:15 | |
70 | Joeäär Marten | Estonia | + 01:15 | |
71 | Prokopyszyn Filip | Poland | + 01:15 | |
72 | Januskevicius Mantas | Lithuania | + 01:15 | |
73 | Papierski Damian | Poland | + 01:15 | |
74 | Hassert Sven | WV De Jonge Renner | + 01:15 | |
75 | Kalenov Sergey | Guor Shchelkovo | + 01:15 | |
76 | Nowak Mateusz | UKKS Imielin Corratec | + 01:15 | |
77 | Sosinski Konrad | SMS Toruń | + 01:15 | |
78 | Ruminski Kamil | UKS Copernicus | + 01:15 | |
79 | Poschadel Ben | Stevens Thüringen | + 01:15 | |
80 | Lamaszewski Jan | SMS Toruń | + 01:15 | |
81 | Pustula Michal | Dolny Śląsk | + 01:15 | |
82 | Smieszek Norbert | KK Tarnovia Tarnowo | + 01:15 | |
83 | Vaitaitis Kestutis | Lithuania | + 01:15 | |
84 | Gieracki Patryk | Dolny Śląsk | + 01:15 | |
85 | Gerat Jan | Slovakia | + 01:15 | |
86 | Toman Dominik | Slovakia | + 01:15 | |
87 | Agladze Tornike | Georgia | + 01:15 | |
88 | Kozakov Yaroslav | Ukraine | + 01:15 | |
89 | Coma Richard | Považie | + 01:15 | |
90 | Modlinski Marcel | UKS Copernicus | + 01:15 | |
91 | Gelzinis Rokas | Lithuania | + 01:15 | |
92 | Jagerstal Niklas | Team Sweden Youth | + 01:15 | |
93 | Miazga Jan | GKK Opty-Mazowsze | + 01:15 | |
94 | Kvakhadze Vano | Georgia | + 01:15 | |
95 | Michalski Lukasz | Dolny Śląsk | + 01:15 | |
96 | Sztrauch Patryk | SMS Toruń | + 01:15 | |
97 | Martynov Nikita | Olimpiiskii Rezerv | + 01:15 | |
98 | Shakalets Ivan | Belarus | + 01:15 | |
99 | Lorenc Adrian | SMS Toruń | + 01:15 | |
100 | Siltumens Kristaps | Latvia | + 01:15 | |
101 | Kapitan Adam | Slovakia | + 01:15 | |
102 | Turuk Daniil | Belarus | + 01:15 | |
103 | Schoormans Rav | WV De Jonge Renner | + 01:15 | |
104 | Walaszczyk Mateusz | LKS Baszta Golczewo | + 01:15 | |
105 | Klasinski Bartosz | ALKS STAL Grudziądz | + 01:15 | |
106 | Zygadlo Kacper | KK Tarnovia Tarnowo | + 01:15 | |
107 | Frackowiak Jakub | LKS Baszta Golczewo | + 01:15 | |
108 | Mlotkiewicz Przemyslaw | UKKS Imielin Corratec | + 01:15 | |
109 | Nekrasov Konstantin | Olimpiiskii Rezerv | + 01:15 | |
110 | Sankmann Joosep | Estonia | + 01:15 | |
111 | Richter Wiktor | Poland | + 01:15 | |
112 | Gehrmann Max | Stevens Thüringen | + 01:15 | |
113 | Michielsen Manuel | WV De Jonge Renner | + 01:15 | |
114 | Kolehmainen Otto | Skoda Fincycling | + 01:15 | |
115 | Domin Krzysztof | KS Olimpijczyk Końskie | + 01:15 | |
116 | Gruszczynski Piotr | Ziemia Lubuska | + 01:15 | |
117 | Kurianov Sergey | Guor Shchelkovo | + 01:15 | |
118 | Wisniewski Kacper | SMS Świdnica | + 01:15 | |
119 | Kostiha Antonin | Czech Republic | + 01:15 | |
120 | Leszczak Marcin | Ziemia Lubuska | + 01:15 | |
121 | Smieszek Jakub | SMS Świdnica | + 01:15 | |
122 | Amiridze Lasha | Georgia | + 01:15 | |
123 | Klementowski Kornel | Ziemia Lubuska | + 01:15 | |
124 | Sherstnev Timofei | Olimpiiskii Rezerv | + 01:15 | |
125 | Tuleja Przemyslaw | ALKS STAL Grudziądz | + 01:45 | |
126 | Pieters Bram | WV De Jonge Renner | + 01:45 | |
127 | Safarli Mykayil | Azerbaijan | + 02:17 | |
128 | Mazur Dzianis | Belarus | + 02:28 | |
129 | Kubacki Rafal | Dolny Śląsk | + 02:28 | |
130 | Pokoyoviy Nazar | Ukraine 2 | + 02:28 | |
131 | Kanaka Marian | Ukraine 2 | + 02:28 | |
132 | Bohla Roger | RSC Cottbus | + 02:28 | |
133 | Stelczyk Szymon | Dolny Śląsk | + 02:30 | |
134 | Borkowski Maciej | UKKS Imielin Corratec | + 02:30 | |
135 | Tujela Dawid | ALKS STAL Grudziądz | + 02:56 | |
136 | Kalafut Andrej | Považie | + 06:25 | |
137 | Solovei Valentyn | Ukraine | + 06:33 | |
138 | Palts Bert | Estonia | + 06:33 | |
139 | Sitko Adrian | UKKS Imielin Corratec | + 06:33 | |
140 | Romanenkov Valeriy | Ukraine 2 | + 06:33 | |
141 | Barbakaze Tengiz | Georgia | + 06:33 | |
142 | Chren Martin | Slovakia | + 06:33 | |
143 | Pashkevich Kiryl | Belarus | + 07:15 | |
144 | Cverenkar Marek | Považie | + 07:15 | |
145 | Gudz Nazar | Ukraine 2 | + 07:20 | |
146 | Enok Egerd | Estonia | + 07:20 | |
147 | Kryvych Oleksander | Ukraine 2 | + 07:20 | |
148 | Wrobel Franciszek | KS Olimpijczyk Końskie | + 07:20 | |
149 | Lazarczyk Adrian | GKK Opty-Mazowsze | + 07:20 | |
150 | Sundfors Jonathan | Skoda Fincycling | + 07:25 | |
151 | Kasprzyk Pawel | UKS Copernicus | + 09:25 | |
152 | Stryjewski Bartosz | KS Olimpijczyk Końskie | + 15:10 | |
153 | Rytel-Andrianik Damian | KS Olimpijczyk Końskie | + 15:52 | |
154 | Boday Simon | Czech Republic | + 15:52 | |
155 | Gorskis Marks | Latvia | + 17:23 | |
156 | Maciejewski Michal | KK Tarnovia Tarnowo | + 17:23 | |
157 | Masaryk Daniel | Považie | + 17:23 | |
158 | Sieradzki Adam | KK Tarnovia Tarnowo | + 17:31 | |
159 | Smolinski Filip | ALKS STAL Grudziądz | + 17:31 | |
DNS | Struzynski Mateusz | Ziemia Lubuska | ||
DNF | Mikhieiev Mykyta | Ukraine | ||
DNF | Biliy Sergiy | Ukraine 2 | ||
DNF | Kochakidze Giorgi | Georgia | ||
DNF | Tyndel Eryk | UKKS Imielin Corratec | ||
DNF | Kelmelis Aristidas | Lithuania | ||
DNF | Makowski Joachim | KK Tarnovia Tarnowo | ||
DNF | Korsitis Davis | Latvia | ||
DNF | Rungulis Kristofers | Latvia | ||
DNF | Zikratijs Deivids | Latvia | ||
DNF | Bergman Robin | Skoda Fincycling | ||
DNF | Bzdak Cezary | SMS Świdnica | ||
DNF | Saar Randar | Estonia | ||
DNF | Tryc Jakub | GKK Opty-Mazowsze | ||
DNF | Busek Matyas | Czech Republic | ||
DNF | Bielak Jakub | SMS Toruń | ||
DNF | Bieniek Damian | Dolny Śląsk |
Pos | Rider | Team | Time | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Maciejuk Filip | Poland | 04:40:33 | |
2 | - | Albanowski Kajetan | ALKS STAL Grudziądz | + 59 | |
3 | 2 | Mollerup Martin | Team Sweden Youth | + 01:06 | |
4 | 3 | Masiulis Denas | Lithuania | + 01:15 | |
5 | 3 | Juntunen Antti-Jussi | Skoda Fincycling | + 01:19 | |
6 | 1 | Walkowiak Kacper | Poland | + 01:21 | |
7 | 3 | Ganko Antoni | UKS Copernicus | + 01:29 | |
8 | 2 | Konieczny Mikolaj | SMS Świdnica | + 01:44 | |
9 | 1 | Torrie Timothy | HMT JLT Condor | + 01:46 | |
10 | 1 | Michalski Lukasz | Dolny Śląsk | + 01:46 | |
11 | - | Papierski Damian | Poland | + 01:46 | |
12 | - | Kurianov Sergey | Guor Shchelkovo | + 01:46 | |
13 | 1 | Wawrzyniak Karol | UKS Copernicus | + 01:50 | |
14 | 1 | Banzer Johannes | Stevens Thüringen | + 02:00 | |
15 | 11 | Proc Bartlomiej | KS Pogoń Mostostal | + 02:02 | |
16 | 84 | Wall Christoffer | Team Sweden Youth | + 02:02 | |
17 | 64 | Johansson Gustav | Team Sweden Youth | + 02:09 | |
18 | 3 | Andersson Andreas | Team Sweden Youth | + 02:24 | |
19 | 3 | Tsimoshyk Uladzislai | Belarus | + 02:25 | |
20 | 78 | Richter Elias | Stevens Thüringen | + 02:25 | |
21 | 3 | Kamp Ryan | WV De Jonge Renner | + 02:26 | |
22 | 3 | Varhanovsky Jakub | Slovakia | + 02:26 | |
23 | - | Dakhnovskyi Kostiantyn | Ukraine | + 02:26 | |
24 | - | Pakalski Henrik | Stevens Thüringen | + 02:26 | |
25 | 4 | Zubrickas Romas | Lithuania | + 02:26 | |
26 | 6 | Kordus Kamil | LKS Baszta Golczewo | + 02:26 | |
27 | 4 | Potekalo Nikolai | Olimpiiskii Rezerv | + 02:26 | |
28 | 8 | Vavrek Dusan | Czech Republic | + 02:26 | |
29 | 2 | Wangin Jakub | GKK Opty-Mazowsze | + 02:26 | |
30 | 1 | Zierenner Louis | Stevens Thüringen | + 02:26 | |
31 | 4 | Scibior Jakub | ALKS STAL Grudziądz | + 02:26 | |
32 | 10 | Zablocki Bartlomiej | KS Pogoń Mostostal | + 02:26 | |
33 | - | Burczak Dawid | SMS Świdnica | + 02:26 | |
34 | 2 | Wojtowicz Dawid | - | Ziemia Lubuska | + 02:26 |
35 | 7 | Pomaski Mateusz | GKK Opty-Mazowsze | + 02:26 | |
36 | 19 | Martynov Nikita | Olimpiiskii Rezerv | + 02:26 | |
37 | 6 | Jakubiuk Mateusz | GKK Opty-Mazowsze | + 02:26 | |
38 | 2 | Migas Dawid | Ziemia Lubuska | + 02:26 | |
39 | 14 | Kalenov Sergey | Guor Shchelkovo | + 02:26 | |
40 | 2 | White Charlie | HMT JLT Condor | + 02:26 | |
41 | - | Liska Andrej | Považie | + 02:26 | |
42 | 12 | Vater Erik | RSC Cottbus | + 02:26 | |
43 | 2 | Hotson Kieran | HMT JLT Condor | + 02:26 | |
44 | 10 | Januskevicius Mantas | Lithuania | + 02:26 | |
45 | 14 | Kanaka Oleg | Ukraine | + 02:26 | |
46 | - | Tseretli Tamaz | Georgia | + 02:26 | |
47 | 10 | Kabrhel Milan | Czech Republic | + 02:26 | |
48 | 14 | Kulisch Erik | RSC Cottbus | + 02:26 | |
49 | 9 | Vikylov Evgeny | - | Guor Shchelkovo | + 02:26 |
50 | 16 | Zakharov Pavel | Olimpiiskii Rezerv | + 02:26 | |
51 | 1 | Taebling Paul | RSC Cottbus | + 02:26 | |
52 | 8 | Joeäär Marten | Estonia | + 02:26 | |
53 | 8 | Marchuk Dzianis | Belarus | + 02:26 | |
54 | 6 | Dik Calvin | RSC Cottbus | + 02:26 | |
55 | 4 | Taskinen Julius | Skoda Fincycling | + 02:26 | |
56 | 7 | Kwiatek Cezary | - | KK Tarnovia Tarnowo | + 02:26 |
57 | 5 | Ruminski Kamil | UKS Copernicus | + 02:26 | |
58 | 25 | Liska Daniel | Považie | + 02:26 | |
59 | 10 | Pustula Michal | Dolny Śląsk | + 02:26 | |
60 | 21 | Richter Wiktor | Poland | + 02:26 | |
61 | 16 | Parashchak Yaroslav | Ukraine | + 02:26 | |
62 | 7 | Gieracki Patryk | Dolny Śląsk | + 02:26 | |
63 | 24 | Kaminski Kamil | - | KS Pogoń Mostostal | + 02:26 |
64 | 8 | Orlov Ivan | Azerbaijan | + 02:26 | |
65 | 11 | Modlinski Marcel | UKS Copernicus | + 02:26 | |
66 | 2 | Sosinski Konrad | SMS Toruń | + 02:26 | |
67 | 7 | Jagerstal Niklas | Team Sweden Youth | + 02:26 | |
68 | 1 | Hassert Sven | WV De Jonge Renner | + 02:26 | |
69 | 1 | Vaitaitis Kestutis | Lithuania | + 02:26 | |
70 | 14 | Gehrmann Max | Stevens Thüringen | + 02:26 | |
71 | 9 | Mew Jensen Georg | HMT JLT Condor | + 02:26 | |
72 | 25 | Mierzynski Piotr | LKS Baszta Golczewo | + 02:26 | |
73 | 19 | Janus Pavol | Slovakia | + 02:26 | |
74 | 1 | Shakalets Ivan | Belarus | + 02:26 | |
75 | 8 | Nekrasov Konstantin | Olimpiiskii Rezerv | + 02:26 | |
76 | 8 | Smieszek Norbert | KK Tarnovia Tarnowo | + 02:26 | |
77 | 1 | Walaszczyk Mateusz | - | LKS Baszta Golczewo | + 02:26 |
78 | - | Zygadlo Kacper | - | KK Tarnovia Tarnowo | + 02:26 |
79 | 16 | Lamaszewski Jan | SMS Toruń | + 02:26 | |
80 | 24 | Raducki Maciej | - | LKS Baszta Golczewo | + 02:26 |
81 | 30 | Thiede Mike | RSC Cottbus | + 02:26 | |
82 | 6 | Sankmann Joosep | Estonia | + 02:26 | |
83 | 11 | Kapitan Adam | Slovakia | + 02:26 | |
84 | 17 | Gerat Jan | Slovakia | + 02:26 | |
85 | 8 | Wisniewski Kacper | SMS Świdnica | + 02:26 | |
86 | 13 | Schoormans Rav | WV De Jonge Renner | + 02:26 | |
87 | 9 | Smieszek Jakub | SMS Świdnica | + 02:26 | |
88 | 20 | Lorenc Adrian | SMS Toruń | + 02:26 | |
89 | 20 | Sztrauch Patryk | SMS Toruń | + 02:26 | |
90 | 13 | Kolehmainen Otto | Skoda Fincycling | + 02:26 | |
91 | 11 | Kostiha Antonin | Czech Republic | + 02:26 | |
92 | 25 | Miazga Jan | GKK Opty-Mazowsze | + 02:26 | |
93 | 26 | Prokopyszyn Filip | Poland | + 02:26 | |
94 | 22 | Amiridze Lasha | Georgia | + 02:26 | |
95 | 29 | Turner Ben | HMT JLT Condor | + 02:30 | |
96 | 25 | Kwiatkowski Maciej | Poland | + 02:46 | |
97 | 25 | Mlotkiewicz Przemyslaw | - | UKKS Imielin Corratec | + 02:46 |
98 | 25 | Michielsen Manuel | WV De Jonge Renner | + 02:52 | |
99 | 13 | Tuleja Przemyslaw | - | ALKS STAL Grudziądz | + 02:56 |
100 | 25 | Gelzinis Rokas | Lithuania | + 02:58 | |
101 | 25 | Kozakov Yaroslav | Ukraine | + 03:10 | |
102 | 25 | Siltumens Kristaps | Latvia | + 03:10 | |
103 | 12 | Safarli Mykayil | Azerbaijan | + 03:28 | |
104 | 14 | Mazur Dzianis | Belarus | + 03:37 | |
105 | 20 | Kubacki Rafal | - | Dolny Śląsk | + 03:39 |
106 | 8 | Pokoyoviy Nazar | Ukraine 2 | + 03:39 | |
107 | 42 | Borkowski Maciej | UKKS Imielin Corratec | + 03:41 | |
108 | 20 | Nikiel Aleksander | UKS Copernicus | + 03:42 | |
109 | 20 | Toman Dominik | Slovakia | + 03:44 | |
110 | 20 | Poschadel Ben | Stevens Thüringen | + 03:49 | |
111 | 20 | Nowak Mateusz | UKKS Imielin Corratec | + 03:49 | |
112 | 20 | Coma Richard | Považie | + 03:49 | |
113 | 20 | Klementowski Kornel | Ziemia Lubuska | + 03:51 | |
114 | 20 | Nocen Adam | KS Pogoń Mostostal | + 03:51 | |
115 | 5 | Stelczyk Szymon | - | Dolny Śląsk | + 04:01 |
116 | 19 | Domin Krzysztof | KS Olimpijczyk Końskie | + 04:02 | |
117 | 11 | Tujela Dawid | - | ALKS STAL Grudziądz | + 04:07 |
118 | 22 | Klasinski Bartosz | ALKS STAL Grudziądz | + 04:24 | |
119 | 19 | Kanaka Marian | Ukraine 2 | + 05:25 | |
120 | 23 | Kelemen Petr | Czech Republic | + 05:30 | |
121 | 25 | Sherstnev Timofei | Olimpiiskii Rezerv | + 05:30 | |
122 | 25 | Kvakhadze Vano | Georgia | + 05:34 | |
123 | 27 | Ridehalgh Jamie | HMT JLT Condor | + 06:29 | |
124 | 25 | Bohla Roger | RSC Cottbus | + 06:51 | |
125 | 29 | Frackowiak Jakub | - | LKS Baszta Golczewo | + 07:00 |
126 | 25 | Pieters Bram | WV De Jonge Renner | + 07:23 | |
127 | 15 | Kalafut Andrej | Považie | + 07:36 | |
128 | 91 | Chren Martin | Slovakia | + 07:44 | |
129 | 59 | Romanenkov Valeriy | Ukraine 2 | + 07:44 | |
130 | 56 | Cverenkar Marek | Považie | + 08:26 | |
131 | 78 | Kryvych Oleksander | Ukraine 2 | + 08:31 | |
132 | 27 | Gudz Nazar | - | Ukraine 2 | + 08:31 |
133 | 15 | Wrobel Franciszek | KS Olimpijczyk Końskie | + 08:31 | |
134 | 22 | Shakotko Alexander | Olimpiiskii Rezerv | + 08:43 | |
135 | 23 | Shiraliyev Karim | Azerbaijan | + 09:17 | |
136 | 1 | Solovei Valentyn | - | Ukraine | + 09:30 |
137 | 1 | Lazarczyk Adrian | - | GKK Opty-Mazowsze | + 10:15 |
138 | 22 | Gruszczynski Piotr | Ziemia Lubuska | + 10:19 | |
139 | 23 | Naumov Evgeny | Guor Shchelkovo | + 10:54 | |
140 | 23 | Shishmintcev Roman | Guor Shchelkovo | + 10:59 | |
141 | 1 | Pashkevich Kiryl | Belarus | + 11:27 | |
142 | 25 | Leszczak Marcin | - | Ziemia Lubuska | + 13:35 |
143 | 25 | Stepanov Andrei | Guor Shchelkovo | + 13:39 | |
144 | 1 | Kasprzyk Pawel | UKS Copernicus | + 13:40 | |
145 | 25 | Agladze Tornike | Georgia | + 13:48 | |
146 | 25 | Turuk Daniil | Belarus | + 13:48 | |
147 | 8 | Enok Egerd | - | Estonia | + 13:53 |
148 | 13 | Sundfors Jonathan | Skoda Fincycling | + 16:39 | |
149 | 67 | Boday Simon | Czech Republic | + 17:03 | |
150 | 14 | Sitko Adrian | - | UKKS Imielin Corratec | + 18:31 |
151 | 104 | Sieradzki Adam | - | KK Tarnovia Tarnowo | + 18:42 |
152 | 45 | Smolinski Filip | - | ALKS STAL Grudziądz | + 18:42 |
153 | 13 | Palts Bert | Estonia | + 18:48 | |
154 | 15 | Barbakaze Tengiz | Georgia | + 19:02 | |
155 | 16 | Maciejewski Michal | KK Tarnovia Tarnowo | + 20:30 | |
156 | 4 | Stryjewski Bartosz | - | KS Olimpijczyk Końskie | + 20:50 |
157 | 4 | Rytel-Andrianik Damian | - | KS Olimpijczyk Końskie | + 21:32 |
158 | 14 | Gorskis Marks | - | Latvia | + 21:38 |
159 | 17 | Masaryk Daniel | Považie | + 40:43 |
3rd stage | 87.6 km
Świecie -> Świecie
J-2.1
F.Maciejuk | Leader
K.Walkowiak | Youth
M.Mollerup | Points
K.Wawrzyniak | Sprint