DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | Backstedt Elynor | Great Britain | 01:53:59 | |
02 | van Rooijen Sofie | APB Junior Devo Team | + 00 | |
03 | Nenadovic Kristina | France | + 00 | |
04 | Borgström Julia | Team Rygter | + 00 | |
05 | Barnwell Ella | Great Britain | + 00 | |
06 | van der Duin Maike | Swabo Devo Team | + 00 | |
07 | Mayrhofer Lucy | Germany | + 00 | |
08 | Bertelsen Maria | Team Rygter | + 00 | |
09 | Sharpe Amelia | Great Britain | + 00 | |
10 | Pluimers Ilse | APB Junior Devo Team | + 00 | |
11 | De Clercq Katrijn | Van Assche - vd Hauwe CT | + 00 | |
12 | Zdun Anna-Helene | Germany | + 00 | |
13 | Grit Ilse | APB Junior Devo Team | + 00 | |
14 | Wadsworth Maddie | Team Rygter | + 00 | |
15 | van Bokhoven Julia | WV Schijndel | + 00 | |
16 | Fouquenet Amandine | France | + 00 | |
17 | Rijnbeek Maud | APB Junior Devo Team | + 00 | |
18 | Smulders Silke | WV Schijndel | + 00 | |
19 | van Helvoirt Lisa | WV Schijndel | + 00 | |
20 | Nooijen Lieke | WV Schijndel | + 00 | |
21 | Lewis Sophie | Great Britain | + 00 | |
22 | Bos Leonie | Swabo Devo Team | + 00 | |
23 | Gerritse Femke | WV Schijndel | + 00 | |
24 | Welmers Petra | District Midden-Nederland | + 00 | |
25 | Smith Abi | Great Britain | + 00 | |
26 | Squiban Maeva | France | + 00 | |
27 | Huet Floriane | France | + 00 | |
28 | De Haan Noa | Swabo Devo Team | + 02:54 | |
29 | Le Deunff Marie-Morgane | France | + 02:54 | |
30 | Tveit Nora | Norway | + 02:54 | |
31 | Anguela Yaguez Eva | Spain | + 02:54 | |
32 | Koper Rosan | Regio Team Noord-Holland | + 02:54 | |
33 | De Wilde Julie | Doltcini - NM Transport DT | + 02:54 | |
34 | Olsen Elise Marie | Norway | + 02:54 | |
35 | Van Assche Nele | Van Assche - vd Hauwe CT | + 02:54 | |
36 | Krahl Judith | Germany | + 02:54 | |
37 | Kloese Rose | Doltcini - NM Transport DT | + 02:54 | |
38 | Paumen Jewel | Restore Cycling | + 02:54 | |
39 | Limpens Pien | Willebrord Wil Vooruit | + 02:54 | |
40 | Saabye Mie | Team Rygter | + 02:54 | |
41 | Hengeveld Daniek | Swabo Devo Team | + 02:54 | |
42 | Jencusova Nora | Slovakia | + 02:54 | |
43 | Bent Olivia | Liv AWOL Junior Team | + 02:54 | |
44 | Byberg Tuva | Norway | + 07:23 | |
45 | Gedraityte Akvile | Lithuania | + 07:23 | |
46 | Mohr Mari Hole | Norway | + 07:23 | |
47 | Wootton Kate | Andy Schleck Cycles | + 08:44 | |
48 | Lenaers Jade | Doltcini - NM Transport DT | + 09:45 | |
49 | Van Wersch Anna | Restore Cycling | + 09:45 | |
50 | Van Der Peet Fleur | Westland Wil Vooruit | + 09:45 | |
51 | Michotte Maelle | Van Assche - vd Hauwe CT | + 09:45 | |
52 | Maes Sara | Avia - Rudcyo - Janatrans | + 09:45 | |
53 | Eppinga Tjitske | Regio Team Drenthe | + 09:45 | |
54 | Van Dijke Demi | Restore Cycling | + 09:45 | |
55 | Puigdefabregas Ariz Irati | Spain | + 09:45 | |
56 | Kreulen Daphne | Regio Team Drenthe | + 09:45 | |
57 | Kemps Stephanie | Doltcini - NM Transport DT | + 09:45 | |
58 | Schoppe Olivia | Germany | + 09:45 | |
59 | Stolze Judith | Westland Wil Vooruit | + 09:45 | |
60 | Lartitegi Ormazabal Amaia | CAF Turnkey Engineering | + 09:45 | |
61 | Kastenhuber Sarah | Germany | + 09:45 | |
62 | Hoog Antink Dorien | District Oost | + 09:45 | |
63 | Senneker Borg | Regio Team Zuid West | + 09:45 | |
64 | Renders Luna | Belgium | + 09:45 | |
65 | Molenaar Laura | Westland Wil Vooruit | + 09:45 | |
66 | Dorussen Lisa | District Midden-Nederland | + 09:45 | |
67 | Van Zuthem Samira | District Oost | + 09:45 | |
68 | Desgagnés Adèle | Team Canada - Québec | + 09:45 | |
69 | Domingue Lea | Team Canada - Québec | + 09:45 | |
70 | Normand Adèle | Team Canada - Québec | + 09:45 | |
71 | Tol Rixt | District Oost | + 09:45 | |
72 | Jensen Mette Egtoft | Team Rygter | + 09:45 | |
73 | Verdonck Karen | Belgium | + 09:45 | |
74 | Serne Elisa | Regio Team Zuid West | + 09:45 | |
75 | Eraso Lasa Idoia | Spain | + 09:45 | |
76 | Plante Lily | Team Canada - Québec | + 09:45 | |
77 | Schutten Pam | Restore Cycling | + 09:45 | |
78 | Gielkens Esmee | Van Assche - vd Hauwe CT | + 09:45 | |
79 | Eickhof Juliet | Restore Cycling | + 09:45 | |
80 | Chastell Imogen | Liv AWOL Junior Team | + 09:45 | |
81 | Wildman Poppy | Liv AWOL Junior Team | + 09:45 | |
82 | Zelinova Vladimira | Slovakia | + 09:45 | |
83 | Scavone Dina | Belgium | + 09:45 | |
84 | Amondarain Gaztanaga Naia | CAF Turnkey Engineering | + 09:45 | |
85 | Schultinga Iris | Regio Team Drenthe | + 09:45 | |
86 | Utne Mia | Norway | + 09:45 | |
87 | van Rooijen Eline | Willebrord Wil Vooruit | + 09:45 | |
88 | Andersson Caroline | Sweden | + 09:45 | |
89 | Akkermans Lotte | Regio Team Zuid West | + 09:45 | |
90 | Quint Danielle | District Midden-Nederland | + 09:45 | |
91 | van der Wolf Rosalie | APB Junior Devo Team | + 09:45 | |
92 | Janse Kiki | Regio Team Noord-Holland | + 09:45 | |
93 | Higham Lauren | Liv AWOL Junior Team | + 09:52 | |
94 | Berton Nina | Andy Schleck Cycles | + 10:00 | |
DNS | Lombaerts Donja | Willebrord Wil Vooruit | ||
DNF | Van Mechelen Gloria | Belgium | ||
DNF | Punnewaert Kirin | Avia - Rudcyo - Janatrans | ||
DNF | Prins Sanne | District Oost | ||
DNF | Zuperkaite Erika | Lithuania | ||
DNF | Stålberg Ellen | Sweden | ||
DNF | Elzinga Nathalie | District Oost | ||
DNF | Esteban Fernandez Carolina | Spain | ||
DNF | Khankishiyeva Ayan | District Midden-Nederland | ||
DNF | Pell Amelia Harley | Liv AWOL Junior Team | ||
DNF | Rossello Coll Maria | CAF Turnkey Engineering | ||
DNF | Jongenelen Sanne | Willebrord Wil Vooruit | ||
DNF | De Jonge Sanne | Regio Team Drenthe | ||
DNF | Romers Piene | Westland Wil Vooruit | ||
DNF | Gustaite Gabija | Lithuania | ||
DNF | Primeau Camille | Team Canada - Québec | ||
DNF | Richter Tuva | Sweden | ||
DNF | Bonillo Sara | Spain | ||
DNF | Jankuskaite Kristina | Lithuania | ||
DNF | De Rocker Gemke | Avia - Rudcyo - Janatrans | ||
DNF | Armstrong Anna | Westland Wil Vooruit | ||
DNF | Spapen Nina | Regio Team Zuid West | ||
DNF | Nilsson Maja | Sweden | ||
DNF | Kleist Klara | Sweden | ||
DNF | Bouwers Lisa | Regio Team Drenthe | ||
DNF | Alisauskaite Gabija | Lithuania | ||
DNF | Johansson Ida | Swabo Devo Team | ||
DNF | De Munnik Lisanne | Regio Team Zuid West | ||
DNF | Jung Rosine | Andy Schleck Cycles | ||
DNF | Barthels Maite | Andy Schleck Cycles | ||
DNF | Nothum Lis | Andy Schleck Cycles | ||
DNF | Horvathova Hana | Slovakia | ||
DNF | Van De Velde Florelien | Avia - Rudcyo - Janatrans | ||
DNF | Kuijpers Anoek | Regio Team Noord-Holland | ||
DNF | Mudrakova Hana | Slovakia | ||
DNF | Soerewijn Oriana | District Midden-Nederland | ||
DNF | Belmans Fien | Van Assche - vd Hauwe CT | ||
DNF | De Boer Iris | Regio Team Noord-Holland | ||
DNF | De Nijs Sacha | Willebrord Wil Vooruit | ||
DNF | Van Dam Malena | Regio Team Noord-Holland | ||
DNF | Calva Ruiz Lidia | CAF Turnkey Engineering | ||
DNF | Moreno Lopez Leire | CAF Turnkey Engineering |
Pos | Rider | Team | Time | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | - | Backstedt Elynor | Great Britain | 02:13:52 | |
2 | 1 | Gerritse Femke | WV Schijndel | + 31 | |
3 | 1 | Bos Leonie | Swabo Devo Team | + 34 | |
4 | 1 | Rijnbeek Maud | APB Junior Devo Team | + 35 | |
5 | 1 | Sharpe Amelia | Great Britain | + 46 | |
6 | 1 | Squiban Maeva | France | + 46 | |
7 | 3 | van Rooijen Sofie | APB Junior Devo Team | + 55 | |
8 | - | Smulders Silke | WV Schijndel | + 56 | |
9 | - | Lewis Sophie | Great Britain | + 57 | |
10 | 1 | Barnwell Ella | Great Britain | + 01:04 | |
11 | 1 | Nooijen Lieke | WV Schijndel | + 01:09 | |
12 | 2 | Mayrhofer Lucy | Germany | + 01:10 | |
13 | 4 | van Bokhoven Julia | WV Schijndel | + 01:13 | |
14 | 1 | van der Duin Maike | Swabo Devo Team | + 01:14 | |
15 | 1 | Pluimers Ilse | APB Junior Devo Team | + 01:14 | |
16 | 6 | van Helvoirt Lisa | WV Schijndel | + 01:23 | |
17 | 6 | Fouquenet Amandine | France | + 01:25 | |
18 | 10 | Grit Ilse | APB Junior Devo Team | + 01:37 | |
19 | 11 | Welmers Petra | District Midden-Nederland | + 01:41 | |
20 | 11 | Smith Abi | Great Britain | + 01:42 | |
21 | 16 | Borgström Julia | Team Rygter | + 01:57 | |
22 | 16 | Zdun Anna-Helene | Germany | + 01:58 | |
23 | 18 | Huet Floriane | France | + 01:59 | |
24 | 28 | Nenadovic Kristina | France | + 02:09 | |
25 | 25 | De Clercq Katrijn | Van Assche - vd Hauwe CT | + 02:11 | |
26 | 36 | Wadsworth Maddie | Team Rygter | + 02:30 | |
27 | 43 | Bertelsen Maria | Team Rygter | + 02:39 | |
28 | 26 | Saabye Mie | Team Rygter | + 03:21 | |
29 | 10 | De Wilde Julie | Doltcini - NM Transport DT | + 04:11 | |
30 | 10 | Limpens Pien | Willebrord Wil Vooruit | + 04:13 | |
31 | 4 | Koper Rosan | Regio Team Noord-Holland | + 04:31 | |
32 | 3 | Kloese Rose | Doltcini - NM Transport DT | + 04:32 | |
33 | - | Paumen Jewel | Restore Cycling | + 04:43 | |
34 | - | Hengeveld Daniek | Swabo Devo Team | + 04:44 | |
35 | 4 | Van Assche Nele | Van Assche - vd Hauwe CT | + 04:53 | |
36 | 11 | Jencusova Nora | Slovakia | + 05:04 | |
37 | 16 | Olsen Elise Marie | Norway | + 05:08 | |
38 | 22 | Le Deunff Marie-Morgane | France | + 05:21 | |
39 | 24 | Krahl Judith | Germany | + 05:25 | |
40 | 43 | Tveit Nora | Norway | + 05:55 | |
41 | 45 | Bent Olivia | Liv AWOL Junior Team | + 06:08 | |
42 | 57 | Anguela Yaguez Eva | Spain | + 06:26 | |
43 | 81 | De Haan Noa | - | Swabo Devo Team | + 07:29 |
44 | 23 | Gedraityte Akvile | Lithuania | + 08:45 | |
45 | 19 | Byberg Tuva | Norway | + 08:59 | |
46 | 4 | Mohr Mari Hole | Norway | + 09:25 | |
47 | 34 | Schultinga Iris | Regio Team Drenthe | + 10:54 | |
48 | 3 | Wootton Kate | Andy Schleck Cycles | + 10:56 | |
49 | 31 | van der Wolf Rosalie | APB Junior Devo Team | + 11:01 | |
50 | 26 | Van Dijke Demi | Restore Cycling | + 11:16 | |
51 | 26 | Eickhof Juliet | Restore Cycling | + 11:18 | |
52 | 20 | Molenaar Laura | Westland Wil Vooruit | + 11:30 | |
53 | 17 | Desgagnés Adèle | Team Canada - Québec | + 11:36 | |
54 | 14 | Schutten Pam | Restore Cycling | + 11:45 | |
55 | 11 | Kreulen Daphne | Regio Team Drenthe | + 11:52 | |
56 | 11 | van Rooijen Eline | Willebrord Wil Vooruit | + 11:53 | |
57 | 11 | Renders Luna | Belgium | + 11:54 | |
58 | 10 | Amondarain Gaztanaga Naia | CAF Turnkey Engineering | + 11:55 | |
59 | 10 | Hoog Antink Dorien | District Oost | + 11:56 | |
60 | 6 | Scavone Dina | Belgium | + 12:01 | |
61 | 6 | Dorussen Lisa | District Midden-Nederland | + 12:02 | |
62 | 6 | Kastenhuber Sarah | Germany | + 12:08 | |
63 | 6 | Utne Mia | - | Norway | + 12:08 |
64 | 5 | Lenaers Jade | Doltcini - NM Transport DT | + 12:12 | |
65 | 4 | Jensen Mette Egtoft | Team Rygter | + 12:15 | |
66 | 2 | Schoppe Olivia | Germany | + 12:17 | |
67 | 2 | Eraso Lasa Idoia | Spain | + 12:17 | |
68 | 2 | Van Zuthem Samira | - | District Oost | + 12:17 |
69 | 1 | Gielkens Esmee | Van Assche - vd Hauwe CT | + 12:21 | |
70 | 1 | Maes Sara | Avia - Rudcyo - Janatrans | + 12:29 | |
71 | 4 | Lartitegi Ormazabal Amaia | CAF Turnkey Engineering | + 12:36 | |
72 | 3 | Berton Nina | Andy Schleck Cycles | + 12:38 | |
73 | 3 | Puigdefabregas Ariz Irati | Spain | + 12:38 | |
74 | 3 | Serne Elisa | Regio Team Zuid West | + 12:39 | |
75 | 3 | Tol Rixt | District Oost | + 12:39 | |
76 | 3 | Van Wersch Anna | Restore Cycling | + 12:40 | |
77 | 4 | Quint Danielle | District Midden-Nederland | + 12:40 | |
78 | 4 | Higham Lauren | Liv AWOL Junior Team | + 12:48 | |
79 | 5 | Janse Kiki | - | Regio Team Noord-Holland | + 12:49 |
80 | 5 | Chastell Imogen | Liv AWOL Junior Team | + 12:54 | |
81 | 7 | Verdonck Karen | Belgium | + 13:04 | |
82 | 7 | Wildman Poppy | Liv AWOL Junior Team | + 13:05 | |
83 | 8 | Van Der Peet Fleur | Westland Wil Vooruit | + 13:06 | |
84 | 9 | Zelinova Vladimira | Slovakia | + 13:09 | |
85 | 9 | Kemps Stephanie | Doltcini - NM Transport DT | + 13:11 | |
86 | 14 | Michotte Maelle | Van Assche - vd Hauwe CT | + 13:17 | |
87 | 15 | Normand Adèle | Team Canada - Québec | + 13:27 | |
88 | 17 | Eppinga Tjitske | Regio Team Drenthe | + 13:30 | |
89 | 20 | Stolze Judith | Westland Wil Vooruit | + 13:40 | |
90 | 20 | Plante Lily | Team Canada - Québec | + 13:45 | |
91 | 20 | Andersson Caroline | Sweden | + 13:54 | |
92 | 23 | Domingue Lea | - | Team Canada - Québec | + 14:01 |
93 | 25 | Akkermans Lotte | Regio Team Zuid West | + 14:08 | |
94 | 35 | Senneker Borg | - | Regio Team Zuid West | + 14:42 |
2nd stage | 72.0 km
's-Heerenhoek -> 's-Heerenhoek
J-2.NC
E.Backstedt | Leader
M.Rijnbeek | Youth
E.Backstedt | Points
S.Lewis | Sprint