Healthy Ageing Juniors - 2019

Overall Youth Points Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Megan Jastrab USA 05:41:47
02 Elynor Backstedt Great Britain + 15
03 Femke Gerritse WV Schijndel + 22
04 Ilse Grit ABP Junior Women Dev.Team + 24
05 Lieke Nooijen WV Schijndel + 27
06 Nikola Wielowska Poland + 28
07 Maike van der Duin SWABO + 31
08 Akvile Gedraityte Lithuania + 32
09 Julia Borgström Sweden + 32
10 Berit Huiting Team Drenthe + 32
11 Maud Rijnbeek ABP Junior Women Dev.Team + 32
12 Glorija Van Mechelen Cannibal Team + 32
13 Léa Curinier France + 32
14 Maddie Wadsworth Storey Racing Team + 32
15 Marie-Morgane Le Deunff Regional Trackteam France + 32
16 Anne Dorthe Ysland Norway + 32
17 Lea Waldhoff Team Mangertseder + 32
18 Hanna Vasilkova Belarus + 32
19 Kristina Nenadovic Regional Trackteam France + 32
20 Marlies Vos Team Drenthe + 32
21 Anna-Helene Zdun Team Thüringen + 32
22 Ysoline Corbineau France + 32
23 Eline Van Rooijen ABP Junior Women Dev.Team + 32
24 Jewel Paumen Restore Cycling + 32
25 Katrijn De Clercq Van Assche - Van Den Hauwe + 32
26 Judith Stolze Westland Wil Vooruit + 32
27 Nele Van Assche Van Assche - Van Den Hauwe + 32
28 Mie Saabye Denmark + 32
29 Natalia Krzeslak Poland + 32
30 Amandine Fouquenet France + 32
31 Hanna Dopjans Team Mangertseder + 32
32 Dorien Hoog Antink Regio Oost Team RDE + 32
33 Silke Smulders WV Schijndel + 32
34 Julia Van Bokhoven WV Schijndel + 32
35 Laura Molenaar Westland Wil Vooruit + 32
36 Eluned King British Cycling Junior Team + 32
37 Ilse Pluimers Regio Zuid West Nederland + 32
38 Rose Kloese Team Doltcini - NM Transport + 32
39 Daphne Kreulen Team Drenthe + 32
40 Rosalie Van Der Wolf ABP Junior Women Dev.Team + 32
41 Friederike Stern Team Thüringen + 32
42 Lucy Gadd Storey Racing Team + 32
43 Ella Barnwell Great Britain + 37
44 Sophie Lewis British Cycling Junior Team + 44
45 Finja Smekal Germany + 01:39
46 Katie Clouse USA + 04:36
47 Lucy Mayrhofer Germany + 04:36
48 Maria Bertelsen Denmark + 04:36
49 Jade Lenaers Team Doltcini - NM Transport + 04:36
50 Zoe Ta-Perez USA + 04:36
51 Ava Sykes USA + 04:36
52 Julia Sanchez Galea Mix CAF Turnkey Engineering + 04:36
53 Julie De Wilde Team Doltcini - NM Transport + 04:36
54 Paulina Patinskaite Cannibal Team + 04:36
55 Erika Zuperkaite Lithuania + 04:36
56 Amelia Sharpe Great Britain + 04:36
57 Daniek Hengeveld SWABO + 04:36
58 Daria Fomina Cannibal Team + 04:36
59 Jane Tullis Cannibal Team + 04:36
60 Hannah Buch Germany + 04:36
61 Adriana San Roman Villalba Mix CAF Turnkey Engineering + 04:36
62 Elizabeth Marvelly LIV-Awol Cyclingteam + 04:36
63 Imogen Chastell LIV-Awol Cyclingteam + 04:36
64 Ania Horcajada Henche Mix CAF Turnkey Engineering + 04:36
65 Olivia Bent Storey Racing Team + 04:36
66 Caitlin Peters Storey Racing Team + 04:36
67 Rosan Koper Team Noord Holland + 04:36
68 Luna Renders Team Doltcini - NM Transport + 04:36
69 Petra Welmers Mix Team Wielerzone Nederland + 04:36
70 Elena Smith British Cycling Junior Team + 04:36
71 Iris Schultinga Team Drenthe + 04:36
72 Natalie Irene Midtsveen Norway + 04:49
73 Tuva Byberg Norway + 05:19
74 Paula Leonhardt Germany + 06:52
75 Demi Van Dijke Restore Cycling + 06:56
76 Karen Verdonck Belgium + 06:56
77 Pam Schutten Restore Cycling + 06:56
78 Britt Verbeek Cyclingteam Glabbeek + 06:56
79 Kato Heremans Cyclingteam Glabbeek + 06:56
80 Dina Scavone Belgium + 07:00
81 Anna Van Wersch Restore Cycling + 07:31
82 Samira Van Zuthem Regio Oost Team RDE + 07:31
83 Poppy Wildman LIV-Awol Cyclingteam + 07:31
84 Dziyana Lebedz Belarus + 09:18
85 Oriana Soerewijn Mix Team Wielerzone Nederland + 09:32
86 Maylis Sarron Regional Trackteam France + 10:00
87 Louise Moullec France + 10:00
88 Leonie Bos SWABO + 10:09
89 Mette Egtoft Jensen Denmark + 10:09
90 Rixt Tol Regio Oost Team RDE + 10:09
91 Abi Smith Great Britain + 11:02
92 Eefje Brandt Avia-Multum Accountants LCT + 13:04
93 Sophie Tierolf Onders Ons Parike + 13:14
94 Gabija Alisauskaite Lithuania + 16:45
DNF Gemke De Rocker Avia-Multum Accountants LCT
DNF Kirin Punnewaert Avia-Multum Accountants LCT
DNF Florelien Van De Velde Avia-Multum Accountants LCT
DNF Anastasiya Pirahova Belarus
DNF Viktoriya Rudakova Belarus
DNF Laura Michielsen-Stevens Belgium
DNF Maaike Vanderstraeten Belgium
DNF Amy Monkhouse British Cycling Junior Team
DNF Fien Belmans Cyclingteam Glabbeek
DNF Sophie Brouckaert Cyclingteam Glabbeek
DNF Hana Mudrakova Czech Republic
DNF Viktoria Podolakova Czech Republic
DNF Simona Zahorcova Czech Republic
DNF Vladimira Zelinova Czech Republic
DNF Mille Troelsen Denmark
DNF Kristina Jankuskaite Lithuania
DNF Emily Bridson LIV-Awol Cyclingteam
DNF Laia Burdoy Munoz Mix CAF Turnkey Engineering
DNF Lisa Dorussen Mix Team Wielerzone Nederland
DNF Danielle Quint Mix Team Wielerzone Nederland
DNF Nora Tveit Norway
DNF Shani Berger Onders Ons Parike
DNF Oceane Jonckers Onders Ons Parike
DNF Femke Van Goethem Onders Ons Parike
DNF Malgorzata Dabrowska Poland
DNF Zuzanna Olejniczak Poland
DNF Sarah Briggs Racescene Female Dev.Academy
DNF Phoebe Brown Racescene Female Dev.Academy
DNF Poppy Cooke Racescene Female Dev.Academy
DNF Rebecca Dawes Racescene Female Dev.Academy
DNF Ruth Van Hulst Regio Oost Team RDE
DNF Lotte Akkermans Regio Zuid West Nederland
DNF Mandy Hesselberth Regio Zuid West Nederland
DNF Borg Senneker Regio Zuid West Nederland
DNF Floriane Huet Regional Trackteam France
DNF Noa De Haan SWABO
DNF Caroline Andersson Sweden
DNF Ida Johansson Sweden
DNF Wilma Olausson Sweden
DNF Valentina Fuchs Team Mangertseder
DNF Paulina Peiker Team Mangertseder
DNF Iris De Boer Team Noord Holland
DNF Kiki Janse Team Noord Holland
DNF Denice Keesman Team Noord Holland
DNF Lena-Fabienne Franke Team Thüringen
DNF Thalea Mäder Team Thüringen
DNF Esmee Gielkins Van Assche - Van Den Hauwe
DNF Fleur Peeters Van Assche - Van Den Hauwe
DNF Anna Armstrong Westland Wil Vooruit
DNF Lisa Van Der Meer Westland Wil Vooruit
Information
Nation Netherlands
Date 12th - 14th April
CAT J-2.NC
Other
Embed Results