Healthy Ageing Juniors - 2018

Overall Youth Points Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Pfeiffer Georgi Great Britain 06:03:35
02 Marta Jaskulska Poland + 08
03 Lonneke Uneken Drenthe + 09
04 Eline Van Rooijen WZN / KWC / Eemland + 10
05 Britt Knaven ABP Junior + 14
06 Wilma Olausson Sweden + 19
07 Mischa Bredewold WZN / KWC / Eemland + 19
08 Cathalijne Hoolwerf ABP Junior + 22
09 Maike van der Duin Drenthe + 23
10 Petra Sevcikova Czech Republic + 23
11 Silje Mathisen Norway Regional + 24
12 Shari Bossuyt Doltcini - Vanassche + 27
13 Lieke Nooijen WSV Emmen + 29
14 Ellie Russell Great Britain + 31
15 Sylvie Swinkels ABP Junior + 31
16 Rozemarijn Ammerlaan ABP Junior + 31
17 Gaby Gieskens Restore Cycling + 31
18 Eva Bijwaard Zuid-Holland + 31
19 Célia Le Mouel France + 31
20 Anna Docherty Great Britain + 39
21 Akvile Gedraityte Lithuania + 01:39
22 Victoria Cushing France + 01:41
23 Ilse Grit WZN / KWC / Eemland + 01:42
24 Katharina Hechler Germany + 01:42
25 Eva Jonkers RDE - District Oost + 01:42
26 Julia Borgström Sweden + 01:42
27 Georgia Ashworth Great Britain + 01:42
28 Ricarda Bauernfeind Team Mangertseder + 01:42
29 Lena Charlotte Reißner Team Thuringen + 01:50
30 Abigail Youngwerth USA + 01:50
31 Anne Van Rooijen RDE - District Oost + 01:50
32 Amalie Lutro Norway + 01:50
33 Femke Gerritse WV Schijndel + 01:50
34 Ella Barnwell Great Britain Regional + 01:50
35 Dorothea Heitzmann Team Thuringen + 01:50
36 Marise Lagendijk Zuid-Holland + 01:50
37 Marketa Hajkova Czech Republic + 01:50
38 Silke Smulders WV Schijndel + 02:02
39 Ingrit Verhoeff Zuid-West Nederland + 02:02
40 Vittoria Guazzini Team Zhiraf Guerciotti + 02:02
41 Katie Clouse USA + 02:54
42 Hannah Ludwig Team Mangertseder + 04:01
43 Finja Smekal Germany + 04:01
44 Martine Gjøs Norway + 04:19
45 Oliwia Majewska Poland + 05:11
46 Laura Da Cruz France + 05:19
47 Rose Kloese WSV Emmen + 05:19
48 Judith Stolze Westland Wil Vooruit + 05:31
49 Emma Boogaard Noord-Holland + 08:17
50 Isabella Brookshire USA + 08:46
51 Amelia Sharpe Great Britain Regional + 10:05
52 Luca De Langhe Belgium + 10:43
53 India Grangier France + 10:43
54 Justine Vromanne Doltcini - Vanassche + 10:43
55 Judith Krahl Germany + 10:43
56 Pien Limpens WV Schijndel + 10:50
57 Mie Saabye Denmark + 10:51
58 Shira Biran Israel + 10:51
59 April Tacey Great Britain Regional + 10:51
60 Petra Machalkova Slovakia + 10:51
61 Anna-Helene Zdun Team Thuringen + 10:51
62 Veronika Jandova Czech Republic + 10:51
63 Natalie Irene Midtsveen Norway Regional + 10:51
64 Elise Marie Olsen Norway Regional + 10:51
65 Yvet Schoonewille WSV Emmen + 10:56
66 Wiktoria Kierat Poland + 10:56
67 Sanne De Jonge WSV Emmen + 11:03
68 Hana Hermanovska Czech Republic + 11:03
69 Radka Paulechova Slovakia + 11:03
70 Elisa Serne Zuid-West Nederland + 11:03
71 Fabienne Kool Noord-Holland + 11:03
72 Aukse Pikunaite Lithuania + 11:03
73 Letizia Fedeli Team Zhiraf Guerciotti + 11:10
74 Thirza Korevaar Zuid-Holland + 11:13
75 Eva-Maria Zusann Team Mangertseder + 14:09
76 Friederike Stern Team Thuringen + 14:09
77 Malgorzata Dabrowska Poland + 16:16
78 Aiko Uyttenhove Belgium + 16:16
79 Ruth Van Hulst RDE - District Oost + 16:23
80 Julia Hrtankova Slovakia + 16:28
81 Naia Amondarain Gaztanaga CAF - Turnkey Engineering + 16:28
82 Iris Van Der Kolk RDE - District Oost + 19:22
83 Amaia Lartitegi Ormazabal CAF - Turnkey Engineering + 19:34
84 Pam Schutten Restore Cycling + 19:34
85 Julia Van Bokhoven WV Schijndel + 19:34
86 Zoe Brookes LIV - Awol + 19:40
87 Dina Scavone Belgium + 19:43
88 Lieke Van Weereld Zuid-Holland + 22:24
89 Ellen Højlund Klinge Denmark + 22:37
DNF Karen Verdonck Belgium
DNF Inge Olabarrieta Etxebarria CAF - Turnkey Engineering
DNF Paula Soler Llacer CAF - Turnkey Engineering
DNF Mette Egtoft Jensen Denmark
DNF Tusnelda Svanholmer Denmark
DNF Jade Lenaers Doltcini - Vanassche
DNF Luna Renders Doltcini - Vanassche
DNF Mirjam Braam Drenthe
DNF Lorraine Roge Drenthe
DNF Olivia Schoppe Germany
DNF Elena Smith Great Britain Regional
DNF Shani Berger Israel
DNF Nofar Maoz Israel
DNF Noa Reuven Israel
DNF Paulina Patinskaite Lithuania
DNF Erika Zuperkaite Lithuania
DNF Emily Bridson LIV - Awol
DNF Hannah Graveney LIV - Awol
DNF Connie Hayes LIV - Awol
DNF Janet Beers Noord-Holland
DNF Roos Markus Noord-Holland
DNF Thale Sofie Kielland Bjerk Norway
DNF Pernille Larsen Feldmann Norway
DNF Mia Utne Norway Regional
DNF Juliet Eickhof Restore Cycling
DNF Demi Van Dijke Restore Cycling
DNF Laura Debnarova Slovakia
DNF Johanna Johansson Sweden
DNF Medina Lutelius Sweden
DNF Mareike Germann Team Mangertseder
DNF Elena Lucchinelli Team Zhiraf Guerciotti
DNF Gemma Sernissi Team Zhiraf Guerciotti
DNF Megan Doherty USA
DNF Anna Armstrong Westland Wil Vooruit
DNF Piene Romers Westland Wil Vooruit
DNF Sanne Roozemond Westland Wil Vooruit
DNF Noa De Haan WZN / KWC / Eemland
DNF Daphne Mesu Zuid-West Nederland
DNF Stephanie Verhoeven Zuid-West Nederland
Information
Nation Netherlands
Date 6th - 8th April
CAT J-2.NC
Other
Embed Results