Tour of Bulgaria - 2021

Overall Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Immanuel Stark P&S Metalltechnik 18:45:4340
02 Georg Steinhauser Tirol KTM Cycling Team + 3430
03 Timo Kielich Alpecin-Fenix Development + 4225
04 Óscar Pelegrí Electro Hiper Europa + 4920
05 Jakub Murias Voster ATS Team + 5115
06 Lucas Kubis Dukla Banská Bystrica + 5710
07 Ayco Bastiaens Alpecin-Fenix Development + 01:005
08 Jakub Kaczmarek HRE Mazowsze Serce Polski + 01:023
09 Martin Haring Dukla Banská Bystrica + 01:033
10 Alexandre Leonien Martigues SC-Payden & Rygel + 01:043
11 Byron Munton Electro Hiper Europa + 01:04
12 Stefan Hristov Hemus 1896 + 01:07
13 Szymon Rekita Voster ATS Team + 01:09
14 Alessandro Monaco Bardiani CSF Faizanè + 01:14
15 Victor Martinez Garcia Electro Hiper Europa + 03:40
16 Mirco Maestri Bardiani CSF Faizanè + 03:41
17 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 03:42
18 Gustav Frederik Dahl Team Give Elementer + 03:43
19 Miguel Ballesteros Electro Hiper Europa + 03:47
20 Alessandro Tonelli Bardiani CSF Faizanè + 03:50
21 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 03:52
22 Fabio Mazzucco Bardiani CSF Faizanè + 05:30
23 Mees Hendrikx Alpecin-Fenix Development + 05:52
24 Todor Balabanov KK Nessebar-Shokblaze + 06:09
25 Tomasz Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 06:17
26 Tomas Kalojiros Cycling Academy Trencin + 06:22
27 Evgeny Zotov Team Novak + 06:23
28 Adam Stachowiak HRE Mazowsze Serce Polski + 06:24
29 Loris Rouiller Alpecin-Fenix Development + 07:55
30 Dimitrios Christakos Greece + 08:01
31 Filippo Mori Gragnano Sporting Club Caselli + 08:03
32 Balazs Rozsa Epronex-Gesu + 08:33
33 Jan Stöhr Cycling Academy Trencin + 08:35
34 Doriand Percrule Novo Nordisk Development + 08:35
35 Oleksandr Shevchenko Eurocar Grawe Ukraine + 08:38
36 Panagiotis Christopoulus-Heller Greece + 08:39
37 Guillaume Van Keirsbulck Alpecin-Fenix Development + 09:27
38 Nathan Smith Novo Nordisk Development + 10:24
39 Thomas Armstrong Electro Hiper Europa + 10:38
40 Borislav Ivanov Tzar Simeon Plovdiv + 11:48
41 Matevz Govekar Tirol KTM Cycling Team + 12:07
42 Andreas Miltiadis Cyprus + 12:09
43 Zsolt Istlstekker Epronex-Gesu + 12:53
44 Konstantinos Pavlides Cyprus + 12:53
45 Andras Szatmary Epronex-Gesu + 12:54
46 Davide Masi Gragnano Sporting Club Caselli + 12:56
47 Daniel Guld Team Give Elementer + 14:45
48 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 15:17
49 Szymon Krawczyk Voster ATS Team + 15:17
50 Nikolaos Drakos Greece + 15:29
51 Pavol Rovder Dukla Banská Bystrica + 15:31
52 Petar Dimitrov KK Nessebar-Shokblaze + 15:50
53 Marton Solymosi Epronex-Gesu + 15:52
54 Martin Papanov KK Nessebar-Shokblaze + 16:18
55 Paul Buschek Tirol KTM Cycling Team + 16:49
56 Daniel Eriksen Team Give Elementer + 17:20
57 Anders Bruun Team Give Elementer + 19:29
58 Thomas Metge Martigues SC-Payden & Rygel + 19:31
59 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 19:34
60 Wilmar Molina Team Novak + 19:45
61 Christos Philokyprou Cyprus + 19:49
62 Florian Gamper Tirol KTM Cycling Team + 19:51
63 Gergely Orosz Team Novak + 19:52
64 Jan Dunnewind Novo Nordisk Development + 20:09
65 Lachezar Angelov Martigues SC-Payden & Rygel + 20:31
66 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 20:44
67 Vitaliy Novakovskyi Eurocar Grawe Ukraine + 21:28
68 Pavel Stöhr Cycling Academy Trencin + 21:37
69 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 22:14
70 Yegor Dementyev Team Novak + 22:20
71 Marceli Boguslawski HRE Mazowsze Serce Polski + 22:40
72 Evgeni Gerganov Balev Sliven REG + 22:42
73 Niels Vandeputte Alpecin-Fenix Development + 22:46
74 David Kovacs Electro Hiper Europa + 22:51
75 Ulugbek Saidov Novo Nordisk Development + 22:56
76 Mihkel Räim HRE Mazowsze Serce Polski + 23:42
77 Norbert Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 23:50
78 Jasen Aleksandrov Doltcini Regional Team + 23:54
79 Martin Chren Dukla Banská Bystrica + 23:54
80 Nikolay Genov Tzar Simeon Plovdiv + 24:02
81 Adam Foltan Dukla Banská Bystrica + 24:44
82 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 24:44
83 Gergo Gonczi Epronex-Gesu + 26:37
84 Jovan Divnic Serbia + 27:12
85 Andrea Biancalani Gragnano Sporting Club Caselli + 27:17
86 Leslie Lührs Tirol KTM Cycling Team + 27:26
87 Dusan Veselinovic Serbia + 27:26
88 Lyubomir Ilchev Doltcini Regional Team + 27:29
89 Serhii Sydor Eurocar Grawe Ukraine + 27:32
90 Yordan Andreev Martigues SC-Payden & Rygel + 27:33
91 Dorde Duric Doltcini Regional Team + 27:33
92 Marko Stankovic Serbia + 27:35
93 Davide Italiani Gragnano Sporting Club Caselli + 27:38
94 Yevhen Kryachko Eurocar Grawe Ukraine + 28:11
95 Simon Nagy Cycling Academy Trencin + 28:20
96 Ladislav Frolek Cycling Academy Trencin + 28:26
97 Louis Evans Novo Nordisk Development + 28:36
98 Konstantin Marinkov Tzar Simeon Plovdiv + 28:40
99 Georgi Lumparov Hemus 1896 + 30:42
100 Simone Innocenti Gragnano Sporting Club Caselli + 31:12
101 Yoan Kolev Gragnano Sporting Club Caselli + 32:12
102 Marko Danilovic Serbia + 32:34
103 Vladimir Koev Hemus 1896 + 33:37
104 Jaime Alberto Restrepo Diosa Team Novak + 34:27
105 Zlatin Valchev KSK Omega + 39:29
106 Stefan Kovar Tirol KTM Cycling Team + 39:42
107 Denis Dyankov Doltcini Regional Team + 39:51
108 Agustin Del Negro Team Novak + 39:53
109 Svetozar Hristov KK Nessebar-Shokblaze + 43:10
110 Deniz Ryustemov Tzar Simeon Plovdiv + 43:24
111 Yordan Petrov KK Nessebar-Shokblaze + 43:57
112 Mario Suchev KSK Omega + 44:43
113 Nikolay Dyankov Doltcini Regional Team + 45:14
114 Ventsislav Venkov Martigues SC-Payden & Rygel + 46:41
115 Martin Stefanov Sliven REG + 48:11
116 Adam Papai Epronex-Gesu + 49:17
117 Luc De Simone Martigues SC-Payden & Rygel + 50:44
118 Armando Archimandritis Cyprus + 51:43
119 Andriyi Movchan Eurocar Grawe Ukraine + 53:06
120 Georgi Gerganov Sliven REG + 01:04:20
DNF Alexandros Agrotis Cyprus
DNF Alexandros Matsangos Cyprus
DNF Martin Popov Doltcini Regional Team
DNF Periklis Ilias Greece
DNF Charalampos Kastrantas Greece
DNF Nikola Nikolov Sliven REG
DNF Bojidar Stefanov Sliven REG
DNF Aleksandar Zhekov Sliven REG
DNF Giovanni Lonardi Bardiani CSF Faizanè
DNF Enrico Zanoncello Bardiani CSF Faizanè
DNF Andrej Liska Cycling Academy Trencin
DNF Tobias Vanco Dukla Banská Bystrica
DNF Hristo Gechev Hemus 1896
DNF Daniel Petkov Hemus 1896
DNF Teodor Rusev Hemus 1896
DNF Deyvid Mitov KK Nessebar-Shokblaze
DNF Gregor Matija Cerne KSK Omega
DNF Dobromir Minchev KSK Omega
DNF Georgi Nikolov KSK Omega
DNF Denis Shtylianov KSK Omega
DNF Yannik Niebergall P&S Metalltechnik
DNF Thomas Bilde Team Give Elementer
DNF Jeppe Falk-Kristensen Team Give Elementer
DNF Damian Ivanov Tzar Simeon Plovdiv
DNF Georgi Panchev Tzar Simeon Plovdiv
Information
Nation Bulgaria
Date 30th June - 5th July
CAT 2.2
Other
Embed Results