Right now | Confirmed transfers | Cyclo-cross | World Championship

2019 Gracia

Race mainpage Info Results Stages Startlist Stats Comments

General Points Mountain Sprint

Results FirstCycling.com

Pos Name Born Team Time
01 Marta Bastianelli 1987 Team Virtu Cycling 10:14:43
02 Julie Van De Velde 1993 Belgium + 04:24
03 Maria Novolodskaya 1999 Russia + 05:05
04 Anna Plichta 1992 Poland + 05:43
05 Rachel Neylan 1982 Team Virtu Cycling + 05:44
06 Rotem Gafinovitz 1992 Israel + 05:46
07 Hanna Solovey 1992 Ukraine + 06:18
08 Hanna Nilsson 1992 BTC City Ljubljana + 06:35
09 Martina Ritter 1982 Austria + 06:46
10 Nikol Plosaj 1996 Poland + 06:48
11 Birgitte Krogsgaard 1991 Team Virtu Cycling + 06:57
12 Kelly van den Steen 1995 Belgium + 06:58
13 Daria Malkova 2000 Russia + 07:00
14 Diana Klimova 1996 Russia + 07:05
15 Monika Brzezna 1991 Mat Atom Deweloper + 07:06
16 Katarzyna Wilkos 1993 Mat Atom Deweloper + 07:18
17 Marieke van Witzenburg 1985 Jos Feron Lady Force + 07:24
18 Beate Zanner 1982 Maxx - Solar Lindig + 07:53
19 Laura Asencio 1998 France + 07:59
20 Lone Meertens 1998 Belgium + 08:09
21 Nikola Bajgerova 1997 Dukla Praha + 08:11
22 Olha Kulynych 2000 Ukraine + 08:15
23 Jacqueline Dietrich 1996 Stuttgart + 08:36
24 Karolina Perekitko 1998 Mix Team Wheel + 08:45
25 Marie Le Net 2000 France + 09:58
26 Carolin Schiff 1986 Maxx - Solar Lindig + 10:11
27 Marina Ivanuk 1990 Ukraine + 10:11
28 Spela Kern 1990 BTC City Ljubljana + 10:17
29 Louise Norman Hansen 1995 Team Virtu Cycling + 10:23
30 Suzanne Verhoeven 1996 Belgium + 11:36
31 Lucja Pietrzak 1995 Mat Atom Deweloper + 12:10
32 Hanna Tserah 1998 Minsk Cycling Club + 14:45
33 Angelika Tazreiter 1987 Austria + 15:09
34 Maëlle Grossetête 1998 France + 15:10
35 Mieke Kröger 1993 Team Virtu Cycling + 16:23
36 Ursa Pintar 1985 BTC City Ljubljana + 17:17
37 Polina Kirillova 1997 Russia + 17:43
38 Melissa Van Neck 1991 Dukla Praha + 18:45
39 Ann-Sophie Duyck 1987 Belgium + 19:17
40 Jade Wiel 2000 France + 19:39
41 Lisa Fischer 1993 Maxx - Solar Lindig + 20:31
42 Julia Borgström 2001 Sweden + 20:37
43 Tereza Neumanova 1998 Dukla Praha + 21:02
44 Mariia Miliaeva 2001 Russia + 21:06
45 Sara Penton 1988 Team Virtu Cycling + 21:21
46 Lisa Robb 1991 Stuttgart + 21:28
47 Karolina Kumiega 1999 TKK Pacific Nestle Fitness + 21:33
48 Celine Van Houtum 1997 Jos Feron Lady Force + 21:35
49 Liisa Ehrberg 1988 Jos Feron Lady Force + 21:39
50 Sara Mustonen Lichan 1981 Sweden + 22:23
51 Kamila Janu 2000 STT Mix Team CR + 23:32
52 Etelka Matuz 1983 Hungary + 31:43
53 Dorota Przezak 1997 Poland + 33:12
54 Iryna Semenova 1990 Ukraine + 33:52
55 Gudrun Stock 1995 Maxx - Solar Lindig + 34:45
56 Lucie Jounier 1998 France + 37:31
57 Weronika Humelt 1997 Mat Atom Deweloper + 37:37
58 Marianna Findrova 1985 Slovakia + 38:22
59 Veronika Jandova 2001 Mix Team Wheel + 38:22
60 Talsa Naskovich 1995 Minsk Cycling Club + 47:00
61 Bianca Bernhard 1990 Mix Team Wheel + 50:28
62 Hannah Gruber-Stadler 1999 Jos Feron Lady Force + 50:59
DNF Sylvia Gehnböck 1979 Austria
DNF Christina Perchtold 1993 Austria
DNF Anisha Vekemans 1991 Belgium
DNF Ema Cetkovska 1999 Dukla Praha
DNF Tereza Korvasova 1996 Dukla Praha
DNF Jarmila Machacova 1986 Dukla Praha
DNF Séverine Eraud 1995 France
DNF Barbara Benko 1990 Hungary
DNF Nike Peteri 1998 Hungary
DNF Eszter Temela 1989 Hungary
DNF Shira Biran 2000 Israel
DNF Avital Gez 1994 Israel
DNF Esther Meisels 1995 Israel
DNF Omer Shapira 1994 Israel
DNF Yelena Yastrebov 1991 Israel
DNF Kaja Rysz 1999 Mat Atom Deweloper
DNF Karolina Sowa 1996 Mat Atom Deweloper
DNF Tina Schulz 1999 Maxx - Solar Lindig
DNF Maria Janeck - Mix Team Wheel
DNF Sandra Klotz 1990 Mix Team Wheel
DNF Daniela Trckova 1998 Mix Team Wheel
DNF Joanna Golec 1999 Poland
DNF Marta Jaskulska 2000 Poland
DNF Daria Pikulik 1997 Poland
DNF Karina Kasenova 1998 Russia
DNF Julia Hrtankova 2000 Slovakia
DNF Tatiana Jasekova 1988 Slovakia
DNF Monika Kadlecova 1990 Slovakia
DNF Tereza Medvedova 1996 Slovakia
DNF Barbora Svrckova 1998 Slovakia
DNF Katerina Mudrikova 1996 STT Mix Team CR
DNF Barbora Prudkova 1996 STT Mix Team CR
DNF Elizabeth Ungermanova 1999 STT Mix Team CR
DNF Nada Voracova 1981 STT Mix Team CR
DNF Hannah Fandel 1996 Stuttgart
DNF Lea Feder 1991 Stuttgart
DNF Paulina Maxima Klimsa 2000 Stuttgart
DNF Corinna Lechner 1994 Stuttgart
DNF Alice Andersson 1995 Sweden
DNF Clara Lundmark 1999 Sweden
DNF Sara Olsson 1990 Sweden
DNF Ida Wanggren 1997 Sweden
DNF Paulina Pastuszek 2000 TKK Pacific Nestle Fitness
DNF Magdalena Sadlecka 1982 TKK Pacific Nestle Fitness
DNF Anna Sagan 1999 TKK Pacific Nestle Fitness
DNF Viktoriia Melnychuk 1998 Ukraine
DNF Urska Bravec 1996 BTC City Ljubljana
DNF Eugenia Bujak 1989 BTC City Ljubljana
DNF Urska Zigart 1996 BTC City Ljubljana
DNF Senna Feron 1995 Jos Feron Lady Force
DNF Kaat Hannes 1991 Jos Feron Lady Force
DNF Alina Abramenka 2000 Minsk Cycling Club
DNF Nastassia Kiptsikava 1999 Minsk Cycling Club

Want to use results from
FirstCycling on your site?

Gracia
Czech Republic - May 2nd-5th
Classification 2.2