Front Races Teams Riders Ranking

Odessa Grand Prix 1 | 2016 Results

Information Results

Main page

Results

Pos Name Team Time
01 Oleksandr Prevar Kolss - BDC Team 3:34:50
02 Vitaliy Buts Kolss - BDC Team + 00
03 Oleksandr Golovash Minsk Cycling Club + 14
04 Mykhailo Kononenko Kolss - BDC Team + 1:03
05 Andriy Vasylyuk Kolss - BDC Team + 1:03
06 Elchin Asadov Synergy Baku Cycling Project + 1:36
07 Pierre Moncorgé Bliz - Merida Pro Cycling + 7:00
08 Kansatansin Klimiankou Minsk Cycling Club + 7:00
09 Matti Manninen Bliz - Merida Pro Cycling + 8:31
10 Oleksandr Polivoda Kolss - BDC Team + 8:31
11 Yauheni Sobal Minsk Cycling Club
12 Taras Shevchuk Comanche
13 Rostyslav Zhukovskyy -
14 Raman Ramanau Minsk Cycling Club
15 Dmytro Ponomarenko Amore & Vita - Selle SMP
16 Oleksii Tarkovskyi Amore & Vita - Selle SMP
17 Bogdan Ryaposov Amore & Vita - Selle SMP
18 Yannick Janssen Bliz - Merida Pro Cycling
DNF Ilya Ahloblin -
DNF Dzianis Chernogortsev -
DNF Constantin Halca -
DNF Vitaliy Hryniv -
DNF Ilya Kovalenia -
DNF Daniil Osadchyy -
DNF Vladzislav Paliakov -
DNF Dmytro Stovbetskyy -
DNF Vadim Tihonov -
DNF Veaceslav Verciuc -
DNF Andrei Vrabii -
DNF Volodymyr Fredyuk Amore & Vita - Selle SMP
DNF Volodymyr Kogut Amore & Vita - Selle SMP
DNF Sergii Movchan Amore & Vita - Selle SMP
DNF Denys Mudrenko Atlet
DNF Stanislav Rudyy Atlet
DNF Maksym Samoliuk Atlet
DNF Hiski Kanerva Bliz - Merida Pro Cycling
DNF Nikolai Tefre Lunder Bliz - Merida Pro Cycling
DNF Andrii Cherniavskyy Comanche
DNF Roman Giadysh Comanche
DNF Vitaliy Pidkivka Comanche
DNF Dmytro Grabovskyy Dynamo Palmira Weltour
DNF Kostyantyn Rybaruk Dynamo Palmira Weltour
DNF Maksym Zubar Dynamo Palmira Weltour
DNF Yuriy Agarkov Equipe CMI
DNF Ilya Klepikov ISD - Jorbi Continental Team
DNF Vladyslav Kremynskiy ISD - Jorbi Continental Team
DNF Timur Maleiev ISD - Jorbi Continental Team
DNF Roman Seliverstov ISD - Jorbi Continental Team
DNF Rinat Udod ISD - Jorbi Continental Team
DNF Sergiy Gretchyn Jilun-Shakeland Cycling Team
DNF Oleksii Kasianov Jilun-Shakeland Cycling Team
DNF Yuri Metlushenko Jilun-Shakeland Cycling Team
DNF Sergiy Lagkuti Kolss - BDC Team
DNF Pavlo Bondarenko Kyiv Region
DNF Sergiy Kozachenko Kyiv Region
DNF Anton Moruha Kyiv Region
DNF Iurii Shumilov Kyiv Region
DNF Vladyslav Soltasiuk Kyiv Region
DNF Andrei Sobennicov Lizarran Reus-8Restaurant
DNF Valerii Taradai Merida
DNF Stanislav Bazhkou Minsk Cycling Club
DNF Siarhei Papok Minsk Cycling Club
DNF Dumitru Bumbu Moldova
DNF Oleksandr Surutkovych Qinghai Tianyoude Cycling Team
DNF Kanstantin Budkevich Rcop Belarus
DNF Arseni Ikanovich Rcop Belarus
DNF Dmitri Puzanov Serpentin CT
DNF Marlen Zmorka Sky Dive Dubai
DNF Artem Topchanyk Team Kuota-Construcciones Paulino
DNF Volodymyr Dyudya Team Lvshan Landscape
DNF Volodymyr Gomenyuk Team Lvshan Landscape
DNF Artem Tesler Team Lvshan Landscape
DNF Bohdan Musiienko Team Promin
DNF Victor Shevtsov Ukraine
DNF Vladislav Zubar Ukraine
Information
Nations Ukraine
Date August 7th
Distance 141.7 km
CAT 1.2