Front Races Teams Riders Ranking

Memorial R. Sieminskiego | 2019

Information Results Startlist

Main page

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Alois Kankovsky Elkov - Author 3:48:1240
02 Frantisek Sisr Elkov - Author + 0030
03 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 0025
04 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 0020
05 Kamil Malecki CCC Development Team + 0015
06 Michal Paluta CCC Development Team + 0010
07 Dominik Neuman Elkov - Author + 005
08 Patryk Stosz CCC Development Team + 003
09 Adrian Kurek Team Hurom + 003
10 Tobiasz Pawlak Team Hurom + 003
11 Piotr Brozyna CCC Development Team + 00
12 Hynek Palicka Topforex-Lapierre + 00
13 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 00
14 Michael Kukrle Elkov - Author + 15
15 Matej Zahalka Elkov - Author + 22
16 Jiri Petrus Topforex-Lapierre + 24
17 Mateusz Komar Voster ATS Team + 26
18 Marek Rutkiewicz Wibatech Merx 7R + 32
19 Mariusz Gasiorowski Team Hurom + 37
20 Jakub Kaczmarek Team Hurom + 1:42
21 Adrian Honkisz Warmińsko-Mazurski Klub Sporto + 7:59
22 Mikolaj Konieczny TC Chrobry Scott Glogow + 8:01
23 Sebastian Matusiak Warmińsko-Mazurski Klub Sporto + 8:04
24 Anatoliy Budyak Wibatech Merx 7R + 8:04
25 Jan Andrej Cully Dukla Banska Bystrica + 8:04
26 Juraj Bellan Dukla Banska Bystrica + 8:04
27 Martin Mahdar Dukla Banska Bystrica + 8:04
28 Marek Canecky Dukla Banska Bystrica + 8:04
DNS Krystian Ragus Warmińsko-Mazurski Klub Sporto
DNF Wojciech Ceniuch Pomorskie
DNF Mateusz Jakubasz Pomorskie
DNF Jakub Scibior Pomorskie
DNF Adrian Teklinski Pomorskie
DNF Bartlomiej Zablocki Pomorskie
DNF Damien Papierski CCC Development Team
DNF Sergio Tu CCC Development Team
DNF Kacper Walkowiak CCC Development Team
DNF Martin Chren Dukla Banska Bystrica
DNF Patrik Tybor Dukla Banska Bystrica
DNF Karel Hnik Elkov - Author
DNF Jakub Otruba Elkov - Author
DNF Sebastian Borowski Luks Trojka Piaseczno
DNF Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno
DNF Adrian Krupa Luks Trojka Piaseczno
DNF Bartosz Marek Luks Trojka Piaseczno
DNF Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno
DNF Mateusz Pomaski Luks Trojka Piaseczno
DNF Jakub Tryc Luks Trojka Piaseczno
DNF Pawel Kasprzyk TC Chrobry Scott Glogow
DNF Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow
DNF Kacper Poltorak TC Chrobry Scott Glogow
DNF Karol Domagalski Team Hurom
DNF Patryk Kostecki Team Hurom
DNF Emanuel Piaskowy Team Hurom
DNF David Andrle Topforex-Lapierre
DNF Jonas Brezina Topforex-Lapierre
DNF Tomas Capek Topforex-Lapierre
DNF Martin Kohout Topforex-Lapierre
DNF Adrian Banaszek Voster ATS Team
DNF Pawel Franczak Voster ATS Team
DNF Krzysztof Parma Voster ATS Team
DNF Mateusz Taciak Voster ATS Team
DNF Jozef Mank Warmińsko-Mazurski Klub Sporto
DNF Adam Nocen Warmińsko-Mazurski Klub Sporto
DNF Michal Pustula Warmińsko-Mazurski Klub Sporto
DNF Kacper Kistowski Wibatech Merx 7R
DNF Grzegorz Stepniak Wibatech Merx 7R
DNF Wojciech Sykala Wibatech Merx 7R
DNF Bartosz Warchol Wibatech Merx 7R
Information
Nations Poland
Date May 2nd
Distance 164.7 km
CAT 1.2