Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Memorial R. Sieminskiego
UCI, One-day race, 2nd May 2018, Poland
Race info
Results
Startlist
History
2019
2018
2017
2016
2015
Results
Embed Results
Nations
Belarus
Czechia
Poland
Ukraine
Teams
CCC Sprandi Polkowice
Domin Sport
Elkov - Author
KS Pogon Mostostal Pulawy
Luks Trojka Piaseczno
Lviv Cycling Team
Minsk Cycling Club
Pardus Tufo - Prostejov
Poland
TC Chorbry Scott Glogow
Team Hurom
Ukraine
Voster Uniwheels
Warminsko-Mazurski KS
Wibatech Merx 7R
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
UCI
01
Kankovsky
Alois
1983
Elkov - Author
03:40:03
40
02
Sajnok
Szymon
1997
CCC Sprandi Polkowice
+ 00
30
03
Banaszek
Alan
1997
CCC Sprandi Polkowice
+ 00
25
04
Laton
Eryk
1993
Team Hurom
+ 00
20
05
Stepniak
Grzegorz
1989
Wibatech Merx 7R
+ 00
15
06
Buts
Vitaliy
1986
Team Hurom
+ 00
10
07
Hacecky
Vojtech
1987
Elkov - Author
+ 00
5
08
Janiszewski
Sylwester
1988
Wibatech Merx 7R
+ 00
3
09
Banaszek
Adrian
1993
Voster Uniwheels
+ 00
3
10
Papok
Siarhei
1988
Minsk Cycling Club
+ 00
3
11
Detko
Artur
1983
Domin Sport
+ 00
12
Zielinski
Kamil
1988
Team Hurom
+ 00
13
CernĂ½
Josef
1993
Elkov - Author
+ 05
14
Gasiorowski
Mariusz
1996
Poland
+ 05
15
Rudyk
Bartosz
1998
Poland
+ 05
16
Teklinski
Adrian
1989
Poland
+ 05
17
Pomaski
Mateusz
1999
KS Pogon Mostostal Pulawy
+ 05
18
Zubar
Vladislav
1997
Lviv Cycling Team
+ 12
19
Babor
Daniel
1999
Pardus Tufo - Prostejov
+ 15
20
Vasilyev
Maksym
1990
Lviv Cycling Team
+ 18
21
Sisr
Frantisek
1993
CCC Sprandi Polkowice
+ 21
22
Gradek
Kamil
1990
CCC Sprandi Polkowice
+ 24
23
Kurek
Adrian
1988
CCC Sprandi Polkowice
+ 26
24
Franczak
Pawel
1991
CCC Sprandi Polkowice
+ 26
25
Kuklewicz
Karol
1997
TC Chorbry Scott Glogow
+ 26
26
Podlaski
Michal
1988
Voster Uniwheels
+ 26
27
Kaczmarek
Jakub
1993
Team Hurom
+ 26
28
Gieracki
Patryk
1999
TC Chorbry Scott Glogow
+ 44
29
Bondarenko
Pavlo
1996
Ukraine
+ 44
30
Grabis
Mateusz
1994
Voster Uniwheels
+ 44
31
Kordus
Kamil
1999
Poland
+ 44
32
Vasylyuk
Andriy
1987
Team Hurom
+ 44
33
Rutkiewicz
Marek
1981
Wibatech Merx 7R
+ 48
34
Jatczak
Artur
1998
TC Chorbry Scott Glogow
+ 01:02
35
Zahalka
Matej
1993
Elkov - Author
+ 01:06
36
Parma
Krzysztof
1987
Voster Uniwheels
+ 01:11
37
Sobal
Yauhen
1981
Minsk Cycling Club
+ 01:17
38
Konwa
Piotr
1995
Elkov - Author
+ 01:17
39
Stachowiak
Adam
1989
Voster Uniwheels
+ 01:17
40
Klimiankou
Kansatansin
1989
Minsk Cycling Club
+ 01:17
41
Muzychin
Anton
1994
Minsk Cycling Club
+ 01:17
42
Honkisz
Adrian
1988
Wibatech Merx 7R
+ 01:17
43
Grechyn
Sergiy
1979
Lviv Cycling Team
+ 01:17
44
Movchan
Sergii
1993
Lviv Cycling Team
+ 01:17
45
Fredyuk
Volodymyr
1992
Ukraine
+ 01:17
46
Dzhus
Volodymyr
1993
Lviv Cycling Team
+ 01:17
47
Gladysh
Roman
1995
Lviv Cycling Team
+ 01:17
48
Shevchuk
Taras
1997
Ukraine
+ 01:17
49
Kukrle
Michael
1994
Elkov - Author
+ 01:23
50
Miazga
Jan
1999
Luks Trojka Piaseczno
+ 01:40
51
Komar
Mateusz
1985
Voster Uniwheels
+ 01:40
52
Bartkiewicz
Andrzej
1991
Team Hurom
+ 01:40
53
Taciak
Mateusz
1984
CCC Sprandi Polkowice
+ 01:51
54
Czubak
Dawid
1998
Voster Uniwheels
+ 01:53
55
Sztrauch
Patryk
1999
Luks Trojka Piaseczno
+ 01:59
56
Wojs
Krystian
1998
TC Chorbry Scott Glogow
+ 02:02
57
Kaiser
Adrian
1997
Poland
+ 02:02
58
Rajchart
Jan
1996
Elkov - Author
+ 02:06
59
Pszczolarski
Wojciech
1991
Pardus Tufo - Prostejov
+ 02:08
60
Hnik
Karel
1991
Pardus Tufo - Prostejov
+ 02:08
61
Dolnicek
Marek
1999
Pardus Tufo - Prostejov
+ 02:08
62
Ziolkowski
Wojciech
1984
Domin Sport
+ 02:17
63
Warchol
Bartosz
1992
Wibatech Merx 7R
+ 02:20
64
Rebiewski
Jaroslaw
1974
Domin Sport
+ 02:20
65
Proc
Bartlomiej
1999
KS Pogon Mostostal Pulawy
+ 02:20
66
Albanowski
Kajetan
1999
Poland
+ 03:39
67
Mucha
Mateusz
-
Warminsko-Mazurski KS
+ 03:39
68
Wewior
Dominik
1996
Warminsko-Mazurski KS
+ 03:42
69
Pawlak
Tobiasz
1995
Domin Sport
+ 03:52
70
Kostecki
Patryk
1993
Domin Sport
+ 03:52
71
Zubenko
Mykyta
1995
Pardus Tufo - Prostejov
+ 04:27
72
Lichnovsky
Ludek
1995
Pardus Tufo - Prostejov
+ 04:36
73
Marycz
Jaroslaw
1987
Wibatech Merx 7R
+ 05:04
74
Banaszek
Norbert
1997
Wibatech Merx 7R
+ 05:04
75
Matusiak
Sebastian
1997
Warminsko-Mazurski KS
+ 05:04
DNS
Ganko
Antoni
1999
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNS
Kwiatkowski
Maciej
1999
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNS
Slomski
Pawel
1998
Luks Trojka Piaseczno
DNS
Wrobel
Franciszek
1999
Warminsko-Mazurski KS
DNF
Mrowka
Adrian
1997
Poland
DNF
Hryniv
Vitaliy
1995
Ukraine
DNF
Pohorelov
Vladyslav
1995
Ukraine
DNF
Romanenkov
Valeriy
1999
Ukraine
DNF
Wojcik
Adam
1990
Domin Sport
DNF
Krupa
Adrian
1997
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Kuswik
Przemyslaw
1998
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Borowski
Sebastian
1999
Luks Trojka Piaseczno
DNF
Ragus
Krystian
1997
Luks Trojka Piaseczno
DNF
Ivashkin
Anton
1996
Minsk Cycling Club
DNF
Mank
Jozef
1999
Warminsko-Mazurski KS
DNF
Nocen
Adam
1999
Warminsko-Mazurski KS
Information
Memorial R. Sieminskiego
Poland
2nd May 2018
1.2 | 162.9 km