Trofeo Binda Juniors - 2019

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Megan Jastrab USA 1:52:57
02 Gaia Masetti Breganze Wilier Team + 00
03 Léa Curinier France + 00
04 Amelia Sharpe Great Britain + 00
05 Wilma Olausson Sweden + 00
06 Katie Clouse USA + 00
07 Shirin Van Anrooij Netherlands + 00
08 Julia Borgström Sweden + 00
09 Giorgia Catarzi Ciclismo Insieme + 00
10 Amaia Lartitegi Ormazabal CAF Turnkey Engineering + 00
11 Camilla Alessio Ciclismo Insieme + 00
12 Matilde Vitillo Racconigi Cycling Team + 00
13 Femke Gerritse Netherlands + 00
14 Gabrielle Lehnert USA + 05
15 Eluned King Great Britain + 06
16 Elynor Backstedt Great Britain + 08
17 Cédrine Kerbaol France + 08
18 Alice Capasso Breganze Wilier Team + 08
19 Abi Smith Great Britain + 29
20 Maeva Squiban France + 1:01
21 Amy Monkhouse Great Britain + 1:01
22 Nika Jancic Slovenia + 1:01
23 Maike van der Duin Netherlands + 1:01
24 Noëlle Buri Switzerland + 1:01
25 Maud Rijnbeek CC Pavé 76 + 1:01
26 Prisca Savi SCV Bike Cadorago ASD + 1:01
27 Noemi Rüegg Switzerland + 1:01
28 Cristina Tonetti SCV Bike Cadorago ASD + 1:01
29 Sofia Collinelli VO2 Team Pink + 1:01
30 Lucy Mayrhofer Germany + 1:01
31 Natalia Krzeslak Poland + 1:01
32 Ilse Pluimers CC Pavé 76 + 1:01
33 Anna-Helene Zdun Germany + 1:01
34 Ava Sykes USA + 1:01
35 Tjasa Susnik Slovenia + 1:12
36 Silke Smulders Netherlands + 1:15
37 Zoe Ta-Perez USA + 2:07
38 Sylvie Truc Racconigi Cycling Team + 2:07
39 Noemi Lucrezia Eremita Ciclismo Insieme + 2:08
40 Arianna Daldin Breganze Wilier Team + 2:08
41 Eleonora Silani Team Lady Zuliani + 2:14
42 Eleonora Camilla Gasparrini VO2 Team Pink + 2:19
43 Aurora Mantovani VO2 Team Pink + 2:43
44 Dominika Wlodarczyk Poland + 2:43
45 Alice Palazzi ASD GC Osimo Stazione + 2:43
46 Akvile Gedraityte Lithuania + 2:43
47 Radka Paulechova Slovakia + 2:43
48 Nikola Wielowska Poland + 3:18
49 Lara Scarselli Ciclismo Insieme + 3:18
50 Beatrice Pozzobon Ciclismo Insieme + 3:18
51 Friederike Stern Germany + 3:18
52 Daniek Hengeveld Netherlands + 3:18
53 Elena Smith Great Britain + 3:18
54 Jade Téolis France + 3:18
55 Lara Stehli Switzerland + 3:18
56 Arianna Corino Racconigi Cycling Team + 3:18
57 Ilse Grit CC Pavé 76 + 3:18
58 Jane Tullis USA + 3:18
59 Giulia Giuliani Ciclismo Insieme + 3:18
60 Lieke Nooijen Netherlands + 3:18
61 Julia Sanchez Galea CAF Turnkey Engineering + 3:18
62 Giorgia Simoni ASD GC Osimo Stazione + 3:18
63 Lina Svarinska Latvia + 3:18
64 Annika Liehner Switzerland + 3:18
65 Angela Oro Team Lady Zuliani + 3:18
66 Metka Mikuz Slovenia + 3:18
67 Rachele Bonzanini Racconigi Cycling Team + 3:18
68 Alessia Patuelli Breganze Wilier Team + 3:18
69 Maddalena Bertuletti SCV Bike Cadorago ASD + 3:18
70 Giulia Affaticati VO2 Team Pink + 3:18
71 Alessandra Grillo Racconigi Cycling Team + 3:18
72 Louise Moullec France + 5:05
73 Nora Jencusova Slovakia + 5:05
74 Rosalie Van Der Wolf CC Pavé 76 + 5:05
75 Eleonara Remelli UC Conscio - Zhiraf + 5:10
76 Sofie Van Rooijen CC Pavé 76 + 5:14
77 Federica Piergiovanni SCV Bike Cadorago ASD + 5:15
78 Eline Van Rooijen CC Pavé 76 + 5:15
79 Erika Cremasco Breganze Wilier Team + 5:18
80 Giulia Luciani Team Gauss + 5:22
81 Veronica Zaninelli Team Gauss + 5:24
82 Lucrezia Barni Gianni GS Citta di Dalmine ASD + 5:32
DNS Lidia Calva Ruiz CAF Turnkey Engineering
DNF Maria Grazia Amati ASD GC Osimo Stazione
DNF Sara Bardella ASD GC Osimo Stazione
DNF Margherita Morelli ASD GC Osimo Stazione
DNF Chia Pedrelli ASD GC Osimo Stazione
DNF Elisa Tonelli Breganze Wilier Team
DNF Laia Burdoy Munoz CAF Turnkey Engineering
DNF Leire Moreno Lopez CAF Turnkey Engineering
DNF Maria Rossello Coll CAF Turnkey Engineering
DNF Aurora Delmonte Club Corridonia
DNF Chiara Dionisi Club Corridonia
DNF Gaia Giampietri Club Corridonia
DNF Giulia Quattrini Club Corridonia
DNF Ysoline Corbineau France
DNF Hannah Buch Germany
DNF Paula Leonhardt Germany
DNF Finja Smekal Germany
DNF Desiree Beloli GS Citta di Dalmine ASD
DNF Monia Garavaglia GS Citta di Dalmine ASD
DNF Greta Tebaldi GS Citta di Dalmine ASD
DNF Chiara Zanardo GS Citta di Dalmine ASD
DNF Santa-Sanija Jurgena Latvia
DNF Enia Kanepeja Latvia
DNF Eva Eliza Leikarte Latvia
DNF Gabija Alisauskaite Lithuania
DNF Kristina Jankuskaite Lithuania
DNF Erika Zuperkaite Lithuania
DNF Malgorzata Dabrowska Poland
DNF Julia Kowalska Poland
DNF Zuzanna Olejniczak Poland
DNF Francesca Costanza Colombo Racconigi Cycling Team
DNF Matilde Bertolini SCV Bike Cadorago ASD
DNF Sonia Rossetti SCV Bike Cadorago ASD
DNF Viktoria Knapcova Slovakia
DNF Simona Zahorcova Slovakia
DNF Ana Ahacic Slovenia
DNF Caroline Andersson Sweden
DNF Ida Johansson Sweden
DNF Milena Del Sarto Team Gauss
DNF Giorgia Dioguardi Team Gauss
DNF Elisa Lugli Team Gauss
DNF Eleonara Veroni Team Gauss
DNF Giada Damuzzo Team Lady Zuliani
DNF Giulia Gerardo Team Lady Zuliani
DNF Elisabetta Zanotto Team Lady Zuliani
DNF Gaia Bevilacqua UC Conscio - Zhiraf
DNF Martina Bufalini UC Conscio - Zhiraf
DNF Sara Magi UC Conscio - Zhiraf
DNF Sofia Vigolo UC Conscio - Zhiraf
DNF Sofia Zamperetti UC Conscio - Zhiraf
DNF Ilenia Benatti Vallerbike
DNF Rebecca Bianchi Vallerbike
DNF Ylenia Fiscarelli Vallerbike
DNF Giulia Manenti Vallerbike
DNF Martina Severi Vallerbike
DNF Chiara Bolognino VO2 Team Pink
DNF Martina Sgrisleri VO2 Team Pink
Information
Nation Italy
Date 24th March
Distance 69.4 km
CAT J-1.NC
Other
Embed Results