GP Adria Mobil

UCI, One-day race, 27th March 2022, Slovenia

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Paterski Maciej Voster ATS Team 04:35:0740
02 Debiasi Andrea Cycling Team Friuli ASD + 0030
03 Venchiarutti Nicola Work Service-Vitalcare-Dynatek + 0025
04 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 0020
05 Moro Riccardo Parkpre Racing Team + 0015
06 Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski + 0010
07 Quaedvlieg Lars Global Cycling Team + 005
08 Brozyna Piotr HRE Mazowsze Serce Polski + 003
09 Per David Adria Mobil + 003
10 Andreev Yordan Martigues SC-Payden & Rygel + 003
11 Cieslik Pawel Voster ATS Team + 08
12 Rocchetta Cristian Zalf Euromobil Fior + 08
13 Budzinski Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski + 08
14 Murias Jakub Voster ATS Team + 08
15 Di Felice Francesco Gallina Ecotek Lucchini + 08
16 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 08
17 Finkst Tilen Adria Mobil + 08
18 Haller Patrick Santic-Wibatech + 08
19 Stravers Jarri Global Cycling Team + 08
20 Balkan Onur Turkey + 08
21 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 08
22 Glivar Gal Adria Mobil + 08
23 Klopper Christiaan Martigues SC-Payden & Rygel + 08
24 Baffi Stefano So.L.Me - Olmo + 08
25 Bruno Andrea Alfio Parkpre Racing Team + 08
26 Garzara Mattia Cycling Team Friuli ASD + 08
27 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 08
28 Burchio Federico Work Service-Vitalcare-Dynatek + 08
29 Cerne Gregor Matija Meridiana Kamen Team + 08
30 Dogan Halil Ibrahim Turkey + 08
31 Karic Vedad Meridiana Kamen Team + 08
32 Nijssen Kenny Global Cycling Team + 08
33 Hocevar Kristjan Adria Mobil + 08
34 Sowinski Artur Voster ATS Team + 08
35 Rekita Szymon Voster ATS Team + 08
36 Zumer Matic Meblo Jogi Pro-Concrete + 08
37 Garavaglia Giacomo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 08
38 Cemazar Nik Adria Mobil + 08
39 Bulut Samet Turkey + 08
40 Subils Julien Martigues SC-Payden & Rygel + 08
41 Zurlo Matteo Zalf Euromobil Fior + 08
42 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 08
43 Sarc Leon Cycling Team Kranj + 08
44 Stachowiak Adam HRE Mazowsze Serce Polski + 08
45 Ginestra Lorenzo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 08
46 Szatmary Andras Epronex-Hungary Cycling Team + 29
47 Verza Riccardo Zalf Euromobil Fior + 29
48 Bonetto Samuele Zalf Euromobil Fior + 01:47
49 Rizza Stefano Parkpre Racing Team + 01:55
50 Carta Elia Meblo Jogi Pro-Concrete + 01:55
51 Lojen Matija Meblo Jogi Pro-Concrete + 01:55
52 Kovacic Miran KK Bled + 01:55
53 Verhoeff Stefan Global Cycling Team + 01:55
54 Chiari Federico So.L.Me - Olmo + 02:06
55 Ressi Diego Gallina Ecotek Lucchini + 02:06
56 Jones Seth Ferei-CCN Metalac + 02:06
57 Wilches Pablo Alejandro Ferei-CCN Metalac + 02:06
58 Garibbo Nicolo Parkpre Racing Team + 02:06
59 Abay Burak Turkey + 02:06
60 Özgür Batuhan Turkey + 02:06
61 Turkulov Luka Cycling Team Kranj + 02:06
62 Dobravec Miha KK Bled + 02:06
63 Otonicar Gasper KK Bled + 02:06
64 van Noppen Antonie Global Cycling Team + 02:06
65 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 02:06
66 Buijk Bart Global Cycling Team + 02:06
67 Solymosi Marton Epronex-Hungary Cycling Team + 02:06
68 Jeromel Vid Cycling Team Kranj + 02:06
69 Pavlic Marko Meblo Jogi Pro-Concrete + 02:06
70 Jarc Aljaz Adria Mobil + 02:06
71 Rudyk Bartosz Santic-Wibatech + 02:06
72 Divnic Jovan Meridiana Kamen Team + 02:06
73 Barac Antonio Meridiana Kamen Team + 02:06
74 Novak Simon K.K.Gorje + 02:06
75 Jordan Adam Ljubljana Gusto Santic + 02:06
76 Mertelj Enej Cycling Team Kranj + 02:06
77 Donega Matteo Cycling Team Friuli ASD + 02:06
78 Milan Matteo Cycling Team Friuli ASD + 02:06
79 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 02:06
80 Bien Max Ferei-CCN Metalac + 02:06
81 Zamperini Edoardo Zalf Euromobil Fior + 03:16
DNF Tiryaki Oguzhan Turkey
DNF Örken Ahmet Turkey
DNF Filutas Viktor Adria Mobil
DNF Longato Giovanni Cycling Team Friuli ASD
DNF Cvjeticanin Maks Cycling Team Kranj
DNF Jablanovec Luka Cycling Team Kranj
DNF Vovk Jaka Cycling Team Kranj
DNF Gonczy Gergo Epronex-Hungary Cycling Team
DNF More-Gosselin Oliver Mark Epronex-Hungary Cycling Team
DNF Danilovic Marko Ferei-CCN Metalac
DNF Radmilac Aleksandar Ferei-CCN Metalac
DNF Tomic Marko Ferei-CCN Metalac
DNF Bauce Davide Gallina Ecotek Lucchini
DNF Perani Riccardo Gallina Ecotek Lucchini
DNF Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini
DNF Gorak Dominik HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Osko Milosz HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Kosovel David K.K.Gorje
DNF Sranc Peter K.K.Gorje
DNF Stankovic Marko K.K.Gorje
DNF Susnik Rok K.K.Gorje
DNF Topolovec Matija K.K.Gorje
DNF Dragar Luka KK Bled
DNF Kondic Marko KK Bled
DNF Peternelj Zan KK Bled
DNF Avbelj Blaz Ljubljana Gusto Santic
DNF Brus Jakob Ljubljana Gusto Santic
DNF Tomsic Dan Andrej Ljubljana Gusto Santic
DNF Crause Pedri Martigues SC-Payden & Rygel
DNF De Simone Luc Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Giordanengo Tom Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Marinov Martin Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Bozic Ziga Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Gorjanc Zan Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Vrhovnik Luka Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Bertrand Matteo Meridiana Kamen Team
DNF Klisuric Stevan Meridiana Kamen Team
DNF Marenzi Lorenzo Meridiana Kamen Team
DNF Troia Ivan Parkpre Racing Team
DNF Proc Bartlomiej Santic-Wibatech
DNF Comin Maicol So.L.Me - Olmo
DNF Formica Daniele So.L.Me - Olmo
DNF Hrenko Norbert So.L.Me - Olmo
DNF La Terra Pirre Samuele So.L.Me - Olmo
DNF Paties Montagner Eric Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Plebani Davide Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Acco Alessio Zalf Euromobil Fior
DNF Portello Alessio Zalf Euromobil Fior

Information