GP Adria Mobil - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Marijn Van Den Berg Groupama-FDJ Conti 4:23:0440
02 Filippo Fiorelli Bardiani CSF Faizanè + 0030
03 Adam Toupalik Elkov - Kasper + 0025
04 Laurence Pithie Groupama-FDJ Conti + 0020
05 David Per Adria Mobil + 0015
06 Jakub Kaczmarek HRE Mazowsze Serce Polski + 0010
07 Owen Geleijn Jumbo-Visma DT + 005
08 Federico Guzzo Zalf Euromobil Désirée Fior + 003
09 Stefano Gandin Zalf Euromobil Désirée Fior + 003
10 Andi Bajc Felbermayr - Simplon Wels + 003
11 Michal Paluta Global 6 Cycling + 00
12 Riccardo Carretta Cycling Team Friuli ASD + 00
13 Giovanni Lonardi Bardiani CSF Faizanè + 00
14 Edoardo Zambanini Zalf Euromobil Désirée Fior + 00
15 Jaka Primozic KK Kranj + 00
16 Lorenzo Quartucci Zalf Euromobil Désirée Fior + 00
17 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 00
18 Nik Cemazar KK Kranj + 00
19 Fran Miholjevic Cycling Team Friuli ASD + 00
20 Timon Loderer Hrinkow Advarics Cycleang + 00
21 Antoine Raugel Groupama-FDJ Conti + 00
22 Umberto Marengo Bardiani CSF Faizanè + 00
23 Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang + 00
24 Ziga Groselj Felbermayr - Simplon Wels + 00
25 Martin Messner WSA KTM Graz + 00
26 Gabriele Benedetti Zalf Euromobil Désirée Fior + 00
27 Alexandre Balmer Groupama-FDJ Conti + 00
28 Andrea Pietrobon Cycling Team Friuli ASD + 00
29 Johannes Staune-Mittet Jumbo-Visma DT + 00
30 Philip Handl Union Raiffeisen Radteam Tirol + 00
31 Mirco Maestri Bardiani CSF Faizanè + 00
32 Adam Stachowiak HRE Mazowsze Serce Polski + 19
33 Riccardo Zoidl Felbermayr - Simplon Wels + 26
34 Kristijan Hocevar Adria Mobil + 1:02
35 Anze Skok Ljubljana Gusto Santic + 1:39
36 Filippo Fortin Team Vorarlberg + 1:39
37 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 1:39
38 Stefan Kolb Hrinkow Advarics Cycleang + 1:39
39 Matic Zumer KK Bled + 1:39
40 Stepan Kurianov Global 6 Cycling + 1:39
41 Szymon Rekita Voster ATS Team + 1:39
42 Nicolas Nesi D'Amico UM Tools + 1:39
43 Gabriele Petrelli Cycling Team Friuli ASD + 1:39
44 Michael Kukrle Elkov - Kasper + 1:39
45 Reuben Thompson Groupama-FDJ Conti + 1:39
46 Roland Thalmann Team Vorarlberg + 1:39
47 Jack Burke Union Raiffeisen Radteam Tirol + 1:39
48 Francesco Bongiorno Global 6 Cycling + 2:01
49 Daniel Smarzaro D'Amico UM Tools + 2:01
50 Aljaz Omerzel Adria Mobil + 18:00
51 Matteo Zurlo Zalf Euromobil Désirée Fior + 18:35
52 Seth Jones CCN Metalac Sunbelt + 18:35
53 Ognjen Ilic CCN Metalac Sunbelt + 18:35
54 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 18:35
55 Samuele Zoccarato Bardiani CSF Faizanè + 18:35
56 Felix Ritzinger WSA KTM Graz + 18:35
57 Felix James Meo Team Vorarlberg + 18:35
58 Enrico Zanoncello Bardiani CSF Faizanè + 18:35
59 Fabio Mazzucco Bardiani CSF Faizanè + 18:35
60 Enzo Paleni Groupama-FDJ Conti + 18:35
61 Yordan Andreev Bulgaria + 18:35
62 Aljaz Colnar Adria Mobil + 18:35
63 Nicholas Rinaldi Northwave - Siatec-Olmo + 18:35
64 Uros Repse KK Kranj + 18:35
65 Aljaz Jarc Adria Mobil + 18:35
66 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 18:35
67 Leslie Lührs Tirol KTM Cycling Team + 18:35
68 Bostijan Murn Adria Mobil + 18:35
69 Matevz Govekar Tirol KTM Cycling Team + 18:35
70 Alan Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 18:35
71 Georg Steinhauser Tirol KTM Cycling Team + 18:35
72 Kevin Pezzo Rosola Tirol KTM Cycling Team + 18:35
73 Simon Cibej Meblo Jogi Pro-Concrete + 18:35
74 Daniel Staniszewski HRE Mazowsze Serce Polski + 18:35
75 Borislav Ivanov Bulgaria + 18:35
76 Adam Foltan Dukla Banská Bystrica + 18:35
77 Matija Lojen Meblo Jogi Pro-Concrete + 18:35
78 Filip Kvasina Meridiana - Kamen Team + 18:35
79 Ziga Horvat Adria Mobil + 18:35
80 Jakub Murias Voster ATS Team + 18:35
81 Max Bien CCN Metalac Sunbelt + 18:35
82 Tomasz Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 18:35
83 Nicolas Sessler Global 6 Cycling + 18:35
84 Mario Gamper Union Raiffeisen Radteam Tirol + 18:35
85 Patrik Tybor Dukla Banská Bystrica + 18:35
86 Szymon Krawczyk Voster ATS Team + 18:35
87 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 18:35
88 Matthias Mangertseder Felbermayr - Simplon Wels + 18:35
89 Damien Papierski Voster ATS Team + 18:35
90 Jernej Hribar Ljubljana Gusto Santic + 18:35
91 Gorazd Per Union Raiffeisen Radteam Tirol + 18:35
92 Ferenc Szöllosi Northwave - Siatec-Olmo + 18:35
93 Mihael Stajnar Meblo Jogi Pro-Concrete + 18:35
94 Jonas Sonnleitner Hrinkow Advarics Cycleang + 18:35
95 Fabian Schormair Felbermayr - Simplon Wels + 18:35
96 Juraj Bellan Dukla Banská Bystrica + 18:35
97 Michael Konczer Hrinkow Advarics Cycleang + 18:35
98 Maximilian Kuen Team Vorarlberg + 18:35
99 Lukas Meiler Team Vorarlberg + 18:35
100 Martin Meiler Team Vorarlberg + 18:35
101 Axel Van Der Tuuk Jumbo-Visma DT + 18:35
102 Teo Pecnik Ljubljana Gusto Santic + 18:35
103 Matteo Donega Cycling Team Friuli ASD + 18:35
104 Martin Nessler Cycling Team Friuli ASD + 18:35
105 Nicolo Buratti Cycling Team Friuli ASD + 18:35
106 Nikolay Genov Bulgaria + 18:35
107 Maurice Ballerstedt Jumbo-Visma DT + 18:35
108 Darren Van Bekkum Jumbo-Visma DT + 18:35
109 Mattia Saccon Northwave - Siatec-Olmo + 18:35
110 Alexander Gratzer WSA KTM Graz + 18:35
111 Florian Kierner Tirol KTM Cycling Team + 18:35
112 Daniel Kock WSA KTM Graz + 18:35
113 Valentin Götzinger WSA KTM Graz + 18:35
114 Marko Danilovic CCN Metalac Sunbelt + 18:35
115 Luka Pajek Hrinkow Advarics Cycleang + 18:58
116 Lars Boven Jumbo-Visma DT + 18:58
117 Robert Jenko Meblo Jogi Pro-Concrete + 18:58
118 Petr Kelemen Elkov - Kasper + 19:07
119 Carlo Jurisevic Ljubljana Gusto Santic + 20:35
DNS Martin Lavric KK Kranj
DNF Stanislav Grabchev Bulgaria
DNF Martin Papanov Bulgaria
DNF Deniz Ryustemov Bulgaria
DNF David Lukovic CCN Metalac Sunbelt
DNF Maksym Bilyi D'Amico UM Tools
DNF Vojislav Peric D'Amico UM Tools
DNF Luca Roberti D'Amico UM Tools
DNF Marek Canecky Dukla Banská Bystrica
DNF Martin Chren Dukla Banská Bystrica
DNF Lukas Kubis Dukla Banská Bystrica
DNF Pavol Rovder Dukla Banská Bystrica
DNF Michal Schlegel Elkov - Kasper
DNF Jakub Toupalik Elkov - Kasper
DNF Matej Zahalka Elkov - Kasper
DNF Dan Erik Hansen Global 6 Cycling
DNF James Mitri Global 6 Cycling
DNF Joseph Pidcock Groupama-FDJ Conti
DNF Norbert Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Pawel Bernas HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma DT
DNF Gregor Matija Cerne KK Bled
DNF Miha Dobravec KK Bled
DNF Luka Dragar KK Bled
DNF Rok Susnik KK Bled
DNF Luka Vrhovnik KK Bled
DNF Luka Cotar KK Kranj
DNF Luka Ziherl KK Kranj
DNF Blaz Avbelj Ljubljana Gusto Santic
DNF Stefan Kovac Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Tilen Pogacar Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Antonio Barac Meridiana - Kamen Team
DNF Matija Bedic Meridiana - Kamen Team
DNF Vedad Karic Meridiana - Kamen Team
DNF Lorenzo Marenzi Meridiana - Kamen Team
DNF Nikola Vrbanc Meridiana - Kamen Team
DNF Dusan Kalaba Northwave - Siatec-Olmo
DNF Marco Trevisol Northwave - Siatec-Olmo
DNF Marco Vettorel Northwave - Siatec-Olmo
DNF Marco Friedrich Felbermayr - Simplon Wels
DNF Daniel Lehner Felbermayr - Simplon Wels
DNF Johannes Schinnagel Team Vorarlberg
DNF Felix Engelhardt Tirol KTM Cycling Team
DNF Florian Gamper Tirol KTM Cycling Team
DNF Jasper Albrecht Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Bernhard Lube Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Daniel Reiter Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Patryk Stosz Voster ATS Team
DNF Maximilian Kabas WSA KTM Graz
DNF Jodok Salzmann WSA KTM Graz
DNF Riccardo Verza Zalf Euromobil Désirée Fior
Information
Nation Slovenia
Date 28th March
Distance 181.5 km
CAT 1.2
Other
Embed Results