Tour of Yancheng - 2015

Overall Youth Points

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Evaldas Siskevicius Team Marseille 13 - KTM 07:12:05
02 Guangtong Ma Hengxiang Cycling Team + 07
03 Mark Sehestad Pedersen Team Tre-For - Blue Water + 24
04 Vitaliy Buts Kolss - BDC Cycling Team + 26
05 Martin Blaha Team Dukla Praha + 30
06 Rick Van Breda Parkhotel Valkenburg + 30
07 Julien El Fares Team Marseille 13 - KTM + 30
08 Behnam Maleki Tabriz Petrochemical + 32
09 Tino Thömel RTS - Santic Racing Team + 49
10 Martin Laas Team Marseille 13 - KTM + 50
11 Mykhaylo Kononenko Kolss - BDC Cycling Team + 52
12 Cees Bol Rabobank DT + 53
13 Ahmet Örken Torku Seker Spor + 55
14 Yikui Niu China Hainan Yindongli + 56
15 Andris Vosekalns Rietumu - Delfin + 56
16 Sam Witmitz Team Budget Forklifts + 57
17 Marco Zanotti Parkhotel Valkenburg + 57
18 Vojtech Hacecky Team Dukla Praha + 58
19 Meiyin Wang Hengxiang Cycling Team + 58
20 Patrick Clausen Team Tre-For - Blue Water + 59
21 Andrii Kulyk Kolss - BDC Cycling Team + 59
22 Andreas Hyldgaard Team Tre-For - Blue Water + 59
23 Chun Wing Leung HKSI Pro Cycling Team + 59
24 Feng Qiao Ningxia Sports Lottery + 59
25 Jan Maas Rabobank DT + 59
26 Xiaolong Sun Giant - Champion System + 59
27 Jeroen Meijers Rabobank DT + 59
28 Burr Ho HKSI Pro Cycling Team + 59
29 Siu Wai Ko HKSI Pro Cycling Team + 59
30 Jiri Hochmann Team Dukla Praha + 59
31 Frantisek Sisr Team Dukla Praha + 59
32 Denys Kostyuk Kolss - BDC Cycling Team + 59
33 Jingbiao Zhao Hengxiang Cycling Team + 59
34 Zhang Zheng Hengxiang Cycling Team + 59
35 Andriy Vasylyuk Kolss - BDC Cycling Team + 59
36 Yusup Abrekov Beijing Yanqing Innova + 59
37 Mads Rahbek Team Tre-For - Blue Water + 59
38 Tomas Vaitkus Rietumu - Delfin + 59
39 Mehdi Sohrabi Tabriz Petrochemical + 59
40 Bekir Baki Akirsan Torku Seker Spor + 59
41 Dennis Bakker Parkhotel Valkenburg + 59
42 Muhammet Atalay Torku Seker Spor + 59
43 Kang Zhao China Hainan Yindongli + 59
44 Merijn Korevaar Rabobank DT + 59
45 Boris Shpilevskiy RTS - Santic Racing Team + 59
46 Maarten Van Trijp Rabobank DT + 59
47 Tommy Nankervis Team Budget Forklifts + 59
48 Amir Kolahdozhagh Tabriz Petrochemical + 59
49 Oleksandr Polivoda Kolss - BDC Cycling Team + 59
50 Samad Pourseyedi Tabriz Petrochemical + 59
51 Samuel Horgan Team Budget Forklifts + 59
52 Ahad Kazemi Tabriz Petrochemical + 59
53 Daniel Barry Team Budget Forklifts + 59
54 Ghader Mizbani Tabriz Petrochemical + 59
55 Massimo Graziato Parkhotel Valkenburg + 01:06
56 Roman Furst Team Dukla Praha + 01:27
57 Jasper Ockeloen Parkhotel Valkenburg + 01:59
58 Ulises Castillo Start - Massi Cycling Team + 02:16
59 Feritcan Samli Torku Seker Spor + 02:16
60 Ruslan Karimov RTS - Santic Racing Team + 02:16
61 Zsolt Der Start - Massi Cycling Team + 02:44
62 Wenlong Zhang Giant - Champion System + 04:04
63 Fuwen Xue Giant - Champion System + 04:05
64 Lars Pria Rietumu - Delfin + 04:05
65 Nicolas Pietrula Team Dukla Praha + 05:18
66 Akramjon Sunnatov Beijing Yanqing Innova + 05:22
67 Muradjan Halmuratov Beijing Yanqing Innova + 05:22
68 Meng Yan Hengxiang Cycling Team + 05:22
69 Rasim Reis Torku Seker Spor + 05:32
70 Yake Hou Giant - Champion System + 05:32
71 Li Jun Bai Giant - Champion System + 05:32
72 Thomas Rabou Attaque Team Gusto + 05:39
73 Marc Vilanova Marsa Start - Massi Cycling Team + 06:45
74 Andreas Keuser Start - Massi Cycling Team + 06:45
75 Ruben Caseny Catalá Start - Massi Cycling Team + 06:45
76 Kai Deng Ningxia Sports Lottery + 06:45
77 Uldis Ālītis Rietumu - Delfin + 06:45
78 Axel Costa Start - Massi Cycling Team + 06:45
79 Chunlong Zhang Ningxia Sports Lottery + 06:45
80 Jiankun Liu China Hainan Yindongli + 06:45
81 Anders Hardahl Team Tre-For - Blue Water + 06:49
82 Mohd Nor Umardi Rosdi Terengganu Cycling Team + 06:49
83 Daniel Holm Foder Team Tre-For - Blue Water + 06:49
84 Ilya Gorodnichev RTS - Santic Racing Team + 06:49
85 Pingan Song China Hainan Yindongli + 06:49
86 Gleb Gorbachev Beijing Yanqing Innova + 06:49
87 Ying Chuan Gu Giant - Champion System + 06:49
88 Heng Zhang Ningxia Sports Lottery + 06:50
89 Volodymyr Zagorodny RTS - Santic Racing Team + 06:54
90 Mohd Saiful Anuar Aziz Terengganu Cycling Team + 06:54
91 Adiq Othman Terengganu Cycling Team + 06:54
92 Mohd Shahrul Mat Amin Terengganu Cycling Team + 06:56
93 Ying Hon Yeung Attaque Team Gusto + 06:56
94 Bo Wang Hengxiang Cycling Team + 06:56
95 Nikita Abramov Beijing Yanqing Innova + 07:59
96 King Lok Cheung HKSI Pro Cycling Team + 10:00
97 Anuar Manan Terengganu Cycling Team + 10:11
98 Ka Yu Leung HKSI Pro Cycling Team + 12:32
99 Wenqiang Bao Ningxia Sports Lottery + 12:32
100 Mohd Azri Ahmad Terengganu Cycling Team + 12:32
101 Eric Sheppard Attaque Team Gusto + 13:06
102 Ching Ying Mow HKSI Pro Cycling Team + 14:33
103 Guanghui Li China Hainan Yindongli + 14:33
104 Shu Ming Liu Attaque Team Gusto + 14:40
105 Zhipeng Yan China Hainan Yindongli + 20:46
DNF Abdullojon Akparov Beijing Yanqing Innova
DNF Peter Schulting Parkhotel Valkenburg
DNF Mitchell Cornelisse Rabobank DT
DNF Deins Kanepejs Rietumu - Delfin
DNF Jacob Kauffmann Team Budget Forklifts
DNF Scott Sunderland Team Budget Forklifts
DNF Yoan Verardo Team Marseille 13 - KTM
DNF Fatih Keles Torku Seker Spor
Information
Nation China
Date 10th - 11th November
Distance km
CAT 2.2
Other
Embed Results