2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Boucles du Haut Var-IV - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Théot Killian C.C.Nogent-sur-Oise 02:59:41
02 Huens Axel Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 00
03 Kiskonen Siim EC Saint-Etienne Loire + 00
04 Racault Ronan Guidon Chalettois + 00
05 Kowalski Dylan V.C.Rouen 76 + 00
06 Roger Gabriel A.V.C. Aix-en-Provence + 00
07 Jamot Julien V.C.Rouen 76 + 00
08 Devaux Thomas Charvieu-Chavagneux IC + 00
09 Gautherat Pierre SCO Dijon-Team Material-velo.com + 00
10 Narbonne-Zuccarelli Axel A.V.C. Aix-en-Provence + 00
11 Coss Loris VC Vaulx-en-Velin + 00
12 Le Cunff Kévin Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 00
13 Michel Simon Philippe Wagner Cycling + 00
14 Beneteau Lucas SCO Dijon-Team Material-velo.com + 00
15 Bolot Simon A.C.Bisontine + 00
16 Lebreton Jacques Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 00
17 Theot Hugo C.C.Etupes + 00
18 Phillippon Elliot DN Occitanie Cyclisme + 00
19 Morichon Thomas A.C.Bisontine + 00
20 Pastot Vincent C.C.Nogent-sur-Oise + 00
21 Renard-Haquin Henri-Francois C.C.Etupes + 00
22 Capron Rémi EC Saint-Etienne Loire + 00
23 Giordanengo Tom Martigues SC-Payden & Rygel + 00
24 Gressier Maxime Paris Cycliste Olympique + 00
25 Bown Morgan EC Saint-Etienne Loire + 07
26 Lecamus-Lambert Florentin V.C.Rouen 76 + 07
27 Philipp Antoine Team Sprinter Nice Métropole DN3 + 07
28 Valognes Thibault V.C.Rouen 76 + 07
29 Henneberg Magnus Rostese Giant ASD + 07
30 Brenans Emile Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 11
31 Roussel Antoine VC Vaulx-en-Velin + 11
32 Louvet Louis C.C.Etupes + 13
33 Houcke Killyan C.C.Nogent-sur-Oise + 19
34 Bridron Thibaud Guidon Chalettois + 23
35 Avoine Kévin C.C.Nogent-sur-Oise + 26
36 Bonjean Maxence VC Vaulx-en-Velin + 29
37 Souton Julien SCO Dijon-Team Material-velo.com + 29
38 Andersen Sander Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 32
39 Raus Jerome A.V.C. Aix-en-Provence + 34
40 Palma Alessio Rostese Giant ASD + 41
41 Guernalec Victor Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 50
42 Buller John A.C.Bisontine + 01:08
43 Roma Jérémy Paris Cycliste Olympique + 01:08
44 Micolon Remi Philippe Wagner Cycling + 01:24
45 Dussol Loic DN Occitanie Cyclisme + 01:26
46 Bodnar Bastien UV Aube-Club Champagne Charlott + 01:26
47 Madsstuen Asbjørn Corbas Lyon Métropole + 01:26
48 Deschatres Martin Team Macadam's Cowboys + 01:26
49 Arcangeli Romain A.V.C. Aix-en-Provence + 01:26
50 Pacouret Amaury Charvieu-Chavagneux IC + 01:26
51 Benchehida Djilali Issoire Cyclisme Compétition + 01:26
52 Tourde Victor VC Vaulx-en-Velin + 01:26
53 Loisy Tanguy EC Saint-Etienne Loire + 01:26
54 Hannay Tyler C.C.Etupes + 01:26
55 Barthoulot Romain A.C.Bisontine + 01:26
56 Soler Victor Charvieu-Chavagneux IC + 01:26
57 Touboul Steeve Beziers Mediterranée Cyclisme + 01:26
58 Blondel-Hermant Emile UV Aube-Club Champagne Charlott + 01:26
59 Terada Yoshiki USSA Pavilly Barentin + 01:26
60 Jacquemin Colin V.C.Rouen 76 + 01:26
61 Szijarto Zeteny U.C.Monaco + 01:26
62 Ansons Kristers EC Saint-Etienne Loire + 01:26
63 Breuillard Nicolas A.V.C. Aix-en-Provence + 01:26
64 Semon Loïc Team Macadam's Cowboys + 01:26
65 Petit Clement V.C.Rouen 76 + 01:26
66 Francôme Alexandre C.C.Nogent-sur-Oise + 01:26
67 Quindry Emeric E.S.Torigni + 01:26
68 Navarro Corentin SCO Dijon-Team Material-velo.com + 01:35
69 Duric Dorde Philippe Wagner Cycling + 01:35
70 Hamon Nicolas C.C.Nogent-sur-Oise + 01:35
71 Rigollot Mathieu SCO Dijon-Team Material-velo.com + 01:35
72 Bezza Quentin Charvieu-Chavagneux IC + 01:35
73 Chanut Lucas V.C.Tournus + 01:35
74 Richard Maxime C.C.Etupes + 01:35
75 Leyman Célestin Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 01:39
76 Labbe Benjamin Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 01:39
77 Malle Nicolas Team Bricquebec Cotentin + 01:39
78 Le Cam Brendan Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 01:39
79 Betelli Pierre Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 01:39
80 Batista Camille Guidon Chalettois + 01:42
81 Martinez Yannick Guidon Chalettois + 01:45
82 Millon Simon Guidon Chalettois + 01:45
83 Pol Gaëtan Guidon Chalettois + 01:45
84 Do Rego Fabio Paris Cycliste Olympique + 01:58
85 Miomandre-Harambillet Estéban Paris Cycliste Olympique + 05:20
86 Marasco Lorenzo Team Macadam's Cowboys + 07:11
87 Laymond Maxime CR4C Roanne + 07:11
88 Diaz Alexandre Beziers Mediterranée Cyclisme + 07:48
89 Baudis Anthony Charvieu-Chavagneux IC + 11:12
90 Boulenger Adrien USSA Pavilly Barentin + 11:14
91 Bauer Mikk CR4C Roanne + 11:23
92 Belohvosciks Kristians U.C.Monaco + 11:25
93 Devroute Corentin SCO Dijon-Team Material-velo.com + 11:25
94 Meszaros Bence U.C.Monaco + 11:25
95 Chaplet Aymeric ASPTT Nancy + 11:25
96 Ackermann Thomas C.C.Etupes + 11:25
97 Colluccini Nicolas Team Sprinter Nice Métropole DN3 + 11:25
98 Mocini Federico OCC Antibes + 11:25
99 Madorre Thibaut Paris Cycliste Olympique + 11:25
100 Stopa Guillaume Team Macadam's Cowboys + 11:25
101 Cordenos Clement Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 11:25
102 Bourgneuf-Monclair Lilian Team Bricquebec Cotentin + 11:25
103 Richard Baptiste UV Aube-Club Champagne Charlott + 11:25
104 Pialhoux Elian DN Occitanie Cyclisme + 11:25
105 Grimard Antoine Team Macadam's Cowboys + 11:25
106 Wais Ahmad Badreddin Corbas Lyon Métropole + 11:25
107 Shpakovski Yahor Team Bricquebec Cotentin + 11:25
108 Hagen Julien Team Sprinter Nice Métropole DN3 + 11:25
109 Orosz Gergely Philippe Wagner Cycling + 11:25
110 Papon Victor UV Aube-Club Champagne Charlott + 11:25
111 Thomassin Maxime Corbas Lyon Métropole + 11:25
112 Salvatori Thomas EC Saint-Etienne Loire + 11:25
113 Höglund August U.C.Monaco + 11:25
114 Pavic Yanis E.S.Torigni + 11:25
115 Barbezat Martial CR4C Roanne + 11:25
116 Zarbo Raffaël Philippe Wagner Cycling + 11:25
117 Andreev Yordan Martigues SC-Payden & Rygel + 11:25
118 Adam Guillaume Team Bricquebec Cotentin + 11:25
119 Polaert Alexandre USSA Pavilly Barentin + 11:25
120 Pagnier Louka Guidon Chalettois + 11:25
121 Biétry Sacha Team Novo Nordisk Development + 11:25
122 Feireisen Thomas Team Macadam's Cowboys + 11:25
123 Vidal Victor DN Occitanie Cyclisme + 11:25
124 Boulzat Simon ASPTT Nancy + 11:38
125 Chauvin Tom Team Bricquebec Cotentin + 11:38
126 Chauvin Scott E.S.Torigni + 11:38
127 Beurville Maximilien UV Aube-Club Champagne Charlott + 11:38
128 Boudignon Jeremy Beziers Mediterranée Cyclisme + 11:43
129 Bonhomme Arthur EC Saint-Etienne Loire + 11:55
130 Grand Antoine Corbas Lyon Métropole + 11:55
DNF Mermet Rémi A.C.Bisontine
DNF Pijourlet Louis A.C.Bisontine
DNF Ermenault Corentin A.V.C. Aix-en-Provence
DNF Fontenay Nathan A.V.C. Aix-en-Provence
DNF Antoine Pascal ASPTT Nancy
DNF Bremont Lucas ASPTT Nancy
DNF Pierrat Julien ASPTT Nancy
DNF Gaillard Florian Beziers Mediterranée Cyclisme
DNF Noguera Camille Beziers Mediterranée Cyclisme
DNF Verloo Rémi C.C.Etupes
DNF Bacon Romain C.C.Nogent-sur-Oise
DNF Soler Arthur Charvieu-Chavagneux IC
DNF Pauchard Eliot Corbas Lyon Métropole
DNF Belanger Florentin CR4C Roanne
DNF Varago Jeremy CR4C Roanne
DNF Billotet Mathieu DN Occitanie Cyclisme
DNF Vignes Lucas DN Occitanie Cyclisme
DNF Huens Rémi Dunkerque Grand Littoral-Cofidis
DNF Vandermeersch Émilien Dunkerque Grand Littoral-Cofidis
DNF Le Bourligu Stevan E.S.Torigni
DNF Revert Thibault E.S.Torigni
DNF Tucker Guy E.S.Torigni
DNF Chabert Sebastien Issoire Cyclisme Compétition
DNF Cherion Baptiste Issoire Cyclisme Compétition
DNF Salvy Jules Issoire Cyclisme Compétition
DNF Stempel Cedric Issoire Cyclisme Compétition
DNF Alloro Matteo Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Carlier Mickael Martigues SC-Payden & Rygel
DNF De Simone Luc Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Herer Aurelien OCC Antibes
DNF Herer Marek OCC Antibes
DNF Rose Christophe OCC Antibes
DNF Sene Jean Ousmane OCC Antibes
DNF Louvrier Erwan Paris Cycliste Olympique
DNF Macé Marius Paris Cycliste Olympique
DNF Cabot Thomas Philippe Wagner Cycling
DNF Alberti Stefano Rostese Giant ASD
DNF Gasparetto Gioele Rostese Giant ASD
DNF Gasperin Alessio Rostese Giant ASD
DNF Russo Enrico Rostese Giant ASD
DNF Valerio Damiano Rostese Giant ASD
DNF Hebert Ambroise Team Bricquebec Cotentin
DNF Lebatard Paul Team Bricquebec Cotentin
DNF Wattelle Celestin Team Novo Nordisk Development
DNF Fourmy Nathan Team Sprinter Nice Métropole DN3
DNF Houillier Louis U.C.Monaco
DNF Tessiore Tommaso U.C.Monaco
DNF Beaune Mavric USSA Pavilly Barentin
DNF Chan Tsin Romain USSA Pavilly Barentin
DNF Chopier Loïc USSA Pavilly Barentin
DNF Havot Sébastien V.C.Rouen 76
DNF Charmot Leo V.C.Tournus
DNF Dureuil Gael V.C.Tournus
DNF Faure-Prost Louison V.C.Tournus
DNF Guyot Maxime V.C.Tournus
DNF Thomas Paul V.C.Tournus
DNF Fournier Nicolas VC Vaulx-en-Velin
DNF Vernie Pierre VC Vaulx-en-Velin

Information