Circuit des Plages 3ª Ep - 2019

Pos Rider Team Time
01 Axel Mariault Team U Nantes Atlantique 3:07:00
02 Baptiste Constantin CM Aubervilliers 93 + 58
03 Killian Larpe Team U Cube 17 + 58
04 Luc Tellier Team U Nantes Atlantique + 58
05 Nicolas Primas U.C.Cholet 49 + 58
06 Maxime Limousin Sables Vendée Cyclisme-Cube + 58
07 Willy Artus Sojasun espoir-ACNC + 58
08 Owen James Côtes d'Armor-Marie Morin + 58
09 Tom Ardouin V.C.Pays de Loudéac + 58
10 Joris Vincent Team U Nantes Atlantique + 1:55
11 Aurélien Le Lay Côtes d'Armor-Marie Morin + 1:57
12 Steve Lampier Saint Piran + 2:05
13 Yorick Slagmulders V.C.Amateur Saint Quentin + 2:45
14 Thomas Champion Vendée U + 2:56
15 William Harper Saint Piran + 3:02
16 Marlon Gaillard Vendée U + 3:02
17 Jérémy Cornu Team U Nantes Atlantique + 3:04
18 Jérôme Le Breton Team Fybolia-Locminé Auto + 3:04
19 Baptiste Bleier CM Aubervilliers 93 + 3:15
20 Maël Boivin V.C.Pays de Loudéac + 3:15
21 Yusuke Kadota ESEG Douai-Origine Cycles + 3:15
22 Louis Lapierre Océane Top 16 + 3:34
23 Damien Poisson Côtes d'Armor-Marie Morin + 3:34
24 Oliver Maxwell Saint Piran + 3:39
25 Maxime Farazijn C.C.Villeneuve Saint Germain + 3:40
26 Yuval Ben Moshe Côtes d'Armor-Marie Morin
27 Stylianos Farantakis Sojasun espoir-ACNC
28 Taruia Krainer U.C.Cholet 49
29 Antoine Prod'Homme Team Fybolia-Locminé Auto
30 Vadim Deslandes Creuse Oxygène Guéret
31 Camille Guérin Côtes d'Armor-Marie Morin
32 Pierre Benech V.C.Pays de Loudéac
33 Martin Deschatres V.C.Unité Schwenheim
34 Baptiste Renault Sojasun espoir-ACNC
35 Arnaud Voss La Roche-sur-Yon Vendée Cyclisme
36 Stuart Balfour Côtes d'Armor-Marie Morin
37 Léo Danès Team U Nantes Atlantique
38 Axel Taillandier U.S.Saint-Herblain
39 Dylan Guinet CM Aubervilliers 93
40 Auxence Buntinx V.C.Amateur Saint Quentin
41 Julien Lamy Team U Cube 17
42 Mickaël Larpe C´Chartres Cyclisme
43 Antoine Lamy Team U Cube 17
44 Florian Deriaux ESEG Douai-Origine Cycles
45 Quentin Bezza V.C.Unité Schwenheim
46 Maxime Renault Team Fybolia-Locminé Auto
47 Julian Lino Team U Nantes Atlantique
48 Matthieu Demeautis CM Aubervilliers 93
49 Thorsten Askervold Laval Cyclisme 53
50 Valentin Richard C.C.Villeneuve Saint Germain
51 Kévin Lebreton Team U Nantes Atlantique
52 Adrien Lagrée Sojasun espoir-ACNC
53 Calan White Creuse Oxygène Guéret
54 Miguel Do Rego CM Aubervilliers 93
55 Rudy Fiefvez Océane Top 16
56 Maël Guégan Sojasun espoir-ACNC
57 Julien Guay V.C.Pays de Loudéac
58 Arthur Terrien V.S.Valletais
59 Jordan Jegat Team Fybolia-Locminé Auto
60 Alexis Delestre Laval Cyclisme 53
61 Sergey Shatovkin Centre Mondial du Cyclisme
62 Petr Kelemen Centre Mondial du Cyclisme
63 Jules Denis U.S.Saint-Herblain
64 Benjamin Molinaro Team Fybolia-Locminé Auto
65 Mathieu Morichon Océane Top 16
66 Ludovic Nadon Océane Top 16
67 Musa Mikayilzada Centre Mondial du Cyclisme
68 Alexandre Poiret C´Chartres Cyclisme
69 Grégoire Salmon Sojasun espoir-ACNC
70 Florian Rapiteau U.S.Saint-Herblain
71 Gaëtan Bouchery Sables Vendée Cyclisme-Cube
72 Dorian Zehnich V.C.Amateur Saint Quentin
73 Nicolas Pelleriaux V.C.Amateur Saint Quentin
74 Raphaël Dupeyron Team U Cube 17
75 Marvyn Delvart ESEG Douai-Origine Cycles
76 Florian Goulet V.S.Valletais
77 Léo Roussel ESEG Douai-Origine Cycles
78 Pierre-André Fayette Team U Cube 17
79 Antonin Chatila Brunotte V.C.Unité Schwenheim
80 Yaël Joalland V.C.Pays de Loudéac
81 Ewen Henrio V.C.Pays de Loudéac
82 Edouard Pavy U.C.Cholet 49
83 Thibault Boisset U.C.Cholet 49
DNF Maxime Eloy C.C.Villeneuve Saint Germain
DNF Killian Evenot C.C.Villeneuve Saint Germain
DNF Charles Hancke C.C.Villeneuve Saint Germain
DNF Uladzimir Harakhavik C.C.Villeneuve Saint Germain
DNF Vincent Louiche C.C.Villeneuve Saint Germain
DNF Damien Pinson C.C.Villeneuve Saint Germain
DNF Dorde Duric Centre Mondial du Cyclisme
DNF Abel Meszaros Centre Mondial du Cyclisme
DNF Imad Sekkak Centre Mondial du Cyclisme
DNF Karim Shiraliyev Centre Mondial du Cyclisme
DNF Lucas Destang CM Aubervilliers 93
DNF Théo Sagnier CM Aubervilliers 93
DNF Killian Théot CM Aubervilliers 93
DNF Alexis Roche Côtes d'Armor-Marie Morin
DNF Manuel Amand Creuse Oxygène Guéret
DNF Alexandre Delétang Creuse Oxygène Guéret
DNF Dylan Herchel Creuse Oxygène Guéret
DNF Arthur Troy Creuse Oxygène Guéret
DNF Antonin Clay C´Chartres Cyclisme
DNF Émilien Clère C´Chartres Cyclisme
DNF Valentin Coutard C´Chartres Cyclisme
DNF Julien Fournier C´Chartres Cyclisme
DNF Dimitri Ilongo C´Chartres Cyclisme
DNF Baptiste Bernard ESEG Douai-Origine Cycles
DNF Léandre Huck ESEG Douai-Origine Cycles
DNF Elouan Baron La Roche-sur-Yon Vendée Cyclisme
DNF Quentin Chanson La Roche-sur-Yon Vendée Cyclisme
DNF Baptiste Chauvet La Roche-sur-Yon Vendée Cyclisme
DNF Stéphane Cuvelier La Roche-sur-Yon Vendée Cyclisme
DNF Julien Janvier La Roche-sur-Yon Vendée Cyclisme
DNF Romain Lorcerie La Roche-sur-Yon Vendée Cyclisme
DNF Valentin Carli Laval Cyclisme 53
DNF Célestin Guillon Laval Cyclisme 53
DNF Yann Guyot Laval Cyclisme 53
DNF Maxime Pasturel Laval Cyclisme 53
DNF Clément Voisin Laval Cyclisme 53
DNF Damien Delomme Océane Top 16
DNF Alexis Diligeart Océane Top 16
DNF Gari Lagnet Océane Top 16
DNF Aurélien Moulin Océane Top 16
DNF Alexandre Pagnat Océane Top 16
DNF Valentin Petiteau Océane Top 16
DNF Jérémie Micheneau Sables Vendée Cyclisme-Cube
DNF Lylian Tenailleau Sables Vendée Cyclisme-Cube
DNF Ayumu Watanabe Sables Vendée Cyclisme-Cube
DNF Jake Alderman Saint Piran
DNF Joe Evans Saint Piran
DNF Cameron Jeffers Saint Piran
DNF Alfie Peters Saint Piran
DNF Gauthier Maertens Sojasun espoir-ACNC
DNF Lomig Le Clech Team Fybolia-Locminé Auto
DNF Clément Poirier Team Fybolia-Locminé Auto
DNF Florian Latour Team U Cube 17
DNF Valentin Vasiloiu Team U Cube 17
DNF Julien Le Huitouze U.C.Cholet 49
DNF Victor Mouraud U.C.Cholet 49
DNF David Bernard U.S.Saint-Herblain
DNF Nathan Malo U.S.Saint-Herblain
DNF Axel Larenaudie V.C.Amateur Saint Quentin
DNF Alexis Martin V.C.Amateur Saint Quentin
DNF Louka Matthys V.C.Amateur Saint Quentin
DNF Gaëtan Lemoine V.C.Pays de Loudéac
DNF Basile Combes V.C.Unité Schwenheim
DNF Victor Gousset V.C.Unité Schwenheim
DNF Éloi Morel Petitgirard V.C.Unité Schwenheim
DNF Loïc Semon V.C.Unité Schwenheim
DNF Alexandre Delahaye V.S.Valletais
DNF Clément Goulet V.S.Valletais
DNF Nathan Ruault V.S.Valletais
DNF Kevin Yven V.S.Valletais
DNF Enzo Bernard Vendée U
DNF Antoine Devanne Vendée U
DNF Emilien Jeannière Vendée U
DNF Alan Jousseaume Vendée U
DNF Valentin Tabellion Vendée U
Information
Nation France
Date 19th February
Distance 125.5 km
CAT 1.12.1
Other
Embed Results