Trofeo Alfredo Binda - 2010

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Marianne Vos Nederland Bloeit 3:27:37
02 Martine Bras Gauss - RDZ Ormu + 00
03 Emma Johansson Red Sun Cycling Team + 00
04 Ruth Corset Team TIBCO - To The Top + 00
05 Noemi Cantele Team HTC - Columbia + 00
06 Nicole Cooke - + 00
07 Elena Berlato Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi + 00
08 Judith Arndt Team HTC - Columbia + 00
09 Tatiana Guderzo Team Valdarno + 00
10 Olga Zabelinskaya Safi - Pasta Zara + 05
11 Andrea Bosman Leontien.nl + 14
12 Grace Verbeke Lotto Ladies Team + 32
13 Rachel Neylan - + 1:06
14 Emma Pooley Cervélo Test Team + 1:06
15 Irina Molicheva Fenixs - Petrogradets + 2:04
16 Amanda Spratt - + 4:25
17 Ludivine Henrion Red Sun Cycling Team + 4:25
18 Amanda Miller Team TIBCO - To The Top + 4:25
19 Eleonora Patuzzo Safi - Pasta Zara + 4:25
20 Regina Bruins Cervélo Test Team + 4:34
21 Loes Gunnewijk Nederland Bloeit + 6:10
22 Edwige Pitel S.C. Michela Fanini - Record - Rox + 6:10
23 Inga Cesuliene Safi - Pasta Zara + 6:10
24 Valentina Carretta Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi + 6:10
25 Linda Villumsen Team HTC - Columbia + 6:10
26 Eva Lechner - + 8:20
27 Gloria Presti Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi + 8:57
28 Kirsten Wild Cervélo Test Team + 10:20
29 Adrie Visser Team HTC - Columbia + 10:20
30 Carla Swart MTN + 10:20
31 Valentina Scandolara Vaiano - Solaristech + 10:20
32 Alessandra D'Ettorre Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi + 10:20
33 Vicki Whitelaw Lotto Ladies Team + 10:20
34 Rossella Callovi - + 10:20
35 Alice Marmorini S.C. Michela Fanini - Record - Rox + 10:20
36 Oxana Kozonchuk Safi - Pasta Zara + 10:20
37 Marina Romoli Safi - Pasta Zara + 10:20
38 Eneritz Iturriaga Safi - Pasta Zara + 10:20
39 Mascha Pijnenborg Red Sun Cycling Team + 10:20
40 Annemiek van Vleuten Nederland Bloeit + 10:20
41 Julia Martisova Gauss - RDZ Ormu + 10:20
42 Petra Dijkman Red Sun Cycling Team + 10:20
43 Frøydis Meen Wærsted Team Hitec Products - UCK + 10:20
44 Olena Oliinyk ACS Chirio Forno d'Asolo + 10:20
45 Luise Keller Team HTC - Columbia + 10:20
46 Elena Kuchinskaya Gauss - RDZ Ormu + 10:20
47 Daniela Pintarelli Kuota Speed Kueens + 10:20
48 Nina Ovcharenko S.C. Michela Fanini - Record - Rox + 10:20
49 Polona Batagelj Bizkaia - Durango + 10:20
50 Edita Pucinskaite Gauss - RDZ Ormu + 10:20
51 Tiffany Cromwell Lotto Ladies Team + 10:20
52 Bianca Purath Team Noris Cycling + 10:20
53 Robyn De Groot MTN + 10:20
54 Olena Sharga - + 10:20
55 Alona Andruk Safi - Pasta Zara + 10:20
55 Alona Andruk Safi - Pasta Zara + 10:20
56 Sharon Laws Cervélo Test Team + 10:20
57 Catherine Delfosse Lotto Ladies Team + 10:20
58 Martina Ruzickova S.C. Michela Fanini - Record - Rox + 10:20
59 Chantal van den Broek-Blaak Leontien.nl + 10:20
60 Paulina Brzezna-Bentkowska Red Sun Cycling Team + 10:20
61 Veronica Leal S.C. Michela Fanini - Record - Rox + 10:20
62 Emma Trott - + 10:20
63 Laura Bozzolo Team Valdarno + 10:20
64 Oxana Kashchyshyna - + 10:20
65 Patricia Schwager Cervélo Test Team + 10:20
66 Tania Belvedersi Team Valdarno + 10:20
67 Monia Baccaille Team Valdarno + 10:20
68 Veronica Andreasson Lotto Ladies Team + 10:20
69 Sigrid Corneo Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi + 10:20
70 Trixi Worrack Team Noris Cycling + 10:20
71 Sara Mustonen Lichan Team Hitec Products - UCK + 10:20
DNF Yulia Blindyuk -
DNF Kirsty Broun -
DNF Katie Colclough -
DNF Rossella Gobbo -
DNF Janel Holcomb -
DNF Lauren Kitchen -
DNF Elisa Longo Borghini -
DNF Lucy Martin -
DNF Hannah Mayho -
DNF Anna Nahirna -
DNF Alenka Novak -
DNF Ajda Opeka -
DNF Larisa Pankova -
DNF Olena Pavlukhina -
DNF Ursa Pintar -
DNF Anna Potokina -
DNF Tjasa Rutar -
DNF Valerya Velichko -
DNF Ziva Verbic -
DNF Francesca Faustini ACS Chirio Forno d'Asolo
DNF Rosane Kirch ACS Chirio Forno d'Asolo
DNF Tetiana Riabchenko ACS Chirio Forno d'Asolo
DNF Edita Unguryte ACS Chirio Forno d'Asolo
DNF Viktoriya Vologdnina ACS Chirio Forno d'Asolo
DNF Iris Slappendel Cervélo Test Team
DNF Andrea Dvorak Colavita - Baci p/b Cooking Light
DNF Melanie Bravard ESGL 93 - GSD Gestion
DNF Mélodie Lesueur ESGL 93 - GSD Gestion
DNF Elodie Lollierou ESGL 93 - GSD Gestion
DNF Christine Majerus ESGL 93 - GSD Gestion
DNF Eugenie Mermillod ESGL 93 - GSD Gestion
DNF Aurore Verhoeven ESGL 93 - GSD Gestion
DNF Karin Aune Fenixs - Petrogradets
DNF Corine Hierckens Fenixs - Petrogradets
DNF Monica Holler Fenixs - Petrogradets
DNF Urte Juodvalkyte Fenixs - Petrogradets
DNF Erika Vilunaite Fenixs - Petrogradets
DNF Alessandra Borchi Gauss - RDZ Ormu
DNF Eleonora Suelotto Gauss - RDZ Ormu
DNF Anna Maria Gürtler Kuota Speed Kueens
DNF Elisabeth Reiner Kuota Speed Kueens
DNF Bernadette Schober Kuota Speed Kueens
DNF Bettina Barbara Tesar Kuota Speed Kueens
DNF Monique van de Ree Leontien.nl
DNF Mireia Epelde Bikendi Lointek
DNF Leticia Gil Parra Lointek
DNF Judit Masdeu Cort Lointek
DNF Maria Rosario Rodriguez Gomez Lointek
DNF Anne-Marie Schmitt Lointek
DNF Silvia Tirado Marquez Lointek
DNF Rochelle Gilmore Lotto Ladies Team
DNF Kim Schoonbaert Lotto Ladies Team
DNF Lylanie Lauwrens MTN
DNF Susanne Ljungskog MTN
DNF Trine Schmidt MTN
DNF Marissa Stander MTN
DNF Lauren Tamayo Peanut Butter & Co - TWENTY12
DNF Alisha Welsh Peanut Butter & Co - TWENTY12
DNF Laure Werner Red Sun Cycling Team
DNF Giulia Lazzerini S.C. Michela Fanini - Record - Rox
DNF Line Foss Team Hitec Products - UCK
DNF Jacqueline Hahn Team Hitec Products - UCK
DNF Kristine Saastad Team Hitec Products - UCK
DNF Isabelle Söderberg Team Hitec Products - UCK
DNF Angela Brodtka Team Noris Cycling
DNF Jennifer Hohl Team Noris Cycling
DNF Marlen Jöhrend Team Noris Cycling
DNF Romy Kasper Team Noris Cycling
DNF Martina Corazza Team Valdarno
DNF Marta Vilajosana Andreu Team Valdarno
DNF Silvia Valsecchi Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi
DNF Simona Frapporti Vaiano - Solaristech
DNF Alena Sitsko Vaiano - Solaristech
DNF Katarzina Sosna Vaiano - Solaristech
DNF Eleonora Spaliviero Vaiano - Solaristech
DNF Chiara Vanni Vaiano - Solaristech
Information
Nation Italy
Date 28th March
Distance 129.8 km
CAT CDM
Other
Embed Results