Trofeo Alfredo Binda - 2009

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Marianne Vos DSB Bank - Nederland Bloeit 3:18:02
02 Emma Johansson Red Sun Cycling Team + 00
03 Kristin Armstrong Cervélo Test Team + 3:34
04 Eva Lutz Equipe Nürnberger Versicherung + 3:34
05 Kirsten Wild Cervélo Test Team + 4:15
06 Loes Gunnewijk Team Flexpoint + 4:15
07 Suzanne De Goede Equipe Nürnberger Versicherung + 4:15
08 Chantal van den Broek-Blaak Leontien.nl + 4:15
09 Marina Jaunatre Vienne Futuroscope + 4:15
10 Martine Bras Selle Italia - Ghezzi + 4:15
11 Catherine Delfosse Lotto - Belisol Ladies + 4:15
12 Andrea Bosman Leontien.nl + 4:15
13 Sophie Creux ESGL 93 - GSD Gestion + 4:15
14 Linda Villumsen Team Columbia - HTC Women + 4:15
15 Julia Martisova Gauss - RDZ Ormu - Colnago + 4:15
16 Alona Andruk Safi - Pasta Zara - Titanedi + 4:15
17 Grace Verbeke Lotto - Belisol Ladies + 4:15
18 Sarah Düster Cervélo Test Team + 4:15
19 Annemiek van Vleuten DSB Bank - Nederland Bloeit + 4:15
20 Alice Marmorini Fenixs + 4:15
21 Vicki Whitelaw Vision 1 Racing + 4:15
22 Tania Belvedersi Gauss - RDZ Ormu - Colnago + 4:15
23 Marta Vilajosana Andreu Team Cmax Dila + 4:15
24 Ludivine Henrion Red Sun Cycling Team + 4:15
25 Nicole Brändli Bigla Cycling Team + 4:15
26 Kristin McGrath - + 4:15
27 Christel Ferrier Bruneau Vision 1 Racing + 4:15
28 Susanne Ljungskog Team Flexpoint + 4:15
29 Emma Silversides Lotto - Belisol Ladies + 4:15
30 Martina Ruzickova Team Uniqa - ELK + 4:15
31 Noemi Cantele Bigla Cycling Team + 4:15
32 Jennifer Hohl Bigla Cycling Team + 4:15
33 Elena Berlato Safi - Pasta Zara - Titanedi + 4:15
34 Rosane Kirch S.C. Michela Fanini - Record - Rox + 4:15
35 Christiane Soeder Cervélo Test Team + 4:15
36 Claudia Lichtenberg Cervélo Test Team + 4:15
37 Inga Cesuliene Safi - Pasta Zara - Titanedi + 4:15
38 Eleonora Patuzzo Safi - Pasta Zara - Titanedi + 4:15
39 Trixi Worrack Equipe Nürnberger Versicherung + 4:15
40 Karin Aune Fenixs + 4:15
41 Daniela Pintarelli Team Uniqa - ELK + 4:15
42 Chantal Beltman Team Columbia - HTC Women + 4:15
43 Fabiana Luperini Selle Italia - Ghezzi + 4:15
44 Lea Davidson - + 4:15
45 Modesta Vzesniauskaite Bigla Cycling Team + 4:15
46 Martina Corazza Gauss - RDZ Ormu - Colnago + 4:15
47 Bianca Purath Equipe Nürnberger Versicherung + 4:15
48 Luise Keller Team Columbia - HTC Women + 4:15
49 Edita Unguryte USC Chirio Forno d'Asolo + 4:15
50 Oxana Kozonchuk Selle Italia - Ghezzi + 4:15
51 Sigrid Corneo Selle Italia - Ghezzi + 4:15
52 Petra Dijkman Red Sun Cycling Team + 4:15
53 Emma Pooley Cervélo Test Team + 4:15
DNF Hanna Amend -
DNF Polona Batagelj -
DNF Melanie Bravard -
DNF Andreja Godec -
DNF Adrienn Gyurjan -
DNF Virginia Hennig -
DNF Veronika Katonane Simon -
DNF Anita Kenyo -
DNF Mónika Király -
DNF Alenka Novak -
DNF Ajda Opeka -
DNF Jessica Phillips -
DNF Jana Schemmer -
DNF Anna-Bianca Schnitzmeier -
DNF Ally Stacher -
DNF Ziva Verbic -
DNF Sara Vidakovich -
DNF Petra Zrimsek -
DNF Denise Zuckermandel -
DNF Bettina Kuhn Bigla Cycling Team
DNF Karin Thürig Bigla Cycling Team
DNF Carmen Small Colavita - Sutter Home p/b Cooking
DNF Adrie Visser DSB Bank - Nederland Bloeit
DNF Marlen Jöhrend Equipe Nürnberger Versicherung
DNF Beatrice Thomas ESGL 93 - GSD Gestion
DNF Natalia Boyarskaya Fenixs
DNF Urte Juodvalkyte Fenixs
DNF Erika Vilunaite Fenixs
DNF Nadejda Vlasova Fenixs
DNF Catherine Williamson Fenixs
DNF Emanuela Azzini Gauss - RDZ Ormu - Colnago
DNF Eleonora Suelotto Gauss - RDZ Ormu - Colnago
DNF Monique van de Ree Leontien.nl
DNF Elise Depoorter Lotto - Belisol Ladies
DNF Rochelle Gilmore Lotto - Belisol Ladies
DNF Kim Schoonbaert Lotto - Belisol Ladies
DNF Paulina Brzezna-Bentkowska Red Sun Cycling Team
DNF Mascha Pijnenborg Red Sun Cycling Team
DNF Laure Werner Red Sun Cycling Team
DNF Carly Hibberd S.C. Michela Fanini - Record - Rox
DNF Giulia Lazzerini S.C. Michela Fanini - Record - Rox
DNF Flávia Oliveira S.C. Michela Fanini - Record - Rox
DNF Eneritz Iturriaga Safi - Pasta Zara - Titanedi
DNF Diana Ziliute Safi - Pasta Zara - Titanedi
DNF Gloria Presti Selle Italia - Ghezzi
DNF Marina Romoli Selle Italia - Ghezzi
DNF Saneila Biagi Team Cmax Dila
DNF Alice Donadoni Team Cmax Dila
DNF Francesca Faustini Team Cmax Dila
DNF Edita Pucinskaite Team Cmax Dila
DNF Silvia Tirado Marquez Team Cmax Dila
DNF Katherine Bates Team Columbia - HTC Women
DNF Trine Schmidt Team Flexpoint
DNF Iris Slappendel Team Flexpoint
DNF Stefanie Degle Team Uniqa - ELK
DNF Manuela Grunzweil Team Uniqa - ELK
DNF Bernadette Schober Team Uniqa - ELK
DNF Valentina Carretta Top Girls Fassa Bortolo - Raxy Line
DNF Alessandra D'Ettorre Top Girls Fassa Bortolo - Raxy Line
DNF Jennifer Fiori Top Girls Fassa Bortolo - Raxy Line
DNF Laura Pisaneschi Top Girls Fassa Bortolo - Raxy Line
DNF Chiara Rozzini Top Girls Fassa Bortolo - Raxy Line
DNF Francesca Tognali Top Girls Fassa Bortolo - Raxy Line
DNF Ine Beyen Topsport Vlaanderen - Thompson
DNF Sjoukje Dufoer Topsport Vlaanderen - Thompson
DNF Tine Ghyselinck Topsport Vlaanderen - Thompson
DNF Maaike Polspoel Topsport Vlaanderen - Thompson
DNF Loes Sels Topsport Vlaanderen - Thompson
DNF Katrien Van Looy Topsport Vlaanderen - Thompson
DNF Uenia Fernandes Da Souza USC Chirio Forno d'Asolo
DNF Clemilda Fernandes Silva USC Chirio Forno d'Asolo
DNF Edita Janeliunaite USC Chirio Forno d'Asolo
DNF Daiva Tuslaite USC Chirio Forno d'Asolo
DNF Egle Zablockyte USC Chirio Forno d'Asolo
DNF Audrey Cordon-Ragot Vienne Futuroscope
DNF Emmanuelle Merlot Vienne Futuroscope
DNF Nicole Cooke Vision 1 Racing
DNF Gabriella Durrin Vision 1 Racing
DNF Debby Van den Berg Vision 1 Racing
DNF Aurore Verhoeven Vision 1 Racing
Information
Nation Italy
Date 29th March
Distance 120 km
CAT CDM
Other
Embed Results