Belgrade Banjaluka - 2021

Overall Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Mihkel Räim HRE Mazowsze Serce Polski 10:40:27125
02 Justin Wolf Bike Aid + 0085
03 Patryk Stosz Voster ATS Team + 0470
04 Cyrus Monk EvoPro Racing + 1460
05 Filippo Fiorelli Bardiani CSF Faizanè + 1650
06 Filippo Tagliani Androni Giocattoli-Sidermec + 2040
07 Ziga Jerman Androni Giocattoli-Sidermec + 2035
08 Kristian Yustre Giotti Victoria-Savini Due + 2030
09 Martin Lavric Slovenia + 2025
10 Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang + 2020
11 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 2015
12 Maciej Paterski Voster ATS Team + 2010
13 Brendan Rhim EvoPro Racing + 205
14 Jaka Primozic Slovenia + 205
15 Umberto Marengo Bardiani CSF Faizanè + 205
16 Patrik Tybor Dukla Banská Bystrica + 203
17 Nicola Venchiarutti Androni Giocattoli-Sidermec + 203
18 David Per Adria Mobil + 203
19 Andrii Ponomar Androni Giocattoli-Sidermec + 203
20 Mekseb Debesay Bike Aid + 203
21 Yauheni Sobal Minsk CC + 203
22 Marek Canecky Dukla Banská Bystrica + 203
23 Lucas Kubis Dukla Banská Bystrica + 203
24 Josh Teasdale X Speed United + 203
25 Piotr Brozyna HRE Mazowsze Serce Polski + 203
26 Andrea Garosio Bardiani CSF Faizanè + 20
27 Samuele Zoccarato Bardiani CSF Faizanè + 20
28 Timon Loderer Hrinkow Advarics Cycleang + 28
29 Pawel Franczak Voster ATS Team + 30
30 Jonathan Brown EvoPro Racing + 30
31 Stefan Kolb Hrinkow Advarics Cycleang + 42
32 Daniel Auer WSA KTM Graz + 42
33 Corey Davis Maloja Pushbikers + 54
34 Antonio Barac Meridiana - Kamen Team + 01:03
35 Szymon Rekita Voster ATS Team + 01:03
36 Giovanni Visconti Bardiani CSF Faizanè + 01:03
37 Raul-Antonio Sinza Giotti Victoria-Savini Due + 01:07
38 Pawel Bernas HRE Mazowsze Serce Polski + 01:12
39 Mattia Viel Androni Giocattoli-Sidermec + 01:23
40 Felix Ritzinger WSA KTM Graz + 01:23
41 Daniil Pronskiy Vino - Astana Motors + 01:24
42 Paul Taebling Maloja Pushbikers + 01:50
43 Alessandro Tonelli Bardiani CSF Faizanè + 01:52
44 Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang + 01:59
45 Mika Heming Maloja Pushbikers + 02:23
46 Aljaz Jarc Adria Mobil + 02:23
47 Jodok Salzmann WSA KTM Graz + 02:54
48 Aljaz Omerzel Adria Mobil + 03:11
49 Adrian Kurek HRE Mazowsze Serce Polski + 03:20
50 Marcin Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 03:20
51 Jeroen Eyskens EvoPro Racing + 03:35
52 Bauyrzhan Zhaparuly Vino - Astana Motors + 03:43
53 Kevin Rivera Bardiani CSF Faizanè + 04:06
54 Emanuele Onesti Giotti Victoria-Savini Due + 04:41
55 Michael Van Staeyen EvoPro Racing + 05:07
56 Vedad Karic Meridiana - Kamen Team + 05:07
57 Luka Pajek Hrinkow Advarics Cycleang + 05:07
58 Borislav Ivanov Bulgaria + 05:07
59 Artsiom Harbach Minsk CC + 05:07
60 Alexandr Semenov Vino - Astana Motors + 05:07
61 Leonardo Marchiori Androni Giocattoli-Sidermec + 05:14
62 Robert Jenko Slovenia + 05:18
63 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 05:18
64 Gergely Szarka Giotti Victoria-Savini Due + 05:18
65 Matvey Nikitin Vino - Astana Motors + 05:24
66 Paolo Simion Giotti Victoria-Savini Due + 05:26
67 Martin Papanov Bulgaria + 05:31
68 Uros Repse Slovenia + 05:31
69 Mark Grinkevich Minsk CC + 05:31
70 Yordan Andreev Bulgaria + 05:38
71 Nermin Catovic Serbia + 05:42
72 Ognjen Ilic Serbia + 05:50
73 Janos Pelikan Androni Giocattoli-Sidermec + 05:53
74 Wesley Mol X Speed United + 06:00
75 Sam Brand Team Novo Nordisk + 06:01
76 Michael Konczer Hrinkow Advarics Cycleang + 06:01
77 Matic Zumer Slovenia + 06:16
78 Nikodemus Holler Bike Aid + 06:21
79 Mihael Stajnar Slovenia + 06:23
80 Charles Planet Team Novo Nordisk + 06:25
81 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 06:25
82 Dusan Rajovic Serbia + 07:02
83 Andrea Guardini Giotti Victoria-Savini Due + 07:26
84 Ziga Horvat Adria Mobil + 07:35
85 Tobias Vanco Dukla Banská Bystrica + 07:36
86 Oskar Nisu EvoPro Racing + 07:36
87 Tim Wollenberg Maloja Pushbikers + 07:36
88 Dusan Veselinovic Serbia + 07:36
89 Alexander Gratzer WSA KTM Graz + 07:36
90 Stevan Klisuric Serbia + 07:36
91 Jonas Sonnleitner Hrinkow Advarics Cycleang + 07:36
92 Dzianis Marchuk Minsk CC + 07:46
93 Grigoriy Shtein Vino - Astana Motors + 07:48
94 Emil Dima Giotti Victoria-Savini Due + 07:51
95 Sergej Maksimovic Bosnia & Herzegovina + 08:03
96 Alan Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 08:09
97 Husein Selimovic Bosnia & Herzegovina + 08:11
98 Deniz Ryustemov Bulgaria + 08:11
99 Nikolay Genov Bulgaria + 08:19
100 Goran Cerovic Montenegro + 08:19
101 Gasper Katrasnik Adria Mobil + 08:38
102 Cédric Jolidon Massi Vivo - Conecta + 08:38
103 Ilkhan Dostiyev Vino - Astana Motors + 08:47
104 Stefan Marbler WSA KTM Graz + 08:50
105 Doron Wiggins X Speed United + 09:11
106 Szymon Krawczyk Voster ATS Team + 09:19
107 Jasper Levi Pahlke Bike Aid + 09:24
108 Declan Irvine Team Novo Nordisk + 09:34
109 Evan Burtnik X Speed United + 09:42
110 Lucas Carstensen Bike Aid + 09:53
111 Matthias Schnapka Bike Aid + 10:06
112 Mehdi Benhamouda Team Novo Nordisk + 10:33
113 Jan Andrej Cully Dukla Banská Bystrica + 10:33
114 Ziga Piskule Adria Mobil + 10:42
115 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 10:46
116 Franz Schlachter Maloja Pushbikers + 10:48
117 Simon Daniels X Speed United + 11:00
118 Lorenzo Marenzi Meridiana - Kamen Team + 11:24
119 Michael O'Loughlin EvoPro Racing + 11:33
120 Michal Galka Maloja Pushbikers + 12:23
121 Valentin Götzinger WSA KTM Graz + 12:31
122 Daniel Bichlmann Maloja Pushbikers + 12:34
123 Adam Foltan Dukla Banská Bystrica + 13:29
124 Nik Cemazar Slovenia + 13:33
125 Umberto Poli Team Novo Nordisk + 13:46
126 Marco König Bike Aid + 13:59
127 Marko Kondic Bosnia & Herzegovina + 14:31
128 Logan Phippen Team Novo Nordisk + 14:45
129 Nikola Lefkov North Macedonia + 14:45
130 Luca Jolidon Massi Vivo - Conecta + 14:45
131 Adrian Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 16:35
132 Jesse Raas X Speed United + 16:53
133 Jovan Divnic Serbia + 16:59
134 Ivan Charniauski Minsk CC + 17:06
135 Stephen Clancy Team Novo Nordisk + 17:42
136 Viktor Vanchevski North Macedonia + 17:43
137 Nicola Jolidon Massi Vivo - Conecta + 17:49
138 Martin Chren Dukla Banská Bystrica + 19:47
139 Maximilian Schmidbauer WSA KTM Graz + 20:21
140 Slobodan Milonjic Montenegro + 28:39
141 Goran Kuzmanovski North Macedonia + 29:07
142 Danilo Vukcevic Montenegro + 31:31
143 Kristijan Vanchevski North Macedonia + 34:55
144 Bojan Stojcevski North Macedonia + 38:02
DNF Drazen Akrap Bosnia & Herzegovina
DNF Aldin Joldic Bosnia & Herzegovina
DNF Sinisa Lukic Bosnia & Herzegovina
DNF Ivan Gardasevic Montenegro
DNF Milos Lazarevic Montenegro
DNF Aleksandar Radunovic Montenegro
DNF Zoran Tepavcevic Montenegro
DNF David Petrusevski North Macedonia
DNF Andrej Petrushevski North Macedonia
DNF Marko Danilovic Serbia
DNF Ruben Caseny Catalá Massi Vivo - Conecta
DNF Javier Comin Ferrer Massi Vivo - Conecta
DNF Matija Bedic Meridiana - Kamen Team
DNF Nikola Vrbanc Meridiana - Kamen Team
DNF Artsiom Kudravets Minsk CC
Information
Nation Bosnia&Herzegovina
Date 22nd - 25th April
CAT 2.1
Other
Embed Results