Belgrade Banjaluka - 2018

Overall Youth Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Gasper Katrasnik Adria Mobil 07:30:02125
02 Roman Maikin Gazprom - RusVelo + 1485
03 Nicolas Tivani Trevigiani - Phonix - Hemus + 1470
04 Rok Korosec My Bike - Stevens + 1660
05 Eryk Laton Team Hurom + 1650
06 Ivan Balykin Torku Seker Spor + 2040
07 Lucas Carstensen Bike Aid + 2035
08 Angelo Raffaele D'Amico - Utensilnord + 2030
09 Alessandro Marinozzi Sangemini - MG.Kvis - Vega + 2025
10 Matteo Draperi Sangemini - MG.Kvis - Vega + 2020
11 Batuhan Özgür Torku Seker Spor + 2015
12 Gorazd Per Adria Mobil + 2010
13 Dominik Hrinkow Hrinkow Advarics CT + 205
14 Attilio Viviani Sangemini - MG.Kvis - Vega + 205
15 Samir Jabrayilov Synergy Baku Cycling Project + 205
16 Tomas Barta Pardus Tufo - Prostejov + 203
17 Nicolas Samparisi D'Amico - Utensilnord + 203
18 Andreas Hofer Hrinkow Advarics CT + 203
19 Luca Colnaghi Sangemini - MG.Kvis - Vega + 203
20 Paolo Toto Sangemini - MG.Kvis - Vega + 203
21 Cristian Raileanu Torku Seker Spor + 203
22 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Xaurum + 203
23 Matej Drinovec Slovenia + 203
24 Josip Rumac Meridiana - Kamen Team + 203
25 Marek Canecky Dukla Banska Bystrica + 203
26 Timon Loderer Hrinkow Advarics CT + 20
27 Vitaliy Buts Team Hurom + 20
28 Igor Boev Gazprom - RusVelo + 20
29 Alberto Marengo Kobanya Cycling Team + 20
30 Timothy Guy Ljubljana Gusto Xaurum + 20
31 Tino Thömel Bike Aid + 20
32 Peter Simon Pannon Cycling Team + 20
33 Antonio Di Sante Sangemini - MG.Kvis - Vega + 20
34 Martin Mahdar Dukla Banska Bystrica + 20
35 Peter Kusztor My Bike - Stevens + 20
36 Radoslav Rogina Adria Mobil + 20
37 Mateo Frankovic Meridiana - Kamen Team + 20
38 Andriy Vasylyuk Team Hurom + 20
39 Emanuel Kiserlovski Meridiana - Kamen Team + 20
40 Andi Bajc My Bike - Stevens + 20
41 Karel Hnik Pardus Tufo - Prostejov + 20
42 Jon Bozic Adria Mobil + 20
43 Nazym Bakirci Torku Seker Spor + 20
44 Ziga Horvat Adria Mobil + 20
45 Yauheni Karaliok Minsk Cycling Club + 20
46 Oleksandr Prevar Team Novak + 32
47 Mykyta Zubenko Pardus Tufo - Prostejov + 32
48 Otto Vergaerde WSA Pushbikers + 32
49 Matic Groselj Ljubljana Gusto Xaurum + 32
50 Kirill Pozdnyakov Synergy Baku Cycling Project + 32
51 Kansatansin Klimiankou Minsk Cycling Club + 32
52 Jakub Kaczmarek Team Hurom + 47
53 Nebojsa Jovanovic Java - Partizan + 53
54 Aleksandar Roman Java - Partizan + 55
55 Botond Hollo Pannon Cycling Team + 55
56 Markus Kopfauf WSA Pushbikers + 55
57 Stevan Klisuric Java - Partizan + 55
58 Gergely Orosz Pannon Cycling Team + 55
59 Nikodemus Holler Bike Aid + 55
60 Andrej Galovic Java - Partizan + 55
61 Alexander Porsev Gazprom - RusVelo + 55
62 Luka Pajek Slovenia + 55
63 Aljaz Prah Ljubljana Gusto Xaurum + 55
64 Stefan Stefanovic Serbia + 55
65 Bojan Gunjevic Croatia + 55
66 Marko Pavlic Slovenia + 55
67 Emanuele Onesti D'Amico - Utensilnord + 55
68 Francesco Bettini D'Amico - Utensilnord + 59
69 Kamil Zielinski Team Hurom + 59
70 Emanuel Piaskowy Team Hurom + 59
71 Nicola Gaffurini Sangemini - MG.Kvis - Vega + 01:16
72 Jodok Salzmann WSA Pushbikers + 01:16
73 Marko Danilovic Serbia + 01:28
74 Daniel Bichlmann Bike Aid + 01:39
75 Bruno Maltar Meridiana - Kamen Team + 01:41
76 Andrea Garosio D'Amico - Utensilnord + 01:51
77 Oleksandr Polivoda Synergy Baku Cycling Project + 01:51
78 Martin Haring Dukla Banska Bystrica + 01:51
79 Ettore Carlini D'Amico - Utensilnord + 01:51
80 Ferenc Szöllosi Pannon Cycling Team + 01:53
81 Maximilian Kuen My Bike - Stevens + 02:08
82 Anton Ivashkin Minsk Cycling Club + 02:08
83 Nicolae Tanovitchii Team Novak + 02:11
84 Aljaz Jarc Adria Mobil + 02:21
85 Marko Stankovic Serbia + 02:31
86 Sergey Lagutin Gazprom - RusVelo + 02:37
87 Nikolai Trusov Gazprom - RusVelo + 02:46
88 Wojciech Pszczolarski Pardus Tufo - Prostejov + 02:49
89 Andreas Graf Hrinkow Advarics CT + 02:49
90 Ziga Groselj Adria Mobil + 02:56
91 Andrzej Bartkiewicz Team Hurom + 03:12
92 Gerd Fidler My Bike - Stevens + 03:17
93 Jan Ostervuh Slovenia + 03:19
94 Blaz Debevec Ljubljana Gusto Xaurum + 03:21
95 Stefan Mastaller My Bike - Stevens + 03:44
96 Torataro Nishi Ljubljana Gusto Xaurum + 03:44
97 Robert Jenko Slovenia + 03:52
98 Mihail Mihailov Trevigiani - Phonix - Hemus + 04:15
99 Evgeny Shalunov Gazprom - RusVelo + 04:24
100 Siarhei Papok Minsk Cycling Club + 04:24
101 Benjamin Hill Ljubljana Gusto Xaurum + 04:27
102 Helmut Trettwer WSA Pushbikers + 04:31
103 Stanamir Cholakov Trevigiani - Phonix - Hemus + 04:47
104 Muhammet Atalay Torku Seker Spor + 04:47
105 Artem Nych Gazprom - RusVelo + 04:47
106 Nemanja Stojanovic Serbia + 04:56
107 Mykhaylo Kononenko Team Novak + 05:05
108 Primoz Obal Slovenia + 05:09
109 Elgun Alizada Synergy Baku Cycling Project + 05:09
110 Ludek Lichnovsky Pardus Tufo - Prostejov + 05:10
111 Yauheni Sobal Minsk Cycling Club + 05:23
112 Jovan Rajkovic Serbia + 05:25
113 Matteo Pascazi Kobanya Cycling Team + 05:26
114 Andrii Bratashchuk Team Novak + 05:27
115 Adne Van Engelen Bike Aid + 05:30
116 Janos Pelikan My Bike - Stevens + 05:41
117 Markus Freiberger Hrinkow Advarics CT + 05:58
118 Elchin Asadov Synergy Baku Cycling Project + 05:58
119 Ognjen Ilic Serbia + 06:11
120 Yoan Kolev Trevigiani - Phonix - Hemus + 06:14
121 Bernard Bendeguz Kobanya Cycling Team + 06:26
122 Dusan Veselinovic Java - Partizan + 06:28
123 Halil Ibrahim Dilek Torku Seker Spor + 06:33
124 Jan Andrej Cully Dukla Banska Bystrica + 06:44
125 Bruno Radotic Croatia + 06:45
126 Feritcan Samli Torku Seker Spor + 07:01
127 Bence Loki Kobanya Cycling Team + 08:26
128 Enver Asanov Synergy Baku Cycling Project + 09:37
129 Charalampos Kastrantas Java - Partizan + 11:02
130 David Jabuka Meridiana - Kamen Team + 11:02
DNF Mateo Bencic Croatia
DNF Janko Benger Croatia
DNF Ivan Ruzman Croatia
DNF Pavle Kalaba Serbia
DNF Jernej Furlan Slovenia
DNF Timo Schäfer Bike Aid
DNF Adrian Foltan Dukla Banska Bystrica
DNF Patrik Tybor Dukla Banska Bystrica
DNF Jakub Varhanovsky Dukla Banska Bystrica
DNF Daniel Eichinger Hrinkow Advarics CT
DNF Nils Friedl Hrinkow Advarics CT
DNF Krisztian Lovassy Kobanya Cycling Team
DNF Bjørnar Vevatne Øverland Kobanya Cycling Team
DNF Deni Banicek Meridiana - Kamen Team
DNF Ivan Sotola Meridiana - Kamen Team
DNF Anton Muzychin Minsk Cycling Club
DNF Andras Krivan Pannon Cycling Team
DNF Andras Szatmary Pannon Cycling Team
DNF Mark Zathureczky Pannon Cycling Team
DNF Daniel Babor Pardus Tufo - Prostejov
DNF Marek Dolnicek Pardus Tufo - Prostejov
DNF Lorant Balazsi Team Novak
DNF Peter Laszlo Team Novak
DNF Eduard Novak Team Novak
DNF Aleks Bechkov Trevigiani - Phonix - Hemus
DNF Cristofer Jurado Trevigiani - Phonix - Hemus
DNF Konstantin Nikolov Trevigiani - Phonix - Hemus
DNF Daniel Auer WSA Pushbikers
DNF Sebastien Baldauf WSA Pushbikers
DNF Stefan Kolb WSA Pushbikers
Information
Nation Bosnia&Herzegovina
Date 28th - 29th April
CAT 2.1
Other
Embed Results