FIRSTCYCLING
Amateur
Road
Amateur
Junior
Cyclocross
MTB
Track
Fantasy
Races & results
Teams
Ranking
General Final Slovensky Pohar
Amateur, 9th September 2019, Slovakia
Race info
Results
History
2021
2020
2019
2017
Results
Embed Results
Nations
Austria
Czechia
Germany
Hungary
Kazakhstan
Poland
Slovakia
Slovenia
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Points
01
Babic
Adrian
1996
Cyklistický tím Firefly
413
02
Kasko
David
1997
Cyklistický tím Firefly
357
03
Varhanovsky
Jakub
1999
Dukla Banska Bystrica
319
04
Canecky
Marek
1988
Dukla Banska Bystrica
309
05
Tybor
Patrik
1987
Dukla Banska Bystrica
306
06
Bellan
Juraj
1996
Dukla Banska Bystrica
293
07
Bittner
Jakub
1994
Team Forman Cinelli
285
08
Kubis
Lukas
2000
Dukla Banska Bystrica
267
09
Hampl
Petr
1993
TJ Favorit Brno
236
10
Oros
Samuel
1998
Dukla Banska Bystrica
232
11
Cully
Jan Andrej
1995
Dukla Banska Bystrica
232
12
Vlcak
Martin
1998
Dukla Banska Bystrica
225
13
Fejes
Gabor
1989
CK Spartak Tlmace
223
14
Lajcha
Juraj
1994
TJ Slavia SG Trencin
221
15
Beres
Stanislav
1992
CK Spartak Tlmace
189
16
Malovec
Lubos
1994
CK Spartak Tlmace
174
17
Blasko
Matej
2000
Topforex-Lapierre
165
18
Malik
Robert
1993
CK Pribram - Fany Gastro
164
19
Mahdar
Martin
1989
Dukla Banska Bystrica
159
20
Janosik
Kristian
1999
PROefekt Team
138
21
Liska
Andrej
2000
TJ Slavia SG Trencin
137
22
Swaczyna
Petr
1985
CK Feso Pertvald
132
23
Karas
Juraj
1985
PROefekt Team
129
24
Mician
Samuel
2000
Cyklistický tím Firefly
129
25
Haring
Martin
1986
Dukla Banska Bystrica
120
26
Nota
Stefan
1994
CK Spartak Tlmace
111
27
Stocek
Matus
1999
Beltrami TSA-Hopla
110
28
Nagy
Tomas
1989
Regional Team Bratislava
109
29
Foltan
Adam
2000
Topforex-Lapierre
104
30
Szasz
Adam
1997
PROefekt Team
104
31
Kramarcik
Pavol
2001
Jun-SVK
102
32
Sagan
Juraj
1988
Bora - Hansgrohe
100
33
Nagy
Simon
2001
Jun-SVK
94
34
Zeman
Alex
1998
TJ Slavia SG Trencin
92
35
Prochazka
Michal
1999
TJ Favorit Brno
84
36
Gavenda
Martin
2000
TJ Slavia SG Trencin
83
37
Kankovsky
Alois
1983
Elkov - Author
80
38
Baska
Erik
1994
Bora - Hansgrohe
80
39
Coma
Richard
2000
CyS-Akademia Petra Sagana
78
40
Komora
Andrej
2000
CK Cykloglazda BB
75
41
Macaj
Ondrej
1988
CK Spartak Tlmace
75
42
Wisniewski
Kacper
1999
GKS Cartusia Bike Atelier
67
43
Franczak
Pawel
1991
Voster ATS Team
65
44
Sekanina
Adam
1995
TJ Favorit Brno
60
45
Neuman
Dominik
1995
Elkov - Author
55
46
Sagan
Peter
1990
Bora - Hansgrohe
55
47
Rotter
Michal
2000
TJ Favorit Brno
52
48
Palicka
Hynek
1999
Topforex-Lapierre
51
49
Kukrle
Michael
1994
Elkov - Author
47
50
Kovac
Maros
1977
-
46
51
Liska
Daniel
1999
TJ Slavia SG Trencin
42
52
Lohinsky
Filip
2002
Jun-SVK
41
53
Kuba
Ronald
1994
Brigetio KSE
41
54
Bugar
Marek
2001
Jun-SVK
41
55
Zahalka
Matej
1993
Elkov - Author
40
56
Tsoy
Vladimir
1997
Apple Team
38
57
Krawczyk
Szymon
1998
Voster ATS Team
36
58
Szabo
Miklos
1998
Pannon Cycling Team
36
59
Boguslawski
Marceli
1997
Wibatech Merx 7R
31
60
Sikora
David
2001
Jun-SVK
31
61
Schwabik
Johann
1992
Regional Team Bratislava
31
62
Hloza
Michal
1997
CyS-Akademia Petra Sagana
31
63
Meriac
Tomas
2000
CyS-Akademia Petra Sagana
31
64
Kulhanek
David
2000
TJ Favorit Brno
31
65
Wurm
Philipp
1998
Union Raiffeisen Radteam Tirol
28
66
Turebekov
Hurgali
1996
Apple Team
28
67
Vanco
Tobias
2002
Jun-SVK
27
68
Gavenda
Miroslav
1997
TJ Slavia SG Trencin
27
69
Gajdula
Marek
2001
Jun-SVK
26
70
Banaszek
Adrian
1993
Voster ATS Team
24
71
Gerat
Jan
1999
CyS-Akademia Petra Sagana
24
72
Lacus
Miroslav
1996
Cyklistický tím Firefly
24
73
Piliarkin
Timotej
2002
Jun-SVK
24
74
Hrachovina
Eduard
1995
Team Forman Cinelli
22
75
Boucek
Jakub
2001
-
21
76
Molnar
Gabor
1999
Team Novak
21
77
Tichy
Peter
1993
CyS-Akademia Petra Sagana
21
78
Nagy
Robert
1972
CK Spartak Tlmace
21
79
Zelina
Andrej
2001
Jun-SVK
21
80
Kotulski
Przemyslaw
2000
Novo Nordisk Development
20
81
Brazdil
Jiri
1988
-
20
82
Kopelent
David
2002
Jun-Czech
18
83
Trettwer
Helmut
1983
Maloja Pushbikers
18
84
Peciar
Adam
1987
Cyklisti Trnava
18
85
Boubal
Martin
1984
CK Pribram - Fany Gastro
16
86
Krupa
Adrian
1997
Luks Trojka Piaseczno
16
87
Halik
Jan
1976
-
16
88
Wachs
Martin
1990
CK Spartak Tlmace
16
89
Vrabel
Radovan
2000
TJ Slavia SG Trencin
15
90
Groselj
Matic
1996
Ljubljana Gusto Xaurum
14
91
Fierla
Ondrej
1993
Team Forman Cinelli
14
92
Strmiska
Andrej
1996
Cyklistický tím Firefly
13
94
Hofer
Andreas
1991
Hrinkow Advarics Cycleang
13
95
Frkal
Jakub
1994
Team Forman Cinelli
13
97
Andrasko
Adrian
1999
CK Cykloglazda BB
13
98
Chren
Martin
1999
Dukla Banska Bystrica
12
99
Berdis
Richard
1999
SK Velodrom Presov
12
100
Cepka
Tomas
1982
Regional Team Bratislava
12
102
Hocevar
Kristjan
1999
Meblo Jogi Pro-Concrete
10
104
Havran
Ivan
2000
TJ Slavia SG Trencin
10
105
Pszczolarski
Wojciech
1991
Pardus Tufo - Prostejov
10
106
Kminek
Vojtech
2000
TJ Favorit Brno
9
107
Cer
Tomas
1983
Team Forman Cinelli
9
108
Malisek
Miroslav
2000
PROefekt Team
9
109
Kostelnicak
Martin
1986
Greenbike Aloha Team
9
110
Reiter
Daniel
1991
Union Raiffeisen Radteam Tirol
8
111
Vojt
David
2000
CyS-Akademia Petra Sagana
7
113
Capek
Tomas
1998
Topforex-Lapierre
7
114
Schneider
Sebestyen
2000
BVSC-Zugo
6
117
Poll
Stefan
1986
WSA KTM Graz
5
118
Bronis
Roman
1976
TJ Slavia SG Trencin
5
119
Fijak
Jan
2000
Luks Trojka Piaseczno
5
121
Dudak
Matej
1999
TJ Slavia SG Trencin
5
122
Hrebik
Tomas
1998
SK Velodrom Presov
5
124
Sykala
Wojciech
1994
Wibatech Merx 7R
4
127
Kralik
Jan
1997
CyS-Akademia Petra Sagana
4
128
Fierla
Jan
1996
Team Forman Cinelli
4
129
Vigh
Zoltan
1987
Kontent-DKSI
3
130
Gasiorowski
Mariusz
1996
Team Hurom
3
135
Duska
Richard
1999
ASK Inter Bratislava
3
Information
General Final Slovensky Pohar
Slovakia
9th September 2019
NE