GP Jornal de Noticias - 2021

Stage Overall Youth Team

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Mauricio Moreira Efapel 02:11
02 Antonio Carvalho Efapel + 00
03 Aleksandr Grigoriev Atum General - Tavira + 01
04 Luis Mendonça Efapel + 01
05 Leangel Linarez Tavfer - Measindot - Mortagua + 02
06 Daniel Mestre W52 - FC Porto + 02
07 Miguel Salgueiro L.A. Alumínios + 03
08 Joao Matias Louletano - Loule Concelho + 03
09 Vicente Garcia de Mateos Antarte-Feirense + 03
10 Samuel Caldeira W52 - FC Porto + 03
11 Gustavo Cesar Veloso Atum General - Tavira + 04
12 Joao Rodrigues W52 - FC Porto + 04
13 Adrián Bustamante Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 04
14 Fabio Costa Efapel + 05
15 Cesar Martingil Atum General - Tavira + 05
16 Bruno Silva Antarte-Feirense + 05
17 Alejandro Marque Atum General - Tavira + 05
18 Carlos Oyarzun Louletano - Loule Concelho + 05
19 Hugo Nunes Radio Popular - Boavista + 05
20 Francisco Morais Tavfer - Measindot - Mortagua + 06
21 Ricardo Vilela W52 - FC Porto + 06
22 Marcelo Gabriel Porminho Team + 06
23 Angel Sanchez Tavfer - Measindot - Mortagua + 06
24 Tomas Contte Louletano - Loule Concelho + 07
25 Rui Vinhas W52 - FC Porto + 07
26 Pedro Miguel Lopes Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 07
27 Pedro Silva Radio Popular - Boavista + 07
28 Diogo Narciso Sicasal Miticar Torres Vedras + 08
29 Rafael Lourenço Atum General - Tavira + 08
30 Frederico Figueiredo Efapel + 08
31 Josue Gomez GSport - Grupo Tormo Innova + 08
32 Jose Sousa Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 08
33 Rodrigo Caixas L.A. Alumínios + 08
34 Tiago Antunes Tavfer - Measindot - Mortagua + 08
35 Antonio Ferreira Antarte-Feirense + 08
36 Gonçalo Leaça L.A. Alumínios + 08
37 Gaspar Goncalves Tavfer - Measindot - Mortagua + 08
38 Afonso Eulalio Antarte-Feirense + 08
39 Francisco Duarte ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 08
40 Rafael Silva Antarte-Feirense + 09
41 Jose Neves W52 - FC Porto + 09
42 Ricardo Alejandro Zurita GSport - Grupo Tormo Innova + 09
43 Goncalo Carvalho Radio Popular - Boavista + 09
44 Andre Ramalho L.A. Alumínios + 09
45 Cesar Fonte Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 09
46 Javier Moreno Efapel + 09
47 Francisco Marques Sicasal Miticar Torres Vedras + 10
48 Daniel Mellado Tamayo GSport - Grupo Tormo Innova + 10
49 Tiago Machado Radio Popular - Boavista + 10
50 Vinicio Rodrigues Radio Popular - Boavista + 10
51 Venceslau Fernandes Antarte-Feirense + 10
52 Sergio Paulinho L.A. Alumínios + 10
53 Valter Pereira Atum General - Tavira + 10
54 Henrique Casimiro Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 10
55 Joao Salgado Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 10
56 Ruben Simao Atum General - Tavira + 11
57 Sergio Ginés Quilez GSport - Grupo Tormo Innova + 11
58 Rui Carvalho Tavfer - Measindot - Mortagua + 11
59 Ricardo Mestre W52 - FC Porto + 11
60 Roniel Campos Louletano - Loule Concelho + 12
61 Tiago Leal Sicasal Miticar Torres Vedras + 12
62 Raul Ribeiro Almodovar-Delta Cafes + 12
63 André Rodrigues ACDC Trofa - WPROTEK + 12
64 Nuno Meireles Louletano - Loule Concelho + 12
65 Carlos Rodrigues ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 12
66 André Domingues Efapel + 12
67 Andre Silva Sicasal Miticar Torres Vedras + 12
68 Francisco Pereira Sicasal Miticar Torres Vedras + 12
69 Marcio Barbosa ACDC Trofa - WPROTEK + 12
70 Tomás Bauwens ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 13
71 Pedro Leme JV Perfis-Gondomar Cultural + 13
72 Henrique Guimaraes JV Perfis-Gondomar Cultural + 13
73 Ivo Pinheiro Almodovar-Delta Cafes + 13
74 Helder Goncalves Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 13
75 Diogo Almeida Porminho Team + 13
76 Antonio Cunha Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 14
77 Francisco Guerreiro Sicasal Miticar Torres Vedras + 14
78 Andre Santos Almodovar-Delta Cafes + 14
79 Guilherme Simao Almodovar-Delta Cafes + 14
80 Joaquim Silva Tavfer - Measindot - Mortagua + 14
81 João Medeiros L.A. Alumínios + 14
82 Alberto Gallego Radio Popular - Boavista + 14
83 Ruben Silva Fortunna-Maia + 14
84 Miguel Angel Silva Muñoz GSport - Grupo Tormo Innova + 14
85 Goncalo Beato Fortunna-Maia + 14
86 Filipe Campos Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 14
87 Quevin Sequeira Almodovar-Delta Cafes + 15
88 Diogo Gonçalves Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 15
89 Rui Silva Fortunna-Maia + 15
90 Patrick Videira Fortunna-Maia + 15
91 Henrique Silva Porminho Team + 15
92 Joao Leite Antarte-Feirense + 15
93 Rafael Gouveia L.A. Alumínios + 16
94 Rafael Santos ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 17
95 Jordi Gandia Ribera GSport - Grupo Tormo Innova + 17
96 Joao Rocha Porminho Team + 17
97 Pedro Jose Lopes Sicasal Miticar Torres Vedras + 17
98 Francisco Moreira JV Perfis-Gondomar Cultural + 17
99 Davidson Rodrigues Ovidor Almodovar-Delta Cafes + 18
100 Jesus Del Pino Louletano - Loule Concelho + 18
101 Miguel Carvalho Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 18
102 Marco Marques Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 19
103 Tiago Vale Ferreira JV Perfis-Gondomar Cultural + 19
104 Diogo Pereira ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 19
105 Cesar Costa Porminho Team + 19
106 Daniel Dias Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 20
107 Cesar Paredes Louletano - Loule Concelho + 20
108 Henrique Pereira Fortunna-Maia + 21
109 Daniel Marques Almodovar-Delta Cafes + 21
110 Gabriel Rodas Jimeno GSport - Grupo Tormo Innova + 21
111 Diogo Costa Fortunna-Maia + 21
112 Guilherme Valverde ACDC Trofa - WPROTEK + 22
113 João Oliveira Porminho Team + 22
114 Fábio Oliveira ACDC Trofa - WPROTEK + 23
115 Tiago Sousa Ferreira JV Perfis-Gondomar Cultural + 24
116 Pedro Dias Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 25
117 Carlos Oliveira ACDC Trofa - WPROTEK + 26
118 Diogo Gaboleiro ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 34
119 Roberto Cardoso Fortunna-Maia + 36
120 Renan Quadri ACDC Trofa - WPROTEK + 39
Pos Rider Team Time
01 Mauricio Moreira Efapel 02:11
02 Antonio Carvalho Efapel + 00
03 Aleksandr Grigoriev Atum General - Tavira + 01
04 Luis Mendonça Efapel + 01
05 Leangel Linarez Tavfer - Measindot - Mortagua + 02
06 Daniel Mestre W52 - FC Porto + 02
07 Miguel Salgueiro L.A. Alumínios + 03
08 Joao Matias Louletano - Loule Concelho + 03
09 Vicente Garcia de Mateos Antarte-Feirense + 03
10 Samuel Caldeira W52 - FC Porto + 03
11 Gustavo Cesar Veloso Atum General - Tavira + 04
12 Joao Rodrigues W52 - FC Porto + 04
13 Adrián Bustamante Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 04
14 Fabio Costa Efapel + 05
15 Cesar Martingil Atum General - Tavira + 05
16 Bruno Silva Antarte-Feirense + 05
17 Alejandro Marque Atum General - Tavira + 05
18 Carlos Oyarzun Louletano - Loule Concelho + 05
20 Hugo Nunes Radio Popular - Boavista + 05
21 Francisco Morais Tavfer - Measindot - Mortagua + 06
22 Ricardo Vilela W52 - FC Porto + 06
23 Marcelo Gabriel Porminho Team + 06
24 Angel Sanchez Tavfer - Measindot - Mortagua + 06
25 Tomas Contte Louletano - Loule Concelho + 07
26 Rui Vinhas W52 - FC Porto + 07
27 Pedro Miguel Lopes Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 07
28 Pedro Silva Radio Popular - Boavista + 07
29 Diogo Narciso Sicasal Miticar Torres Vedras + 08
30 Rafael Lourenço Atum General - Tavira + 08
31 Frederico Figueiredo Efapel + 08
32 Josue Gomez GSport - Grupo Tormo Innova + 08
33 Jose Sousa Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 08
34 Rodrigo Caixas L.A. Alumínios + 08
35 Tiago Antunes Tavfer - Measindot - Mortagua + 08
36 Antonio Ferreira Antarte-Feirense + 08
37 Gonçalo Leaça L.A. Alumínios + 08
38 Gaspar Goncalves Tavfer - Measindot - Mortagua + 08
39 Afonso Eulalio Antarte-Feirense + 08
40 Francisco Duarte ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 08
41 Rafael Silva Antarte-Feirense + 09
42 Jose Neves W52 - FC Porto + 09
43 Ricardo Alejandro Zurita GSport - Grupo Tormo Innova + 09
44 Goncalo Carvalho Radio Popular - Boavista + 09
45 Andre Ramalho L.A. Alumínios + 09
46 Cesar Fonte Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 09
47 Javier Moreno Efapel + 09
48 Francisco Marques Sicasal Miticar Torres Vedras + 10
49 Daniel Mellado Tamayo GSport - Grupo Tormo Innova + 10
50 Tiago Machado Radio Popular - Boavista + 10
51 Vinicio Rodrigues Radio Popular - Boavista + 10
52 Venceslau Fernandes Antarte-Feirense + 10
53 Sergio Paulinho L.A. Alumínios + 10
54 Valter Pereira Atum General - Tavira + 10
55 Henrique Casimiro Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 10
56 Joao Salgado Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 10
57 Ruben Simao Atum General - Tavira + 11
58 Sergio Ginés Quilez GSport - Grupo Tormo Innova + 11
59 Rui Carvalho Tavfer - Measindot - Mortagua + 11
60 Ricardo Mestre W52 - FC Porto + 11
61 Roniel Campos Louletano - Loule Concelho + 12
62 Tiago Leal Sicasal Miticar Torres Vedras + 12
63 Raul Ribeiro Almodovar-Delta Cafes + 12
64 André Rodrigues ACDC Trofa - WPROTEK + 12
65 Nuno Meireles Louletano - Loule Concelho + 12
66 Carlos Rodrigues ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 12
67 André Domingues Efapel + 12
68 Andre Silva Sicasal Miticar Torres Vedras + 12
69 Francisco Pereira Sicasal Miticar Torres Vedras + 12
70 Marcio Barbosa ACDC Trofa - WPROTEK + 12
71 Tomás Bauwens ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 13
72 Pedro Leme JV Perfis-Gondomar Cultural + 13
73 Henrique Guimaraes JV Perfis-Gondomar Cultural + 13
74 Ivo Pinheiro Almodovar-Delta Cafes + 13
75 Helder Goncalves Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 13
76 Diogo Almeida Porminho Team + 13
77 Antonio Cunha Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 14
78 Francisco Guerreiro Sicasal Miticar Torres Vedras + 14
79 Andre Santos Almodovar-Delta Cafes + 14
80 Guilherme Simao Almodovar-Delta Cafes + 14
81 Joaquim Silva Tavfer - Measindot - Mortagua + 14
82 João Medeiros L.A. Alumínios + 14
83 Alberto Gallego Radio Popular - Boavista + 14
84 Ruben Silva Fortunna-Maia + 14
85 Miguel Angel Silva Muñoz GSport - Grupo Tormo Innova + 14
86 Goncalo Beato Fortunna-Maia + 14
87 Filipe Campos Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 14
88 Quevin Sequeira Almodovar-Delta Cafes + 15
89 Diogo Gonçalves Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 15
90 Rui Silva Fortunna-Maia + 15
91 Patrick Videira Fortunna-Maia + 15
92 Henrique Silva Porminho Team + 15
93 Joao Leite Antarte-Feirense + 15
94 Rafael Gouveia L.A. Alumínios + 16
95 Rafael Santos ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 17
96 Jordi Gandia Ribera GSport - Grupo Tormo Innova + 17
97 Joao Rocha Porminho Team + 17
98 Pedro Jose Lopes Sicasal Miticar Torres Vedras + 17
99 Francisco Moreira JV Perfis-Gondomar Cultural + 17
100 Davidson Rodrigues Ovidor Almodovar-Delta Cafes + 18
101 Jesus Del Pino Louletano - Loule Concelho + 18
102 Miguel Carvalho Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 18
103 Marco Marques Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 19
104 Tiago Vale Ferreira JV Perfis-Gondomar Cultural + 19
105 Diogo Pereira ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 19
106 Cesar Costa Porminho Team + 19
107 Daniel Dias Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 20
108 Cesar Paredes Louletano - Loule Concelho + 20
109 Henrique Pereira Fortunna-Maia + 21
110 Daniel Marques Almodovar-Delta Cafes + 21
111 Gabriel Rodas Jimeno GSport - Grupo Tormo Innova + 21
112 Diogo Costa Fortunna-Maia + 21
113 Guilherme Valverde ACDC Trofa - WPROTEK + 22
114 João Oliveira Porminho Team + 22
115 Fábio Oliveira ACDC Trofa - WPROTEK + 23
116 Tiago Sousa Ferreira JV Perfis-Gondomar Cultural + 24
117 Pedro Dias Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 25
118 Carlos Oliveira ACDC Trofa - WPROTEK + 26
119 Diogo Gaboleiro ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 34
120 Roberto Cardoso Fortunna-Maia + 36
121 Renan Quadri ACDC Trofa - WPROTEK + 39
Pos Rider Team Time
01 Miguel Salgueiro L.A. Alumínios 00:02:14
02 Fabio Costa Efapel + 02
03 Marcelo Gabriel Porminho Team + 03
04 Pedro Miguel Lopes Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 04
05 Pedro Silva Radio Popular - Boavista + 04
06 Diogo Narciso Sicasal Miticar Torres Vedras + 05
07 Jose Sousa Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 05
08 Rodrigo Caixas L.A. Alumínios + 05
09 Antonio Ferreira Antarte-Feirense + 05
10 Afonso Eulalio Antarte-Feirense + 05
11 Francisco Duarte ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 05
12 Ricardo Alejandro Zurita GSport - Grupo Tormo Innova + 06
13 Francisco Marques Sicasal Miticar Torres Vedras + 07
14 Vinicio Rodrigues Radio Popular - Boavista + 07
15 Joao Salgado Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 07
16 Ruben Simao Atum General - Tavira + 08
17 Sergio Ginés Quilez GSport - Grupo Tormo Innova + 08
18 Tiago Leal Sicasal Miticar Torres Vedras + 09
19 Carlos Rodrigues ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 09
20 André Domingues Efapel + 09
21 Andre Silva Sicasal Miticar Torres Vedras + 09
22 Francisco Pereira Sicasal Miticar Torres Vedras + 09
23 Tomás Bauwens ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 10
24 Pedro Leme JV Perfis-Gondomar Cultural + 10
25 Henrique Guimaraes JV Perfis-Gondomar Cultural + 10
26 Helder Goncalves Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 10
27 Diogo Almeida Porminho Team + 10
28 Antonio Cunha Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 11
29 Francisco Guerreiro Sicasal Miticar Torres Vedras + 11
30 Guilherme Simao Almodovar-Delta Cafes + 11
31 João Medeiros L.A. Alumínios + 11
32 Ruben Silva Fortunna-Maia + 11
33 Goncalo Beato Fortunna-Maia + 11
34 Filipe Campos Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 11
35 Quevin Sequeira Almodovar-Delta Cafes + 12
36 Diogo Gonçalves Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 12
37 Rui Silva Fortunna-Maia + 12
38 Henrique Silva Porminho Team + 12
39 Rafael Gouveia L.A. Alumínios + 13
40 Rafael Santos ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 14
41 Jordi Gandia Ribera GSport - Grupo Tormo Innova + 14
42 Joao Rocha Porminho Team + 14
43 Pedro Jose Lopes Sicasal Miticar Torres Vedras + 14
44 Francisco Moreira JV Perfis-Gondomar Cultural + 14
45 Davidson Rodrigues Ovidor Almodovar-Delta Cafes + 15
46 Miguel Carvalho Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 15
47 Marco Marques Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 16
48 Tiago Vale Ferreira JV Perfis-Gondomar Cultural + 16
49 Diogo Pereira ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 16
50 Cesar Costa Porminho Team + 16
51 Daniel Dias Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 17
52 Henrique Pereira Fortunna-Maia + 18
53 Gabriel Rodas Jimeno GSport - Grupo Tormo Innova + 18
54 Diogo Costa Fortunna-Maia + 18
55 Guilherme Valverde ACDC Trofa - WPROTEK + 19
56 João Oliveira Porminho Team + 19
57 Tiago Sousa Ferreira JV Perfis-Gondomar Cultural + 21
58 Carlos Oliveira ACDC Trofa - WPROTEK + 23
59 Diogo Gaboleiro ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 31
60 Roberto Cardoso Fortunna-Maia + 33
61 Renan Quadri ACDC Trofa - WPROTEK + 36
Information
Nation Portugal
Date 31st August
Where Gondomar -> Gondomar
What Prologue
Distance 1.8 km
Classification 2.12
Other
Embed Results