Right now: Transfers 2022 > 2023

Ronde van Vlaanderen Juniors - 2022

Photo: Flanders Classics - Photonews

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Pajur Romet Team Auto Eder 02:50:07
02 Huising Menno Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
03 Isidore Noa AG2R Citroën U19 Team + 00
04 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 06
05 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 06
06 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 26
07 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 42
08 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 47
09 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:33
10 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 01:53
11 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 01:53
12 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:53
13 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 01:53
14 Woodliffe Euan Fensham Howes - MAS Design + 01:53
15 Bonilla Pablo Start Junior Cycling Team + 02:05
16 Dens Stan Brain² Olympia Tienen + 02:05
17 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 02:05
18 Gross Matteo Team Auto Eder + 02:07
19 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 02:53
20 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 02:53
21 Goelen Dre Sport en Steun-Leopoldsburg + 02:53
22 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 02:53
23 Cordier Louis Debondt Verandas CT U19 + 02:57
24 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 03:02
25 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:02
26 Deltombe Brent Avia-Rudyco Cycling Team + 03:02
27 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 03:04
28 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 03:04
29 De Graeve Augustin IWG Wapi Cycling Team + 03:04
30 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 03:04
31 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 03:04
32 Van Den Boer Seppe AA Drink Young Lions + 03:04
33 De Jong Olivier KZLWC- Davo + 03:04
34 Vermeulen Arthur Van Moer Logistics Cycling Team + 03:04
35 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:04
36 Vander Elst Daan Brain² Olympia Tienen + 03:04
37 Jacobs Rune Van Moer Logistics Cycling Team + 03:04
38 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:04
39 Van Laer Keano Maes CT Glabbeek + 03:04
40 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 03:04
41 Paulart Adrien IWG Wapi Cycling Team + 03:04
42 Galle Senne Debondt Verandas CT U19 + 03:04
43 Davids Thomas Maes CT Glabbeek + 03:04
44 Wikander Tord Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 03:04
45 Barière Antoine AG2R Citroën U19 Team + 03:04
46 Van Neste Viggo EFC - L&R - AGS U19 + 03:04
47 Duflo Rune Onder Ons Parike WZW + 03:04
48 Sorli Esteban VC Ardennes + 03:04
49 Mary Zander Brain² Olympia Tienen + 03:04
50 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 03:04
51 Van Dijck Victor Van Mossel Heist CT U19 + 03:04
52 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 03:04
53 Haverdings David AA Drink Young Lions + 03:04
54 Vestre Trygve Arvesen Canguru - QTS - Air College Cycling Team + 03:04
55 Graff William VC Ardennes + 03:04
56 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 03:04
57 De Nys Milan Alfasun-Alfacool CT U19 + 03:04
58 Van Den Branden Rune Van Moer Logistics Cycling Team + 03:04
59 Vandendijck Rune Acrog-Tormans BC U19 + 03:04
60 Barta Martin Team Auto Eder + 03:11
61 Zarate Animas Michael Start Junior Cycling Team + 03:11
62 Bock Max Team Auto Eder + 03:11
63 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 03:11
64 Scully Conal Isorex Cycling Team + 03:11
65 Germonprez Thibo EFC - L&R - AGS U19 + 03:11
66 Baert Brent CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:23
67 Vandenabeele Kobe Van Mossel Heist CT U19 + 03:37
68 Binggeli Alexandre AG2R Citroën U19 Team + 03:37
69 Depetter Dylan Debondt Verandas CT U19 + 03:37
70 Van Den Bergh Toon AA Drink Young Lions + 03:39
71 Dahlblom Acke Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:50
72 Vanhoudt Yenthe Sport en Steun-Leopoldsburg + 03:50
73 Vandamme Axel CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:53
74 Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 03:53
75 Plancke Laurens CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03:57
76 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:19
77 Jonckheere Jarne Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 06:36
78 Sgarlata Matheo VC Ardennes + 07:22
79 Beldon Alex Fensham Howes - MAS Design + 07:42
DNF Janssens Willem AA Drink Young Lions
DNF Moreels Kilian AA Drink Young Lions
DNF Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19
DNF Fofonov Artem AG2R Citroën U19 Team
DNF Christiaens Niels Alfasun-Alfacool CT U19
DNF De Backer Arthur Alfasun-Alfacool CT U19
DNF Ruysseveldt Jan Alfasun-Alfacool CT U19
DNF van Der Gracht Wout Alfasun-Alfacool CT U19
DNF Van Hamme Rhune Alfasun-Alfacool CT U19
DNF Van De Meerssche Ewoud Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Van Der Vreken Lucas Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Limbourg Jannik Brain² Olympia Tienen
DNF Nulens Yarne Brain² Olympia Tienen
DNF Teugels Jef Brain² Olympia Tienen
DNF Messel Kevin Canguru - QTS - Air College Cycling Team
DNF Skretting Tobias Canguru - QTS - Air College Cycling Team
DNF Van Oudenhove Stian Canguru - QTS - Air College Cycling Team
DNF Boelaert Maxence Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF L'Eau Michiel Debondt Verandas CT U19
DNF Reyns Elias Debondt Verandas CT U19
DNF Van Cleemputte Kenji Debondt Verandas CT U19
DNF Duchi Natan EFC - L&R - AGS U19
DNF Vromant Robin EFC - L&R - AGS U19
DNF Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design
DNF Cole Matthew Fensham Howes - MAS Design
DNF Galpin Dan Fensham Howes - MAS Design
DNF Peace Oliver Fensham Howes - MAS Design
DNF De Dobbelare Born Isorex Cycling Team
DNF Van Renterghem Tijl Isorex Cycling Team
DNF Whyte Jaxson Isorex Cycling Team
DNF Boutoille Arthur IWG Wapi Cycling Team
DNF Debaye Emilien IWG Wapi Cycling Team
DNF Midavaine Alexis IWG Wapi Cycling Team
DNF Robin Thibaut IWG Wapi Cycling Team
DNF Bosmans Robbe KZLWC- Davo
DNF Geysen Siebe KZLWC- Davo
DNF Groven Thibaud KZLWC- Davo
DNF Schrooten Wout KZLWC- Davo
DNF Swennen Tijl KZLWC- Davo
DNF Cox Felix Maes CT Glabbeek
DNF Urkens Ferre Maes CT Glabbeek
DNF Delahaye Corentin Onder Ons Parike WZW
DNF Punnewaert Liam Onder Ons Parike WZW
DNF Van Petegem Maurits Onder Ons Parike WZW
DNF Mathieu Seppe Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Schepens Noah Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Tops Ruben Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Perez Helguera Santiago Start Junior Cycling Team
DNF Quiroz Gutierrez Heriberto Start Junior Cycling Team
DNF Reyes Arruti Felipe Start Junior Cycling Team
DNF Kockelmann Mathieu Team Auto Eder
DNF Van Peteghem Mout Van Moer Logistics Cycling Team
DNF de Jonghe Mirko Van Mossel Heist CT U19
DNF Segers Rune Van Mossel Heist CT U19
DNF Smets Jochen Van Mossel Heist CT U19
DNF Laverdeur Johan VC Ardennes
DNF Wertz Hugo VC Ardennes
DNF Bonte Rune VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Declerck Ibe VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Landerwyn Josia VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Verschaeve Arno VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Verschaeve Emiel VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Huitema Jasper Willebrord Wil Vooruit Juniors

Information