Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy
Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time
01 Yeison Rincon Equipo Continental Supergiros 03:15:11
02 Daniel Jaramillo Orgullo Paisa + 00
03 Adrian Bustamante UAE Team Colombia + 00
04 Bernardo Suaza Equipo Continental Supergiros + 03
05 Jhon Anderson Rodriguez EPM Scott + 08
06 Oscar Mauricio Pachon Sundark Arawak Eca Team + 15
07 Edwin Alejandro Patino Boyaca Avanza-BRC + 25
08 Elkin Rafael Goyeneche Fernandez Ingenieria de Vias + 25
09 Weimar Roldan Team Medellin + 31
10 Edwin Arango Fuerzas Armadas + 37
11 Johnny Semir Millan Talentos Colombia-GW Shimano + 37
12 Julian Cardona Colnago CM Team + 58
13 Cristian Yesid Bustos Ingenieria de Vias + 01:01
14 Edwin Sanchez Anzola Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 01:14
15 Alex Gil EPM Scott + 01:19
16 Oscar Sevilla Team Medellin + 01:19
17 Juan Pablo Suarez EPM Scott + 01:19
18 Marco Tulio Suesca Sundark Arawak Eca Team + 01:19
19 Yeison Reyes EPM Scott + 01:19
20 Diego Camargo Colombia Tierra de Atletas-GW + 01:19
21 Fabio Duarte Team Medellin + 01:19
22 Danny Osorio Orgullo Paisa + 01:19
23 Aristobulo Cala Sundark Arawak Eca Team + 01:19
24 Hernan Aguirre Colombia Tierra de Atletas-GW + 01:19
25 Aldemar Reyes EPM Scott + 01:19
26 Didier Chaparro Orgullo Paisa + 01:19
27 Pedro Herrera Moreno EBSA-Indeportes Boyacá + 01:19
28 Carlos Herney Soler EBSA-Indeportes Boyacá + 01:19
29 Diego Soraca Ingenieria de Vias + 01:19
30 George Brandon Tibaquira EBSA-Indeportes Boyacá + 01:19
31 Jose Hernandez Team Medellin + 01:19
32 Salvador Moreno EBSA-Indeportes Boyacá + 01:19
33 Robinson Chalapud Team Medellin + 01:19
34 Sebastian Castano Orgullo Paisa + 01:19
35 Edgar Andres Pinzon Villalba Sundark Arawak Eca Team + 01:19
36 Pedro Antonio Ruiz Boyaca Avanza-BRC + 01:19
37 Jahir Perez EBSA-Indeportes Boyacá + 01:28
38 Ricardo Rivera Pardo Boyaca Avanza-BRC + 01:30
39 Juan Tito Rendon UAE Team Colombia + 01:33
40 Cesar Paredes Team Medellin + 01:33
41 German Chaves EPM Scott + 01:33
42 Luis Miguel Martinez Orgullo Paisa + 01:33
43 Robinson Armando Ortega Avila Boyaca Avanza-BRC + 01:33
44 Wildy Sandoval Boyaca Avanza-BRC + 01:33
45 Kevin Jhojan Cano Acevedo Orgullo Paisa + 01:42
46 Roosbelth Rojas Maldonado UAE Team Colombia + 01:42
47 Walter Pedraza Equipo Continental Supergiros + 01:42
48 Javier Ernesto Jamaica Mejia Fundación Depormundo + 01:42
49 Luis Fernando Jimenez Neiza su amigo en el deporte + 01:42
50 Brayan Sanchez Team Medellin + 01:48
51 Heiner Parra Sundark Arawak Eca Team + 01:52
52 Jordan Tabares Equipo Continental Supergiros + 01:52
53 Darwin Atapuma Colombia Tierra de Atletas-GW + 01:52
54 Rafael Steven Pineda UAE Team Colombia + 01:55
55 Omar Mendoza Colombia Tierra de Atletas-GW + 01:57
56 Frank Florez Talentos Colombia-GW Shimano + 01:57
57 Yonathan Miguel Eugenio Suarez Ingenieria de Vias + 02:00
58 Cristian Camilo Tobar Colnago CM Team + 02:01
59 Diego Arias EBSA-Indeportes Boyacá + 02:01
60 Cristian Rico Talentos Colombia-GW Shimano + 02:01
61 Oscar Leonardo Guzman Talentos Colombia-GW Shimano + 02:01
62 Jerson Ruben Urbano Molina Colnago CM Team + 02:01
63 Oscar Hernan Fernandez Gonzalez Boyaca Avanza-BRC + 02:05
64 Diyer Rincon Gomez Alc.La Vega-Atopecycling + 02:05
65 Ivan Martinez Boyaca Avanza-BRC + 02:05
66 Marcos Puin Alc.La Vega-Atopecycling + 02:05
67 Oscar Javier Rivera Ingenieria de Vias + 02:05
68 Duvián Galvis EPM Scott + 02:14
69 Alejandro Ruiz Equipo Continental Supergiros + 02:16
70 Daniel Arroyave UAE Team Colombia + 02:23
71 Juan Pablo Restrepo UAE Team Colombia + 02:27
72 Carlos Alberto Gutierrez Sundark Arawak Eca Team + 02:30
73 Juan Pablo Vallejo UAE Team Colombia + 02:41
74 Jonathan Stiven Muñoz Neiza su amigo en el deporte + 02:41
75 Cesar Alberto Suarez Boyaca Avanza-BRC + 02:41
76 Camilo Moreno Neiza su amigo en el deporte + 02:41
77 Sergio Duvan Medina Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 02:49
78 Jeison Ubarley Quetama Fuerzas Armadas + 02:51
79 Elkin Malaver Talentos Colombia-GW Shimano + 02:56
80 Luis Rosendo Rojas Ingenieria de Vias + 02:56
81 Jonathan Fabian Jimenez Canoles Neiza su amigo en el deporte + 03:27
82 Juan Jose Amador Fundación Depormundo + 03:37
83 Jhon Fredy Avila Fuerzas Armadas + 03:37
84 Juan Daniel Jaramillo Talentos Colombia-GW Shimano + 03:37
85 Frank Osorio Orgullo Paisa + 03:53
86 Juan Hoyos Colnago CM Team + 03:55
87 Nicolas David Garcia Fuerzas Armadas + 03:55
88 Jose Cayetano Sarmiento Ingenieria de Vias + 03:55
89 Wilson Rodriguez EBSA-Indeportes Boyacá + 03:58
90 Johan Colon Orgullo Paisa + 04:39
91 Luis Carlos Chia Bermudez Colnago CM Team + 04:39
92 Duban Camilo Bobadilla Fundación Depormundo + 04:42
93 Edwin Carvajal Equipo Continental Supergiros + 05:06
94 Javier Steven González Equipo Continental Supergiros + 05:06
95 Jaime Alberto Castaneda Fuerzas Armadas + 05:06
96 Camilo Castiblanco Alc.La Vega-Atopecycling + 05:06
97 Juan Jose Carrero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 05:06
98 Rafael Hernandez Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 05:06
99 Juan Alejandro Umba Talentos Colombia-GW Shimano + 05:06
100 Oscar Quiroz Colombia Tierra de Atletas-GW + 05:30
101 Yecid Arturo Sierra Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 05:48
102 Steven Manuel Cuesta Sundark Arawak Eca Team + 06:00
103 Diego Ochoa EPM Scott + 06:22
104 Diego Orlando Vazquez Vargas Colnago CM Team + 07:24
105 Julian Molano Colnago CM Team + 07:28
106 Jeronimo Bedoya Talentos Colombia-GW Shimano + 07:28
107 William Munoz Colombia Tierra de Atletas-GW + 07:28
108 Cristian Quintero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 07:28
109 Camilo Aroca Alc.La Vega-Atopecycling + 07:28
110 Miguel Angel Rubiano Colombia Tierra de Atletas-GW + 07:28
111 Agustin Ortiz Farfan Ingenieria de Vias + 07:28
112 Nelson Soto Colombia Tierra de Atletas-GW + 07:28
113 Bryan Gomez Equipo Continental Supergiros + 07:28
114 Jeislen Johan Prieto Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 07:41
115 Sebastian Orlando Caro Alc.La Vega-Atopecycling + 11:44
116 Juan Sebastian Forero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 12:29
117 Cristhian Montoya Team Medellin + 15:23
118 Yeison Chaparro Sundark Arawak Eca Team + 15:24
119 Johan Sebastian Celis Fundación Depormundo + 15:41
120 Nicolas Enrique Ocampo Fundación Depormundo + 15:41
121 Enmanuel Ortiz Fuerzas Armadas + 15:41
Pos Rider Team Time
01 - Diego Camargo Colombia Tierra de Atletas-GW 20:01:59
02 - Juan Pablo Suarez EPM Scott + 23
03 - Alex Gil EPM Scott + 40
04 - Danny Osorio Orgullo Paisa + 43
05 - Oscar Sevilla Team Medellin + 55
06 - Salvador Moreno EBSA-Indeportes Boyacá + 01:03
07 - Robinson Chalapud Team Medellin + 01:38
08 - Hernan Aguirre Colombia Tierra de Atletas-GW + 01:45
09 - Carlos Herney Soler EBSA-Indeportes Boyacá + 02:24
10 - Aristobulo Cala Sundark Arawak Eca Team + 02:36
11 1 Didier Chaparro Orgullo Paisa + 02:56
12 1 Edgar Andres Pinzon Villalba Sundark Arawak Eca Team + 03:04
13 1 Fabio Duarte Team Medellin + 03:16
14 1 German Chaves EPM Scott + 03:20
15 - Darwin Atapuma Colombia Tierra de Atletas-GW + 03:57
16 - Rafael Steven Pineda UAE Team Colombia + 04:01
17 - Aldemar Reyes EPM Scott + 04:09
18 - Yeison Reyes EPM Scott + 04:34
19 - Robinson Armando Ortega Avila Boyaca Avanza-BRC + 04:53
20 - Sebastian Castano Orgullo Paisa + 05:00
21 1 Diego Soraca Ingenieria de Vias + 05:37
22 1 Jahir Perez EBSA-Indeportes Boyacá + 05:37
23 - Marco Tulio Suesca Sundark Arawak Eca Team + 05:45
24 - Cristian Rico Talentos Colombia-GW Shimano + 06:31
25 - Javier Ernesto Jamaica Mejia Fundación Depormundo + 06:35
26 1 Jose Hernandez Team Medellin + 06:41
27 1 Juan Tito Rendon UAE Team Colombia + 06:53
28 2 George Brandon Tibaquira EBSA-Indeportes Boyacá + 07:04
29 1 Walter Pedraza Equipo Continental Supergiros + 07:13
30 1 Roosbelth Rojas Maldonado UAE Team Colombia + 07:21
31 1 Luis Fernando Jimenez Neiza su amigo en el deporte + 07:46
32 1 Marcos Puin Alc.La Vega-Atopecycling + 07:55
33 1 Cesar Paredes Team Medellin + 08:04
34 1 Omar Mendoza Colombia Tierra de Atletas-GW + 08:19
35 - Jerson Ruben Urbano Molina Colnago CM Team + 08:41
36 1 Kevin Jhojan Cano Acevedo Orgullo Paisa + 08:51
37 3 Johnny Semir Millan Talentos Colombia-GW Shimano + 09:01
38 2 Cristian Camilo Tobar Colnago CM Team + 09:06
39 1 Heiner Parra Sundark Arawak Eca Team + 09:41
40 1 Oscar Leonardo Guzman Talentos Colombia-GW Shimano + 09:55
41 - Wildy Sandoval Boyaca Avanza-BRC + 10:29
42 4 Yeison Rincon Equipo Continental Supergiros + 10:37
43 1 Brayan Sanchez Team Medellin + 12:10
44 2 Juan Pablo Vallejo UAE Team Colombia + 12:24
45 2 Carlos Alberto Gutierrez Sundark Arawak Eca Team + 12:26
46 1 Luis Miguel Martinez Orgullo Paisa + 12:55
47 2 Oscar Mauricio Pachon Sundark Arawak Eca Team + 13:11
48 3 Jeison Ubarley Quetama Fuerzas Armadas + 13:18
49 6 Bernardo Suaza Equipo Continental Supergiros + 13:54
50 2 Diyer Rincon Gomez Alc.La Vega-Atopecycling + 13:54
51 1 Pedro Antonio Ruiz Boyaca Avanza-BRC + 14:25
52 2 Diego Arias EBSA-Indeportes Boyacá + 14:47
53 2 Oscar Hernan Fernandez Gonzalez Boyaca Avanza-BRC + 14:59
54 - Duvián Galvis EPM Scott + 16:01
55 2 Juan Pablo Restrepo UAE Team Colombia + 18:38
56 3 Yecid Arturo Sierra Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 19:12
57 1 Jose Cayetano Sarmiento Ingenieria de Vias + 20:46
58 4 Adrian Bustamante UAE Team Colombia + 21:17
59 1 Ricardo Rivera Pardo Boyaca Avanza-BRC + 21:59
60 1 Oscar Quiroz Colombia Tierra de Atletas-GW + 22:14
61 6 Elkin Rafael Goyeneche Fernandez Ingenieria de Vias + 23:50
62 3 Yonathan Miguel Eugenio Suarez Ingenieria de Vias + 24:32
63 - Camilo Moreno Neiza su amigo en el deporte + 24:52
64 2 Ivan Martinez Boyaca Avanza-BRC + 25:07
65 4 Miguel Angel Rubiano Colombia Tierra de Atletas-GW + 28:18
66 2 Frank Osorio Orgullo Paisa + 28:26
67 3 Wilson Rodriguez EBSA-Indeportes Boyacá + 28:45
68 3 Pedro Herrera Moreno EBSA-Indeportes Boyacá + 28:59
69 5 Nelson Soto Colombia Tierra de Atletas-GW + 29:40
70 1 Javier Steven González Equipo Continental Supergiros + 29:46
71 2 Frank Florez Talentos Colombia-GW Shimano + 29:52
72 2 Oscar Javier Rivera Ingenieria de Vias + 30:18
73 1 Sergio Duvan Medina Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 30:32
74 18 Yeison Chaparro Sundark Arawak Eca Team + 31:32
75 4 Cristian Yesid Bustos Ingenieria de Vias + 32:01
76 5 Julian Cardona Colnago CM Team + 32:26
77 1 Jordan Tabares Equipo Continental Supergiros + 32:48
78 5 Edwin Alejandro Patino Boyaca Avanza-BRC + 34:09
79 4 Diego Ochoa EPM Scott + 34:54
80 3 Edwin Carvajal Equipo Continental Supergiros + 36:00
81 1 Juan Jose Carrero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 36:11
82 5 Jhon Anderson Rodriguez EPM Scott + 37:46
83 3 Jhon Fredy Avila Fuerzas Armadas + 40:44
84 5 Daniel Arroyave UAE Team Colombia + 40:55
85 6 Weimar Roldan Team Medellin + 40:57
86 4 Elkin Malaver Talentos Colombia-GW Shimano + 42:57
87 2 William Munoz Colombia Tierra de Atletas-GW + 44:23
88 12 Cristhian Montoya Team Medellin + 44:34
89 7 Juan Sebastian Forero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 45:08
90 2 Diego Orlando Vazquez Vargas Colnago CM Team + 45:09
91 2 Edwin Sanchez Anzola Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 45:36
92 - Juan Alejandro Umba Talentos Colombia-GW Shimano + 46:39
93 3 Edwin Arango Fuerzas Armadas + 46:40
94 10 Sebastian Orlando Caro Alc.La Vega-Atopecycling + 47:32
95 5 Daniel Jaramillo Orgullo Paisa + 48:05
96 1 Juan Daniel Jaramillo Talentos Colombia-GW Shimano + 49:44
97 3 Duban Camilo Bobadilla Fundación Depormundo + 50:24
98 3 Johan Colon Orgullo Paisa + 50:28
99 - Cesar Alberto Suarez Boyaca Avanza-BRC + 50:34
100 2 Juan Hoyos Colnago CM Team + 51:09
101 - Luis Rosendo Rojas Ingenieria de Vias + 51:18
102 - Camilo Castiblanco Alc.La Vega-Atopecycling + 55:54
103 - Rafael Hernandez Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 57:21
104 - Steven Manuel Cuesta Sundark Arawak Eca Team + 59:40
105 2 Luis Carlos Chia Bermudez Colnago CM Team + 01:03:51
106 - Jaime Alberto Castaneda Fuerzas Armadas + 01:04:08
107 2 Jeislen Johan Prieto Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 01:04:12
108 1 Juan Jose Amador Fundación Depormundo + 01:06:54
109 1 Agustin Ortiz Farfan Ingenieria de Vias + 01:07:48
110 4 Jonathan Stiven Muñoz Neiza su amigo en el deporte + 01:13:53
111 1 Camilo Aroca Alc.La Vega-Atopecycling + 01:13:54
112 1 Bryan Gomez Equipo Continental Supergiros + 01:15:15
113 1 Jeronimo Bedoya Talentos Colombia-GW Shimano + 01:15:42
114 2 Alejandro Ruiz Equipo Continental Supergiros + 01:16:03
115 - Nicolas David Garcia Fuerzas Armadas + 01:16:35
116 3 Julian Molano Colnago CM Team + 01:18:00
117 1 Jonathan Fabian Jimenez Canoles Neiza su amigo en el deporte + 01:18:28
118 3 Cristian Quintero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 01:27:25
119 2 Enmanuel Ortiz Fuerzas Armadas + 01:30:14
120 1 Nicolas Enrique Ocampo Fundación Depormundo + 01:32:12
121 1 Johan Sebastian Celis Fundación Depormundo + 01:35:03
Pos Rider Team Time
1 Diego Camargo Colombia Tierra de Atletas-GW 20:01:59
2 Carlos Herney Soler EBSA-Indeportes Boyacá + 02:24
3 Edgar Andres Pinzon Villalba Sundark Arawak Eca Team + 03:04
4 Rafael Steven Pineda UAE Team Colombia + 04:01
5 Cristian Rico Talentos Colombia-GW Shimano + 06:31
6 Juan Tito Rendon UAE Team Colombia + 06:53
7 Roosbelth Rojas Maldonado UAE Team Colombia + 07:21
8 Marcos Puin Alc.La Vega-Atopecycling + 07:55
9 Johnny Semir Millan Talentos Colombia-GW Shimano + 09:01
10 Oscar Leonardo Guzman Talentos Colombia-GW Shimano + 09:55
11 Juan Pablo Vallejo UAE Team Colombia + 12:24
12 Pedro Antonio Ruiz Boyaca Avanza-BRC + 14:25
13 Oscar Hernan Fernandez Gonzalez Boyaca Avanza-BRC + 14:59
14 Duvián Galvis EPM Scott + 16:01
15 Juan Pablo Restrepo UAE Team Colombia + 18:38
16 Adrian Bustamante UAE Team Colombia + 21:17
17 Ricardo Rivera Pardo Boyaca Avanza-BRC + 21:59
18 Yonathan Miguel Eugenio Suarez Ingenieria de Vias + 24:32
19 Camilo Moreno Neiza su amigo en el deporte + 24:52
20 Ivan Martinez Boyaca Avanza-BRC + 25:07
21 Frank Florez Talentos Colombia-GW Shimano + 29:52
22 Sergio Duvan Medina Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 30:32
23 Cristian Yesid Bustos Ingenieria de Vias + 32:01
24 Edwin Alejandro Patino Boyaca Avanza-BRC + 34:09
25 Daniel Arroyave UAE Team Colombia + 40:55
26 Elkin Malaver Talentos Colombia-GW Shimano + 42:57
27 Juan Sebastian Forero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 45:08
28 Juan Alejandro Umba Talentos Colombia-GW Shimano + 46:39
29 Juan Daniel Jaramillo Talentos Colombia-GW Shimano + 49:44
30 Duban Camilo Bobadilla Fundación Depormundo + 50:24
31 Cesar Alberto Suarez Boyaca Avanza-BRC + 50:34
32 Luis Rosendo Rojas Ingenieria de Vias + 51:18
33 Juan Jose Amador Fundación Depormundo + 01:06:54
34 Agustin Ortiz Farfan Ingenieria de Vias + 01:07:48
35 Jonathan Stiven Muñoz Neiza su amigo en el deporte + 01:13:53
36 Jeronimo Bedoya Talentos Colombia-GW Shimano + 01:15:42
37 Cristian Quintero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 01:27:25
38 Enmanuel Ortiz Fuerzas Armadas + 01:30:14
39 Nicolas Enrique Ocampo Fundación Depormundo + 01:32:12
40 Johan Sebastian Celis Fundación Depormundo + 01:35:03
Pos Rider Team Points
1 Juan Pablo Suarez EPM Scott 48
2 Nelson Soto Colombia Tierra de Atletas-GW 37
3 Alex Gil EPM Scott 34
4 Oscar Sevilla Team Medellin 30
5 Bernardo Suaza Equipo Continental Supergiros 29
6 Diego Camargo Colombia Tierra de Atletas-GW 27
7 Luis Carlos Chia Bermudez Colnago CM Team 27
8 Juan Hoyos Colnago CM Team 26
9 Brayan Sanchez Team Medellin 21
10 Robinson Chalapud Team Medellin 18
11 Fabio Duarte Team Medellin 18
12 Aldemar Reyes EPM Scott 16
13 Adrian Bustamante UAE Team Colombia 16
14 Salvador Moreno EBSA-Indeportes Boyacá 15
15 Yeison Rincon Equipo Continental Supergiros 15
16 Danny Osorio Orgullo Paisa 15
17 Johan Colon Orgullo Paisa 13
18 Daniel Jaramillo Orgullo Paisa 12
19 Steven Manuel Cuesta Sundark Arawak Eca Team 11
20 Sebastian Castano Orgullo Paisa 9
21 Juan Tito Rendon UAE Team Colombia 9
22 Yeison Reyes EPM Scott 8
23 Jhon Anderson Rodriguez EPM Scott 7
24 Alejandro Ruiz Equipo Continental Supergiros 7
25 German Chaves EPM Scott 6
26 Oscar Mauricio Pachon Sundark Arawak Eca Team 6
27 Hernan Aguirre Colombia Tierra de Atletas-GW 5
28 Edwin Alejandro Patino Boyaca Avanza-BRC 5
29 Elkin Rafael Goyeneche Fernandez Ingenieria de Vias 4
30 Weimar Roldan Team Medellin 4
31 Bryan Gomez Equipo Continental Supergiros 4
32 Nicolas David Garcia Fuerzas Armadas 4
33 Carlos Herney Soler EBSA-Indeportes Boyacá 3
34 Jose Hernandez Team Medellin 3
35 William Munoz Colombia Tierra de Atletas-GW 3
36 Marco Tulio Suesca Sundark Arawak Eca Team 2
37 Julian Cardona Colnago CM Team 2
38 Edwin Arango Fuerzas Armadas 2
39 Didier Chaparro Orgullo Paisa 1
40 Darwin Atapuma Colombia Tierra de Atletas-GW 1
41 Frank Osorio Orgullo Paisa 1
42 Jeislen Johan Prieto Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca 1
Info
Nation Colombia
Date November 18
Where Armenia -> El Tambo
What 06.Stage
Distance 145.4 km