Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy
Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time
01 Nelson Soto Colombia Tierra de Atletas-GW 02:24:50
02 Luis Carlos Chia Bermudez Colnago CM Team + 00
03 Brayan Sanchez Team Medellin + 00
04 Oscar Sevilla Team Medellin + 00
05 Aldemar Reyes EPM Scott + 00
06 Juan Pablo Suarez EPM Scott + 00
07 Johan Colon Orgullo Paisa + 00
08 Yeison Reyes EPM Scott + 00
09 Sebastian Castano Orgullo Paisa + 00
10 Alex Gil EPM Scott + 00
11 Hernan Aguirre Colombia Tierra de Atletas-GW + 00
12 Juan Pablo Restrepo UAE Team Colombia + 00
13 Juan Tito Rendon UAE Team Colombia + 00
14 Oscar Mauricio Pachon Sundark Arawak Eca Team + 00
15 Diego Camargo Colombia Tierra de Atletas-GW + 00
16 Bernardo Suaza Equipo Continental Supergiros + 00
17 Diego Ochoa EPM Scott + 00
18 Kevin Jhojan Cano Acevedo Orgullo Paisa + 00
19 Rafael Steven Pineda Pineda UAE Team Colombia + 00
20 Walter Pedraza Equipo Continental Supergiros + 00
21 Marco Tulio Suesca Sundark Arawak Eca Team + 00
22 Didier Chaparro Orgullo Paisa + 00
23 Salvador Moreno EBSA-Indeportes Boyacá + 00
24 Daniel Jaramillo Orgullo Paisa + 00
25 Roosbelth Enjelber Rojas Maldonado UAE Team Colombia + 00
26 Robinson Chalapud Team Medellin + 00
27 Darwin Atapuma Colombia Tierra de Atletas-GW + 00
28 Juan Pablo Vallejo UAE Team Colombia + 00
29 Omar Mendoza Colombia Tierra de Atletas-GW + 00
30 Diego Soraca Ingenieria de Vias + 00
31 Juan Alejandro Umba Talentos Colombia-GW Shimano + 00
32 George Brandon Tibaquira EBSA-Indeportes Boyacá + 00
33 Fabio Duarte Team Medellin + 00
34 Heiner Parra Sundark Arawak Eca Team + 00
35 Steven Manuel Cuesta Sundark Arawak Eca Team + 00
36 Edgar Andres Pinzon Villalba Sundark Arawak Eca Team + 00
37 Luis Fernando Jimenez Neiza su amigo en el deporte + 00
38 Jose Tito Hernandez Team Medellin + 00
39 Aristobulo Cala Sundark Arawak Eca Team + 00
40 Javier Steven González Equipo Continental Supergiros + 00
41 Edwin Arango Fuerzas Armadas + 00
42 Oscar Leonardo Guzman Talentos Colombia-GW Shimano + 00
43 Jahir Perez EBSA-Indeportes Boyacá + 00
44 Oscar Hernan Fernandez Gonzalez Boyaca Avanza-BRC + 00
45 German Chaves EPM Scott + 00
46 Alejandro Ruiz Equipo Continental Supergiros + 00
47 Marcos Puin Alc.La Vega-Atopecycling + 00
48 Elkin Malaver Talentos Colombia-GW Shimano + 00
49 Carlos Herney Soler EBSA-Indeportes Boyacá + 00
50 Pedro Antonio Ruiz Boyaca Avanza-BRC + 00
51 Yeison Rincon Equipo Continental Supergiros + 00
52 Juan Jose Carrero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 00
53 Juan Sebastian Forero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 00
54 Miguel Angel Rubiano Colombia Tierra de Atletas-GW + 00
55 Jhon Fredy Avila Fuerzas Armadas + 00
56 Danny Osorio Orgullo Paisa + 00
57 Diego Arias EBSA-Indeportes Boyacá + 00
58 Edwin Carvajal Equipo Continental Supergiros + 00
59 Cesar Paredes Team Medellin + 00
60 Wildy Sandoval Boyaca Avanza-BRC + 00
61 Yecid Arturo Sierra Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 00
62 Jose Cayetano Sarmiento Ingenieria de Vias + 00
63 Robinson Armando Ortega Avila Boyaca Avanza-BRC + 00
64 Yonathan Miguel Eugenio Suarez Ingenieria de Vias + 00
65 Ivan Martinez Boyaca Avanza-BRC + 00
66 Sergio Duvan Medina Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 00
67 Carlos Alberto Gutierrez Sundark Arawak Eca Team + 00
68 Johnny Semir Millan Talentos Colombia-GW Shimano + 00
69 Elkin Rafael Goyeneche Fernandez Ingenieria de Vias + 00
70 Yeison Chaparro Sundark Arawak Eca Team + 00
71 Luis Miguel Martinez Orgullo Paisa + 00
72 Duvián Galvis EPM Scott + 00
73 Jeison Ubarley Quetama Fuerzas Armadas + 00
74 Frank Florez Talentos Colombia-GW Shimano + 00
75 Cristian Rico Talentos Colombia-GW Shimano + 00
76 Jerson Ruben Urbano Molina Colnago CM Team + 00
77 Ricardo Rivera Pardo Boyaca Avanza-BRC + 00
78 Juan Daniel Jaramillo Talentos Colombia-GW Shimano + 00
79 Frank Osorio Orgullo Paisa + 00
80 Javier Jamaica Fundación Depormundo + 00
81 Wilson Rodriguez EBSA-Indeportes Boyacá + 00
82 Jhon Anderson Rodriguez EPM Scott + 00
83 Luis Rosendo Rojas Ingenieria de Vias + 00
84 Juan Diego Hoyos Cano Colnago CM Team + 00
85 Cristian Camilo Tobar Colnago CM Team + 00
86 Camilo Aroca Alc.La Vega-Atopecycling + 23
87 Cristhian Montoya Team Medellin + 26
88 Edwin Alejandro Patino Boyaca Avanza-BRC + 26
89 Duban Camilo Bobadilla Fundación Depormundo + 26
90 Oscar Quiroz Colombia Tierra de Atletas-GW + 26
91 William Munoz Colombia Tierra de Atletas-GW + 31
92 Adrian Bustamante UAE Team Colombia + 31
93 Camilo Castiblanco Alc.La Vega-Atopecycling + 31
94 Camilo Moreno Neiza su amigo en el deporte + 31
95 Jordan Tabares Equipo Continental Supergiros + 40
96 Edwin Sanchez Anzola Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 40
97 Rafael Hernandez Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 40
98 Juan Jose Amador Fundación Depormundo + 40
99 Jonathan Fabian Jimenez Canoles Neiza su amigo en el deporte + 43
100 Enmanuel Ortiz Fuerzas Armadas + 46
101 Pedro Herrera Moreno EBSA-Indeportes Boyacá + 46
102 Diyer Rincon Gomez Alc.La Vega-Atopecycling + 46
103 Johan Sebastian Celis Fundación Depormundo + 46
104 Weimar Roldan Team Medellin + 51
105 Daniel Arroyave UAE Team Colombia + 53
106 Jaime Alberto Castaneda Fuerzas Armadas + 58
107 Nicolas David Garcia Fuerzas Armadas + 58
108 Cesar Alberto Suarez Boyaca Avanza-BRC + 01:06
109 Cristian Yesid Bustos Ingenieria de Vias + 01:06
110 Jeronimo Bedoya Talentos Colombia-GW Shimano + 01:06
111 Oscar Javier Rivera Ingenieria de Vias + 01:06
112 Agustin Ortiz Farfan Ingenieria de Vias + 01:17
113 Diego Orlando Vazquez Vargas Colnago CM Team + 01:17
114 Julian Molano Colnago CM Team + 01:17
115 Julian Cardona Colnago CM Team + 01:30
116 Sebastian Orlando Caro Alc.La Vega-Atopecycling + 01:40
117 Bryan Gomez Equipo Continental Supergiros + 01:40
118 Nicolas Enrique Ocampo Fundación Depormundo + 01:44
119 Jeislen Johan Prieto Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 02:31
120 Cristian Quintero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 13:01
121 Jonathan Stiven Muñoz Neiza su amigo en el deporte + 13:01
DNF Johan Moreno Colnago CM Team
Pos Rider Team Time
01 - Alex Gil EPM Scott 13:13:39
02 - Juan Pablo Suarez EPM Scott + 01
03 - Diego Camargo Colombia Tierra de Atletas-GW + 13
04 - Oscar Sevilla Team Medellin + 15
05 - Danny Osorio Orgullo Paisa + 17
06 - Sebastian Castano Orgullo Paisa + 32
07 - Robinson Chalapud Team Medellin + 36
08 1 Aldemar Reyes EPM Scott + 38
09 1 Jose Tito Hernandez Team Medellin + 40
10 - Marco Tulio Suesca Sundark Arawak Eca Team + 43
11 - Hernan Aguirre Colombia Tierra de Atletas-GW + 43
12 - Aristobulo Cala Sundark Arawak Eca Team + 52
13 1 Didier Chaparro Orgullo Paisa + 01:02
14 1 Yeison Reyes EPM Scott + 01:03
15 - Kevin Jhojan Cano Acevedo Orgullo Paisa + 01:03
16 - Juan Tito Rendon UAE Team Colombia + 01:14
17 - Carlos Herney Soler EBSA-Indeportes Boyacá + 01:14
18 - Jahir Perez EBSA-Indeportes Boyacá + 01:16
19 1 Salvador Moreno EBSA-Indeportes Boyacá + 01:21
20 1 Duvián Galvis EPM Scott + 01:21
21 - Robinson Armando Ortega Avila Boyaca Avanza-BRC + 01:24
22 - Diego Soraca Ingenieria de Vias + 01:28
23 - Darwin Atapuma Colombia Tierra de Atletas-GW + 01:30
24 2 Fabio Duarte Team Medellin + 01:32
25 1 Cesar Paredes Team Medellin + 01:32
26 1 Edgar Andres Pinzon Villalba Sundark Arawak Eca Team + 01:34
27 - Bernardo Suaza Equipo Continental Supergiros + 01:35
28 - German Chaves EPM Scott + 01:42
29 - Roosbelth Enjelber Rojas Maldonado UAE Team Colombia + 01:42
30 - Oscar Leonardo Guzman Talentos Colombia-GW Shimano + 01:48
31 - Heiner Parra Sundark Arawak Eca Team + 01:48
32 - Walter Pedraza Equipo Continental Supergiros + 01:48
33 - Wildy Sandoval Boyaca Avanza-BRC + 02:00
34 - Oscar Mauricio Pachon Sundark Arawak Eca Team + 02:07
35 - Rafael Steven Pineda Pineda UAE Team Colombia + 02:07
36 - Carlos Alberto Gutierrez Sundark Arawak Eca Team + 02:07
37 - Wilson Rodriguez EBSA-Indeportes Boyacá + 02:11
38 - Yeison Chaparro Sundark Arawak Eca Team + 02:17
39 - Juan Pablo Vallejo UAE Team Colombia + 02:32
40 - Marcos Puin Alc.La Vega-Atopecycling + 02:32
41 - Cristian Camilo Tobar Colnago CM Team + 02:32
42 - Yecid Arturo Sierra Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 02:36
43 - Luis Miguel Martinez Orgullo Paisa + 02:47
44 - Javier Jamaica Fundación Depormundo + 02:52
45 - Cristian Rico Talentos Colombia-GW Shimano + 02:58
46 - Jose Cayetano Sarmiento Ingenieria de Vias + 03:05
47 - Miguel Angel Rubiano Colombia Tierra de Atletas-GW + 03:06
48 - Johnny Semir Millan Talentos Colombia-GW Shimano + 03:08
49 - Pedro Antonio Ruiz Boyaca Avanza-BRC + 03:13
50 1 Juan Jose Carrero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 03:28
51 1 Jerson Ruben Urbano Molina Colnago CM Team + 03:33
52 1 Luis Fernando Jimenez Neiza su amigo en el deporte + 03:39
53 1 Juan Pablo Restrepo UAE Team Colombia + 03:45
54 4 Oscar Quiroz Colombia Tierra de Atletas-GW + 03:50
55 1 Omar Mendoza Colombia Tierra de Atletas-GW + 04:10
56 1 Javier Steven González Equipo Continental Supergiros + 04:12
57 1 Diego Arias EBSA-Indeportes Boyacá + 04:32
58 3 Diyer Rincon Gomez Alc.La Vega-Atopecycling + 04:38
59 1 Oscar Hernan Fernandez Gonzalez Boyaca Avanza-BRC + 04:48
60 2 Jeison Ubarley Quetama Fuerzas Armadas + 05:01
61 2 Edwin Carvajal Equipo Continental Supergiros + 05:10
62 3 Camilo Moreno Neiza su amigo en el deporte + 05:14
63 1 George Brandon Tibaquira EBSA-Indeportes Boyacá + 05:17
64 1 Yeison Rincon Equipo Continental Supergiros + 05:28
65 4 Pedro Herrera Moreno EBSA-Indeportes Boyacá + 05:38
66 1 Brayan Sanchez Team Medellin + 05:40
67 1 Elkin Rafael Goyeneche Fernandez Ingenieria de Vias + 05:41
68 - Ricardo Rivera Pardo Boyaca Avanza-BRC + 06:07
69 - Nelson Soto Colombia Tierra de Atletas-GW + 06:10
70 - Adrian Bustamante UAE Team Colombia + 07:15
71 1 Jordan Tabares Equipo Continental Supergiros + 07:52
72 2 Yonathan Miguel Eugenio Suarez Ingenieria de Vias + 08:13
73 - Daniel Arroyave UAE Team Colombia + 08:24
74 3 Sebastian Orlando Caro Alc.La Vega-Atopecycling + 08:31
75 - Frank Osorio Orgullo Paisa + 08:31
76 - Jhon Anderson Rodriguez EPM Scott + 08:50
77 - Diego Ochoa EPM Scott + 09:11
78 1 Sergio Duvan Medina Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 10:02
79 1 Frank Florez Talentos Colombia-GW Shimano + 10:11
80 2 Diego Orlando Vazquez Vargas Colnago CM Team + 10:28
81 - Edwin Alejandro Patino Boyaca Avanza-BRC + 12:30
82 1 Weimar Roldan Team Medellin + 13:10
83 1 Julian Cardona Colnago CM Team + 13:46
84 - Juan Alejandro Umba Talentos Colombia-GW Shimano + 14:06
85 1 Daniel Jaramillo Orgullo Paisa + 14:37
86 1 William Munoz Colombia Tierra de Atletas-GW + 14:53
87 - Juan Sebastian Forero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 14:55
88 - Cristian Yesid Bustos Ingenieria de Vias + 16:45
89 1 Elkin Malaver Talentos Colombia-GW Shimano + 17:29
90 2 Ivan Martinez Boyaca Avanza-BRC + 17:48
91 2 Duban Camilo Bobadilla Fundación Depormundo + 18:26
92 2 Johan Colon Orgullo Paisa + 18:32
93 2 Juan Diego Hoyos Cano Colnago CM Team + 18:34
94 3 Oscar Javier Rivera Ingenieria de Vias + 18:39
95 1 Jhon Fredy Avila Fuerzas Armadas + 19:05
96 1 Juan Daniel Jaramillo Talentos Colombia-GW Shimano + 20:14
97 1 Edwin Arango Fuerzas Armadas + 22:38
98 1 Cristhian Montoya Team Medellin + 24:10
99 1 Rafael Hernandez Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 24:38
100 3 Steven Manuel Cuesta Sundark Arawak Eca Team + 24:48
101 - Jaime Alberto Castaneda Fuerzas Armadas + 25:06
102 - Cesar Alberto Suarez Boyaca Avanza-BRC + 25:49
103 2 Luis Rosendo Rojas Ingenieria de Vias + 25:50
104 - Edwin Sanchez Anzola Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 26:25
105 1 Jeislen Johan Prieto Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 29:14
106 1 Agustin Ortiz Farfan Ingenieria de Vias + 30:15
107 1 Luis Carlos Chia Bermudez Colnago CM Team + 31:48
108 1 Camilo Castiblanco Alc.La Vega-Atopecycling + 32:51
109 1 Jeronimo Bedoya Talentos Colombia-GW Shimano + 33:34
110 1 Juan Jose Amador Fundación Depormundo + 34:08
111 2 Julian Molano Colnago CM Team + 36:58
112 3 Bryan Gomez Equipo Continental Supergiros + 38:24
113 3 Camilo Aroca Alc.La Vega-Atopecycling + 39:09
114 3 Nicolas David Garcia Fuerzas Armadas + 39:59
115 3 Enmanuel Ortiz Fuerzas Armadas + 41:48
116 4 Alejandro Ruiz Equipo Continental Supergiros + 44:27
117 2 Jonathan Fabian Jimenez Canoles Neiza su amigo en el deporte + 45:01
118 3 Johan Sebastian Celis Fundación Depormundo + 46:39
119 7 Cristian Quintero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 47:11
120 2 Nicolas Enrique Ocampo Fundación Depormundo + 48:02
121 7 Jonathan Stiven Muñoz Neiza su amigo en el deporte + 48:55
Pos Rider Team Time
1 Diego Camargo Colombia Tierra de Atletas-GW 13:13:52
2 Juan Tito Rendon UAE Team Colombia + 01:01
3 Carlos Herney Soler EBSA-Indeportes Boyacá + 01:01
4 Duvián Galvis EPM Scott + 01:08
5 Edgar Andres Pinzon Villalba Sundark Arawak Eca Team + 01:21
6 Roosbelth Enjelber Rojas Maldonado UAE Team Colombia + 01:29
7 Oscar Leonardo Guzman Talentos Colombia-GW Shimano + 01:35
8 Rafael Steven Pineda Pineda UAE Team Colombia + 01:54
9 Juan Pablo Vallejo UAE Team Colombia + 02:19
10 Marcos Puin Alc.La Vega-Atopecycling + 02:19
11 Cristian Rico Talentos Colombia-GW Shimano + 02:45
12 Johnny Semir Millan Talentos Colombia-GW Shimano + 02:55
13 Pedro Antonio Ruiz Boyaca Avanza-BRC + 03:00
14 Juan Pablo Restrepo UAE Team Colombia + 03:32
15 Oscar Hernan Fernandez Gonzalez Boyaca Avanza-BRC + 04:35
16 Camilo Moreno Neiza su amigo en el deporte + 05:01
17 Ricardo Rivera Pardo Boyaca Avanza-BRC + 05:54
18 Adrian Bustamante UAE Team Colombia + 07:02
19 Yonathan Miguel Eugenio Suarez Ingenieria de Vias + 08:00
20 Daniel Arroyave UAE Team Colombia + 08:11
21 Sergio Duvan Medina Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 09:49
22 Frank Florez Talentos Colombia-GW Shimano + 09:58
23 Edwin Alejandro Patino Boyaca Avanza-BRC + 12:17
24 Juan Alejandro Umba Talentos Colombia-GW Shimano + 13:53
25 Juan Sebastian Forero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 14:42
26 Cristian Yesid Bustos Ingenieria de Vias + 16:32
27 Elkin Malaver Talentos Colombia-GW Shimano + 17:16
28 Ivan Martinez Boyaca Avanza-BRC + 17:35
29 Duban Camilo Bobadilla Fundación Depormundo + 18:13
30 Juan Daniel Jaramillo Talentos Colombia-GW Shimano + 20:01
31 Cesar Alberto Suarez Boyaca Avanza-BRC + 25:36
32 Luis Rosendo Rojas Ingenieria de Vias + 25:37
33 Agustin Ortiz Farfan Ingenieria de Vias + 30:02
34 Jeronimo Bedoya Talentos Colombia-GW Shimano + 33:21
35 Juan Jose Amador Fundación Depormundo + 33:55
36 Enmanuel Ortiz Fuerzas Armadas + 41:35
37 Johan Sebastian Celis Fundación Depormundo + 46:26
38 Cristian Quintero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 46:58
39 Nicolas Enrique Ocampo Fundación Depormundo + 47:49
40 Jonathan Stiven Muñoz Neiza su amigo en el deporte + 48:42
Info
Nation Colombia
Date November 16
Where Ibagué -> Ibagué
What 04.Stage
Distance 74.2 km