Front Races Teams Riders Ranking

V4 Vasarosnameny - Ibrany | 2019

Information Results Startlist

Main page

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Janos Pelikan Pannon Cycling Team 3:44:4340
02 Stefano Gandin Delio Gallina Colosio Eurofeed + 3:1230
03 Tomas Barta Pardus Tufo - Prostejov + 3:1225
04 Laurin Winter Team Differdange-GeBa + 3:1220
05 Matic Groselj Ljubljana Gusto Xaurum + 3:1215
06 Patrik Tybor Dukla Banska Bystrica + 3:1210
07 Matteo Gino Pegoraro Delio Gallina Colosio Eurofeed + 3:195
08 Kamil Malecki CCC Development Team + 4:043
09 Rok Korosec Ljubljana Gusto Xaurum + 4:043
10 Denis Rugovac Pardus Tufo - Prostejov + 4:043
11 Balazs Rozsa Team Differdange-GeBa + 4:04
12 Viktor Filutas Pannon Cycling Team + 4:12
13 Csaba Palyi Epronex-BSS Oil Team + 4:16
14 Karel Tyrpekl Pardus Tufo - Prostejov + 4:46
15 Yegor Dementyev Team Novak + 5:18
16 Elia Menegale Delio Gallina Colosio Eurofeed + 5:47
17 Toni Franz Team Differdange-GeBa + 5:47
18 Stefan Kolb Maloja Pushbikers + 5:47
19 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Xaurum + 5:47
20 Adam Kristof Karl Pecsi JKE Bringa Akademia + 5:47
21 Patryk Stosz CCC Development Team + 5:47
22 Davide Scandiuzzi Northwave - Cofiloc + 5:47
23 Gergely Szarka Epronex-BSS Oil Team + 5:53
24 Benjamin Hill Ljubljana Gusto Xaurum + 7:08
25 Peter Ochsenhofer Arbo Headstart on Fahrrad + 7:10
26 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 7:55
27 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 12:27
28 Valentin Gotzinger Maloja Pushbikers + 12:27
29 Jakub Varhanovsky Dukla Banska Bystrica + 12:27
30 Juraj Bellan Dukla Banska Bystrica + 12:27
31 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 12:27
32 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Xaurum + 12:27
33 Eric Polansek Arbo Headstart on Fahrrad + 12:27
34 Gergo Gonczi Epronex-BSS Oil Team + 12:27
35 Daniel Moricz Pannon Cycling Team + 12:27
36 Ionut-Andrei Andrei CSUVT-Devron West CT + 12:27
37 Marius Petrache CSUVT-Devron West CT + 12:27
38 Cameron Beard Team Differdange-GeBa + 12:27
39 Robert Malik Central Slovakia + 12:27
40 Daniel Devai Pecsi JKE Bringa Akademia + 12:27
41 Martin Mahdar Dukla Banska Bystrica + 12:27
42 Radovan Vrabel TJ Slavia SG Trencin + 12:27
43 Gabor Molnar Kontent-DKSI + 12:34
44 Sebestyen Schneider Kontent-DKSI + 12:34
45 Stanislav Beres Central Slovakia + 12:34
46 Miroslav Gavenda TJ Slavia SG Trencin + 12:34
47 Anze Skok Ljubljana Gusto Xaurum + 12:34
48 Ludek Lichnovsky Pardus Tufo - Prostejov + 12:34
49 Alex Zeman TJ Slavia SG Trencin + 12:34
50 Lajos Balogh Autocity Skoda + 12:34
51 Stefan Sölkner Arbo Headstart on Fahrrad + 12:34
52 Gabriel Muller Team Differdange-GeBa + 12:34
53 Dan-Mihai Babaita CSUVT-Devron West CT + 12:34
54 Mark Zathureczky Epronex-BSS Oil Team + 12:34
55 David Kasko Central Slovakia + 12:34
56 Martin Gavenda TJ Slavia SG Trencin + 12:34
57 Paul Hopfgartner Arbo Headstart on Fahrrad + 12:34
58 Daniel Auer Maloja Pushbikers + 12:34
59 Miklos Szabo Pannon Cycling Team + 12:34
60 Jakab Urban Autocity Skoda + 12:34
61 Marek Dolnicek Pardus Tufo - Prostejov + 12:34
62 Jan Andrej Cully Dukla Banska Bystrica + 12:34
63 Daniel Sasvari Pecsi JKE Bringa Akademia + 12:34
64 Wojciech Pszczolarski Pardus Tufo - Prostejov + 12:34
65 Andras Szentpeteri Kontent-DKSI + 12:34
66 Karoly Oliver Bodzan Autocity Skoda + 12:34
67 Andras Forray Pannon Cycling Team + 12:34
68 Adam Papai Epronex-BSS Oil Team + 12:34
69 Krisztian Lovassy Epronex-BSS Oil Team + 12:34
70 Tom Thill Team Differdange-GeBa + 12:34
71 Daniel Dina Pannon Cycling Team + 12:34
72 Sergio Tu CCC Development Team + 12:34
73 Marek Canecky Dukla Banska Bystrica + 12:34
74 Daniel Puspoki Autocity Skoda + 13:09
75 Kristof Kovacs Autocity Skoda + 13:32
76 Daniul Crisan CSUVT-Devron West CT + 13:35
77 Jodok Salzmann Maloja Pushbikers + 13:35
78 Juraj Lajcha TJ Slavia SG Trencin + 13:35
79 Richard Coma Central Slovakia + 13:59
80 Tristan Hoffmann Arbo Headstart on Fahrrad + 13:59
DNF Andrej Komora Central Slovakia
DNF Emil Chepetan CSUVT-Devron West CT
DNF Remus Farcas CSUVT-Devron West CT
DNF Riccardo Bobbo Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Simone Innocenti Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Edoardo Sali Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Zsolt Istlstekker Kontent-DKSI
DNF David Kovacs Kontent-DKSI
DNF Zoltan Vigh Kontent-DKSI
DNF Achille Bertizzolo Northwave - Cofiloc
DNF Davide Bessega Northwave - Cofiloc
DNF Francesco Boaga Northwave - Cofiloc
DNF Alberto Leoni Northwave - Cofiloc
DNF Emanuele Paolini Northwave - Cofiloc
DNF Patrik Eder Pecsi JKE Bringa Akademia
DNF Marcell Lippai Pecsi JKE Bringa Akademia
DNF Gergely Voros Pecsi JKE Bringa Akademia
DNF Daniel Arroyave Team Novak
DNF Lorant Balazsi Team Novak
DNF Wilmar Molina Team Novak
DNF Eduard Novak Team Novak
DNF Jaime Alberto Restrepo Diosa Team Novak
DNF Ivan Havran TJ Slavia SG Trencin
Information
Nations Hungary
Date July 21st
Distance 171.4 km
CAT 1.2