Adriatica Ionica Race - 2021

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Lorenzo Fortunato EOLO-KOMETA 11:19:56125
02 Merhawi Kudus Astana-Premier Tech + 0285
03 Vadim Pronskiy Astana-Premier Tech + 0670
04 Giovanni Carboni Bardiani CSF Faizanè + 1760
05 Filippo Zana Bardiani CSF Faizanè + 4250
06 Alessandro Monaco Bardiani CSF Faizanè + 5040
07 Luca Covili Bardiani CSF Faizanè + 01:1735
08 Eduardo Sepulveda Androni Giocattoli-Sidermec + 01:2930
09 Andrea Garosio Bardiani CSF Faizanè + 01:3425
10 Davide Rebellin Work Service Dynatek Vega + 01:4220
11 Riccardo Lucca General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 01:5515
12 Luca Chirico Androni Giocattoli-Sidermec + 02:0810
13 Florian Lipowitz Tirol KTM Cycling Team + 02:135
14 Simone Velasco Gazprom-RusVelo + 02:205
15 Didier Merchan Colombia + 02:535
16 Davide Orrico Vini Zabú + 03:193
17 Alejandro Ropero EOLO-KOMETA + 03:443
18 Natnael Tesfazion Androni Giocattoli-Sidermec + 03:503
19 Daniel Muñoz Androni Giocattoli-Sidermec + 04:263
20 Andrii Ponomar Androni Giocattoli-Sidermec + 05:263
21 Denis Nekrasov Gazprom-RusVelo + 05:393
22 Mattia Bais Androni Giocattoli-Sidermec + 06:083
23 Jesus David Peña Colombia + 06:113
24 Germán Dario Gómez Colombia + 06:243
25 David Lozano Team Novo Nordisk + 07:413
26 Stefano Gandin Zalf Euromobil Désirée Fior + 07:41
27 Abderrahim Zahiri General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 07:59
28 Ivan Rovny Gazprom-RusVelo + 08:37
29 Davide Gabburo Bardiani CSF Faizanè + 09:40
30 Giacomo Garavaglia Work Service Dynatek Vega + 09:43
31 Sergio Garcia EOLO-KOMETA + 10:29
32 Felix Engelhardt Tirol KTM Cycling Team + 11:05
33 Edoardo Francesco Faresin Zalf Euromobil Désirée Fior + 11:07
34 Nikolay Cherkasov Gazprom-RusVelo + 11:53
35 Brandon Rojas Colombia + 12:01
36 Cristian Scaroni Gazprom-RusVelo + 12:15
37 Giulio Masotto Zalf Euromobil Désirée Fior + 13:08
38 Daniel Pearson Vini Zabú + 13:33
39 Doriand Percrule Team Novo Nordisk + 13:47
40 Edgar Andres Pinzon Villalba Colombia + 13:53
41 Yaroslav Parashchak Iseo - Rime - Carnovali + 13:56
42 Elia Alessio Cycling Team Friuli ASD + 14:50
43 Diego Sevilla EOLO-KOMETA + 17:37
44 Riccardo Verza Zalf Euromobil Désirée Fior + 17:37
45 Gidas Umbri Team Colpack Ballan + 18:15
46 Alessandro Fedeli Italy + 18:19
47 Marco Canola Gazprom-RusVelo + 20:36
48 Ettore Pozza General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 20:39
49 Edoardo Zardini Vini Zabú + 21:12
50 Giosue Epis Iseo - Rime - Carnovali + 22:30
51 Vincenzo Albanese EOLO-KOMETA + 23:58
52 Andrea D'Amato Iseo - Rime - Carnovali + 24:52
53 Elia Viviani Italy + 26:22
54 Davide Martinelli Astana-Premier Tech + 26:38
55 Luca Pacioni EOLO-KOMETA + 26:38
56 Enrico Zanoncello Bardiani CSF Faizanè + 26:42
57 Samuele Zambelli Iseo - Rime - Carnovali + 26:42
58 Cristian Rocchetta General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 26:42
59 Umberto Poli Team Novo Nordisk + 26:42
60 Federico Burchio Work Service Dynatek Vega + 26:42
61 Matteo Baseggio General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 26:45
62 Matteo Zurlo Zalf Euromobil Désirée Fior + 26:45
63 Davide Cimolai Italy + 26:51
64 Luca Regalli Iseo - Rime - Carnovali + 27:02
65 Alberto Dainese Italy + 27:02
66 Paul Buschek Tirol KTM Cycling Team + 27:15
67 Florian Gamper Tirol KTM Cycling Team + 27:17
68 Matevz Govekar Tirol KTM Cycling Team + 27:29
69 Evgeny Shalunov Gazprom-RusVelo + 27:30
70 Pietro Aimonetto Cycling Team Friuli ASD + 27:53
71 Matteo Furlan Iseo - Rime - Carnovali + 28:03
72 Matteo Donega Cycling Team Friuli ASD + 28:47
73 Filippo Ridolfo Team Novo Nordisk + 28:57
74 Michael Minali Iseo - Rime - Carnovali + 29:03
75 Davide Vignato General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 29:08
76 Kevin Pezzo Rosola Tirol KTM Cycling Team + 29:57
77 Jakub Mareczko Vini Zabú + 30:04
78 Riccardo Stacchiotti Vini Zabú + 30:27
79 Liam Bertazzo Vini Zabú + 31:37
80 Samuel Quaranta Team Colpack Ballan + 31:39
81 Leslie Lührs Tirol KTM Cycling Team + 32:29
82 Stefano Di Benedetto Work Service Dynatek Vega + 32:43
83 Filippo Dignani Work Service Dynatek Vega + 33:20
84 Davide Persico Team Colpack Ballan + 34:43
85 Riccardo Bobbo Work Service Dynatek Vega + 36:43
86 Davide Boscaro Team Colpack Ballan + 37:12
87 Francesco Lamon Italy + 41:55
88 Michele Scartezzini Italy + 42:22
DNF Johan Porras Colombia
DNF Oscar Daniel Tellez Colombia
DNF Francesco Romano Italy
DNF Simone Ravanelli Androni Giocattoli-Sidermec
DNF Fabio Felline Astana-Premier Tech
DNF Matteo Sobrero Astana-Premier Tech
DNF Nikita Stalnov Astana-Premier Tech
DNF Riccardo Carretta Cycling Team Friuli ASD
DNF Andrea Debiasi Cycling Team Friuli ASD
DNF Matteo Vettor Cycling Team Friuli ASD
DNF Luca Wackermann EOLO-KOMETA
DNF Riccardo Tosin General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Mattia Petrucci Team Colpack Ballan
DNF Nicola Plebani Team Colpack Ballan
DNF Luca Rastelli Team Colpack Ballan
DNF Robbe Ceurens Team Novo Nordisk
DNF Jan Dunnewind Team Novo Nordisk
DNF Nathan Smith Team Novo Nordisk
DNF Jan Petelin Vini Zabú
DNF Francesco Zandri Work Service Dynatek Vega
DNF Davide Cattelan Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Manlio Moro Zalf Euromobil Désirée Fior
Information
Nation Italy
Date 15th - 17th June
CAT 2.1