Tour of Antalya - 2018

Overall Youth Points Mountain

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Artem Ovechkin Marathon Tula CT 11:07:5940
02 Cristian Raileanu Torku Seker Spor + 2430
03 Awet Habtom Polartec - Kometa + 4625
04 Edoardo Zardini Wilier Triestina + 5020
05 Wim Kleiman Monkey Town + 01:0215
06 Johannes Schinnagel Tirol Cycling Team + 01:0510
07 Ilia Koshevoy Wilier Triestina + 01:115
08 Kevin De Jonghe Tarteletto - Isorex + 01:183
09 Szymon Rekita Leopard Pro Cycling + 01:403
10 Benjamin Brkic Tirol Cycling Team + 01:453
11 Pawel Bernas CCC Sprandi Polkowice + 01:52
12 Nikodemus Holler Bike Aid + 01:55
13 Antonio Santoro Monkey Town + 02:01
14 Mads Rahbek Denmark + 02:42
15 Marco Friedrich Tirol Cycling Team + 03:28
16 Ruben Scheire Tarteletto - Isorex + 03:55
17 Gordian Banzer Akros - Renfer SA + 04:23
18 Luc Wirtgen Leopard Pro Cycling + 04:26
19 Sven Van Luijk Monkey Town + 04:31
20 Matthias Krizek Team Felbermayr - Simplon Wels + 04:35
21 Markus Wildauer Tirol Cycling Team + 05:01
22 Alexander Krieger Leopard Pro Cycling + 05:02
23 Anatolii Budiak Ukraine + 05:21
24 Meron Abraham Bike Aid + 08:20
25 Silas Clemmensen Denmark + 09:40
26 Viktor Okishev Vino - Astana Motors + 10:19
27 Filippo Pozzato Wilier Triestina + 10:37
28 Victor Manakov Marathon Tula CT + 11:13
29 Kevin Inkelaar Polartec - Kometa + 11:13
30 Suleiman Kangangi Bike Aid + 11:36
31 Charles Kagimu Bike Aid + 11:46
32 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 11:49
33 Sergio Torres Jorro Tarteletto - Isorex + 12:02
34 Yauheni Sobal Minsk Cycling Club + 12:14
35 Diego Sevilla Polartec - Kometa + 12:39
36 Stepan Astafyev Vino - Astana Motors + 12:52
37 Kasper Würtz Schmidt Denmark + 13:26
38 Maksym Vasilyev Ukraine + 13:26
39 Nikita Sokolov Vino - Astana Motors + 13:39
40 Salim Kipkemboi Bike Aid + 13:41
41 Daniel Lehner Team Felbermayr - Simplon Wels + 13:41
42 Grigoriy Shtein Astana City + 14:20
43 Leszek Plucinski CCC Sprandi Polkowice + 14:23
44 Michael Habton Eritrea + 15:13
45 Onur Balkan Torku Seker Spor + 15:35
46 Gaetan Pons Leopard Pro Cycling + 15:55
47 Jesse Ewart Team Sapura Cycling + 16:13
48 Piotr Brozyna CCC Sprandi Polkowice + 16:21
49 Yuriy Natarov Astana City + 16:32
50 Yevgeniy Nepomnyachshiy Vino - Astana Motors + 16:34
51 Justin Paroz Akros - Renfer SA + 16:39
52 Abdulkadir Kelleci Brisaspor + 16:48
53 Georg Zimmermann Tirol Cycling Team + 17:02
54 Oleksandr Polivoda Synergy Baku Cycling Project + 17:14
55 Yunus Yilmaz Brisaspor + 17:50
56 Oleksandr Prevar Ukraine + 18:27
57 Alexandr Voloshin Vino - Astana Motors + 19:02
58 Galym Akhmetov Astana City + 19:11
59 Ivar Slik Monkey Town + 19:20
60 Ahmet Örken Salcano Sakarya + 19:26
61 Mario Vogt Team Sapura Cycling + 19:34
62 Lukas Schlemmer Team Felbermayr - Simplon Wels + 19:39
63 Zeki Kaygisiz Salcano Sakarya + 19:41
64 Mustafa Sayar Salcano Sakarya + 19:48
65 Musa Mikayilzada Synergy Baku Cycling Project + 19:56
66 Anton Kuzmin Astana City + 19:59
67 Branislau Samoilau Minsk Cycling Club + 20:41
68 Yannis Voisard Akros - Renfer SA + 20:52
69 Yuriy Chsherbinin Apple Team + 20:57
70 Stephan Rabitsch Team Felbermayr - Simplon Wels + 21:05
71 Jordy Buskermolen Monkey Town + 21:10
72 Alexandr Gladilin Apple Team + 21:11
73 Mads Østergaard Denmark + 21:33
74 Konrad Gessner Leopard Pro Cycling + 21:45
75 Maxim Sukhov Marathon Tula CT + 21:47
76 Jan Brockhoff Leopard Pro Cycling + 21:49
77 Mario Gamper Tirol Cycling Team + 21:49
78 Sam Dobbs Tirol Cycling Team + 21:49
79 Jan Rüttimann Akros - Renfer SA + 21:54
80 Feritcan Samli Torku Seker Spor + 22:09
81 Andrew Leigh Tarteletto - Isorex + 22:23
82 Jacopo Mosca Wilier Triestina + 22:27
83 Jonas Döring Akros - Renfer SA + 22:50
84 Ivan Balykin Torku Seker Spor + 22:53
85 Andre Looij Monkey Town + 23:11
86 Elgun Alizada Synergy Baku Cycling Project + 23:17
87 Oguzhan Tiryaki Salcano Cappadcoia + 23:17
88 Kristian Sørensen Denmark + 23:29
89 Andrey Prostokishin Marathon Tula CT + 23:56
90 Matvey Nikitin Astana City + 23:57
91 Andreas Handberg Madsen Denmark + 24:01
92 Eduard Vorganov Minsk Cycling Club + 24:21
93 Nazym Bakirci Torku Seker Spor + 24:31
94 Rick Van Breda Monkey Town + 24:42
95 Polychronis Tzortzakis Tarteletto - Isorex + 25:02
96 Filippo Fortin Team Felbermayr - Simplon Wels + 25:02
97 Vadim Galeyev Apple Team + 25:02
98 Kemal Kücükbay Brisaspor + 25:02
99 Nikolai Shumov Minsk Cycling Club + 25:02
100 Matthias Schnapka Bike Aid + 25:26
101 Ylber Sefa Tarteletto - Isorex + 25:36
102 Arman Kamyshev Vino - Astana Motors + 25:40
103 Vladislav Duiunov Marathon Tula CT + 25:58
104 Andrii Bratashchuk Ukraine + 26:00
105 Christian Gorm Albrechtsen Denmark + 26:00
106 Sergey Mosin Marathon Tula CT + 26:02
107 Adrian Kurek CCC Sprandi Polkowice + 26:55
108 Matteo Moschetti Polartec - Kometa + 27:52
109 Kansatansin Klimiankou Minsk Cycling Club + 27:55
110 Pawel Franczak CCC Sprandi Polkowice + 28:08
111 Norman Vahtra Estonia + 28:12
112 Marco Coledan Wilier Triestina + 28:12
113 Emin Kocan Brisaspor + 28:12
114 Karl-Arnold Vendelin Estonia + 28:12
115 Oleg Zemlyakov Apple Team + 28:12
116 Ahmet Akdilek Torku Seker Spor + 28:32
117 Siarhei Papok Minsk Cycling Club + 28:34
118 Stanislav Bazhkou Minsk Cycling Club + 28:39
119 Enver Asanov Synergy Baku Cycling Project + 28:56
120 Artur Ershov Marathon Tula CT + 28:57
DNF Mustafa Koklu Brisaspor
DNF Esref Batuhan Pekcan Brisaspor
DNF Cebrail Seker Brisaspor
DNF Million Amanuel Eritrea
DNF Daniel Habtemichael Eritrea
DNF Natnael Mebrahtom Eritrea
DNF Hanibal Tesfay Eritrea
DNF Sirak Tesfom Eritrea
DNF Kristjan Johanson Estonia
DNF Oskar Nisu Estonia
DNF Kristo Prangel Estonia
DNF Peeter Pung Estonia
DNF Enes Talha Ay Salcano Cappadcoia
DNF Oguzhan Ermis Salcano Cappadcoia
DNF Izzet Sahin Icen Salcano Cappadcoia
DNF Onur Turgut Salcano Cappadcoia
DNF Muhammed Ali Uguz Salcano Cappadcoia
DNF Isak Unal Salcano Cappadcoia
DNF Nevzat Kiral Salcano Sakarya
DNF Hurgali Turebekov Salcano Sakarya
DNF Roman Giadysh Ukraine
DNF Vitaliy Hryniv Ukraine
DNF Taras Shevchuk Ukraine
DNF Antoine Aebi Akros - Renfer SA
DNF Dmitriy Rive Apple Team
DNF Islam Usmanov Apple Team
DNF Nikolay Zaitsev Apple Team
DNF Vadim Pronskiy Astana City
DNF Ivan Zaitsev Astana City
DNF Adne Van Engelen Bike Aid
DNF Michal Paluta CCC Sprandi Polkowice
DNF Mateusz Taciak CCC Sprandi Polkowice
DNF Charlie Quarterman Leopard Pro Cycling
DNF Isaac Cantón Polartec - Kometa
DNF Michele Gazzoli Polartec - Kometa
DNF Wilson Pena Polartec - Kometa
DNF Elchin Asadov Synergy Baku Cycling Project
DNF Samir Jabrayilov Synergy Baku Cycling Project
DNF Kirill Pozdnyakov Synergy Baku Cycling Project
DNF Rob Ruygh Tarteletto - Isorex
DNF Florian Kierner Team Felbermayr - Simplon Wels
DNF Riccardo Zoidl Team Felbermayr - Simplon Wels
DNF Mohamad Abdul Halil Team Sapura Cycling
DNF Muhshin Misbah Team Sapura Cycling
DNF Adiq Othman Team Sapura Cycling
DNF Dylan Page Team Sapura Cycling
DNF Akmal Zakaria Team Sapura Cycling
DNF Fethi Acar Torku Seker Spor
DNF Jakub Mareczko Wilier Triestina
DNF Eugert Zhupa Wilier Triestina
Information
Nation Turkey
Date 22nd - 25th February
CAT 2.2
Other
Embed Results