GP Alanya - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Martinelli Alessio Bardiani CSF Faizanè 40 03:40:55
2 Kulset Sindre Uno-X Pro Cycling Team 30 + 00
3 Budiak Anatolii Terengganu Polygon Cycling Team 25 + 00
4 Tonelli Alessandro Bardiani CSF Faizanè 20 + 00
5 Monaco Alessandro Giotti Victoria Savini Due 15 + 31
6 Holter Ådne Uno-X Pro Cycling Team 10 + 55
7 Norman Hansen Lasse Uno-X Pro Cycling Team 5 + 01:16
8 Blume Levy William Uno-X Pro Cycling Team 3 + 01:16
9 Gandin Stefano Team Corratec 3 + 01:16
10 Strokau Vasili Minsk Cycling Club 3 + 01:16
11 Brogi Adriano Giotti Victoria Savini Due + 01:16
12 Sobal Yauheni Minsk Cycling Club + 01:16
13 Archibold Castillo Franklin Panamá es Cultura y Valores + 01:16
14 Chzhan Igor Almaty Cycling Team + 01:20
15 Dalla Valle Nicolas Giotti Victoria Savini Due + 01:24
16 Boúglas Georgios Spor Toto Cycling Team + 01:24
17 Karaliok Yauheni Minsk Cycling Club + 01:24
18 Balkan Onur Sakarya BB Pro Team + 01:24
19 Albin Vital Switzerland + 01:24
20 Bocharov Dmitriy Tashkent City Professional Cycling Team + 01:24
21 Sainbayar Jambaljamats Terengganu Polygon Cycling Team + 01:24
22 Malkov Kirill Inex Siberian Team + 01:24
23 Kulset Kristian Uno-X Pro Cycling Team + 01:24
24 Schatti Luca Switzerland + 01:24
25 Fomovskiy Aleksey Tashkent City Professional Cycling Team + 01:24
26 Baldaccini Davide Team Corratec + 01:24
27 Oka Atsushi EF Education-NIPPO Development Team + 01:24
28 Kavaliou Kiryl BelAZ Team + 01:24
29 Buts Vitaliy Sakarya BB Pro Team + 01:24
30 Indergand Reto Switzerland + 01:24
31 Espinosa Bolivar Panamá es Cultura y Valores + 01:24
32 Tolio Alex Bardiani CSF Faizanè + 01:24
33 Semenov Alexandr Vino Sko Team + 01:24
34 Tracz Szymon EF Education-NIPPO Development Team + 01:24
35 Puntener Fabio Switzerland + 01:24
36 Dogan Halil Turkey + 01:24
37 Evtushenko Alexander Russia + 01:24
38 Murgano Marco Team Corratec + 01:24
39 Hindsgaul Madsen Jacob Uno-X Pro Cycling Team + 01:24
40 Nieri Alessio Bardiani CSF Faizanè + 01:24
41 Maikin Roman Vozrozhdenie + 01:24
42 Bulut Samet Spor Toto Cycling Team + 01:24
43 Sayar Mustafa Sakarya BB Pro Team + 01:24
44 Villaneda Ethan EF Education-NIPPO Development Team + 01:24
45 Raileanu Cristian Sakarya BB Pro Team + 01:24
46 Grinkevich Mark Viva Rovar + 02:02
47 Marukhin Daniil Almaty Cycling Team + 02:30
48 Ed-Doghmy Achraf Morocco + 02:30
49 El Arbaoui Adil Morocco + 02:30
50 Sahiri Ayoub Algeria + 07:42
51 Rajovic Dusan Team Corratec + 07:42
52 Stojnic Veljko Team Corratec + 07:42
53 Kuzmin Anton Almaty Cycling Team + 12:20
54 Sunnatov Akramjon Tashkent City Professional Cycling Team + 12:20
55 Stenkovoy Nikita Tashkent City Professional Cycling Team + 12:20
56 Mansouri Islam Algeria + 12:20
57 Amari Hamza Algeria + 12:20
58 Gomez Yelko Panamá es Cultura y Valores + 12:20
59 Zatsepin Serguey Russia + 14:04
60 Shnyrko Aliaksei Velobakyi Cycling Team + 14:04
61 Shtein Iogan Almaty Cycling Team + 14:04
62 Marchuk Dzianis Viva Rovar + 14:04
63 Vasilyev Maksym Eurocar GS Cycling Team + 14:04
64 Yilmaz Yunus Turkey + 14:04
65 Malnasi Joszef-Attila Giotti Victoria Savini Due + 14:04
66 Turchanka Pavel BelAZ Team + 14:04
67 Tiryaki Oguzhan Spor Toto Cycling Team + 14:04
68 Batsaikhan Tegsh-Bayar Ferei Mongolia Development Team + 14:04
69 Di Camillo Lorenzo Giotti Victoria Savini Due + 14:04
70 Chaoui Mohamed Morocco + 14:04
71 Kanat Mehmet Turkey + 14:04
72 Sebbahi El Houcaine Morocco + 14:04
73 Shemetau Mikhail Minsk Cycling Club + 14:04
74 Semashko Nikita Velobakyi Cycling Team + 14:04
75 Finatti Davide Giotti Victoria Savini Due + 14:04
76 Alsac Mehmet Konya Buyuksehir Belediye SK + 14:04
77 Ulysbayev Dinmukhammed Almaty Cycling Team + 14:04
78 Grigoryan Stepan Russia + 14:04
79 Saidov Ulugbek Tashkent City Professional Cycling Team + 14:04
80 Khatpin Nurzhan Almaty Cycling Team + 14:04
81 Zanoncello Enrico Bardiani CSF Faizanè + 14:04
82 Egin Ali Turkey + 14:04
83 Shakotko Alexander Vozrozhdenie + 14:04
84 Masotto Giulio Team Corratec + 14:04
85 Nohales Edgar Spor Toto Cycling Team + 14:04
86 Kononenko Mykhaylo Sakarya BB Pro Team + 14:04
87 Tsuda Yugi EF Education-NIPPO Development Team + 14:04
88 Bialiauski Kanstantsin BelAZ Team + 14:04
89 Bögli Jonathan EF Education-NIPPO Development Team + 14:04
90 Harakhavik Uladzimir Velobakyi Cycling Team + 14:04
91 Christen Fabio EF Education-NIPPO Development Team + 14:04
92 Mazuki Fakhruddin Terengganu Polygon Cycling Team + 14:04
OOT Ershov Artur Vozrozhdenie
OOT Saleh Mohd Zamri Terengganu Polygon Cycling Team
OOT Stash Mamyr Vozrozhdenie
OOT Zotov Evgeny Russia
OOT Lakasek Irwandie Terengganu Polygon Cycling Team
OOT Myagmarsuren Baasankhuu Ferei Mongolia Development Team
OOT Rostovcev Sergei Vozrozhdenie
OOT Erdenebat Bilguunjargal Ferei Mongolia Development Team
OOT Smirnov Aleksandr Vozrozhdenie
OOT Strah Mendez Alex Panamá es Cultura y Valores
OOT Lorenzo Randish Abdul Panamá es Cultura y Valores
OOT Marcellusi Martin Bardiani CSF Faizanè
OOT Movchan Andriyi Eurocar GS Cycling Team
OOT Kiryievich Artur Viva Rovar
OOT Shmantsar Aliaksei Viva Rovar
OOT Iderbold Bold Ferei Mongolia Development Team
OOT Kosmachev Gleb Velobakyi Cycling Team
OOT Cetin Melih Konya Buyuksehir Belediye SK
OOT Nehari Mohamed Algeria
OOT Battsengel Amartuvshin Ferei Mongolia Development Team
OOT Islamov Valery Inex Siberian Team
OOT Maatougui Nasr Eddine Morocco
OOT Dostiyev Ilkhan Vino Sko Team
OOT Smetaniuk Oleksandr Eurocar GS Cycling Team
OOT Mulagaleyev Vladimir Vino Sko Team
OOT Kasiankou Vadzim BelAZ Team
OOT Zhaparuly Bauyrzhan Vino Sko Team
OOT Gok Ali Konya Buyuksehir Belediye SK
OOT Strelnikov Yegor Vino Sko Team
OOT Salman Faruk Konya Buyuksehir Belediye SK
OOT Maral Ahmet Konya Buyuksehir Belediye SK
OOT Viunoshev Mikhail Russia
OOT Nizelskiy Andriy Eurocar GS Cycling Team
OOT Sydor Serhii Eurocar GS Cycling Team
OOT Kryachko Yevhen Eurocar GS Cycling Team
OOT Kirnos Daniil Vino Sko Team
OOT Mimouni Oussama Abdellah Jeunes Talents
OOT Ferkous Ayoub Jeunes Talents
OOT Ivanov Aleksandr Inex Siberian Team
DNS Ermakov Kirill Velobakyi Cycling Team
DNF Örken Ahmet Turkey
DNF Asadov Elchin Sakarya BB Pro Team
DNF Akhramenka Yauheni BelAZ Team
DNF Bat-Erdene Narankhuu Ferei Mongolia Development Team
DNF Turar Assylkhan Nursultan Cycling Team
DNF Abay Burak Spor Toto Cycling Team
DNF Hernandez Nolberto Ezequiel Panamá es Cultura y Valores
DNF Hamdan Wan Terengganu Polygon Cycling Team
DNF Dinmukhametov Ramis Nursultan Cycling Team
DNF Khafi Oussama Morocco
DNF Bialiauski Vasili Minsk Cycling Club
DNF Yussifov Igor Nursultan Cycling Team
DNF Potapenko Dmitriy Nursultan Cycling Team
DNF Rakhimbaev Behzodbek Tashkent City Professional Cycling Team
DNF Yeremin Evgeniy Inex Siberian Team
DNF Cevik Muhammed Konya Buyuksehir Belediye SK
DNF Ozkalbim Kaan Spor Toto Cycling Team
DNF Badlis Slimane Jeunes Talents
DNF Cherki Salah Eddine Ayoubi Jeunes Talents
DNF Demir Muhammed Turkey
DNF Dikii Mark Inex Siberian Team
DNF Tishkin Aleksandr Inex Siberian Team

Information