GP Alanya - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Davide Gabburo Bardiani CSF Faizanè 3:49:1840
02 Filippo Colombo Switzerland + 0330
03 Alessandro Tonelli Bardiani CSF Faizanè + 5525
04 Muradjan Halmuratov Uzbekistan + 5520
05 Alex Hoehn Wildlife Generation + 5515
06 Kristian Yustre Giotti Victoria-Savini Due + 5510
07 Szymon Tracz NIPPO-Provence-PTS Conti + 555
08 Luca Covili Bardiani CSF Faizanè + 593
09 Ulises Castillo Wildlife Generation + 4:123
10 Yauheni Sobal Minsk CC + 4:123
11 Oguzhan Tiryaki Spor Toto + 4:12
12 Cristian Raileanu Mega Saray + 4:12
13 Halil Dogan Spor Toto + 4:12
14 Piotr Brozyna HRE Mazowsze Serce Polski + 4:12
15 Oleksandr Golovash Ukraine + 4:12
16 Branislau Samoilau Minsk CC + 4:12
17 Fabio Mazzucco Bardiani CSF Faizanè + 4:12
18 Daniil Fominykh Kazakhstan + 4:12
19 Noah Granigan Wildlife Generation + 4:12
20 Kanstantsin Bialiauski BelAZ Team + 4:12
21 Azzedine Lagab Algeria + 4:12
22 Anatolii Budiak Spor Toto + 4:12
23 Mirco Maestri Bardiani CSF Faizanè + 4:12
24 Evgenii Tikhonin Mega Saray + 4:12
25 Jonathan Clarke Wildlife Generation + 4:20
26 Oleksandr Shchypak Ukraine + 4:20
27 Serghei Tvetcov Wildlife Generation + 4:24
28 Fabio Spena Switzerland + 8:02
29 Viktor Filutas Giotti Victoria-Savini Due + 8:25
30 Vitaliy Buts Salcano-Sakarya + 8:51
31 Yauheni Karaliok Minsk CC + 8:51
32 Hijiri Oda NIPPO-Provence-PTS Conti + 8:51
33 Mikhail Shemetau Belarus + 9:41
34 Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg + 9:41
35 Emanuele Onesti Giotti Victoria-Savini Due + 10:25
36 Roman Maikin Marathon-Tula + 11:07
37 Andriy Vasylyuk Ukraine + 11:07
38 Yegor Dementyev Ukraine + 11:07
39 Maksym Bilyi Ukraine + 11:07
40 Paolo Simion Giotti Victoria-Savini Due + 11:07
41 Emil Dima Giotti Victoria-Savini Due + 11:07
42 Samet Bulut Spor Toto + 12:55
43 Ilia Schegolkov Sankt Petersburg + 12:55
44 Cormac McGeough Wildlife Generation + 12:55
45 Metkel Eyob Terengganu Cycling Team + 13:14
46 Ahmet Örken Mega Saray + 14:05
47 Burak Abay Salcano-Sakarya + 14:05
48 Mustafa Sayar Salcano-Sakarya + 14:05
49 Jan Sommer Switzerland + 15:09
50 Pawel Bernas HRE Mazowsze Serce Polski + 15:09
51 Raman Ramanau BelAZ Team + 16:29
52 Aleksey Fomovskiy Uzbekistan + 16:29
53 Jonathan Bögli NIPPO-Provence-PTS Conti + 18:02
54 Stepan Grigoryan Marathon-Tula + 20:11
55 Tobiasz Pawlak HRE Mazowsze Serce Polski + 20:11
56 Jakub Kaczmarek HRE Mazowsze Serce Polski + 20:11
57 Dzianis Mazur BelAZ Team + 21:41
58 Dmitriy Borzov Inex + 22:36
59 Kiryl Prymakou BelAZ Team + 22:36
60 Denys Khotulov Ukraine + 22:36
61 Vitalii Pylypchuk Mega Saray + 22:36
62 Emin Kocan NF Kimya Cycling + 22:36
63 Choon Huat Goh Terengganu Cycling Team + 22:36
64 Enrico Zanoncello Bardiani CSF Faizanè + 22:36
65 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 22:36
66 Kiryl Kavaliou BelAZ Team + 22:36
67 Tsikhan Shchamialiou BelAZ Team + 22:36
68 Vladislav Kulikov Mega Saray + 22:36
69 Nassim Saidi Algeria + 22:36
70 Andrea Guardini Giotti Victoria-Savini Due + 22:36
71 Youcef Reguigui Terengganu Cycling Team + 24:05
72 Vitaliy Novakovskyi Eurocar Grawe Ukraine + 24:05
73 Oleksandr Smetaniuk Mega Saray + 24:05
74 Oleksandr Shevchenko Eurocar Grawe Ukraine + 24:05
75 Kyrylo Tsarenko SC Golden Wheels + 24:05
DNS Mahmud Mammadov Azerbaijan
DNS Dzianis Marchuk Belarus
DNS Behzodbek Rakhimbaev Uzbekistan
DNF Yacine Hamza Algeria
DNF Hamza Mansouri Algeria
DNF Mohamed Nehari Algeria
DNF Ayoub Sahiri Algeria
DNF Ibad Abbasov Azerbaijan
DNF Amral Abdulazizli Azerbaijan
DNF Shahin Eyvazov Azerbaijan
DNF Samir Jabrayilov Azerbaijan
DNF Ali Qurbanov Azerbaijan
DNF Stanislav Bazhkou Belarus
DNF Mark Grinkevich Belarus
DNF Artsiom Kudravets Belarus
DNF Uladzislau Sauchyts Belarus
DNF Max Bien CCN Metalac Sunbelt
DNF Marko Danilovic CCN Metalac Sunbelt
DNF Dorde Kupusovic CCN Metalac Sunbelt
DNF David Lukovic CCN Metalac Sunbelt
DNF Stefan Stefanovic CCN Metalac Sunbelt
DNF Ercument Boran Deaf National Team
DNF Ismail Caliskan Deaf National Team
DNF Burak Calt Deaf National Team
DNF Ufuk Geyik Deaf National Team
DNF Ramazan Günay Deaf National Team
DNF Can Ahmet Kilic Deaf National Team
DNF Volodymyr Dzhus Eurocar Grawe Ukraine
DNF Ilya Klepikov Eurocar Grawe Ukraine
DNF Yevhen Kryachko Eurocar Grawe Ukraine
DNF Maksym Vasilyev Eurocar Grawe Ukraine
DNF Alan Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Adrian Kurek HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Vladislav Chernorutskiy Inex
DNF Valery Islamov Inex
DNF Bulat Khalikov Inex
DNF Nikita Starchenko Inex
DNF Vitaliy Tereshenok Inex
DNF Alexandr Bekenov Kazakhstan
DNF Maxim Gridchin Kazakhstan
DNF Sergey Luchshenko Kazakhstan
DNF Bolat Niyazov Kazakhstan
DNF Orken Slamzhanov Kazakhstan
DNF Artur Ershov Marathon-Tula
DNF Maksim Piskunov Marathon-Tula
DNF Mikhail Viunoshev Marathon-Tula
DNF Siarhei Papok Minsk CC
DNF Vasili Strokau Minsk CC
DNF Mehmet Erken NF Kimya Cycling
DNF Erkan Gungor NF Kimya Cycling
DNF Abdulkadir Kelleci NF Kimya Cycling
DNF Suleyman Urcu NF Kimya Cycling
DNF Fabio Christen NIPPO-Provence-PTS Conti
DNF Iver Knotten NIPPO-Provence-PTS Conti
DNF Matvei Mamykin NIPPO-Provence-PTS Conti
DNF Ramis Dinmukhametov Nursultan Cycling Team
DNF Sergey Karmazhakov Nursultan Cycling Team
DNF Dmitriy Potapenko Nursultan Cycling Team
DNF Assylkhan Turar Nursultan Cycling Team
DNF Igor Yussifov Nursultan Cycling Team
DNF Alisher Zhumakan Nursultan Cycling Team
DNF Sergey Malnev Russia
DNF Ivan Novolodskii Russia
DNF Viacheslav Polozov Russia
DNF Sergei Rostovcev Russia
DNF Vlas Shichkin Russia
DNF Aleksandr Smirnov Russia
DNF Onur Balkan Salcano-Sakarya
DNF Serdar Depe Salcano-Sakarya
DNF Hamed Pasban Salcano-Sakarya
DNF Denis Denisov Sankt Petersburg
DNF Egor Igoshev Sankt Petersburg
DNF Andrii Hanzin SC Golden Wheels
DNF Yaroslav Kozakov SC Golden Wheels
DNF Daniil Nikulin SC Golden Wheels
DNF Nazar Pokoyoviy SC Golden Wheels
DNF Mykyta Yakovlev SC Golden Wheels
DNF Mamyr Stash Spor Toto
DNF Emre Yavuz Spor Toto
DNF Kedup Gyagang Switzerland
DNF Jan Stöckli Switzerland
DNF Irwandie Lakasek Terengganu Cycling Team
DNF Nur Aiman Mohd Zariff Terengganu Cycling Team
DNF Artem Ovechkin Terengganu Cycling Team
DNF Gabiden Azen Triathlon Kokshetau
DNF Ayan Beisenbayev Triathlon Kokshetau
DNF Rafael Faizullin Triathlon Kokshetau
DNF Meirlan Iskakov Triathlon Kokshetau
DNF Temirlan Temirov Triathlon Kokshetau
DNF Murat Zhaken Triathlon Kokshetau
DNF Dmitriy Bocharov Uzbekistan
DNF Dmitriy Sirko Uzbekistan
DNF Damir Zabirov Uzbekistan
Information
Nation Turkey
Date 6th February
Distance 147.8 km
CAT 1.2
Other
Embed Results