Front Races Teams Riders Ranking

GP Alanya | 2020 Results

Information Results Startlist

Main page

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski 2:53:0840
02 Fabian Schormair Felbermayr - Simplon Wels + 1:0530
03 Onur Balkan Salcano-Sakarya + 1:0525
04 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 1:0520
05 Filippo Fortin Felbermayr - Simplon Wels + 1:0515
06 Emre Yavuz Salcano-Sakarya + 1:0510
07 Oguzhan Tiryaki Spor Toto CT + 1:055
08 Maksim Piskunov Marathon Tula Cycling Team + 1:053
09 Halil Ibrahim Dogan Salcano-Sakarya + 1:053
10 Roman Vassilenkov Track Team Astana + 1:053
11 Yauheni Sobal Minsk Cycling Club + 1:05
12 Glen Van Nuffelen Asfra Racing Team Oudenaarde + 1:05
13 Marko Danilovic Serbia + 1:05
14 Stanislav Bazhkou Belarus + 1:05
15 Mohcine El Kouraji Sidi Ali Pro Cycling Team + 1:05
16 Alexander Komin Marathon Tula Cycling Team + 1:05
17 Victor Manakov Russia + 1:05
18 Matthias Krizek Felbermayr - Simplon Wels + 1:05
19 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 1:05
20 Foeke Dubois Asfra Racing Team Oudenaarde + 1:05
21 Olzhas Bayembayev Kazakhstan + 1:05
22 Nurbegen Nurlykhassym Kazakhstan + 1:05
23 Stepan Grigoryan Russia + 1:05
24 Vitaliy Buts Ukraine + 1:05
25 Branislau Samoilau Minsk Cycling Club + 1:05
26 Anatoliy Budyak Ukraine + 1:05
27 Cebrail Seker Spor Toto CT + 1:13
28 Ziga Groselj Felbermayr - Simplon Wels + 1:13
29 Manuel Bosch Felbermayr - Simplon Wels + 1:13
30 Oleksandr Shchypak Lviv Cycling Team + 1:13
31 Andi Bajc Felbermayr - Simplon Wels + 1:16
32 Abdulkadir Kelleci ISS Bisiklet Takımı + 4:12
33 Lauwrence Schotte Asfra Racing Team Oudenaarde + 4:14
34 Vitaliy Hryniv ISD Cycling Team + 6:09
35 Damir Zabirov Uzbekistan + 6:09
36 Remco Esselaar Asfra Racing Team Oudenaarde + 6:09
37 Cédric Jolidon Montenegro-Proapparel-Nice + 6:09
38 Kyrylo Tsarenko ISD Cycling Team + 6:09
39 Oleksandr Prevar Lviv Cycling Team + 7:40
40 Dusan Veselinovic Serbia + 7:40
41 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 9:40
42 Dogukan Arikan ISS Bisiklet Takımı + 12:21
43 Alexandr Bekenov Kazakhstan + 12:21
44 Sergey Malnev Viva Rovar + 12:21
45 Maksym Vasilyv ISD Cycling Team + 12:22
46 Mikhail Androsau Viva Rovar + 12:22
47 Madi Azen Apple Team + 12:22
48 Ivan Gerasimov Marathon Tula Cycling Team + 12:22
49 Melih Cetin Spor Toto CT + 12:22
50 Mohammad Rajablou ISS Bisiklet Takımı + 12:22
51 Samir Jabrayilov Azerbaijan + 12:22
52 Serkan Balkan Salcano-Sakarya + 12:22
53 Lahcen El Mejdoubi Sidi Ali Pro Cycling Team + 12:22
54 Anton Lavrentyev Apple Team + 12:26
55 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 12:29
56 Ramis Dinmukhametov Kazakhstan + 12:29
57 Nikolay Zhurkin Russia + 12:29
58 Adrian Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 14:47
59 Emin Kocan ISS Bisiklet Takımı + 15:14
60 Oleksandr Smetaniuk Lviv Cycling Team + 15:14
61 Saied Jafer Alali Kuwait + 15:43
62 Aleksey Fomovskiy Uzbekistan + 15:43
63 Abdulhadi Alajmi Kuwait + 15:46
64 Muradjan Halmuratov Uzbekistan + 15:46
65 Pavel Hasler Montenegro-Proapparel-Nice + 15:46
66 Siarhei Shauchenka Viva Rovar + 15:46
67 Bolat Niyazov Kazakhstan + 15:46
68 Danil Evdokimov Uzbekistan + 17:28
OOT Hurgali Turebekov Apple Team
OOT Marc Heaney Asfra Racing Team Oudenaarde
OOT Shahin Eyvazov Azerbaijan
OOT Ali Qurbanov Azerbaijan
OOT Mikhail Shemetau Belarus
OOT Almutairi Ahmad Kuwait
OOT Alexander Shakotko Marathon Tula Cycling Team
OOT Jakub Kaczmarek Mazowsze - Serce Polski
OOT Eyup Durgun Montenegro-Proapparel-Nice
OOT Muhammad Mohd Zaini Montenegro-Proapparel-Nice
OOT Vladimir Ilchenko Russia
OOT Mamyr Stash Russia
OOT Mustafa Sayar Salcano-Sakarya
OOT Onur Turgut Salcano-Sakarya
OOT Andrej Galovic Serbia
OOT Ognjen Ilic Serbia
OOT Yunus Emre Yilmaz Spor Toto CT
OOT Robert Gaineyev Track Team Astana
OOT Maksym Bilyi Ukraine
OOT Bohdan Musiienko Ukraine
OOT Dilmurdjon Siddikov Uzbekistan
OOT Artur Kiryevich Viva Rovar
OOT Dzianis Mazur Viva Rovar
DNS Maxim Dzolba Apple Team
DNS Yegor Dementyev ISD Cycling Team
DNF Sultanmurat Miraliyev Apple Team
DNF Artyom Silchenko Apple Team
DNF Jordan Hill Asfra Racing Team Oudenaarde
DNF Nadjaf Baghirov Azerbaijan
DNF Mahmud Mammadov Azerbaijan
DNF Yauheni Akhramenka Belarus
DNF Kanstantsin Bialiauski Belarus
DNF Hardzei Tsishchanka Belarus
DNF Raman Tsishkou Belarus
DNF Volodymyr Dzhus ISD Cycling Team
DNF Roman Giadysh ISD Cycling Team
DNF Ismail Demir ISS Bisiklet Takımı
DNF Rafael Faizullin ISS Bisiklet Takımı
DNF Abdulrahman Al-Mansour Kuwait
DNF Khaled Alkhalifah Kuwait
DNF Abdulaziz Rakeb Kuwait
DNF Kostiantyn Dakhnovskyi Lviv Cycling Team
DNF Andriy Kulyk Lviv Cycling Team
DNF Andrey Sazanov Marathon Tula Cycling Team
DNF Vasili Bialiauski Minsk Cycling Club
DNF Siarhei Papok Minsk Cycling Club
DNF Raman Ramanau Minsk Cycling Club
DNF Aliaksei Shnyrko Minsk Cycling Club
DNF Nicola Jolidon Montenegro-Proapparel-Nice
DNF Chun Weng Ngai Montenegro-Proapparel-Nice
DNF Alexander Evtushenko Russia
DNF Dorde Duric Serbia
DNF Stefan Stefanovic Serbia
DNF Tarik Chaoufi Sidi Ali Pro Cycling Team
DNF Aziz Chaqri Sidi Ali Pro Cycling Team
DNF Imad Sanbouli Sidi Ali Pro Cycling Team
DNF Hassan Zahboune Sidi Ali Pro Cycling Team
DNF Muhammed Selcuk Spor Toto CT
DNF Ahmet Örencik Spor Toto CT
DNF Gabiden Azen Track Team Astana
DNF Dmitriy Potapenko Track Team Astana
DNF Igor Yussifov Track Team Astana
DNF Yaroslav Hnidashev Ukraine
DNF Mykhailo Kononenko Ukraine
DNF Konstantin Elli Uzbekistan
Information
Nations Turkey
Date February 13th
Distance 147.8 km
CAT 1.2