Tour of Rhodes - 2021

Main page

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Fredrik Dversnes Team Coop 11:04:0940
02 Christian Koch Team Lotto - Kern Haus + 0430
03 Stan Van Tricht SEG Racing Academy + 0825
04 Kim Heiduk Team Lotto - Kern Haus + 1120
05 Daan Hoole SEG Racing Academy + 1415
06 Jan Hugger Team Lotto - Kern Haus + 1710
07 Daniel Turek Felbermayr - Simplon Wels + 185
08 Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 213
09 Pawel Bernas Mazowsze Serce Polski + 213
10 Alexandros Agrotis Cyprus + 213
11 Kristian Aasvold Team Coop + 23
12 Jacob Eriksson Team Coop + 24
13 Harrison Wood SEG Racing Academy + 24
14 Moran Vermeulen Felbermayr - Simplon Wels + 24
15 Filippo Zana Bardiani CSF Faizanè + 24
16 Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW + 25
17 Corey Davis Maloja Pushbikers + 25
18 Emil Dima Romania + 26
19 Enrico Battaglin Bardiani CSF Faizanè + 26
20 Florent Castellarnau Team Pro Immo Nicolas Roux + 27
21 Karel Camrda Topforex - ATT Investments PCT + 32
22 Giovanni Carboni Bardiani CSF Faizanè + 35
23 Davide Gabburo Bardiani CSF Faizanè + 37
24 Alexander Tarlton Team Lotto - Kern Haus + 52
25 Riccardo Zoidl Felbermayr - Simplon Wels + 56
26 Ziga Groselj Felbermayr - Simplon Wels + 01:16
27 Gage Hecht Aevolo + 01:17
28 Eric Brunner Aevolo + 01:27
29 Periklis Ilias Attica Regional Team + 01:31
30 Matus Stocek Topforex - ATT Investments PCT + 03:04
31 Thomas Acosta Team Pro Immo Nicolas Roux + 03:05
32 Miltiadis Giannoutsos A.O.Aiolos + 03:06
33 Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW + 03:12
34 Paul Taebling Maloja Pushbikers + 03:39
35 Johnatan Cañaveral Bardiani CSF Faizanè + 06:31
36 Louis Bendixen Team Coop + 07:03
37 Karl Patrick Lauk Team Pro Immo Nicolas Roux + 07:05
38 Filippo Fiorelli Bardiani CSF Faizanè + 07:08
39 Mika Heming Maloja Pushbikers + 07:09
40 Dimitrios Christakos Greece + 07:13
41 Charles Planet Team Novo Nordisk + 07:15
42 Adam Stachowiak Mazowsze Serce Polski + 07:15
43 Adam Foltan Dukla Banská Bystrica + 07:16
44 Daniel Bichlmann Maloja Pushbikers + 07:16
45 Sven Thurau Team Dauner | AKKON + 07:17
46 Daniel Savini Bardiani CSF Faizanè + 07:17
47 Marek Canecky Dukla Banská Bystrica + 07:19
48 Tristan Delacroix Team Sprinter Nice Métropole + 07:22
49 Pavel Gruber Tufo-Pardus Prostejov + 07:36
50 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 07:42
51 Matthias Mangertseder Felbermayr - Simplon Wels + 07:49
52 Alan Banaszek Mazowsze Serce Polski + 07:50
53 Eirik Lunder Team Coop + 08:00
54 Sean Flynn SEG Racing Academy + 08:34
55 Pierre-Pascal Keup Team Lotto - Kern Haus + 08:54
56 Dennis Gråsvold Team Coop + 08:59
57 Marco Friedrich Felbermayr - Simplon Wels + 09:03
58 Lucas Kubis Dukla Banská Bystrica + 09:06
59 Tomasz Budzinski Mazowsze Serce Polski + 09:13
60 Fabian Schormair Felbermayr - Simplon Wels + 09:18
61 Sam Brand Team Novo Nordisk + 10:01
62 Jean Goubert Team Sprinter Nice Métropole + 10:19
63 Ioannis Iliadis A.O.Aiolos + 10:21
64 Frederik Raßmann Team Dauner | AKKON + 10:29
65 Joshua Huppertz Team Lotto - Kern Haus + 11:20
66 Nikolay Genov Bulgaria + 11:25
67 Juraj Bellan Dukla Banská Bystrica + 11:27
68 Tord Gudmestad Team Coop + 12:35
69 Wessel Krul SEG Racing Academy + 12:38
70 Petr Klabouch Topforex - ATT Investments PCT + 12:43
71 Mickaël Guichard Team Pro Immo Nicolas Roux + 13:17
72 Stefan Bennett Team Pro Immo Nicolas Roux + 13:31
73 Scott McGill Aevolo + 14:34
74 Panagiotis Christopoulus-Heller Greece + 14:57
75 Jonas Messerschmidt Team Dauner | AKKON + 15:43
76 Jiri Petrus Topforex - ATT Investments PCT + 15:55
77 Tom Day SEG Racing Academy + 16:45
78 Conor Schunk Aevolo + 17:00
79 Luca Dreßler Team Lotto - Kern Haus + 17:54
80 Andreas Miltiadis Cyprus + 18:21
81 Gabriel Shipley Aevolo + 19:43
82 Karel Tyrpekl Topforex - ATT Investments PCT + 19:58
83 Daniel Crista Romania + 20:56
84 Clément Jolibert Team Pro Immo Nicolas Roux + 21:05
85 Aidan McNeil Aevolo + 21:14
86 Emiliano Vila Greece + 21:30
87 Yordan Andreev Bulgaria + 21:52
88 Marceli Boguslawski Mazowsze Serce Polski + 22:22
89 Paul Hennequin Team Sprinter Nice Métropole + 22:35
90 Jan Stöckli Team KIBAG-OBOR-CKT + 22:57
91 Martin Papanov Bulgaria + 24:36
92 Florent Gardella Team Sprinter Nice Métropole + 26:37
93 Alexandros Matsangos Cyprus + 28:21
94 Pavel Grassle Tufo-Pardus Prostejov + 30:29
95 Edouard Bonnefoix Team Sprinter Nice Métropole + 32:53
96 Michal Galka Maloja Pushbikers + 32:59
97 Polychronis Tzortzakis Greece + 34:01
98 Norbert Banaszek Mazowsze Serce Polski + 34:03
99 Charalampos Kastrantas Greece + 34:46
100 Julian Borresch Team SKS Sauerland NRW + 36:17
101 Kiriakos Papastamatakis Iviskos-Rodilios + 36:22
102 Ioannis Vorrias Team KIBAG-OBOR-CKT + 36:30
103 Serban Luncan Romania + 36:31
104 Tomas Barta Topforex - ATT Investments PCT + 38:28
105 Declan Irvine Team Novo Nordisk + 41:11
106 Petr Fiala Topforex - ATT Investments PCT + 41:54
107 Samuel Munday Team Novo Nordisk + 41:56
108 Albert Gathemann Team Dauner | AKKON + 43:27
109 Ioan Dobrin Romania + 43:56
110 Tim Wollenberg Maloja Pushbikers + 44:29
111 Rick Nobel EuroCyclingTrips - CMI + 47:47
112 Deniz Ryustemov Bulgaria + 51:17
113 Valentin Plesea Romania + 54:03
114 Dominic Kunz Team KIBAG-OBOR-CKT + 01:01:37
DNF Ioannis Kyriakidis Attica Regional Team
DNF Konstantinos Ntanovasilis Attica Regional Team
DNF Evangelos Ntegiannis Attica Regional Team
DNF Christos Skylodimos Attica Regional Team
DNF Andreas Triantafillou Attica Regional Team
DNF Stanislav Grabchev Bulgaria
DNF Georgi Lumparov Bulgaria
DNF Konstantinos Pavlides Cyprus
DNF Christos Philokyprou Cyprus
DNF Stavros Theophanous Cyprus
DNF Constantinos Thymides Cyprus
DNF Panagiotis Karatsivis Greece
DNF Christos Volikakis Greece
DNF Adi Marcu Romania
DNF Iustin-Ioan Vaidian Romania
DNF Alexandros Avdelas A.O.Aiolos
DNF Ioannis Karris A.O.Aiolos
DNF Theodoros Marosoulis A.O.Aiolos
DNF Panagiotis Xouris A.O.Aiolos
DNF Tristan Jussaume Aevolo
DNF Martin Haring Dukla Banská Bystrica
DNF Pavol Rovder Dukla Banská Bystrica
DNF Patrik Tybor Dukla Banská Bystrica
DNF Joffrey Degueurce EuroCyclingTrips - CMI
DNF Siméon Green EuroCyclingTrips - CMI
DNF Thomas Peyroton-Dartet EuroCyclingTrips - CMI
DNF Guillaume Soula EuroCyclingTrips - CMI
DNF Niels Verdijck EuroCyclingTrips - CMI
DNF Nikolaos Zegklis EuroCyclingTrips - CMI
DNF Ioannis Bilias Iviskos-Rodilios
DNF Iakovos Kouros Iviskos-Rodilios
DNF Ioannis Mastrosavakis Iviskos-Rodilios
DNF Egameinontas Palikaras Iviskos-Rodilios
DNF Stamatios Savvakis Iviskos-Rodilios
DNF Jakub Kaczmarek Mazowsze Serce Polski
DNF Marco Frigo SEG Racing Academy
DNF Dominik Bauer Team Dauner | AKKON
DNF Moritz Plambeck Team Dauner | AKKON
DNF Jan-André Freuler Team KIBAG-OBOR-CKT
DNF Daniel Humm Team KIBAG-OBOR-CKT
DNF Marco Hässig Team KIBAG-OBOR-CKT
DNF Jan Steiner Team KIBAG-OBOR-CKT
DNF Mehdi Benhamouda Team Novo Nordisk
DNF Gerd De Keijzer Team Novo Nordisk
DNF Brian Kamstra Team Novo Nordisk
DNF Boris Orlhac Team Pro Immo Nicolas Roux
DNF Ole Theiler Team SKS Sauerland NRW
DNF Mathis Lebeau Team Sprinter Nice Métropole
DNF Antony Rolant Team Sprinter Nice Métropole
DNF Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov
DNF Marek Dolnicek Tufo-Pardus Prostejov
DNF Jakub Hnik Tufo-Pardus Prostejov
DNF Wojciech Pszczolarski Tufo-Pardus Prostejov
Information
Nation Greece
Date 8th - 11th April
CAT 2.2