Giro del Veneto - 2021

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Maris Elias Basso Team Flanders 02:55:37
02 Parashchak Yaroslav Iseo - Rime - Carnovali + 17
03 Romano Francesco Velo Racing Palazzago + 22
04 Gandin Stefano Zalf Euromobil Désirée Fior + 22
05 Bonneu Kamiel Basso Team Flanders + 22
06 Verza Riccardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 22
07 Double Paul MG.K vis VPM + 26
08 Botta Davide V.C.Mendrisio + 29
09 Busatto Francesco U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 32
10 Belletta Pier Elis Named Uptivo + 40
11 Di Felice Francesco MG.K vis VPM + 47
12 Barison Emanuele Northwave - Siatec-Olmo + 59
13 Van Tricht Floris Basso Team Flanders + 01:26
14 Parisini Nicolo Beltrami TSA Tre Colli + 01:26
15 Bortoluzzi Giovanni Work Service-Marchiol-Dynatek + 01:30
16 Gimignani Samuele Maltinti- Banca di Cambiano + 01:31
17 De Laurentiis Giuseppe Aran Cucine Vejus + 01:31
18 Faresin Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 01:33
19 Genuin Nicola Trentino CT U-23 + 01:35
20 Zurlo Matteo Zalf Euromobil Désirée Fior + 01:35
21 Hellemose Asbjørn V.C.Mendrisio + 01:35
22 Quaranta Samuel Team Colpack Ballan + 01:38
23 Calzoni Walter Gallina-Ekotek-Colosio + 01:38
24 De Pretto Davide Beltrami TSA Tre Colli + 01:41
25 Garibbo Nicolo Maltinti- Banca di Cambiano + 01:42
26 Tovazzi Elia G.C.Sissio Team + 01:43
27 Ugazio Marcello Named Uptivo + 01:43
28 Tosin Riccardo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 01:47
29 Coloberti Gabriele Overall Cycling Team + 01:53
30 Claeys Robbe Basso Team Flanders + 01:53
31 Porta Gabriele Gallina-Ekotek-Colosio + 01:57
32 Garzi Fabio Named Uptivo + 02:01
33 Lucca Simone G.C.Sissio Team + 02:10
34 Regalli Luca Iseo - Rime - Carnovali + 02:35
35 Pase Christian Danilo Work Service-Marchiol-Dynatek + 03:06
36 Ghiron Filippo Aries Cycling + 04:07
38 Ceron Martin Gaiaplast Bibanese + 04:31
39 Trevisol Marco Northwave - Siatec-Olmo + 06:53
40 Ghirlanda Marco V.C.Mendrisio + 06:53
41 Domenicali Matteo Hicari Cablotech Biotranning Team + 06:54
42 Taffarel Andrea Gaiaplast Bibanese + 06:54
43 Knudsen Oliver V.C.Mendrisio + 06:54
44 Abenante Pasquale Velo Racing Palazzago + 06:54
45 Fulici Ricardo Trentino CT U-23 + 06:54
46 Pirro Francesco Maltinti- Banca di Cambiano + 06:54
47 Vito Giovanni Aries Cycling + 06:54
48 Visintainer Lorenzo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 06:54
49 Baseggio Matteo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 06:54
50 Chesini Marco G.C.Sissio Team + 06:54
51 Malavolta Michele Hicari Cablotech Biotranning Team + 06:54
52 Consolaro Christopher Velo Racing Palazzago + 06:54
53 Cordioli Gianluca Northwave - Siatec-Olmo + 06:54
54 Della Lunga Francesco Team Colpack Ballan + 06:54
55 Finatti Davide Northwave - Siatec-Olmo + 06:54
56 Vettorel Marco Northwave - Siatec-Olmo + 06:54
57 Berzi Andrea Gallina-Ekotek-Colosio + 06:54
58 Baldi Francesco Overall Cycling Team + 06:54
59 Grendene Marco Beltrami TSA Tre Colli + 06:54
60 Motta Alessandro Gallina-Ekotek-Colosio + 06:54
61 Regnanti Matteo Maltinti- Banca di Cambiano + 06:54
62 Acevedo Mayorga Marco Andre Overall Cycling Team + 06:54
63 Fiorin Samuele S.C.Valle Seriana-Cene + 06:54
64 Ginestra Lorenzo Aran Cucine Vejus + 06:54
65 Parravano Francesco Aran Cucine Vejus + 06:54
66 Pesenti Jacopo Gallina-Ekotek-Colosio + 06:54
67 Boaga Francesco Trentino CT U-23 + 06:54
68 Lolli Marco Aran Cucine Vejus + 06:54
69 Appoloni Alberto Named Uptivo + 06:54
70 Granata Marco Aran Cucine Vejus + 06:54
71 Plebani Nicola Team Colpack Ballan + 06:54
72 Ghislanzoni Andrea MG.K vis VPM + 06:54
73 Daniels Lars Basso Team Flanders + 06:54
74 Gatti Tommaso Named Uptivo + 06:54
75 Minguzzi Alessandro Overall Cycling Team + 06:54
76 Barsottelli Matteo Work Service-Marchiol-Dynatek + 06:54
77 Zambelli Samuele Iseo - Rime - Carnovali + 06:54
78 Righetti Enea G.C.Sissio Team + 06:54
79 Peric Vojislav D'Amico UM Tools + 06:54
80 Meris Sergio Team Colpack Ballan + 06:54
81 Giani Leonardo Overall Cycling Team + 06:54
82 Lucca Riccardo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 07:06
83 Coser Davide Trentino CT U-23 + 07:06
84 Vedovello Luca S.C.Valle Seriana-Cene + 07:06
85 Cristoforetti Stefano Trentino CT U-23 + 07:06
86 De Totto Andrea Trentino CT U-23 + 07:06
87 Colnaghi Davide U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 07:08
88 Colnaghi Luca U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 07:12
89 Manfreda Mattia Aries Cycling + 07:13
90 Asllani Bruno Maltinti- Banca di Cambiano + 07:18
91 Iacomoni Federico Iseo - Rime - Carnovali + 07:27
92 El Gouzi Omar Iseo - Rime - Carnovali + 07:28
93 Rabba Andrea S.C.Valle Seriana-Cene + 07:28
94 Radice Raffaele MG.K vis VPM + 07:28
95 Masotto Leandro Iseo - Rime - Carnovali + 07:32
96 Carollo Francesco MG.K vis VPM + 07:47
97 Rocchetta Cristian General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 07:47
98 Pongiluppi Matteo Gallina-Ekotek-Colosio + 07:47
99 Portello Alessio Zalf Euromobil Désirée Fior + 07:47
100 Cazzola Giacomo U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 07:47
101 Masotto Giulio Zalf Euromobil Désirée Fior + 07:47
102 Colnaghi Andrea U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 07:47
103 Cibrario Luca Overall Cycling Team + 07:59
104 Gardi Mattia Hicari Cablotech Biotranning Team + 08:09
105 Manenti Marco Velo Racing Palazzago + 09:32
106 Colombo Marco S.C.Valle Seriana-Cene + 09:23
107 Paties Montagner Eric Work Service-Marchiol-Dynatek + 09:32
109 Farinati Lorenzo Named Uptivo + 10:42
110 Zanetta Christian Aries Cycling + 10:47
111 Di Guglielmo Fabio MG.K vis VPM + 10:53
112 Stocco Filippo G.C.Sissio Team + 10:53
DNF Persico Davide Team Colpack Ballan
DNF Umbri Gidas Team Colpack Ballan
DNF Bonomi Nicola G.C.Sissio Team
DNF Pegoraro Giacomo Gaiaplast Bibanese
DNF Yokota Enzo S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Amella Matteo S.C.Valle Seriana-Cene

Information